Author Topic: Vaimukirjandus, loengud, videod  (Read 69 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

loffe

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 53
Vaimukirjandus, loengud, videod
« on: 05 Jan 2023 »
Vaimukirjandus, loengud, videod

Üksik

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 17
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #1 on: 24 Feb 2023 »
Ma nimetasin selle sikismiks kuna sikhism jms kh-ühendid ei harmoniseeru Eesti keeles.
...

ilma kh-keskosata kasutame edaspidi selle religiooni nimetust kui: "sikism", ja praktiseerija on siki, mitu praktiseerijat on "sikid", kirjeldus/adjektiivsõna on "sikilik".

See on kõige müstilisem religioon. Samamoodi nagu eesti müstilisem suitsusõltlasest ja väga kapitalislik joogaõpetaja. Kui aru ei saa, sisi kiputakse müstikaks tituleerima asju, seega parem ütleme, et mina ei saa aru, mitte et asjad pole müstilised. Toon legendaarsed näitevideod, kus ka moslemid ei saa aru selle religiooni sõnumist ja identiteedist. Ka mittekahesus on paradoksaalne/vastuoluline ja Realiseerunud seda tunnsitavad. Duaalse maailma teadlased mainivad samuti müstilisi asju, näiteks kvantosakestega seonduvalt. Niiet võtame sisi lahti selle müstilsie religiooni. Ma olen olnud personaalselt kontaktis eestlastega, kes selel religiooniga on tegelenud, kuid loomulikult enim välismaalastega, kuna minu kogemus eestlastega on kasin geograafia tõttu.
Müstikat-arusaamatut-vastuolu selles on, mittekahesust kahtlemata on ka nagu igas religioonis. Mitmed muud aspektid.

On, mis on.

Kahtlemata teekonnalisele õpetlikku on ja Realiseerumis-tekkonnana gurude näol ka on sobiv teekond. Nagu iga taim on kordumatu ja jumala essensi sisaldav, nii ka sikhismis on sädemeid, mis võivad resoneeruda sinuga. See essensi-idee on autentselt patendeeritud Eesti Patendisaatkonnas justnimelt sellele religioonile. * Seetõttu ka selels võtmes tutvustasin külastajatele, praktilised näited selel essensi-jutu osas ülal postituses. Külastajatele harjutas vast: defineerige sõna Essenss, nii toidus,alkoholis, looduses kui mujal, ja seejärel liituge foorumi kasutajatega et loovalt arutleda sel teemal, arutlus on "jumala (loov) essenss" ja seda seonduvat loovuse-asjaolu on eesti esoteerikas kõige andemalt kopeerinud india õpetustest esoteerik Raie: ole loov, leia endas looja, ole looja, näe loovust ja jumalat kõiges (musta-maagia võtmes isegi Raha-energias), ühendu jumalaga. (Raie osas jt esoteerikute osas siin foorumis detailselt ei käsitle, küll aga tulevases esoteerika-maagia suunitlusega foorumis.) Siin on oluline mõista, et jumal on kõikjal ja kõiges jm kõik-sõnades ehk tehke omapäi üldistus, kes teie (tegelikult) olete.

See on kaunis nagu kristlus, kaunis nagu loodus. Kel pisut ülevaadet ja tunnetus olemas, see mõsitab, et tabavaim on äelda: "kaunis kui loodus", kuna õpris varakult õpitakse asjaolud, miks juukseid ei pügata jne.

