Author Topic: Praktikad. Meditatsioonid, tehnikad, mantrad jne.  (Read 164 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 84
Praktikad. Meditatsioonid, tehnikad, mantrad jne.

loffe

 • Administrator
 • *****
 • Posts: 64
Kuidas visualiseerida Shivat
...

Lisan külastajatele teadmiseks, et enamik harjutusi sisaldavad nn visualiseerimise etappi jan öevad välja näiteks nii:

Quote
The ... Meditation Technique
    Preparation
    Sitting Position
    Breathing
    Visualization
    Chanting
    Blissing Out

Külastajatele: sedalaadi visualiseerimise harjutusi on rohkelt ja saab luua ise juurde. Harjutamine võib võtta-kesta aastaid-kümneid ja see hobi on nagu ka unenägude hobi üllatav ja huvitav, kuna kunagi ei tea, kuidas miski vorm teile ette hüppab, mis kujul, näiteks mõni hindu jumal omab kindlaid paari-kolme vormi kuidas ta ette hüppab. Keerukusi on mitmesuguseid, näiteks kui te peate ette kujutama iseend kirstu sees mõnekümne aasta pärast, siis see on esimese etapi keerukus, kuid seejärel järgneb teise etapi keerukus, kus peate visualiseerima nii, et vaatate oma laibale otse silma 10 sentimeetri kauguselt tema näost- see on juba keerukas. Keerukust-varieeruvust lisavad ka muud komponendid nagu meditatiivse seisundi sügavus- kui ollakse juba argipäevaselt vahel mitme "reaalsuse vahel", siis püüda oportunistlikult teostada harjutused jumalalähedases hetkefaasis, jne.
Nagu ka keeleõppe ja unehobi korral on ratsionaalne kvantiteeti tõsta, nii ka visualiseerimise korral: printida seinale Hindu jumal Shiva. Ülalolev postitus toop täpsemad detailid justnimelt Shiva visualiseerimsie kohta, ja mingit taotlust-meditatsiooni ta ei käsitle, ainult visualisatsioon.

OP

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 28
Mindfulness ...

Külastajatele: Oluline on mõista sisu ja elu ja vajadusel elus adopteeruda/kohaneda- näiteks vastava seltskonnaga/koolkonnaga rääkides kasutate nende termineid. Mindfulnessi jt nähtuste korral on oluline mõista, mis neid tekitab. Tüüpiline suhtumine on: "nüüd praegu hakkan mediteerima"- paljud nähtused nii ei toimi ega esine.

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 84
...

Konkreetselt mittekahesuse harjutused koos näidetega. Tõin ka mõned dialoogid, mida olen harjutajatega teinud.
See on kopipaste privaatsest vaimsuse portaalist ja siinsed registreeritud kasutajad saavad dialooge jätkata nende all ja juhendamist tasemenõude läbinud isikute poolt.
Mis on suurim takistus sedalaadi harjutuste edukaks läbimiseks? Minu arvates nn lugemisrattas elav sõltlase identiteet. See, kes ahmides diagonaalis loeb kõiki poliituudiseid erinevatest portaalidest jms- selline rahutu sõltuvus/mentaalsus takistab enim harjutus-teksti läbimist. Kuna ma ise teostan nn ajakirjaniku rolli paljudes kohtades, siis minu elukutse nõuab ülikiiret nn diagonaal-lugemist, mäletan et see takistas mul endal süvenemist, kuid ma ei ahmi ega ole rahutu enam ammu, ja sestap soovitan kõigile, et püügke Rattast välja saada- ning ma ei soodusta teie rattarahutust ning ei tee avalikult külalistele infot kättesaadavaks. Põhjus, miks Buda valetas, on ka minu metoodika peapõhjus. Muidugi võib ka tuua Hinduismi põhjenduse, mis selgitab kes mida omab õigust öelda. Võib ka tuua puht materiaalse põhjenduse- sedalaadi artiklid ja materialid on võtnud aega, mil oleks võinud teenida raha et finantseerida nn "western wannabe monk" elustiili ja kuskilt tuleb leida aeg/viis et teenida tagasi kas kulutatud aeg, mis on võimatu, või saada finantse, et oleks edaspidi rohkem aega eluks ja materialide loomiseks. Siin foorumis ma mingit finantsi ei plaani, kuisiis juhatan edasi teistesse portaalidesse, või tõstan siia mõne oma kursuse, kuid niisama tasuta pärleid külalistele ei too Jeesuse soovitusel. Nieit sedalaadi selgitused, kuid nende hulgas Buda poolt tehtud valetamine on põhiselgitus. Uurige miks ta valetas.

