Author Topic: Vaimukirjandus, loengud, videod  (Read 814 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

loffe

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 80
Vaimukirjandus, loengud, videod
« on: 05 Jan 2023 »
Vaimukirjandus, loengud, videod

Üksik

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 35
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #1 on: 24 Feb 2023 »
Ma nimetasin selle sikismiks kuna sikhism jms kh-ühendid ei harmoniseeru Eesti keeles.
...

ilma kh-keskosata kasutame edaspidi selle religiooni nimetust kui: "sikism", ja praktiseerija on siki, mitu praktiseerijat on "sikid", kirjeldus/adjektiivsõna on "sikilik".

See on kõige müstilisem religioon. Samamoodi nagu eesti müstilisem suitsusõltlasest ja väga kapitalislik joogaõpetaja. Kui aru ei saa, sisi kiputakse müstikaks tituleerima asju, seega parem ütleme, et mina ei saa aru, mitte et asjad pole müstilised. Toon legendaarsed näitevideod, kus ka moslemid ei saa aru selle religiooni sõnumist ja identiteedist. Ka mittekahesus on paradoksaalne/vastuoluline ja Realiseerunud seda tunnsitavad. Duaalse maailma teadlased mainivad samuti müstilisi asju, näiteks kvantosakestega seonduvalt. Niiet võtame sisi lahti selle müstilsie religiooni. Ma olen olnud personaalselt kontaktis eestlastega, kes selel religiooniga on tegelenud, kuid loomulikult enim välismaalastega, kuna minu kogemus eestlastega on kasin geograafia tõttu.
Müstikat-arusaamatut-vastuolu selles on, mittekahesust kahtlemata on ka nagu igas religioonis. Mitmed muud aspektid.

On, mis on.

Kahtlemata teekonnalisele õpetlikku on ja Realiseerumis-tekkonnana gurude näol ka on sobiv teekond. Nagu iga taim on kordumatu ja jumala essensi sisaldav, nii ka sikhismis on sädemeid, mis võivad resoneeruda sinuga. See essensi-idee on autentselt patendeeritud Eesti Patendisaatkonnas justnimelt sellele religioonile. * Seetõttu ka selels võtmes tutvustasin külastajatele, praktilised näited selel essensi-jutu osas ülal postituses. Külastajatele harjutas vast: defineerige sõna Essenss, nii toidus,alkoholis, looduses kui mujal, ja seejärel liituge foorumi kasutajatega et loovalt arutleda sel teemal, arutlus on "jumala (loov) essenss" ja seda seonduvat loovuse-asjaolu on eesti esoteerikas kõige andemalt kopeerinud india õpetustest esoteerik Raie: ole loov, leia endas looja, ole looja, näe loovust ja jumalat kõiges (musta-maagia võtmes isegi Raha-energias), ühendu jumalaga. (Raie osas jt esoteerikute osas siin foorumis detailselt ei käsitle, küll aga tulevases esoteerika-maagia suunitlusega foorumis.) Siin on oluline mõista, et jumal on kõikjal ja kõiges jm kõik-sõnades ehk tehke omapäi üldistus, kes teie (tegelikult) olete.

See on kaunis nagu kristlus, kaunis nagu loodus. Kel pisut ülevaadet ja tunnetus olemas, see mõsitab, et tabavaim on äelda: "kaunis kui loodus", kuna õpris varakult õpitakse asjaolud, miks juukseid ei pügata jne.

