Author Topic: Unejutud  (Read 383 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Q11

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 54
Unejutud
« on: 10 Jan 2023 »
Unejutud

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 106
Re: Unejutud
« Reply #1 on: 15 Feb 2023 »
Kui see teema siin on une tekitamiseks, siis osadele sobib raadio saatel magama jääda, osadele Youtube videod.
Olulisem on lugeja hääl kui sisu, kuid näiteks hüpnoosi-eesmärkidega on siiski hääle kõrval oluline ka sisu.
Kui unetemaatikaga hobikorras tegeleda, siis on vastav elustiil sobilik, mis võimaldab rohkem uinumise momente ööpäeva jooksul.
Näib, et ilma õpetajate/materjalide abita avastatud oskused-teadmised arenevad tugevamaks, nii une kui üldse vaimsuse teemades, paraku elu on lühike ja kui soov rohkem spirituaaleid kogemusi kogeda, siis mõistlik õpetajate/materjalide abi mingis osas kasutada. Näiteks mõni võib väga vilunuks saada visuaalidega töötamisel enne kui esmakordselt budismiga tõsisemalt alustab ja kuuleb sealt, et visuaalidega töö on põhialus paljudes harjutustes.

Videos seletatakse, et unes nähtu on pilguheit jumalasse. Geeniused on pisut rohkem avatud jumalale. Teadmisi ei saa hankida, küll aga saab jumalale/teadmistele rohkem läheneda. Jne. Te võite kuskil 20 väidet välja noppida videost ja kirja panna ja arutleda valdkonnahuvilistega iga 20ne kohta mitmeid aastaid jutti. Seega, piisab lihtsalt ühest suvalisest videost, et rääkida kuni uinumiseni.

Uneliike on erinevaid ja huvitav on, et mittekahesuse pilguheite esineb vahel harva ka unes. See mõiste Pilguheit eelmsies lauses on siis tuntud termin, aga enamasti pilguheidud esinevad valdavas enamuses siiski ärkvelolekus.

Eriti budism on täis termineid ja raske öelda, millist seisundit enam uneks tituleerida kui silmad on küll kinni aga ollakse ju teadvel nagu ka ärkve-ajal. Nii ka allolevas videos on omamoodi terminid ja teistel koolkondadel omad terminid.

Une osas mõjutavad mitmesugused tegurid. Näiteks kehakaal võib mõjutada, mis asendis üldse magada saab ja kust veresoonid kinni jooksevad, mis tekitab vähkremist ja takistavad und. Toatemperatuur, põietäius, jpm kõik mõjutab. Mediteerimise põhipoosi peetakse parimaks mitmel põhjusel.

Praktiliselt soovitaks kindlasti, et kui on huvi spirituaalsete kogemuste osas, siis une asjadega on kogeda palju. Soodne taskukohane hobi. Kuid kui tahate juba väga süvitsi minna, siis ega tuleb ka kulutada raha, näiteks ostate mõne ramatu või maksate mõnele endisele mungale iganädal, et ta teie unesid ja unemeditatsioone arendaks. Kas kuidagi kasumit unendused annavad- iga spirituaalne pilguheit annab ja nagu videos mainitakse islamistlikku alistumist kõrgemale reaalsusele/väele, ega muidu budistlikud mungad silmad kinni harjutusi soovita.

Filmidest on näidatud ka väga ekstreemseid "une"-hobilisi, kes katsetavad surmapiirimaal unelemist.

Materjalism on harjunud suhtuma unesse kui mitte-reaalsusesse võrreldes ärkvel-olekuga, vaimsus aga annab mõista vastupidist- unes ollakse lähemale tegeliku reaalsusele.

Harjutada on rohkelt, mida muud üldiselt mungad iga ööpäev teevad? Eks ikka harjutavad unelemist ja seonduvat. Näiteks võib kuluda rohkelt kordi, enne kui une-eelsed taotlused toimima hakkavad, ärevust tekitavad asjad muutuvad harjumuspäraseks, isegi vilunud visualiseerijal võib kuluda mitmeid ärgipäevi jõllitades pilti enne kui suudab pildi/objekti ette visualiseerida, jne.


Nagu videos mõsita antakse, siis ega inimmõistusega ei seleta kõiki unesid lahti. Aga väga populaane on muidugi internetis küsida, et mis tähendus kellegi unel oli. Näiteks, et kui nägite unes jänest, siis on õnn tulemas jms.

Visualiseerimised/uned näitavad mittemõistuslikke/ülemõistuslikke pilte ja vihjavad sellega sellele, et tegelik reaalsus võib olla midagi täiesti teistsugust kui inimese silm+meel tavaliselt tekitab. Videos nimetatakse seda mäletatavasti alateadvuse väljenduskeeleks keeleks, et igasugused vormid on superteadvuse/alateadvuse keel sarnasel nagu inimestel on inimkeel sõnade näol, erinevuseks vormid versus sõnad.