Mannu

 • Newbie
 • *
 • Posts: 22
Lisasin 2 harjutust ja soovitan neid teostada ja üheskoos teistega arutleda oma kogemusi neid teostades.

Lisan harjutusi.

1. Nimeta ...

2. Too ...

Selle harjutuse puhul võib tekkida negatiivne vastu-emotsioon, kuid see näitabki murenemata ego- teil on budistlik nn klammerdumine objektide külge, sh iidolite külge. Budismis tehakse isegi sellsit harjutust, et üheskoos koostatakse puzzle-pilti tuhandetest detailidest ja seejärel lõhutakse vaevanäinud looming- ja seda tehes jälgitakse oma klammerdumise taset ja loodetavasti ühel päeval ei teki enam mingit klammerdumist puzzle protsessi ega muud sellist.

Teine raskus sellsie harjutuse puhul võib olla teie valdkonna alane võhiklikkus- te lihtsalt ei olegi võimeline mitte kellegi vigu maailmas välja tooma, puudub pisiav info et võrrelda asju ja puuduvad intellektuaalsed võimed nagu kriitika tegemine jms. Ka seda osa tasub treenida: leidke koht, kus saada ülevaade valdkonnast, religioonidest kuni mittekahesuseni, seejärel harjutage dialoogides arutlemist. Nii peaks tekkima piisav valmidus orienteeruda valdkonnas ja ei tohiks olla raskusi vigu kellegilt välja tuua. Dualistlikus maailmas on alati vead ja eksimused kõiges, see on dualism. Lisaks, mina näiteks suudan tuua vead välja kõikide puhul, sh enda puhul- ka see tõestab, et vead eksisteerivad ja see o nteie puudujääk kui te ei suuda neid näha.

Niiet see harjutus sisaldab kahte tahku: murendada oma klammerdumist, ning muuta oma meel selgemaks/teravamaks. Mõlemad on olulised budistlikud harjutused. Punkti 1 osas võite võtta ka aforisme ette ja need kõik ümber lükata.

Üksik

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 27
Kolmikuks ehk triaadiks on kolme olemi kaasatus, aga enamik meeleharjutusi tehakse soolos üksinda. Suuremates gruppides üheaegselt tehtud harjutusi võib nimetada suurema tiitliga kui kolmik, võib ka öelda, et tegelikult grupis igaüks tegeleb üksi eraldi. Paaris-harjutuste osas on tuntuim Tantristlik seks, vähem tuntum on diaadi-meditatsioon. Ametlik nimetus kasutab sõna "diaad" mis tähistab kahte/paari, sarnaselt sõnale "triaad". Võimalik, et psühhiaatria juba omab eriterminit selle harjutuse kohta.

Kui on oskusi siis kahe osalejaga harjutusi saab ka üksinda teostada. Näiteks arvutioskusi omaja saab hüpnoosi video salveastada endale ise ja käivitada hiljem ning pole vaja kahte osalist. Kiropraktika ja masseerimise puhul on juba keerukam ise üksi teostada. Noorte psühholoogia huviringid teevad harjutusi, kus lastakse end kukutada seljataha ja teised püüavad kinni- taas keerukas üksi sellsit asja teostada ilma abilisteta. Paljusid asju saab teha üksi ette kujutades, visualiseerides.

