Author Topic: Astraal  (Read 586 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Q11

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 54
Astraal
« on: 10 Jan 2023 »
Astraal

Q11

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 54
Re: Astraal
« Reply #1 on: 27 Jan 2024 »
Jagan foorumi Wikipeediast Mina olenitamise mõistet, kuna kui eesti internetist seda guugeldamisel leiab.
Uusadvaita valgustunud kõik taunivad seda kuna pole olemas mingit minat nagu videost ka näete. Sarnane lugu on "teadvus teadvustab ise ennast" konseptsiooniga.
Ja loomulikult eestis on populaarne vaatleja konseptsioon, et vaatleme emotsioone ja mõtteid, niiet ühest saaks 3.
Igas riigis on omad veidrused, religioossetes võite ise oletada, mis seal on.
Mulle endale on see vikipeedia kasuks tulnud koostamisel, näiteks vanasti ma ei osanud niiselgelt seletada, miks loom ja beebi pole valgustunud, aga nüüd kus on rohkelt näiteid erinevatelt valgustunutelt ja räägitud nendega, siis see viki on selguse toonud. Minu soovitus on, et külastage selliseid mõistete panku. Ma ise näiteks olen külastanud vast kõikide religioonide mõistetepanku, ja muidugi siia foorumisse neist noppinud vahel. Samuti on siinne Lsd vikipeedia abiks.
Mõisted on algosakesed. Nad on jumalalähedasemad kui nendele ehitatud lisamõistet ja teooriad.
Ka teaduses on nii.
Hiljuti pidin õpetama ühte meedit, strateegiat. Ja parim selgitusviis oli kirjeldada nummerdatud nimekirja stiilis ühte harjutust ja seejärel õppijad taipasid. Ma ei tundnud, et suudaks lühidalt ja selgelt antud juhul sõnastada, vaid "tee harjutust" meetod oli parim. Minu kogemusel on selline meetod enamikel juhtudel halb, aga on harvadel juhtudel parim, sh ka mõisteta ja ideede selgitamisel. Väga rohkelt on õpetajatel raskusi selgitada lühidalt ja selgelt, ja mõned isegi teevad meelega ebasobivaid õpetusmeetodeid. Näiteks mõned alustavad loengut võõrkeelse lauluga vms tsitaadiga, mõni kordab muinaslugusid, jne, selleasemel et lühidalt ja selgelt lausuda. Nii ka vikipeedias on mõnedel mõistetel lohisevad seletusviisid. Ja vahel ma ka ise lohistan, nagu näite tõin.
Üldsoovitus on, et valige õpetaja, kes on selge ja lühidane. Lauslühidased muidugi on teine äärmus. Näiteks näete valgustunute pangast Parsonit, kes peatab sekundipealt teie lause sõna "my" juures ja ütleb et siin pole kedagi, ja nii on kiire lühidane üliselge lõpp dialoogile. Või mõni defineerib matemaatilise lühidusega: kundalini=muinasjutt. Ideaalis võiks vast 5 sõna esitada, mitte 2, 0, ega 20.
Mõisteselgituse juures on muidugi hea teadmine, et iga inimkeele sõna on dualistlik, kahesusest, seega kindlasti vähem või rohkem eksitav.
Sellised mõtted vikipeediat vaadates hommikul.


...

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 106
Re: Astraal
« Reply #2 on: 22 May 2024 »
Sanskrit'i keeles on sõna Om väga tuntud kuna mantrate algused hakkavad selle sõnaga, kuid selle sõna teadmiseks peab valdkonna liige olema kes mantraid uurinud ja valdkonda. Mulle tundub, et kõige tuntum sõna sealt keelest on Guru. Isegi mitte-vaimsed inimesed läänes teavad seda sõna, isegi arvutimänguritest lapsed.