Osad inimesed ei näe unesid, ega suuda midagi visualiseerida, nende puhul on lahenduseks droog-indutseeritud uned/rännakud- sageli piisab ühest et saada kindel veendumus, et on midagi kõrgemat, midagi muud peale argireaalsuse, ja see veendumus on tõhus väetis.

Vaatame siis, mida me siin uneteemal räägime. Minu arust võiks budismi harjutusi siin vaadelda. Või siis ka oma une kogemusi jagada.

http://www.youtube.com/watch?v=m0Qfstun4dc

Mannu

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Unejutud
« Reply #2 on: 27 Feb 2024 »
Jagan külalistele osa arutelust ja videost.

Head arutlust.

Kunagi, Mesilane Maia / Maya The Bee, on tiitel multifilmile, asjale, mis pole tõeline ehk reaalne, vaid multifilm, sealne mesilane ei ole päris, vaid miski kuskil televiisori sees, miksi kuskil väljamõeldud, jne jne, mitte reaalne.

Maya on tuntud riideäri bränd tänapäeval, samuti tänapäeval mainitakse Maia't vaimsuses sageli. Näiteks osad muinasjutulised lood räägivad, et inimkonnale pandi peale Maia-needus, see siis tähistas mingit uimnasust vms, mingit illusiooni.

Terminiti Maija kasutatakse ka pisipüramiide ehitava kogukonna kohta, filmid näitavad, et nad veeretasid inimpäid pisipüra tipust alla.

mida siis vaimsuse valdkond võiks selle Mainaduse termini all mõelda, kui jätta mesilased ja inimpea veeretused eemale?

Vaatame soojendusvideot ja alustame videot. Tüüpiline on minaoletamise ümberlkkamise jutud, teisisõnu radikaalse vinkli vitlus klassikalisega.

...

https://www.youtube.com/watch?v=4JA2d_Or8to

Mannu

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Unejutud
« Reply #3 on: 02 Jul 2024 »
Selline luulesalm:

Code: [Select]
See pole tõde, mida saab mõista,
(It's not a truth to be understood,)
See pole tõde, mida saab teada,
See pole tõde, mida avastada,
See pole tõde, millel mediteerida,
see pole tõde.

Ja see pole ka see.

Mitte 2,
mitte 1,
mitte 0 (Not none.)

See on kõik mis on, ja mis pole.
(This is all there is, and isn't.)

Sellised ultra-radikaalsed sõnumid on mõistuseülesed, seetõttu midagi proovida mõistusega mõista neist on raskevõitu. Kuid mingil määral saab siiski Sõnumist rääkida, ja ka sedalaadi salme mõtestada, ja tõelähedasemalt mõista.
Ülal oleva arvu 2 osas on mõistuslikult selge, et tegu dualistlikusega/mitmesusega. Näiteks "mina ja jumal/guru" on 2, seda kohtab platoonilises kristluses, või fraseerida et tüüpilises kristluses või kristluse pealiskaudses vaatluses. Islami tüüpiline kvantiteet on midagi arvu 1 suunas, fraseeritakse küll, et leidub 1 Jumal/reaalsus, kuid seda tehes tegelikult nähtub 2 mitte 1. Ja nii edasi liikudes on enamik õpetusi pealtnäha arvu 1 ja 2 kandis, muidugi sügavamas vaatevinklis kõik õpetused räägivad mitteduaalsusest, aga tüüpiline uskik siis üldiselt on dualistlik. Ja osad õpetused ka pealtnäha on väga selgelt arvu 1 kandis, näiteks mainivad ühte kosmilist teadvust või ühte mina-identiteeti, kuid radikaalne vaatevinkel otsekoheselt eirab sedalaadi illusoorse ühe olemasolu ja sestap ka salmis esitub arv 0 või väljend "None/nothingness". Ja seda nulli-ideoloogiat mõistusega ei saa hoomata, sest see 0 ise juba ütleb, et pole ju midagi ega hoomajat, kuna hoomajaga oleks juba arvkogus 1. Ja pole ka reaalselt näilist inimkeelt, ei saa üldse midagi kosta ega tõeseks tituleerida. Igasugune inimkeele sõna eksitab koheselt, kuna tekitab objekti, ehk duaalsuse. On võimalik konstrueerida mõningaid tõelähedasemaid näiteid. Näiteks nähke unenägu, kus olete linnakohal linnuna vms, ja all sagivaid inimesi ja objekte tunnetate selgelt ühtse massina nagu supipoti supina, on selge aimdus, et reaalselt linnas sagivad tegelased nagu ka supipotis liikuvad kuubikud ei ole reaalselt mingid olendid, vaid on ühtne mass suppi ja ühtne linnasagimine, seal ei ole mingit vabat tahet, toimub automatism. Sedalaadi unenägu annab tõelähedasema pildi arvust 0.

