Author Topic: Vaimne ärkamine  (Read 167 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Mannu

 • Newbie
 • *
 • Posts: 18
Re: Vaimne ärkamine
« Reply #15 on: 07 Feb 2023 »
No  kui ütled, et olid armunud paljudesse olenditesse siis oli see ikkagi vaid kiindumus. Armumine on reaalne aju „keemia“ muutus. Kestab 1-2 aastat. Mitte segi ajada armastusega. Muideks paljud pole armunud olnudki.
Naut mingiaeg tagasi kirjutas väga õieti, et „Tee“ on poistel ja tüdrukutel „sinna kus kaob ära sugu“ erinev.
Mina oskan seda poisi Teed selgitada.... Mannu ja Naudi poolseid seletusi...vaatlen siis...imestunult...Smile

Suitsupääsukese kutsehüüd oli täpselt nagu armastatud poisi hääl. Olin ühe korra ka ühte poissi 11-aastaselt armunud, seepärast tean võrrelda.  Ma ei oska arvata, kas kiindumus või armumine. Ajukeemia arvan mängus olema küll kõigil neil juhtudel, kuid siiski - üle aasta vist ükski lugu ei kestnud oma "ägedal" kujul. Aga jäljed on tänaseni intensiivsematest "suhetest". Ma inimestega eriti ei suhelnud.
Ja poiste ja tüdrukute teed ma ei lööks lahku. ma olin kuni 17-18 eluaastani enamvähem poiss omast arust. Ja seepärast ka tean, et soovahetusoperatsioonid lastel on suur rumalus, sest bioloogiline sugu hakkab ikkagi endast märku andma. ja oi, ma oleks kuses olnud, kui ma oleks otsustanud meheks saada, jee neid 150seid mehi vaja on, eksju?

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 80
Re: Vaimne ärkamine
« Reply #16 on: 07 Feb 2023 »
Ma vist arutlesin jah, et naised avanevad ehk läbi tunnete justkui sujuvamalt ja mehed läbi intellekti.
Kuigi siin pole muidugi ei valet, õiget või õigemat teed.

Pealegi taas: see on ikkagi mul vaid teooria, mis on siitsealt kuuldust-loetust tükikestena kokku tassitud, ühtsemaks traageldatud ja siis omaenda keha ja meele peale sätitud.  Isekeskis kohendades ja kombates, et ei tea, kas sobib ikka jne.
KUI kord olen ärganud, räägin ehk teist juttu.
Kuid ma pole.

Kusjuures ma pole enne üldse kohanud ühtegi valgustunud inimest nö. isiklikult kasvõi nii "kombatavalt" nagu siin. OK, kõik need, kes raamatutes ja videodes ja dokkides ja ajaloos jne, seda jah. Või siis need habemete ja hõlstidega või keedega, kes ise väidavad end millekski või kellekski ja kes ka paljud omavad ka tõepoolest väga suurt tarkust või elukogemust jne. Kuid... selles ärkamises... noh.. mingil põhjusel nad pole siiski kuidagi veenvad olnud ja nii.
Seega jah, isiklikku kogemust mul pole selliste inimestega olnud. No siiani siis.
Ja kes teab, ehk see jääb ka lähimaks, mida tunda saan. : )

Seega jah, just sellel põhjusel, on sinnamaani kõik siin rubriigis minu poolt paljus vaid arutlus. Läbi aimduse või mingi tunnetuse, kuid siiski mitte kogemuse. Seega poolik.
Kuid eks ole seegi osa teekonnast ehk?
Või nagu öeldud: kõik, mis loob liikumist, loob ka muutusi, mis on aga meelepärane ja liigub ikkagi selles kõiges Ühe poole.
: )

loffe

 • Administrator
 • *****
 • Posts: 59
Re: Vaimne ärkamine
« Reply #17 on: 07 Feb 2023 »
Kusjuures ma pole enne üldse kohanud ühtegi valgustunud inimest nö. isiklikult kasvõi nii "kombatavalt" nagu siin. OK, kõik need, kes raamatutes ja videodes ja dokkides ja ajaloos jne, seda jah. Või siis need habemete ja hõlstidega või keedega, kes ise väidavad end millekski või kellekski ja kes ka paljud omavad ka tõepoolest väga suurt tarkust või elukogemust jne. Kuid... selles ärkamises... noh.. mingil põhjusel nad pole siiski kuidagi veenvad olnud ja nii.
Seega jah, isiklikku kogemust mul pole selliste inimestega olnud. No siiani siis.
Ja kes teab, ehk see jääb ka lähimaks, mida tunda saan. : )