loffe

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 80
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #2 on: 04 Mar 2023 »
Kasutajatele raamatukogu.
Lisasin hingamise raamatu ja kokkuvõtte sellest. Külastajatele vihje, et uurige internetist jooga õpetusi ja praktiseerige neid. Vähemalt omandage need kümmekond põhihingamise harjutust nagu ka Krya jooga harjutused, neid on vähe ja kui te need omandate paari tunniga ja seejärel praktiseerite mõne nädala, siis on teil terveks eluks oskustepagas olemas. Näen igapäev jõusaalis inimesi tegemas neid harjutusi ja ka parkides. Väga lihtne on need mehaanikad omandada, kuid keerukam on hiljem mentaalsemat aspekti elustiilis korrigeerida, et need harjutused toimima hakkaks. Enamik õpetusmeetodeid võtavad ühe harjutuse ette paariks nädalaks ja seejärel ülejäänute juurde ei jõutagi, selleasemel, et koheselt omandada kõik harjutused ja alles seejärel neid ühehaaval sügavuti võtta koos mentaalsete lisadega.
Raamatukogus on materjal, mida internetivõhiklikud ei oska ise leida, ja/või inglise keelt ei oska, või ei suuda kiirelt raamatut läbida kuna pole valdkonna alast haritust/ülevaatlikkust või diagonaal-lugemise vimet. Nieit raamatukogu on abiks, ja iga raamatu juurde annavad tasemenõude läbinud isikud teid tundes ka oma arvamused, kas teile raamat võiks sobida.
Lisapõhjus, miks raamatukogu on kättesaamatu külalistele, on see, et osad raamatud on vastuolus turumajanduse eetikaga, kas siis nn piraat-raamat või muud aspektid. Tasemenõude läbimise intervjuu tagab, et materjalid/foorum teenib vaimsuse huvisid ja et  keegi valdkonnas seda ohtu ei sea.


1.
http://www.....breath.pdf
...

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 106
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #3 on: 25 Mar 2023 »
Youtubes eestlasest mittekahesusest rääkija. Minu kogemusel esimene eestlane, ja video avaldatud ca 3 kuud tagasi.
Kel inglise keele valdamist pole, siis on neile ta kanal kasulik muidugi.
Ta mainib ka ise, et eestikeelset sõnavara ei tunne, ja on seni inglise keeles videosid teinud. Selles piuoneerivas valdkonnas tõesti sõnavara poel veel. Üks selge tõlkeviga on, et ta lsiab valdkonna nime ette kirjeldus-sõna "radikaalne" märkimaks et tegu on radikaalse/jahmatava valdkonnaga/sõnumiga. Kuid mina jt inglise keelses sõnavaras kasutame seda kirjeldussõna koolkonna tähisena, teised sünonüümid on: otsene tee/meetod, neo/uus-advaita. Radikaalne koolkond/mittekahesus ja mitteradikaalne/mahe.
Radikaalse koolkonna näide on see ,et kui keegi tuleb esitama küsimust, mis sisaldab sõna Sina/Mina, sisi radikaal summutab koheselt küsimuse öeldes, et siin poel kedagi. Valdkonna huvilised mäletavad legendaarse toni koosolekuid ses osas, tegu on kõige radikaalsema valgustunuga keda eales nähtud. See näide siis on Radikaalsus, radikaalne mittekahesus.
Tema videodest saab öelda, et käis traditsioonilist/mahedat metoodikat/teekonda. Seda reedab trma videod, mis on nn autentse isiku rollis, ehk vaatleja rollis, kus räägib emotisooni objektidest jt objektidest. Villido metoodika on sarnane näide sellele. Esimene metoodiline samm on enamasti selline igas õpetuses, tüüpilised näited mida sinna räägitakse on taevas ja pilved. Edasine metoodika on ka vaatlja objekti välistamine et oleks puhas ideaalne mittekahesus, selle jaoks tüüpilsielt tuuakse näiteid kinoekraanist ja see on juba radikaalne samm, ning samahästi võiks selle teise sammu juurde koheselt radikaalsele koolkonnale omaselt öelda lakooniliselt. Tema puhul on hilisemates videotes see teine samm/radikaalne olemas, varasemates aga see esimene villidolik vaatlejalik lähenemine. Tema videodest saab öelda, et käis traditsioonilist/mahedat metoodikat/teekonda, mitte ei alustnaud koheselt radikaalselt läbimurdega. Ta tegi spirituaalsust, sh vabastavaid tantse jpm alguses- see kõik on enamlevinud ja mahe teekond, mitte radikaalne meetod.