Diaadi-meditatsiooni puhul võib peeglisse vaadata ja peegelpilt on siis paariline. Võib ka teha analüütilist meditatsiooni, kus teise hääletooniga küsida endalt soovitud küsimus. Võib ka helisalvestist teise paarilisena kasutada. Aga internetis on siiski reaalselt kahe-liikmelised paarid, kes seda meele-harjutust teostavad. Kui füüsilisele teisele paarilisele silma vaadata 5 minutit, siis see toimib tõhusalt ja kindlalt, ja avab tõhusalt võtmena psüühikat- edasijõudnud avavad ka ilma paariliseta, kuid isegi neile on mõjus vaheldusena siiski sellsit paarisharjutust teostada.

See harjutus nõuab partneri usaldamist, kuna spontaanselt esitatakse privaatset infot, tundmusi jne. Internetis sobivad partneriks õpetajad, või kinniste kommuunide/foorumite alad, päris elus kursustel on kas juhendaja või teine kursant, või kui minnakse kahekesi kursusele siis paariline. Kes külastab psühhiaatrit, siis teeb seda juba ammu ja võimalik et lihtsalt teadvustamata, et tegu on ametlikult eriharjutusega.

Lisasin harjutuse teostamise punktid ja näitevideod alla, miks mitte proovige kasvõi üksi mõtetes seda teha. Igatahes, et mitte olla võhiklik ignorant, siis vähemalt on teada, et leidb ka haruldasemaid paaris eesmärgipäraseid meeleharjutusi, ja võimalik, et mõnele nad sobivad või tekitavad kuuldes mõnda uut ideed. Mulle endale eriti ei resoneeru see harjutus, aga eks ta treenib sponaanne olemist, sissevaatamise võimet, usaldamist, selline enesekaeve liik. Informeeritus valdkonna asjadest on kasulik, kuna siis oskab tähelepanna asju ja eriti enda mentaalsüsteemiga toimuvaid asju. Näiteks, kui te ei oma enam eesti keelt kui oma emakeelt, siis te võite seda märgata/teadvustada mõne kuu pärast kui keegi küsib miskit selleteemalist, aga kui te olete teadlik enesevaatleja, siis te juba näete momentaalselt sekundipärast järelevaatavalt, et tekitasite äsja spontaanse dialoogi kellegiga juba teie uues emakeeles. Vaja on siis olla informeeritud, et enesejälgimist teha ja muid vaimseid asju. Antud emakeele vahetuse näite puhul võite mõne muu näite konstrueerida, ja sellise mis märkab, et äsja teostas keegi diaadi-meditatsiooni. Seetõttu tasub valdkonna mõistete ja põhiasjade osas teadlik olla, ja miks mitte ka mõne harjuldasema asja osas nagu paarisharjutused. Lühidalt öeldes- hakkate rohkem märkama.

Kuna inimelu on lühike, siis poel aega ratta-leiutamiseks, ja optimaalne/mõistlik on huvipakkuva valdkonna osas ülevaadet omada. Mõnedele laus-algajatele soovitaks, et tellige guruga intervjuu, kes tutuvustaks teile kogu valdkonda ja kaevaks teist välja, mis teile huvi pakuks ja kasulik oleks. Näiteks, las kinnistes privaatsetes kommuunides guru annab dialoogi vormis ülevaate kõikidest vaimsustest ja asjadest ja teie siis ehedalt osalege dialoogis- seda võib ka niemtada paaris-meditatsiooniks. Näiteks, et mõnele võib olla hea soovitus teha seda diaadi-harjutust õhtuti, aga ta peab esmalt kuulma, et selline asi ja 100 muud asja üldse eksisteerivad, ja seejärel autensemalt otsustada ühe asjaga alustada. Niisama mõnda vaimset portaali lugedes võib ka resonantsi tunda mõne teema kohta, kuid parem on kohe 100 teemat kiirelt läbi käia ja nö vaadata, millsie kohal silmad helkima hakkavad. Sedalaadi kompaktset ülevaadet vaimsuse ja esoteerika valdkonnast avalikes portalaides pole, seetõttu soovitan kinnistes kommuunides küsida. Näiteks kahtlemata Liiv omab väga suurt ülevaadet valdkonnast. Kuid guru oskaks soovitada ka mõne teise guru, kes mingit kindlat valdkonna-kimpu valdab. Näiteks tantristliku seksi teemal pole kahtlust, et eestlasest Valsberi annab hea ülevaate. Kuid esmalt tuleks ehedamalt selgitada, kas seksitee, religiooni tee, või hoopis mõni muu alavaldkond resoneerib enim.