Sa oled õigel ajal õiges kohas võibolla? See "äratundmine" avaneb siis kui ise hakatakse avanema. Mul oli huvitav kogemus just enne nihet. Läksin peale tööd poodi ja valisin suvaliselt kassa. Järsku tundsin äratuntavat rahu ja soojust ning mõttetegevus vaibus. Vaatasin ringi ja silm jäi pidama müüjal. Kuidas ta hoolikalt pakkis asjad, täpsete rahulike liigutustega, naeratas klientidele. Kogu järjekord liikus tasaselt ja mõnusalt omas rütmis. Vahetult enne kassat jäi üks inimene minu ja kassatöötaja vahele, tundsin ülevoolavat rahu - õhk oli paks vaikusest, tüüp minu ees hakkas nihelema ja vaatas ebakindlalt ja uurivalt kord kassapidaja ja minu otsa ning tegi ruttu oma ostud ära. Kui oli minu kord maksta siis müüja vaatas mulle otsa ja noogutas lihtsalt ning mina noogutasin vastu. Me teadsime. See oli esimene ja viimane kord kui seda müüjat nägin seal poes.

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 80
Re: Vaimne ärkamine
« Reply #18 on: 07 Feb 2023 »
Mulle muide tundub, et siin foorumis hängides mulle ka justkui... "nakkab" midagi teist külge.
: ) Tihtilugu on jah, suht sama tundmus nagu viimati kirjeldasin vestlusest oma TJ-ga, kui ta küsis, et kas oskan kirjeldada seda tunnet, mis mind valdab, kui olen temaga kontaktis olnud.
Selles mõttes jah... et miski toimib. : )

Õigel ajal õiges kohas? No .. vblla.
Kuigi... kas on valesid aegu ja valesid kohtasid? : )
Selles mõttes, et kui inimene teeb mingid otsused (nö. sisenemaks kuskile aega ja kohta), on see otsus ikkagi kantud tema teatud valikutest. Valikud aga kujunevad vastavalt eelnevalt omandatud teadmistele, kogemustele, tunnetele, mõttevormidele jne.
Seega misiganes valiku ees seistes (tõepoolest ka täiesti tavaolmes navigeerides), on ikkagi see kantud mingist sisemisest impulsist, mis sisuliselt ei saa olla "vale"?
"Vale" siis justnimelt peronaalselt meie enda suhtes. Jah, isegi sel juhul, kui see on kantud ka egoistlikest või destruktiivsetest impulssidest. Sest point pole ometi "mitte teha vigu". Sest me teeme neid niiehknaa. Me pole robotid. Nö. point on nende vigade mõistmine ja sealt tulenevalt nende olemuslik heastamise või parendamise oskus. Mh?

Kuigi... Q11 väidab, et õppijat pole. Kuid... see kontsept ei jõua mulle tõttöelda kohale.
Selles mõttes, et abstraktses üldplaanis "kõik on üks" jne, jah, kuid mitte (mu enda?) kehastuse olmereaalsuses.
Mingi situatsiooni nn. ära õppimine ongi selle situatsiooni teadvustamine ehk selle (intellektuaalne või tajumuslik) analüüs, järelduste tegemine, vastutuse võtmine toimunu ees ja oskus mitte korrata neid nn. vigu uuesti.
Või siis enda arengu seisukohast eduka toimeprotsessi puhul justnimelt kasutada sama moodulit ka edaspidi.

Olen kuskil maininud, et ma ei tea, mis paganama kood mul elus on, kuid jah, mul see nimetus "katselendur" on ikka tõesti omamoodi märgiline. Ma teen enamikku asju ikka justkui mitu korda, üle ja uuesti, vahepeal astudes pange, reha otsa ja põigates omadega rappa jne. Mul tuleb kogu aeg justkui midagi korrigeerida. Elus üldiselt ja ka tavatoimetustes.
Mingi aeg oli see tõdemus mu jaoks mõnevõrra kurvastav. Kuigi... sain aru, et osad probled tekitan endale ikka ise jaa siis keerasin ka seda oma perfektsionisminupp lihtsalt vähemaks. No juba läks paremaks. Hehee.
Kuid.. sain siiski nagu sellestki, et no miks mitte. Olla seesama katselendur. Võib ka niipidi. Ja olles selleks omamoodi valmis, siis isegi hakkas suhtkoht fun.
: )