loffe

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 53
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #2 on: 04 Mar 2023 »
Kasutajatele raamatukogu.
Lisasin hingamise raamatu ja kokkuvõtte sellest. Külastajatele vihje, et uurige internetist jooga õpetusi ja praktiseerige neid. Vähemalt omandage need kümmekond põhihingamise harjutust nagu ka Krya jooga harjutused, neid on vähe ja kui te need omandate paari tunniga ja seejärel praktiseerite mõne nädala, siis on teil terveks eluks oskustepagas olemas. Näen igapäev jõusaalis inimesi tegemas neid harjutusi ja ka parkides. Väga lihtne on need mehaanikad omandada, kuid keerukam on hiljem mentaalsemat aspekti elustiilis korrigeerida, et need harjutused toimima hakkaks. Enamik õpetusmeetodeid võtavad ühe harjutuse ette paariks nädalaks ja seejärel ülejäänute juurde ei jõutagi, selleasemel, et koheselt omandada kõik harjutused ja alles seejärel neid ühehaaval sügavuti võtta koos mentaalsete lisadega.
Raamatukogus on materjal, mida internetivõhiklikud ei oska ise leida, ja/või inglise keelt ei oska, või ei suuda kiirelt raamatut läbida kuna pole valdkonna alast haritust/ülevaatlikkust või diagonaal-lugemise vimet. Nieit raamatukogu on abiks, ja iga raamatu juurde annavad tasemenõude läbinud isikud teid tundes ka oma arvamused, kas teile raamat võiks sobida.
Lisapõhjus, miks raamatukogu on kättesaamatu külalistele, on see, et osad raamatud on vastuolus turumajanduse eetikaga, kas siis nn piraat-raamat või muud aspektid. Tasemenõude läbimise intervjuu tagab, et materjalid/foorum teenib vaimsuse huvisid ja et  keegi valdkonnas seda ohtu ei sea.


1.
http://www.....breath.pdf
...

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 74
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #3 on: 25 Mar 2023 »
Youtubes eestlasest mittekahesusest rääkija. Minu kogemusel esimene eestlane, ja video avaldatud ca 3 kuud tagasi.
Kel inglise keele valdamist pole, siis on neile ta kanal kasulik muidugi.
Ta mainib ka ise, et eestikeelset sõnavara ei tunne, ja on seni inglise keeles videosid teinud. Selles piuoneerivas valdkonnas tõesti sõnavara poel veel. Üks selge tõlkeviga on, et ta lsiab valdkonna nime ette kirjeldus-sõna "radikaalne" märkimaks et tegu on radikaalse/jahmatava valdkonnaga/sõnumiga. Kuid mina jt inglise keelses sõnavaras kasutame seda kirjeldussõna koolkonna tähisena, teised sünonüümid on: otsene tee/meetod, neo/uus-advaita. Radikaalne koolkond/mittekahesus ja mitteradikaalne/mahe.
Radikaalse koolkonna näide on see ,et kui keegi tuleb esitama küsimust, mis sisaldab sõna Sina/Mina, sisi radikaal summutab koheselt küsimuse öeldes, et siin poel kedagi. Valdkonna huvilised mäletavad legendaarse toni koosolekuid ses osas, tegu on kõige radikaalsema valgustunuga keda eales nähtud. See näide siis on Radikaalsus, radikaalne mittekahesus.
Tema videodest saab öelda, et käis traditsioonilist/mahedat metoodikat/teekonda. Seda reedab trma videod, mis on nn autentse isiku rollis, ehk vaatleja rollis, kus räägib emotisooni objektidest jt objektidest. Villido metoodika on sarnane näide sellele. Esimene metoodiline samm on enamasti selline igas õpetuses, tüüpilised näited mida sinna räägitakse on taevas ja pilved. Edasine metoodika on ka vaatlja objekti välistamine et oleks puhas ideaalne mittekahesus, selle jaoks tüüpilsielt tuuakse näiteid kinoekraanist ja see on juba radikaalne samm, ning samahästi võiks selle teise sammu juurde koheselt radikaalsele koolkonnale omaselt öelda lakooniliselt. Tema puhul on hilisemates videotes see teine samm/radikaalne olemas, varasemates aga see esimene villidolik vaatlejalik lähenemine. Tema videodest saab öelda, et käis traditsioonilist/mahedat metoodikat/teekonda, mitte ei alustnaud koheselt radikaalselt läbimurdega. Ta tegi spirituaalsust, sh vabastavaid tantse jpm alguses- see kõik on enamlevinud ja mahe teekond, mitte radikaalne meetod.