Huvitav on ka, et niimitmed valgustunud räägivad, et järgemööda leidsid aina uusi ja parimaid õpetajaid. Nii on ka alavaldkondadega, et need ammenduvad ja tulevad uued. Isegi kõige nooremad valgustunud, keda kajastan, näiteks 20-aastaste omi, omavad enamus päris suurt hulka valdkonna õpetusi. Kui vaadata-kuulata neid ülinoori valgustunuid, nende juttu, siis nad on nagu 1-aastaga omandanud need india õpetused, mida enamik ei omanda ka 30ne aastaga- nad on teadlik rohketest õpetajatest, hinduismi  ja piibli terminoloogiast jpm. Selliseid andkenaid noori võib võrrelda nendega, kes igapäevaselt võõrkeelt õppides omandab 6 kuuga terve võõrkeele, erinevalt enamikest, kes nädalas mõne tunni tegeledes omandavad sama tulemuse 6 aastaga, tehes sama mahu õpeptunde. Uus populaarne radikaalne koolkond ei oma eriti inim-näiteid, nende puhul on valdkonna alane informeeritus puudulik, ja on ainult teadmine enesekaeve, emotsioonide mõistest, ja paarist lisamõistest, meditatsiooni mõistet nad ei tea. Selliseid moodsaid radikaale on ülivähe ja enamus siiski katsetab erinevaid meditatsioone ja õpetusi ja lõpuks kõrvalefektina tekib frustratsioon, mis on pöördepunkt. Kui teemaks on Kundaliini ja kasutada sellist radikaalset kiiret metoodikat, siis tõenäoselt võib liiga intensiivne tulemus olla, millel on negatiivsed kõrval-efektid vms.
Enamike valgustunute puhul on palju alasid/aastaid valdkonnas läbitud, mis tekitab paradoskaalse kõrval-efektiga otsimis-energia lakkamise frustreerimise tõttu.

Võib-olla lisaks külalisele soovituse, et ärgu kohkugu valdkonna laialduse tõttu, sest valdkond on nagu võõrkeel oma rohkete sõnadega ja paljususega, ja enamik on maailmas omandanud ühe võõrkeele, nii ka vaimsusega, et tuleb kusagil alustada ja see kulgeb nagu kulgeb. Juba esimestes õpetustes/meditatsioonides õpitakse ka nn lahtilaskmisi, ja tegija illusiooni kahandamist, eesmärkidest loobumist- ei maksa vaimsuse valdkonnas omata valgustumise eesmärki. Kui juba külaline loeb vaimsusest, sisi tähendab et midagi resoneerub, ja tuleks kusagil alustada, ning miks mitte mõnest meditatsiooni tehnikast.
Aga kordan, et misiganes valdkond teile huvi ei paku, siis on mõistlik guru käest küsida, et mis alavaldkonnad üldse eksisteerivad ja mida tema soovitab teile. Kui ligipääsu gurule pole, siis muidugi võtke märksõna mõnest viamsuse artiklist portaalist ja tehke interneti otsingut ja hakake pihta ja küll toimub edasi liikumine edasistele alateemadele- see on nagu Valdkonna LiigiVaimu juhenduse all toimimine siis nagu mõned spritualistid väljendavad, lausa nn väetaim on sobilik teejuht, kuid ametlik soovitus oleks guru kasutada suuna soovituseks. On lausa vastandlikke vaimseid alasid, näiteks kundaliini valdkonda toetava tsölibaadi puhul on vahekorra hulk väga harv, aga tantristliku seksi eesmärgiline on  sagedam- pealtnäha vastandlik hulk/õpetusud, kuid mõlemad on vaimsed alad ja ultimaatselt samasse sihtpunkti liikuvad- guru abiga saab otsustada, kumba valida, või üldse muud valida. Guru saab küsida näiteks, et kas alustaja on nüüd ja praegu mentaalselt valmis ,et hakata islamistlikke riideid kandma üldise alistumise eesmärgil- ku ivastus on, et ei mingil juhul, siis ei saa religiooni teekonda soovitada talle, kui ta aga näib nõustuvat, siis on valitud võimsaim jumalalähedane teekond. Mõne puhul on mitte ametlik soovitus lasta väetaimel anda soovitus. Mõnee puhul saab soovitada esoteerilisi asju, mõne puhul üldse fotograafiat, enamikele aga nn india õpetusi, erinevaidmeditatsioone jne.