Selle Guru tähendus Sanskritis on: Gu tähistab Ignorantsi ja Pimedust (Ignorance or darkness),
Ru tähistab Teadmist-tundmist (Knowledge or light). Võib siis fraseerida eesti keeles kui et Guru on millegi tundja, oskaja, on taibanud vaimsuse ühte põhimõistet Ignorantsi. Ignorantsi sünonüümiks võib põhimõtteliselt ka Maya/illusiooni pakkuda, või vaimupimeduseks tituleerida. Nii on GuRu üldiselt vaimsuse meister, ja kuna vaimsus on mõistuseülene siis Guruks tituleeritu kindlasti on valgustunud ehk otsemõistnud ja illusioonist läbi näinud, ignorantsi reaalsuse ees kaotanud. Vaimsuse õpetaja pole päris ideaalne tõlge, kuna õpetaja termin viitab tavaliselt persoonile ja soovile teisi harida, valgustunu puhul pole aga päris korrektne rääkida persoonist enam, ega soovist õpetada vaid toimuvast õpetamise nähtusest, aga lihtsa fraseeringuga tõelise olemuse/vaimu meister.

Ignorantsi/Maya/Illusiooni ehk Pimeduse ja selle vastandi ehk tõelise teadmise ehk Valguse tundja/tundmine, ehk järelikult veel lihtsamas sõnastuses Valgustunu.

Arvutimängu guru on samuti midagi taibanud erinevalt teistest. Ega arvutiguru ja vaimne guru ei pruugi teisi koolitama minna, kuid enamasti see näib juhtuvat. Seetõttu gurud õpetavad ja sõna GuRu all mõeldakse kui Õpetajat.

Sedalaadi kahe osasõna/sümboli liitmist suuremaks sõnaks teeb ka Hiina keel jpt sealkandi keeled, muuhulgas mainitud india Sanskritiga. Eesti k puhul sedalaadi liitsõnandust on vähem. Sõna VanaEma näiteks on näitena, kuid idamaa keeltes on rohkelt ja enamasti väga intuitiivsed ja leidlikud. Kasvõi see Gu ja Ru ühend, eestkeeles lihtsalt Valgustunu, mitte PimedusAabits vms.

Muuhulgas käesolev mõttelõng on näide, kus keeleteadmised on abiks, uuritakse mida mingis keeles tähendab Gu ja Ru ja saab selgust, mis on Guru. Enamikes igapäevasemates küsimustes minu arvates keeleline vaatevinkel pigem eksitab, teeb egolikku soovinterpreteerimist. Siiajuurde mainida, et keeleteadmised jm nn meeleteadmised üheskoos kogu nn teadusega on kõik kasutu nn spiritualistlikes teemades, ja meditatsioonid püüvadki meelt vaigistada ja otsekogeda. Muidugi võib egolõksuna tekkida nn vaimne ego identiteet, kes kõiki teadmisi ja õpetusi eirama hakkab intellektuaalse vaimse loosungi all.

Aga selle Gurunduse all siis tuleks osamõisteid esmalt tunda, Ignorantsi mõiste, ja autentse teadmise/kogemise konseptsiooni, noh ja üldse mitteduaalsuse filosoofia põhimõtet pisut, nii saab liitsõna Guru arusaadavaks.

On ka seonduv sõna Baba. Seda babandust kasutavad tänapäeval moslemid slängilikult, tehke poes natuke mõtlikum elutark ilme ja saategi respekteerivalt babaks nimetatud tervituse eesmärgil.

Ja muid seonduvaid sõnu.

Osad koolkonnad fraseerivad, et õpilasele on guru vajalik ja möödapääsmatu. See on debateeritav ja interpreteeritav mitmeti. Eriti Bhakti/pühendumis jooga lasi selliseid lauseid lendu, sealne idee loomulikult millegile pühendudes kahandab meelevõimu. Võib ka seda loosungit teadlaslikult vaadelda, et ega see lause on niikuinii tõene, kuna niivõinaa mingit õpetust ja õpetamist esineb nn arenemisel, nii koolis kui ka vaimsel teekonnal. Isegi kui üksi metsas spirituaalse islami järgija koraaniga pealtnäha õpetajat ei oma, siis see koraaniraamat ise ongi õpetaja ja kellegi õpetaja rollis oleva poolt kirja pandud, niiet niikuinii Guru esineb ka seal ja võib tõeseks nimetada guru vajaduse/möödapääsmatuse.

GuRu = (Ignorance or darkness) +
(Knowledge or light).