Vaimsuse valdkonnas on selge, et pole persooni keda kiita, seetõttu selline kriitiline sõnanärimine kindlasti ei häiri. Loomulikult on eesti regiooni valdkonnale abi eesti keelse materjali tekkimine, niiet ainult positiivne sellist esmast videot näha. Aga kuna enamikel eestlastel on inglise keel selge, siis ega vahet pole, kas kuulata eesti keelset materjali või rohket inglise keelset.
Tema puhul selles esimeses videos nagu ka enamikel inimestel on inimkeele piirangute tõttu eksitavaid lauseid-väljendusi, eelkõige sõna Sina jms osas. Näiteks, et üks lause ütleb, et Sina-objekti pole olemas ja koheselt järgneb spontaanselt lause kus kasutatakse sõna Sina videovaatajapoole pöördumisel. Seda Sina-termini probleemi on mitut moodi lahendatud. Ajaloos väga tuntud teemant muutis oma kõnepruuki nii, et fraseeris kõike Keha-subjekti tegevuseks, väljendas, et "(see) keha teeb seda ja toda", tänased kasutavad väljendit Tegelaskuju, Avatar, Ego-mina, ja mulle meeldib et osa lihtsalt hoiatab ette sageli et ta kasutabki dualistlikku inimkeelt jne.

Huvitav on võrrelda tema vanu videosid tänasega, ajalooliselt väärtuslik materjal.
Minu soovitus on valdkonna huvilistel tema kanal tellida kindlasti, kuna eestis pole ajalooliselt varem sellsit juutuuberit olnud.


https://www.youtube.com/...

loffe

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 53
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #4 on: 22 Apr 2023 »
Need audio-raamatud on praktiline elulähedane spirituaalsus ja mitte elukauge filosoofilisem.
Sellise stiili puhul te kirjutaks raamatu, mis räägib majapidamistöödest, et kuidas neid osavalt teha ja samal ajal räägite juurde millises meeleseisundis teostate töid.

Konkreetselt tema majapidamistöödest ei räägi, vaid tapmisest. Sport, sõda jms on üldiselt vaimsuse vastand, kuna tegeleb kehaga, kinnistub kehasse, aga vaimsus on kinnistumise vastand, ja eriti selgelt keha-ülene temaatika, transendentne keha osas, mittemateriaalne. See teeb tema raamatud unikaalseks, kuna vastandlikult esitab ülimateriaalset temaatikat ja sinnajuurde spirituaalsust.

Vaimsus alustab välistamistest, eitamistest, legendaarse fraasiga "ei see ega too" ja valdkonna sõnavara sisaldab samuti eitamise eesliiteid, näiteks: mitte-kahesus, mitte-duaalsus. Oma raamatutes on ta leiutanud sellise huvitava sõna: Un-born ehk sündimata, Mittesündinu, mis tähistab tüüpilist vormituse ja ajatuse ideed kus miski pole alanud ega sündinud kunagi, vaid alati olemas olnud. Ka arvutimängudes kasutatkse kogematta leidlikku sõnuvara ja ideid, näiteks on mäng, kus on termin UnDead.

Mulle meeldis leidlik uudne sõnavara tema raamatutes, ja vastandlik temaatika (vaimsus ja mitte-vaimsus samade kaane vahel). Mõned naljakad õpetused, nagu hoidu seksist kuna naine võib olal spioon, kes üritab tappa- selline kogemus kirjanikul oli ja nalja teeb, et seepeale kosotatakse resoluutne õpetuslause raamatusse, elujuhis.

Võibolla sobivad tema raamatud, kellele meeldib sõjatemaatika. Tänapäeval pole enam samurai-ajastut, seetõttu ka selline ajaloo hõnguline teema.
Pühendumise jõu kasvatajad võivad miskit leida raamatust, näiteks ärimehed, sportlased.
Vaimsus on ikka sama igalpool, lihtsalt natuke erineva nurga alt selgitatakse.

Meenub veel, et ega eesti kirjanduse puhul pole jaapani-kandi kultuuri osas eriti tõelähedasi teadmisi, kuna keelt on raske tõlkida ja riik asub kaugel. Nõuka-aegne kirjandus ja tolle aja vanad filmid süstisid näiteks eestlastesse uskumuse, et tee joomine on sealkandis üli oluline ja populaarne ja väga vaimne asi, lausa tituleeritud meditatsiooniks. Sedasorti valeuskumused paistavad eestlaste puhul sageli intervjuudes välja, mainivad teejoomisi ja sümbolite joonistamisi jms tõekauget. Kunagised budismi teemalised promo filmid süstisid samuti sedasorti valeinfot, näiteks, et võitlus-alade mungad on väga vaimsed- tegelikult ei ole ja Youtube's endised "mungad" selgitavad seda selgelt.