----
P.S. Ka oma postituste puhul aina vajutan tagantjärgi nuppu "muuda". Ikka märkan alles hiljem, et mingi trükiviga on sees või sõna pole täpne või muu asi "ei klapi". Et oleks ok ikka kohendada ja nii.
: ))

loffe

 • Administrator
 • *****
 • Posts: 59
Re: Vaimne ärkamine
« Reply #19 on: 07 Feb 2023 »
Kõik oleneb perspekiivist. Samaaegselt on õige, et polegi üldse mina ja kõik on üks kui ka on ego, vaatleja ja isegi minatunne kui oled üks kõigega. Küsimus on kuidas sellest rääkida mõistetavalt käesolevas vestluses. Info mõttes on hea teada üksolemise konseptsiooni aga reaalsuseks muutub see alles tajudes. Ütleme siis lihtsustatult, et kogemus nüüd ja praegu on alati reaalne olenemata kogemuse sisust ja "tööd" saame teha sellega mis on nüüd ja praegu Smile

Siit edasi minnes inimlikust perspektiivist vale aeg ja koht on võtta ulmekogus LSD-d ja tagasi tulles ego ehitab kogemuse põhjal "mina olengi jumal" enesepildi ja edasise elu veedab pehmete seintega toas. Suures plaanis... kes teab võibolla pidigi nii minema aga kes on see kes teab seda?

Viibides peamiselt meeles mitte vaatlejas on parem mõelda, et kõik on minu valikute tulemus ja mina võtan vastutuse selle eest. Ka mõtete ja emotsioonide Wink
Kui peamiselt vaatlejas pole vaja enam seda vaatenurka ja selle võib lahti lasta. Ühel hetkel muutub ilmselt ka vaatleja ebavajalikuks "vaatenurgaks" ja vajab lahti laskmist. Ma ei tea seda täpselt aga olen kuulnud vihjeid.

Q11

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 47
Re: Vaimne ärkamine
« Reply #20 on: 07 Feb 2023 »
Naut: "P.S. Ka oma postituste puhul aina vajutan tagantjärgi nuppu "muuda". Ikka märkan alles hiljem, et mingi trükiviga on sees või sõna pole täpne või muu asi "ei klapi". Et oleks ok ikka kohendada ja nii."

Mul on umbes samamoodi. Kui kirjutan oma jutukese ära, siis tundub see täiesti õige. Järgminepäev meenutades „ei pagan, seal oleksin pidanud ikka teistmoodi väljendama...hmm ja see vaatenurk ei turgatanud üldse pähe...ja...no nüüd täna kirjutan selle omapoose arusaama 100 protsendiliselt õieti“
Järgmine päev hakkab kõik otsast peale, trummeldan näppudega lauale ja mõtlen „ei pagan, seal oleksin pidanud ikka teistmoodi väljendama...hmm ja see vaatenurk ei turgatanud üldse pähe...ja...“ jne.
Trükivigasi ikka jah proovin parandada  kui kohe märkan.
Aga mingil ajal nagu tajusin, et see „persoonmina“ eile ei ole ju sama „persoonmina“ täna...ja sealt edasi homsega.
Niiet ma ei loe oma kommentaare kunagi uuesti üle vaid kirjutan uue.... Hetkes...Smile

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 80
Re: Vaimne ärkamine
« Reply #21 on: 22 Apr 2023 »
Lisasin autraalia valgustunu kohta eraldi teema "austraalia valgustunu", kuna püüan nimesid, termineid, materjale hoida huvilistele, mitte külalistele, selline metoodika siis.

Kel on huvi valdkonna vastu, siis peaks olema huvi, et kuidas nõustamise teenused välja näevad, ja video näitab kuidas ligi 250 eurone tunnike mittekahesuse teemalist rääkimist välja näeb. Eesti elatustaseme juures on selline advokaadihinnaline summa muidugi väga kõrge, aga esiteks nõudlus-pakkumsie asjaolu paneb tunnihinna 100-300 raha peale, ja muud asjaolud.
Ka allolevas näitevideos tema klient väga tugev inglise keele osas pole, seetõttu õpetaja kordab küsimusi mitu korda. See on siis puhtalt mittekahesuse õpetaja, aga osad on spirituaalsuse õpetajad, peamiselt Kundalini kogemuse konsultatsioonid, aga on ka muidsorti coachinguid.
Kui ma võrdlen teda ülejäänu ca 50ne õpetajaga, keda kajastan, siis neil kõigil on omamoodi õpetusstiil. Tema kasutab välistamise näiteid rohkelt. Ja on väga väikeste sammudega liikuv. Näiteks, nagu allolevas seansil, küsib kliendilt, kas peeglist paistab vastu tema. Seejärel läheb pisisammuga kõrvale ja küsib, kas peeglist paistev küünal on päris küünal ja sisi tuleb tagasi küsimuse juurde, et kas inimese peegelpilt on inimene. Ja küsib neid küsimusi kordavalt ja pisisammudega liigub aina edasi, mina nimetan seda protsessi kaeveks.
Tema puhul on selgelt tunda, et ta naudib õpetamsie protsessi, on ka sellsieid ükskõiksemaid õpetajaid.