Võrrandist võite veel nii interpreteerida, et pimedusele pannakse valgus peale. Või pimedas ruumis lamp valgustab ruumi ja teeb asjad nähtavaks. Ja see suuretäheline Knowledge/teadmised on vaimsemas valdkonnas samuti midagi sügavamat kui koolis pähetuubitud korrutustabel ja pimeuskumus DNA kohta jms, vaimsemates valdkondades on Teadmisel tegu vähemalt nn taipamisega, näiteks taipate matemaatika olemust, või ultimaatsemalt meeleüleselt otsekogemine sellest mis On. Ja veel valguse konseptsioon on essentsile viitav, mõned nimetavad valguseks kõike, mõned teiste sõnadega bagu energia, need on kõik viidad/metafoorid, mõni valgustunu nö eelistab osasid metafoore rohkem kui teisi. Valgus, tühjus, täius, tingimusteta armastus, energia, jumal, vabadus. Sõna universum juhtumisi on ka üsna tabav sõna erinevalt multiversumi sõnast. Hetkel rohkem ei meenu, muidugi ka india terminid nagu Braaman. Tundub, et läks offtopikuna lappama teemavälisele nüüd, misteha.


Niiet mitte lihtsalt Guru=koolmeister, vaid natuke teistsugune tähendus.

Veel meenus nüüd mainimiseks, et ega guruks või vaimseks õpetajaks või valgustunuks ennast tituleerida ei soovita. Radikaalne koolkond peab lihtsalt tõekaugeks ja eksitavaks kui persoonile või õpetustele viidatakse nende rollisõnadega. Vähema vaimsusega jooga koolitajad püüavad ego vaos hoidmise mõttes eirata neid toitleid. Arvutiguru võib tagasihoidlikusest eirata. On ka praktilisemaid valgustunuid, kes ütlevad et mõistlik on duaalselt end väljenda, mis sellest, et pisut eksitab, neil pole miskit kui kasutada sõna Valgustunu jms.

Ülal mainitud Bhakti/pühendumise koolkonnad otseselt soovitavad õpetajapersooni kui jumalat võtta. Nii tuuakse gurule andameid, juuakse tema jalavett, pannakse tema portree seinale.

Kui liitsõna osasid Gu ja Ru eraldi ei süübi, siis kõlbab muidugi ka sõnaraamatust mentori ja spetsialisti vaste:

Quote
Guru (/ˈɡuːruː/ Sanskrit: गुरु; IAST: guru; Pali: garu) is a Sanskrit term for a "mentor, guide, expert, or master" of certain knowledge or field.

Lappama minnes jagaks veel mõtiskluseks sellise fantaasialennu, et tulevikus võib tekkida selliseid koolkondi, kes alustavad vaimset teekonda sellise aimu andmisega, et guru annab aspirandile esimestel nädalatel seeni, seejärel haigla tehnikaga seiskab südametöö et nn surmaeelset kogemust anda, ja alles seejärel hakatakse tegelema traditsioonilisemalt joogandusega või mittekahesuse temaatikaga. Sel juhul on õpetusmetoodika alguseks vähemalt selgem aimdus, et on miskit muud peale illusoorsuse. Sageli on tänapäeval kuulda, kuidas valgustunud kaastundlikult räägivad, et on näinud õpilasi, kes 30 aastat Om'i mantratanud vms omamata mingeid aimdusi ega progressi. Mõni võib ülistada dekaade külaõpetajat ja tema jalavett juua omamata samuti isegi pisikogemust vaimsusest. Muidugi on ka hiljuti nähtud vastupidiseid näiteid kus gängiliige otsustab vaimset mittekahesuse guru külastada ja kiire ärkamine. Selline teemaväline mõlgutus siis guruteema juurde.

Head mõlgutamist.

loffe

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 80
Re: Astraal
« Reply #3 on: 25 Jul 2024 »
Teistsugune tõlge terminile Guru allolevas videos.
Võrrelge tõlkeid nii minu, teie, kui teiste tõlgendustega.

https://www.youtube.com/watch?v=unJZdJ9PHeU

Sanskrit'i keeles on sõna Om väga tuntud kuna mantrate algused hakkavad selle sõnaga, kuid selle sõna teadmiseks peab valdkonna liige olema kes mantraid uurinud ja valdkonda. Mulle tundub, et kõige tuntum sõna sealt keelest on Guru. Isegi mitte-vaimsed inimesed läänes teavad seda sõna, isegi arvutimänguritest lapsed.