Ma olen kuulanud tema kõiki audioraamatuid, ja kuulamine on samuti tähelepanu objekt, nn Mindfulness on olemine, kus jälgitakse helisid ja lõhnasid. Selleks, et see Mindfulness toimima hakkaks on suhtumist vaja kalibreerida, näiteks mitte-sildimistamist harjutada ja nn juuniorilikku uudishimu kasvatada- viimane tekib automaatselt ka ise edasijõudmise korral, kuna saavutatakse uudne maailmavaade kus asjad näivad uudsena. Kui teada, kuidas maailm näib hiljem, siis luuaksegi õpetus, mis juba ettevalmsitavalt juurutab uut olemist.
Kuulamisega saab mitmet moodi harjutada, üks populaarseim efekt on oma mõtete peatamine. Mulle on lugemine andnud palju kogemusi, näiteks mürarikkas väljakul telefonist artiklit lugeda. Aga kui seal lugemiseasemel hoopis müra kuulata, sisi ei ole miskit eriti õnenstunud- nieit tuleb katsetada ja sisi valida sobivaim liik.

Niiet head raamatute lugemist, kuulamist, loomulikult on oluline rääkida raamatu lugemise järel, see on nagu olulisem kui raamatu lugemine. Näiteks mina praegu tegin näite rääkimise ja see omab suuremat väärtust kui alltoodud 5 raamatu läbimine.

Tema raamatud:
...

https://imgur.com/xlKibDh

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 74
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #5 on: 09 Jul 2023 »
Youtubes eestlasest mittekahesusest rääkija. Minu kogemusel esimene eestlane, ...

Seekordses videos vaatleb ta radikaalselt ja ütleb otsekoheselt, et budismi taaskehastumise uskumus on persooni lootustandev uskumus et kunagi toimub lõpuks valgustumise sündmus. Sellel taaskehastumise teemal on ka teisi arvamusi, aga tema esitab puhtalt radikaalse koolkonnalikult selles videos. Soovitus on, et analüüsida igasugu uskumusi ja tõekspidamisi ja peamiselt nii, et kas on näha mingit lootust või eesmärki uskumuse taga. Näiteks islami ja kristluse uskumus paradiisi omab lootust/eesmärki, seega kahtlemata persooni/ego uskumus ja järelikult illusoorne.

Tema kohta on eelmsites psotitustes juba rohkelt mõtiskletud. Võibolla mainiks, et kuna ta reisib maailmas palju ja elab välismaal nagu aru saan, siis nn silmaring on lai mitmes mõttes. Välismaa kahtlemata avardab silmaringi, nii gurude kui kommete ja muu tõttu. Välsimaa on nagu omamoodi ärkamine uues keskkonnas, sedalaadi örkamised/muutused vast uon tekkonnalisele abiks enamasti, kuid muidugi mõnda võivad hoopis eksitada, arvan vastupidist igatahes. Ja silmaring õpetuste osas on tal ja enamikel ka lai, ka see omamoodi maneb nihkuma vaatepunkti/perspektiivi ja mida rohkem nihutada uutesse vaatepunktidesse siis võib kogematta heita pilgu mida kutsutakse Pilguheiduks. Kui kellegile meeldib selline loogika, siis arendage edasi meelelahutuse huvides. Ultimaatselt muidugi ei ole mingeid retsepte, ega võimalik jumalat mõista ega eksisteeri ka mõistjat/persooni.
Veel mainiks seekord, et tema sõnavara on selline otsetõlge radikaalse koolkonna tänastest elusatelt õpetajatelt, et näiteks kasutab mõisteid nagu See, tingimusteta Armastus, tphjus, need on kõik tuntud legendaarsed mõisted radikaalsetes inglise keelsetes videodes ja otsetõlkena eesti keeles siis sellsied nagu ta kasutab.

Mis mõtteid huvi omajatele tema seekordne video tekitas?

...