Mis puutub õpetajate stiili, siis võin tuua näite võõrkeelte õppimise valdkonnast, kus esmapilgul kõige ignorantsem õpetaja osutub tagasivaatlemisel kõige efektiivsemaks. Näiteks, kunagi üks õpetaja ei rääkinud sõnagi ja ütles, et hakka harjutusi lahendama ja siis 20 minuti pärast vaatame üle ja nii kogu tunnike kulgeski, ja esmamõte oli, et võiks ju ka ise üksi siis nii lahendada ilma suunajata, ja see mõte ongi tegelikult brutaane tõde, et tulebki iseseisvalt tööd teha, nii see areng ses valdkonnas ja teistesk ivaldkondades tekibki. Selliselt brutaalselt õpetajalt saadud kogemus andis taipamise, mis edaspidi arendas tõhusamalt kui muud õpetajad ja asjad. Niiet raskused, negatiivsed esmamuljed, jms, on sageli taipamise allikad, ja sobivaim õpetaja võib olla ultimaatselt selline ,eks esmapilgul ei meeldi.

Tema stiil on märgata osavalt kliendi jutust konkse, millesse haakuda ja mingit teemat arendada konksu pealt lootes läbimurdele. Näiteks kui klient mainib, et peeglis ei saa olla Tema, kuna sel juhul oleks teda 2 tükki, siis see õpetaja haakub kirielt vastavale aspektile selle 2-koguselise ütluse juures ja esitab uusi kaeveküsimusi. Osad õpetajad on sageli vait ja lasevad kliendil lihtsalt mtiskleda peegliküsimuse osas pikalt- samuti efektiivne osade puhul, aga see õpetaja on aktiivselt pidevalt labidas käes.

Kui kõigile tuntud Moojil suri laps siis tema koges seksuaalset ahistamist lapsena- niiet sageli on raske taust heaks eelduseks. Ainesõltuvus, lahutus, depressioon, suitsiidsus. Kristlik teekond tundus mittevastavat tema ootustele senikaua kuni otsustas viimast korda kirikuloengule minna, ja valdkonnas see nähtus on tuntud kui täielik alistumine, loobumine, ja sellised alla-andmise masendavad hetked on pöördepunktideks, nagu ka Eckhart'i jt puhul sageli esineb. See pöördepunktiline viimane kirikuloeng resoneerus- jutust aru ei saanud aga tundis et kõik, mis loengus räägitakse on õige.
Proovis ka muid spirituaalsusi.
Mittekahesuse intellektuaalseks mõistmiseks nimetab tema oma seda perioodi elus, ja võttism õne aasta intellektuaalse mõistmise tasemelt jõuda reaalse minatunde lakkamisele.

Tänased Youtube valgustunud mainivad teda mitmel viisil. Nagu kõikidele õpetajatele omane teeb talle nalja inim-meele aspektid ja peamine ikakgi ülekordavalt, et ta leiab osavalt konksuteemasid, ja kordab sama küsimsut niikaua kuni vaja, liigub pisisammudega, omaloomingulised näited, mitte tüüpilised legendaarsed harjutused.

Et siis selline õpetaja ja miks mitte rääkida edaspidi tema osadest seansidest ja asjadest, või muust vaimsusest mis resoneerub.

Tema videokanal jms:
...

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 80
Re: Vaimne ärkamine
« Reply #22 on: 04 Sep 2023 »
Eestlasest ärganu, 3a vana video.

Midagi uudset pole, kuid uudse/omaloomingulise sõnavaraga, mõned soovitused väga praktilised.
Külastajatele võiks jagada näiteks sellist näidet videost, et soovitatakse teha asju mis rõõmu pakuvad. Väga praktiline soovitus ehk  vaatenurk, saab ka ju sõnastada hoopis teisiti ja teoreetilsiemalt.

Satsangi võisk alustada huvilsitega videos mainitud spirituaalse ego mõiste kohta. Näiteks arutleda, et kas see nn identiteet saab olla  teoreetilsielt üldse vahelejäetav trepiaste. Head arutlemist ja video vaatamsit.

...

