Author Topic: Astraal  (Read 156 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Q11

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 47
Astraal
« on: 10 Jan 2023 »
Astraal

Q11

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 47
Re: Astraal
« Reply #1 on: 27 Jan 2024 »
Jagan foorumi Wikipeediast Mina olenitamise mõistet, kuna kui eesti internetist seda guugeldamisel leiab.
Uusadvaita valgustunud kõik taunivad seda kuna pole olemas mingit minat nagu videost ka näete. Sarnane lugu on "teadvus teadvustab ise ennast" konseptsiooniga.
Ja loomulikult eestis on populaarne vaatleja konseptsioon, et vaatleme emotsioone ja mõtteid, niiet ühest saaks 3.
Igas riigis on omad veidrused, religioossetes võite ise oletada, mis seal on.
Mulle endale on see vikipeedia kasuks tulnud koostamisel, näiteks vanasti ma ei osanud niiselgelt seletada, miks loom ja beebi pole valgustunud, aga nüüd kus on rohkelt näiteid erinevatelt valgustunutelt ja räägitud nendega, siis see viki on selguse toonud. Minu soovitus on, et külastage selliseid mõistete panku. Ma ise näiteks olen külastanud vast kõikide religioonide mõistetepanku, ja muidugi siia foorumisse neist noppinud vahel. Samuti on siinne Lsd vikipeedia abiks.
Mõisted on algosakesed. Nad on jumalalähedasemad kui nendele ehitatud lisamõistet ja teooriad.
Ka teaduses on nii.
Hiljuti pidin õpetama ühte meedit, strateegiat. Ja parim selgitusviis oli kirjeldada nummerdatud nimekirja stiilis ühte harjutust ja seejärel õppijad taipasid. Ma ei tundnud, et suudaks lühidalt ja selgelt antud juhul sõnastada, vaid "tee harjutust" meetod oli parim. Minu kogemusel on selline meetod enamikel juhtudel halb, aga on harvadel juhtudel parim, sh ka mõisteta ja ideede selgitamisel. Väga rohkelt on õpetajatel raskusi selgitada lühidalt ja selgelt, ja mõned isegi teevad meelega ebasobivaid õpetusmeetodeid. Näiteks mõned alustavad loengut võõrkeelse lauluga vms tsitaadiga, mõni kordab muinaslugusid, jne, selleasemel et lühidalt ja selgelt lausuda. Nii ka vikipeedias on mõnedel mõistetel lohisevad seletusviisid. Ja vahel ma ka ise lohistan, nagu näite tõin.
Üldsoovitus on, et valige õpetaja, kes on selge ja lühidane. Lauslühidased muidugi on teine äärmus. Näiteks näete valgustunute pangast Parsonit, kes peatab sekundipealt teie lause sõna "my" juures ja ütleb et siin pole kedagi, ja nii on kiire lühidane üliselge lõpp dialoogile. Või mõni defineerib matemaatilise lühidusega: kundalini=muinasjutt. Ideaalis võiks vast 5 sõna esitada, mitte 2, 0, ega 20.
Mõisteselgituse juures on muidugi hea teadmine, et iga inimkeele sõna on dualistlik, kahesusest, seega kindlasti vähem või rohkem eksitav.
Sellised mõtted vikipeediat vaadates hommikul.


...