Author Topic: Unejutud  (Read 216 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Q11

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 47
Unejutud
« on: 10 Jan 2023 »
Unejutud

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 84
Re: Unejutud
« Reply #1 on: 15 Feb 2023 »
Kui see teema siin on une tekitamiseks, siis osadele sobib raadio saatel magama jääda, osadele Youtube videod.
Olulisem on lugeja hääl kui sisu, kuid näiteks hüpnoosi-eesmärkidega on siiski hääle kõrval oluline ka sisu.
Kui unetemaatikaga hobikorras tegeleda, siis on vastav elustiil sobilik, mis võimaldab rohkem uinumise momente ööpäeva jooksul.
Näib, et ilma õpetajate/materjalide abita avastatud oskused-teadmised arenevad tugevamaks, nii une kui üldse vaimsuse teemades, paraku elu on lühike ja kui soov rohkem spirituaaleid kogemusi kogeda, siis mõistlik õpetajate/materjalide abi mingis osas kasutada. Näiteks mõni võib väga vilunuks saada visuaalidega töötamisel enne kui esmakordselt budismiga tõsisemalt alustab ja kuuleb sealt, et visuaalidega töö on põhialus paljudes harjutustes.

Videos seletatakse, et unes nähtu on pilguheit jumalasse. Geeniused on pisut rohkem avatud jumalale. Teadmisi ei saa hankida, küll aga saab jumalale/teadmistele rohkem läheneda. Jne. Te võite kuskil 20 väidet välja noppida videost ja kirja panna ja arutleda valdkonnahuvilistega iga 20ne kohta mitmeid aastaid jutti. Seega, piisab lihtsalt ühest suvalisest videost, et rääkida kuni uinumiseni.

Uneliike on erinevaid ja huvitav on, et mittekahesuse pilguheite esineb vahel harva ka unes. See mõiste Pilguheit eelmsies lauses on siis tuntud termin, aga enamasti pilguheidud esinevad valdavas enamuses siiski ärkvelolekus.

Eriti budism on täis termineid ja raske öelda, millist seisundit enam uneks tituleerida kui silmad on küll kinni aga ollakse ju teadvel nagu ka ärkve-ajal. Nii ka allolevas videos on omamoodi terminid ja teistel koolkondadel omad terminid.

Une osas mõjutavad mitmesugused tegurid. Näiteks kehakaal võib mõjutada, mis asendis üldse magada saab ja kust veresoonid kinni jooksevad, mis tekitab vähkremist ja takistavad und. Toatemperatuur, põietäius, jpm kõik mõjutab. Mediteerimise põhipoosi peetakse parimaks mitmel põhjusel.

Praktiliselt soovitaks kindlasti, et kui on huvi spirituaalsete kogemuste osas, siis une asjadega on kogeda palju. Soodne taskukohane hobi. Kuid kui tahate juba väga süvitsi minna, siis ega tuleb ka kulutada raha, näiteks ostate mõne ramatu või maksate mõnele endisele mungale iganädal, et ta teie unesid ja unemeditatsioone arendaks. Kas kuidagi kasumit unendused annavad- iga spirituaalne pilguheit annab ja nagu videos mainitakse islamistlikku alistumist kõrgemale reaalsusele/väele, ega muidu budistlikud mungad silmad kinni harjutusi soovita.

Filmidest on näidatud ka väga ekstreemseid "une"-hobilisi, kes katsetavad surmapiirimaal unelemist.

Materjalism on harjunud suhtuma unesse kui mitte-reaalsusesse võrreldes ärkvel-olekuga, vaimsus aga annab mõista vastupidist- unes ollakse lähemale tegeliku reaalsusele.

Harjutada on rohkelt, mida muud üldiselt mungad iga ööpäev teevad? Eks ikka harjutavad unelemist ja seonduvat. Näiteks võib kuluda rohkelt kordi, enne kui une-eelsed taotlused toimima hakkavad, ärevust tekitavad asjad muutuvad harjumuspäraseks, isegi vilunud visualiseerijal võib kuluda mitmeid ärgipäevi jõllitades pilti enne kui suudab pildi/objekti ette visualiseerida, jne.


Nagu videos mõsita antakse, siis ega inimmõistusega ei seleta kõiki unesid lahti. Aga väga populaane on muidugi internetis küsida, et mis tähendus kellegi unel oli. Näiteks, et kui nägite unes jänest, siis on õnn tulemas jms.

Visualiseerimised/uned näitavad mittemõistuslikke/ülemõistuslikke pilte ja vihjavad sellega sellele, et tegelik reaalsus võib olla midagi täiesti teistsugust kui inimese silm+meel tavaliselt tekitab. Videos nimetatakse seda mäletatavasti alateadvuse väljenduskeeleks keeleks, et igasugused vormid on superteadvuse/alateadvuse keel sarnasel nagu inimestel on inimkeel sõnade näol, erinevuseks vormid versus sõnad.

Osad inimesed ei näe unesid, ega suuda midagi visualiseerida, nende puhul on lahenduseks droog-indutseeritud uned/rännakud- sageli piisab ühest et saada kindel veendumus, et on midagi kõrgemat, midagi muud peale argireaalsuse, ja see veendumus on tõhus väetis.

Vaatame siis, mida me siin uneteemal räägime. Minu arust võiks budismi harjutusi siin vaadelda. Või siis ka oma une kogemusi jagada.

http://www.youtube.com/watch?v=m0Qfstun4dc

Mannu

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: Unejutud
« Reply #2 on: 27 Feb 2024 »
Jagan külalistele osa arutelust ja videost.

Head arutlust.

Kunagi, Mesilane Maia / Maya The Bee, on tiitel multifilmile, asjale, mis pole tõeline ehk reaalne, vaid multifilm, sealne mesilane ei ole päris, vaid miski kuskil televiisori sees, miksi kuskil väljamõeldud, jne jne, mitte reaalne.

Maya on tuntud riideäri bränd tänapäeval, samuti tänapäeval mainitakse Maia't vaimsuses sageli. Näiteks osad muinasjutulised lood räägivad, et inimkonnale pandi peale Maia-needus, see siis tähistas mingit uimnasust vms, mingit illusiooni.

Terminiti Maija kasutatakse ka pisipüramiide ehitava kogukonna kohta, filmid näitavad, et nad veeretasid inimpäid pisipüra tipust alla.

mida siis vaimsuse valdkond võiks selle Mainaduse termini all mõelda, kui jätta mesilased ja inimpea veeretused eemale?

Vaatame soojendusvideot ja alustame videot. Tüüpiline on minaoletamise ümberlkkamise jutud, teisisõnu radikaalse vinkli vitlus klassikalisega.

...

https://www.youtube.com/watch?v=4JA2d_Or8to