Kuna ülemõistuse ebamaine müsteerium on mõistetamatu, siis mitteradikaalsemad soovitavad alustada elulistemate sammudega ja vältida ultimaatsemat sõnumit nagu ülal luuletuses. Esmane ilmselge soovitus on nagu teadlased soovitavad, et vaadelge objekte, seejärel kui objektid on selgemad, püüdke neid mõjutada, katsetage nende peal ja nii saab selgemaks ja tekib teaduslik tõde. Vaimse praktiseerija puhul esimene tüüpsoovitus on vaadelda igaäevaselt oma mentaalsüsteemi ja keha, kuni saab vaatlejapositsioonist selgust, mis on mõte, meel, keha. Võtab aega, et hakata tähele panema mõtteid, aga sealt edasi saab juba meele omadusi vaadelda ja mõista. Üheks märgatavaks omaduseks tekib, et meel klammerdub selliste mõtete külge, mille osas on huvi. Näiteks, tüüpiliselt ollakse klammerdunud mingi oma hobi külge, soovitakse heaks jalgpalluriks saada, siis kerkivad mõtted jalgpalliga seonduvast ja seda seetõttu et on huvi, ootused, lootused, klammerdumine jalgpallimängu osas. Nii selgub vaatlejal, et justnimelt seetõttu meeles mõlguvad jalgpalli mõtted, et on huvi selle spordi osas. Õpetajad soovitavad järgmise sammuna, et laske lahti jalgpalli huvist, mõnel see õnenstub, mõnel lihtsalt elu lõpetab jalgpalli karjääri või see ammendub, ja huvi kaob, ja enam mõttes jalgpall ei liigugi. Nii märgatakse, et meelt saab manipuleerida huvi/klammerdumise omadust arvesse võttes, ning seejärel saab teisi meeleomadusi manipuleerides meelemüra vähemaks ja juba alustada tõhusamate meditatsioonidega. See oli siis praktilisem näide, vaatlejapositsiooniga objektide tundma õppimine kuni meelemüra vähendamisega tõhusamate meditatsioonideni. Aga juba see on keerukas, kuid mitte ülemõistuse keerukas nagu näiteks ülal toodud salm. Gurud on soovitanud mitmeid trikke, lisaks huvi osas manipuleerimisele. Esmalt aga tuleks ABC-ga alustada, et mis on mõte, kuidas meelemüraga toimetada, jne. Juba pisut praktiseerijatel tekib sellise vaimse elustiiliga mitmesuguseid taipamisi, näiteks märkate millisekundi pealt, et mingi mõte hetkel peas oli kahtlemata võõrast päritolu, mitte teie oma. Näiteks, et mediteerimsie ajal võib märgata selgelt, kuidas käsi hakkab liikuma ilma teie soovita/plaanita. Jne. Kõik selliseid väiksed nägemused-kogemused viivad lähemale ja lähemale tõele. Andekamatel võib paari aastaga sedalaadi selgem arusaam tekkida, ja sealtmaalt juba on valmidus ka lugeda radikaalsemat sõnumit, sh ülal olevat salmi. Aga lausa võhikule, kes pole üldse alustanudki teekonda, on enamasti võimatu Sõnumist miskit aru saada. Võibolla väga praktiline soovitus olekski, et tehke algust ja lihtsamatest asjadest. Ka teadusmeetod ise soovitab seda, tegelege, vaadelge, uurige. Praktiliselt on väga raske osasid asju teostada, näiteks valgustunud räägivad, et neil on raskevõitu olnud lahti lasta oma perekonnast. Meenus veel nüüd, et vaadelge näiteks kanaliha eetilisuse aspekti, et see ju illustreerib, et loomulikult te nõustute, et kanafarmid on ebaeetilised, kuid kuna te sellegipooelst ignorantselt edasi kanu sööte, siis see illustreeribki kuivõrd raske on tegelikult lahtilaskmis protsessid või vaimsemalt fraseerides: ignorantsuse kaotamine. Mentaalsüsteem sisaldab rohkelt raskelt murtavaid programme. Kuid ultimaatne sõnum on veel komplitseeritum, või nimetagem seda põhiprogrammiks, kui mainitud kanaliha-ignorantsused jms. Näiteks, kas fraas "illusioon on see, et illusiooni pole" juba mõistuslikult hoomates jõuab kohale? Ka see nõuab pingutust, et sellest aru saada. Aga selline mitte-radikaalne soovitus ABc-ga alustada neile, kel mingi tõmme vaimsuse osas näib esinevat.
Üeldakse, et on 2 teed, üks on vaimsel teel ebaõnenstujate tee, kes jäävad maagia-kütkesse, neid võib nimetada maagideks, teised, kes sealt edasi liiguvad nimetatakse valgustunuteks. See on muidugi selline üldistav elutarkus. Kuid kes vaid ABC-tasemele jääb, siis neile on elus kahtlemata kasu, kuna igasugune tõelähedus on parem kui kaugus, kui nii väljendada. Sedalaadi õpetuslikke jutte on mõistlik lõpetada ultimaatse vaatevinkliga, et tegelikult pole õpetused kuhugileviivad, pole õpetusi, õppijaid, ega sihtpunkti. Selline juhulõng luuletuse kohta seekord. Head luuletusi.