Selle Guru tähendus Sanskritis on: Gu tähistab Ignorantsi ja Pimedust (Ignorance or darkness),
Ru tähistab Teadmist-tundmist (Knowledge or light). Võib siis fraseerida eesti keeles kui et Guru on millegi tundja, oskaja, on taibanud vaimsuse ühte põhimõistet Ignorantsi. Ignorantsi sünonüümiks võib põhimõtteliselt ka Maya/illusiooni pakkuda, või vaimupimeduseks tituleerida. Nii on GuRu üldiselt vaimsuse meister, ja kuna vaimsus on mõistuseülene siis Guruks tituleeritu kindlasti on valgustunud ehk otsemõistnud ja illusioonist läbi näinud, ignorantsi reaalsuse ees kaotanud. Vaimsuse õpetaja pole päris ideaalne tõlge, kuna õpetaja termin viitab tavaliselt persoonile ja soovile teisi harida, valgustunu puhul pole aga päris korrektne rääkida persoonist enam, ega soovist õpetada vaid toimuvast õpetamise nähtusest, aga lihtsa fraseeringuga tõelise olemuse/vaimu meister.

Ignorantsi/Maya/Illusiooni ehk Pimeduse ja selle vastandi ehk tõelise teadmise ehk Valguse tundja/tundmine, ehk järelikult veel lihtsamas sõnastuses Valgustunu.

Arvutimängu guru on samuti midagi taibanud erinevalt teistest. Ega arvutiguru ja vaimne guru ei pruugi teisi koolitama minna, kuid enamasti see näib juhtuvat. Seetõttu gurud õpetavad ja sõna GuRu all mõeldakse kui Õpetajat.

Sedalaadi kahe osasõna/sümboli liitmist suuremaks sõnaks teeb ka Hiina keel jpt sealkandi keeled, muuhulgas mainitud india Sanskritiga. Eesti k puhul sedalaadi liitsõnandust on vähem. Sõna VanaEma näiteks on näitena, kuid idamaa keeltes on rohkelt ja enamasti väga intuitiivsed ja leidlikud. Kasvõi see Gu ja Ru ühend, eestkeeles lihtsalt Valgustunu, mitte PimedusAabits vms.

Muuhulgas käesolev mõttelõng on näide, kus keeleteadmised on abiks, uuritakse mida mingis keeles tähendab Gu ja Ru ja saab selgust, mis on Guru. Enamikes igapäevasemates küsimustes minu arvates keeleline vaatevinkel pigem eksitab, teeb egolikku soovinterpreteerimist. Siiajuurde mainida, et keeleteadmised jm nn meeleteadmised üheskoos kogu nn teadusega on kõik kasutu nn spiritualistlikes teemades, ja meditatsioonid püüvadki meelt vaigistada ja otsekogeda. Muidugi võib egolõksuna tekkida nn vaimne ego identiteet, kes kõiki teadmisi ja õpetusi eirama hakkab intellektuaalse vaimse loosungi all.

Aga selle Gurunduse all siis tuleks osamõisteid esmalt tunda, Ignorantsi mõiste, ja autentse teadmise/kogemise konseptsiooni, noh ja üldse mitteduaalsuse filosoofia põhimõtet pisut, nii saab liitsõna Guru arusaadavaks.

On ka seonduv sõna Baba. Seda babandust kasutavad tänapäeval moslemid slängilikult, tehke poes natuke mõtlikum elutark ilme ja saategi respekteerivalt babaks nimetatud tervituse eesmärgil.

Ja muid seonduvaid sõnu.

Osad koolkonnad fraseerivad, et õpilasele on guru vajalik ja möödapääsmatu. See on debateeritav ja interpreteeritav mitmeti. Eriti Bhakti/pühendumis jooga lasi selliseid lauseid lendu, sealne idee loomulikult millegile pühendudes kahandab meelevõimu. Võib ka seda loosungit teadlaslikult vaadelda, et ega see lause on niikuinii tõene, kuna niivõinaa mingit õpetust ja õpetamist esineb nn arenemisel, nii koolis kui ka vaimsel teekonnal. Isegi kui üksi metsas spirituaalse islami järgija koraaniga pealtnäha õpetajat ei oma, siis see koraaniraamat ise ongi õpetaja ja kellegi õpetaja rollis oleva poolt kirja pandud, niiet niikuinii Guru esineb ka seal ja võib tõeseks nimetada guru vajaduse/möödapääsmatuse.