Vaimsuse valdkonnas on selge, et pole persooni keda kiita, seetõttu selline kriitiline sõnanärimine kindlasti ei häiri. Loomulikult on eesti regiooni valdkonnale abi eesti keelse materjali tekkimine, niiet ainult positiivne sellist esmast videot näha. Aga kuna enamikel eestlastel on inglise keel selge, siis ega vahet pole, kas kuulata eesti keelset materjali või rohket inglise keelset.
Tema puhul selles esimeses videos nagu ka enamikel inimestel on inimkeele piirangute tõttu eksitavaid lauseid-väljendusi, eelkõige sõna Sina jms osas. Näiteks, et üks lause ütleb, et Sina-objekti pole olemas ja koheselt järgneb spontaanselt lause kus kasutatakse sõna Sina videovaatajapoole pöördumisel. Seda Sina-termini probleemi on mitut moodi lahendatud. Ajaloos väga tuntud teemant muutis oma kõnepruuki nii, et fraseeris kõike Keha-subjekti tegevuseks, väljendas, et "(see) keha teeb seda ja toda", tänased kasutavad väljendit Tegelaskuju, Avatar, Ego-mina, ja mulle meeldib et osa lihtsalt hoiatab ette sageli et ta kasutabki dualistlikku inimkeelt jne.

Huvitav on võrrelda tema vanu videosid tänasega, ajalooliselt väärtuslik materjal.
Minu soovitus on valdkonna huvilistel tema kanal tellida kindlasti, kuna eestis pole ajalooliselt varem sellsit juutuuberit olnud.


https://www.youtube.com/...

loffe

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 80
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #4 on: 22 Apr 2023 »
Need audio-raamatud on praktiline elulähedane spirituaalsus ja mitte elukauge filosoofilisem.
Sellise stiili puhul te kirjutaks raamatu, mis räägib majapidamistöödest, et kuidas neid osavalt teha ja samal ajal räägite juurde millises meeleseisundis teostate töid.

Konkreetselt tema majapidamistöödest ei räägi, vaid tapmisest. Sport, sõda jms on üldiselt vaimsuse vastand, kuna tegeleb kehaga, kinnistub kehasse, aga vaimsus on kinnistumise vastand, ja eriti selgelt keha-ülene temaatika, transendentne keha osas, mittemateriaalne. See teeb tema raamatud unikaalseks, kuna vastandlikult esitab ülimateriaalset temaatikat ja sinnajuurde spirituaalsust.

Vaimsus alustab välistamistest, eitamistest, legendaarse fraasiga "ei see ega too" ja valdkonna sõnavara sisaldab samuti eitamise eesliiteid, näiteks: mitte-kahesus, mitte-duaalsus. Oma raamatutes on ta leiutanud sellise huvitava sõna: Un-born ehk sündimata, Mittesündinu, mis tähistab tüüpilist vormituse ja ajatuse ideed kus miski pole alanud ega sündinud kunagi, vaid alati olemas olnud. Ka arvutimängudes kasutatkse kogematta leidlikku sõnuvara ja ideid, näiteks on mäng, kus on termin UnDead.

Mulle meeldis leidlik uudne sõnavara tema raamatutes, ja vastandlik temaatika (vaimsus ja mitte-vaimsus samade kaane vahel). Mõned naljakad õpetused, nagu hoidu seksist kuna naine võib olal spioon, kes üritab tappa- selline kogemus kirjanikul oli ja nalja teeb, et seepeale kosotatakse resoluutne õpetuslause raamatusse, elujuhis.

Võibolla sobivad tema raamatud, kellele meeldib sõjatemaatika. Tänapäeval pole enam samurai-ajastut, seetõttu ka selline ajaloo hõnguline teema.
Pühendumise jõu kasvatajad võivad miskit leida raamatust, näiteks ärimehed, sportlased.
Vaimsus on ikka sama igalpool, lihtsalt natuke erineva nurga alt selgitatakse.

Meenub veel, et ega eesti kirjanduse puhul pole jaapani-kandi kultuuri osas eriti tõelähedasi teadmisi, kuna keelt on raske tõlkida ja riik asub kaugel. Nõuka-aegne kirjandus ja tolle aja vanad filmid süstisid näiteks eestlastesse uskumuse, et tee joomine on sealkandis üli oluline ja populaarne ja väga vaimne asi, lausa tituleeritud meditatsiooniks. Sedasorti valeuskumused paistavad eestlaste puhul sageli intervjuudes välja, mainivad teejoomisi ja sümbolite joonistamisi jms tõekauget. Kunagised budismi teemalised promo filmid süstisid samuti sedasorti valeinfot, näiteks, et võitlus-alade mungad on väga vaimsed- tegelikult ei ole ja Youtube's endised "mungad" selgitavad seda selgelt.

