Une olendid on vormid, duaalselt nähtud reaalsuse duaalid/objektid ehk meelefabritseering.
Ultimaatselt Yin-jang joonistus sümboliseerib duaalsuse ja mitteduaalsuse sulandumsit üheks, duaalsust võib nimetada praktiliseks eluks. Nii on iga valgustunu ühteaegu mittekahesuse kui ka kahesuse reaalsuses/dimensioonis, kuid egoist ainult kahesuses.
Lihtsustatult on duaalse maaiilma objektid kõik nö konspetsioonid/fabritseering. Näitlikustada võib nii, et inimsilm näeb kunstniku maali kui värvilist ala, värve, ja peale nägemismeele on lisameel nimega Meel/Mind, mis eraldab varvilise maali keskelt mingi piirkonna ja paneb sellele tiitli, näiteks "õun", selline sildistamise protsess loob duaalse maailma, ja ilma meeleta oleks lihtsalt värvide aistmise protsess. Meelt peetakse halvaks juhiks, kuna ta loob palju illusoorseid konspetsioone nagu "persoon/mina", ning selletulemine otsene reaalsuse tajumine asendub illusoorsete konseptsioonidesse uskumisega. Näiteks tekib uskumus, et "ma olen olemas ja hea persoon", selleasemel et näha, et eksisteerib nägemine ja keha kuid ei mingit persooni olemit. Seetõttu on halb juht/liider, eksitav, kuid teenrina on Meel abiks elus, näiteks abistab valgustunul mitte nälga surra, siin siis on lausestus duaalse inimkeele abil.
Ei valgustunud ega professorid ei tea, kust mõtted tulevad ja miks nad tulevad. Mittekahesuse seisukohalt on meel see, kes nendesse haakub ja muinasjutuliseks olukorra muudab, loob muinasjutu tegelase ja muinasloo sinna ümber. Unes nähtu ja sh uneolendid on meele loodud muinaslugu, nagu ka ülal mainitud joonistuse piirkond muutub õunalooks kui Meel seda tekitab.
Mõned selgitavad und muudmoodi, esoteerikud kindlasti, aga siin foorumis pole esoteerika vaatevinklit.
--
Mõnes unes kogetakse sügavat taipamist, need on enamasti ettevalmsitatud/soodustatud. Kas siis eelnevalt kindla loengulindistuse käima pannes, või teades juba ette kella-aegu päevarütmis, kus värvikaid unenägusid esineb, või lausa hüpnotisööri juures vms. Et sellsied nö professionaalsema harrastaja uned enamasti ka õnnestuvad suures osas. Kui unehobi tõmbab, siis miks mitte, ja unede sees toimub samuti nn ärkamisi/taipamisi ja muud, sh uneolendite valdkonda. Minu soovitus on, et kui unevaldkond on resoneeruv, siis miks mitte sellesse kinnistuda, ju on nii hobiks määratud olema.
Päris algajad lihtsalt kogevad kogematta vahel erinevaid unenägusid, edasijõudnute puhul aga kuglevad need sagedamalt ja nö teadikumalt.
Kirjeldan unenägemsit, kus oli spetsiaalselt vlaitud uneaeg ja spetsiaalne audiokõne salvestus, ja vastav uneeelne meeletöö. Ootuspäraselt saabus unenägu, kuid selle tulev detailne sisu pole etteteada, kuid üldjoontes küll: emotsioonide vabastamine. Unenägu näitab peeglisse vaatamisega keha/enda suu sisu uurmist, keele all asub sitikas, see eemaldatakse sõrmedega 20 sekundi jooksul. Selline näiteuni harrastaja puhul, sarnaselt töötab harrastaja mitteunes kehas energiasõlmedega ja viskab samuti kas putukate visuaale või mälestust vms.
Lisaks kirjeldatud harrastaja-unele, eksisteerib muidugi teistlaadi unesid. Näiteks võib kogeda mittekahesuse tiapamisi, ehk nn Pilguheite. Neid kirjeldan ainult huvilistele kinnises foorumi osas, mitte külalistele.
Omamoodi uned on nn tundmatutes reaalsustes, mida meel tituleerib kas teiseks planeediks vi reaalsuseks või põrguks vms.
Unede osas on mitmeid juhiseid ja harjutusi, siin foorumis me ei räägi tüüpilistest unedest ega nende primitiivsetest interpretatsioonidest. Näiteks, ei räägi et nägin unes lindu ja mida see võib sümboliseerida? Vaid räägime, et teostasin sellise ja sellsie eeltöö ja tekkis selline uni. Ja muidugi, et oli selline uni ja selles oli selgelt taibata seda ja toda vaimsuse tõde.
Kui väga ultimaatselt mitte vaadelda, siis uni on spiritualistile huvitav ja arendav, ma soovitan küll tegeleda, ma ise näiteks olen lindistanud lausa teksti une jaoks ja mitmeid harjutusi teinud. Kui te mitte midagi ei tee nagu alla kaheaastane väikelaps, siis kasvata nagu ühes raamatus ahvide poolt kasvatatud laps, kes sugugi vaimsusest miskit ei jaga- niiet vähemalt Mindful/Meeleline võiks unedes olla ja natuke rohkemat teha une jaoks. Muidugi ultimaatselt on vaatevinkel vastupidine ja ütleb, etp oel tegijat, kuid ahvide kasvatud tasemel samuti miskit ei juhtu, niiet soovitav mingit aktiivsust.
Meditatiivses ärkvel olekus saavad osad rohkem visuaale ja tulemusi kui unedes, samas osadel/osati esineb justnimelt unekaudu mitmeid asju. Mulle tundub, et unest tasub vaimsuse valdkonnas rääkida küll, aga natuke nn teadlikumal viisil, ja teha rääkimist nagu see postitus siin. Unede ajal/sees on esindatud kõik, mis ka nn ärkvel olekus, ja rohkemgi kui duaalselt väljendada, sh uneolendid, näiteks putukad keele all.