GuRu = (Ignorance or darkness) +
(Knowledge or light).


Võrrandist võite veel nii interpreteerida, et pimedusele pannakse valgus peale. Või pimedas ruumis lamp valgustab ruumi ja teeb asjad nähtavaks. Ja see suuretäheline Knowledge/teadmised on vaimsemas valdkonnas samuti midagi sügavamat kui koolis pähetuubitud korrutustabel ja pimeuskumus DNA kohta jms, vaimsemates valdkondades on Teadmisel tegu vähemalt nn taipamisega, näiteks taipate matemaatika olemust, või ultimaatsemalt meeleüleselt otsekogemine sellest mis On. Ja veel valguse konseptsioon on essentsile viitav, mõned nimetavad valguseks kõike, mõned teiste sõnadega bagu energia, need on kõik viidad/metafoorid, mõni valgustunu nö eelistab osasid metafoore rohkem kui teisi. Valgus, tühjus, täius, tingimusteta armastus, energia, jumal, vabadus. Sõna universum juhtumisi on ka üsna tabav sõna erinevalt multiversumi sõnast. Hetkel rohkem ei meenu, muidugi ka india terminid nagu Braaman. Tundub, et läks offtopikuna lappama teemavälisele nüüd, misteha.


Niiet mitte lihtsalt Guru=koolmeister, vaid natuke teistsugune tähendus.

Veel meenus nüüd mainimiseks, et ega guruks või vaimseks õpetajaks või valgustunuks ennast tituleerida ei soovita. Radikaalne koolkond peab lihtsalt tõekaugeks ja eksitavaks kui persoonile või õpetustele viidatakse nende rollisõnadega. Vähema vaimsusega jooga koolitajad püüavad ego vaos hoidmise mõttes eirata neid toitleid. Arvutiguru võib tagasihoidlikusest eirata. On ka praktilisemaid valgustunuid, kes ütlevad et mõistlik on duaalselt end väljenda, mis sellest, et pisut eksitab, neil pole miskit kui kasutada sõna Valgustunu jms.

Ülal mainitud Bhakti/pühendumise koolkonnad otseselt soovitavad õpetajapersooni kui jumalat võtta. Nii tuuakse gurule andameid, juuakse tema jalavett, pannakse tema portree seinale.

Kui liitsõna osasid Gu ja Ru eraldi ei süübi, siis kõlbab muidugi ka sõnaraamatust mentori ja spetsialisti vaste:

Quote
Guru (/ˈɡuːruː/ Sanskrit: गुरु; IAST: guru; Pali: garu) is a Sanskrit term for a "mentor, guide, expert, or master" of certain knowledge or field.

Lappama minnes jagaks veel mõtiskluseks sellise fantaasialennu, et tulevikus võib tekkida selliseid koolkondi, kes alustavad vaimset teekonda sellise aimu andmisega, et guru annab aspirandile esimestel nädalatel seeni, seejärel haigla tehnikaga seiskab südametöö et nn surmaeelset kogemust anda, ja alles seejärel hakatakse tegelema traditsioonilisemalt joogandusega või mittekahesuse temaatikaga. Sel juhul on õpetusmetoodika alguseks vähemalt selgem aimdus, et on miskit muud peale illusoorsuse. Sageli on tänapäeval kuulda, kuidas valgustunud kaastundlikult räägivad, et on näinud õpilasi, kes 30 aastat Om'i mantratanud vms omamata mingeid aimdusi ega progressi. Mõni võib ülistada dekaade külaõpetajat ja tema jalavett juua omamata samuti isegi pisikogemust vaimsusest. Muidugi on ka hiljuti nähtud vastupidiseid näiteid kus gängiliige otsustab vaimset mittekahesuse guru külastada ja kiire ärkamine. Selline teemaväline mõlgutus siis guruteema juurde.

Head mõlgutamist.