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 80
Re: Vaimne ärkamine
« Reply #23 on: 15 Dec 2023 »
Quote
„Me ei keskendu mitte nähtavatele, vaid nähtamatutele asjadele, sest nähtavad asjad on ajutised, nähtamatud aga igavesed.” (2. KOR. 4:18)

Inglise keelses 4-18 versioonis esineb sõna UnSeen, mittekahesus on Un-eesliitega ehk Mitte-eesliitega terminid sagedased, näiteks kasvõi sõna MitteKahesus.

4-18 räägib mittenähtavast ehk meeltega ja aruga mitte hoomatavast asjast. Ja fraseerib, et meeltepõhises reaalsuses/tasandis on kõik ajutine, mitte igavene. Veel üldistatum oleks öelda, et kui eksisteerib aeg, aja dimensioon, siis seal on kõigel algus ja lõpp ka seega kõik on ajutine.
Ülalolev piibli lause annabki mõista, et mittenähtav on igavene. Aatomid ja õunad on ajutised, nähtavad ja aruga hoomatavad. Mittekahesus ehk Reaalsus aga pole meeltega tajutav ja mõistusega hoomtav, seda kutsutakse transendaalseks ehk ülemõituslikuks.

Ja nii interpreteerides ka piibli mainitud tarkusetera valgustab ja soovitab keskenduda mittenähtavale. Inimkeel on dualitslik ja eksitav, ja eelmine lause kasutab sõna "keskenduda", mis viitab et on keskenduja. Loomulikult on keskenduja illusoorne ja ei leidu ühtegi konkreetset retsepti valgustumiseks ega muid  objekte mittekahesuse reaalsuses. Kuid inimkeel ei võimalda fraseerida mittekaheselt, sõnavara ja grammatike on objekti-subjekti põhine. Nii ka piibli soovitus keskenduda mittenähtavale nõuab interpreteerimist.

Religioossetesdualustlikes ringkondades interpeteeritake 4-18 soovitust kui keskenduda jumala teenimisele, mitte raha kogumisele. Näiteks pidada palvetamist ja sellega saadavat väärtuslikuks, keskenduda vaimsetele väärtustele, nagu eetika jms, mida otseselt silmaga ei näe. Ärganute vaatevinkel on aga näha piibilauses mittekahesuse tõde: on meelteülene/mittenähtav essens. On üks ja ainuke, ja selle ühe manifestatsioonid/elumäng, mis kõik on vaid aspektid/tahud/manifestatsioonid selle ühe poolt. Ja piiblitarkus seda ka fraseerib sõnaga Unseen/mittenähtav igavik- see mis on.

Eesti tuntuim joogaõpetaja fraseerib, et iga väiksema osakese vahel leidub vahemaa, ja see ongi reaalsuse essens. Intellektuaalid jõuavad aruga järelduseni, et jumal on mõtete vahel, seal kus mõtteid pole hetkeks. Kõik sellised arulooming on ümberlükatav eelpoolöelduga, sest see mis on pole tajutav ega mõistuse poolt hoomatav. Nagu ka piiblisalmid ja muu inimkeelne. Samuti võib ka ümberlükkamata jätta ja nõustuda kõigega öeldes, et kõik viitajad on tõelähedased, ja saabki ainult ainult vihjata ja konarliku inimkeelega ja dualitsliku aruga miskit väljendada. Nii on ka valgustunute seas vasturääkivaid koolkondi, kuid tegelikult kõik tõene, või fraseerida: tõelähedane. Mõni soovitab piiblit, mõni mediteerida, mõni muud, mõni illustreerib aatomitega, mõni muuga, mõni sellise postitusega nagu käesolev. Väga ultimaatselt võttes on kõik see üks mis on, nii ka iga soovitus ja soovitaja ja kogu elumäng on sellesama ühe nähtus ehk jumal. Ja loomulikult pole siis tegelikult ühtegi valet asja ega õige-vale dualismi üldsegi. See, mis on, ilmutab sageli kui mainitud õige-vale mentaliteedist hetkeks väljuda. Näiteks Harjutuste pangas meditatsioonide kuningas on sedalaadi eesmärgipäratu olemine. Ja sellise "harjutuse" käigus on mitmed kajastatud valgustunud realiseerunud. See sõna realiseerumine on kehv eksitav otsetõlge, aga abiks kes hiljem ing k materjalide juyrde suundub. Sõna Ärkamine pole samuti ideaalne. Tõlkige ing k sõna Realise, mitte sõna Awake ja võrrelge. Üllatav adumine jms eestik väljendid on selle Realiseerumise puhul, aga kasulikum otsetõlkena öelda Realiseerumine, mitte Ärkamine. Selkest tõlkest võiks pikemalt rääkida edaspidi.