Selline sissevaate paaris-harjutus silmaringi laienduseks ja miks mitte ka katsetamiseks.

Kõik materjalid:

Quote
...
https://imgur.com/ZqH1Ya0

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 84
Priviligeeritud kasutajatele huvitavamaid harjutusi.

Külastajatele aimu andmuseks pakuks näite, et vaadelda saavutusmomentidel olevat õnnetunnet: miks on rahuolulu tunne ja hetkepärast ükskõiksus saavutuse üle? Sedalaadi vaatlemist saate teha aastaid pärast seda kui olete lugenud alt seda harjutust. Raske on tulla sellise harjutuse peale, raske on mõista harjutust kui pole lugenud sinnajuurde antud selgitust. Seetõttu on selline harjutuste pank kasulik.
Aga soovitaks külastajatele mõtiskleda selke ühe toodud harjutuse peale, äkki pakute selgituse sellele intuitsiooniga.

Igapäevaelu juures on hea igasugu harjutusi teha. Ülaltoodud näite puhul näiteks igasugune saavutus argipäevas kõlbab vastluseks-harjutuseks. Kõiki harjutusi võib tituleerida kaeveks kui on soovi. Budism omab teaduslikku laadi lähenemist ja on detailseteks teradeks terviku jaganud ja harjutab iga tera peal, lause suremise hetke harjutavad. Teaduslikku laadi terade analüüs analüüsib kokkuvõttes samuti ennast ehk reaalsust, võib ka kaeveotsinguks tituleerida. Ükskõik kuidas tituleerida harjutamist, on üldsoovitus lõpuks meditatsioonide kuningani, kus pole eesmärke. Aga algusperioodi harjutused  samuti peaks kulgema ilma tugeva eesmärgita, pealtnäha rutiinselt loomulijult. Abiks on seal nn vaimne identiteet, selline uus illusoorne identiteet võimaldab tõhusamalt harjutada. Mitmed on seda identiteeti kiitnud, mitmed muidugi laidavad. Mõned harjutused vajavad tugevamat eesmärgi teadvustamust. Näiteks uneharjutused selgelt vajavad ajastamist jms- seal ei saa argipäevaselt saavutushetke vaadelda, kuna uni ei pruugi saabudagi kui ettevalmistust ei tee. Näib olema nii, et osad harjutused passivad paremini individuaalile. Sama paradoks on valgustunute puhul, et teatud laused kusagilt panid koitma. Täiesti individuaalselt juhuslikult toimivad laused, vähemalt indiviidi perpektoivi seisukohast vaadelduna. Muidugi võib ka legendaarse kontrazrgumendina öelda, et pole selge mis komponent praetaldrikust 100 aastase elu tekitas.

Minu soovitus ei pruugi koitu tuua, aga ta kordab, et rääkige ja tehke esimene samm räägu poole. Nii ka näiteks soin postituses toodud harjutustepanga puhul soovitan: tehke samm ja srutlege kõikidest neist harjutustest, rääkimine- koit, rääkimine- kuld. Harjutamine hiljem on juba teisejärguline.


...

Üksik

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 27
Metsavana poolt video, mis selgitab meditatsiooni temaatikat ehedal viisil.
Külalistele jagaks omapoolset ideed, et looduskatastroofid, tormid jms on alsitumise hetkeks head. Kas pole? Ja seonduvalt siis videos ehestub seonduvad ideed.
Head rääkimist, ning vaatamist.

...