Ma olen kuulanud tema kõiki audioraamatuid, ja kuulamine on samuti tähelepanu objekt, nn Mindfulness on olemine, kus jälgitakse helisid ja lõhnasid. Selleks, et see Mindfulness toimima hakkaks on suhtumist vaja kalibreerida, näiteks mitte-sildimistamist harjutada ja nn juuniorilikku uudishimu kasvatada- viimane tekib automaatselt ka ise edasijõudmise korral, kuna saavutatakse uudne maailmavaade kus asjad näivad uudsena. Kui teada, kuidas maailm näib hiljem, siis luuaksegi õpetus, mis juba ettevalmsitavalt juurutab uut olemist.
Kuulamisega saab mitmet moodi harjutada, üks populaarseim efekt on oma mõtete peatamine. Mulle on lugemine andnud palju kogemusi, näiteks mürarikkas väljakul telefonist artiklit lugeda. Aga kui seal lugemiseasemel hoopis müra kuulata, sisi ei ole miskit eriti õnenstunud- nieit tuleb katsetada ja sisi valida sobivaim liik.

Niiet head raamatute lugemist, kuulamist, loomulikult on oluline rääkida raamatu lugemise järel, see on nagu olulisem kui raamatu lugemine. Näiteks mina praegu tegin näite rääkimise ja see omab suuremat väärtust kui alltoodud 5 raamatu läbimine.

Tema raamatud:
...

https://imgur.com/xlKibDh

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 106
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #5 on: 09 Jul 2023 »
Youtubes eestlasest mittekahesusest rääkija. Minu kogemusel esimene eestlane, ...

Seekordses videos vaatleb ta radikaalselt ja ütleb otsekoheselt, et budismi taaskehastumise uskumus on persooni lootustandev uskumus et kunagi toimub lõpuks valgustumise sündmus. Sellel taaskehastumise teemal on ka teisi arvamusi, aga tema esitab puhtalt radikaalse koolkonnalikult selles videos. Soovitus on, et analüüsida igasugu uskumusi ja tõekspidamisi ja peamiselt nii, et kas on näha mingit lootust või eesmärki uskumuse taga. Näiteks islami ja kristluse uskumus paradiisi omab lootust/eesmärki, seega kahtlemata persooni/ego uskumus ja järelikult illusoorne.

Tema kohta on eelmsites psotitustes juba rohkelt mõtiskletud. Võibolla mainiks, et kuna ta reisib maailmas palju ja elab välismaal nagu aru saan, siis nn silmaring on lai mitmes mõttes. Välismaa kahtlemata avardab silmaringi, nii gurude kui kommete ja muu tõttu. Välsimaa on nagu omamoodi ärkamine uues keskkonnas, sedalaadi örkamised/muutused vast uon tekkonnalisele abiks enamasti, kuid muidugi mõnda võivad hoopis eksitada, arvan vastupidist igatahes. Ja silmaring õpetuste osas on tal ja enamikel ka lai, ka see omamoodi maneb nihkuma vaatepunkti/perspektiivi ja mida rohkem nihutada uutesse vaatepunktidesse siis võib kogematta heita pilgu mida kutsutakse Pilguheiduks. Kui kellegile meeldib selline loogika, siis arendage edasi meelelahutuse huvides. Ultimaatselt muidugi ei ole mingeid retsepte, ega võimalik jumalat mõista ega eksisteeri ka mõistjat/persooni.
Veel mainiks seekord, et tema sõnavara on selline otsetõlge radikaalse koolkonna tänastest elusatelt õpetajatelt, et näiteks kasutab mõisteid nagu See, tingimusteta Armastus, tphjus, need on kõik tuntud legendaarsed mõisted radikaalsetes inglise keelsetes videodes ja otsetõlkena eesti keeles siis sellsied nagu ta kasutab.

Mis mõtteid huvi omajatele tema seekordne video tekitas?

...

loffe

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 80
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #6 on: 23 Jan 2024 »
Lisasin ühe hiljutise videokonverentsi valgustunuga.
Külalistele vihjeks, et kuna Sõnum on frustreerivalt radikaalne, siis sellistel miitingutel õpetajad sageli ütlevadki seal otse, et ega mingeid küsimusi ja jutuvoogu fabritseerima polegi vaja, võib ka vaikuses olla. Ja paljud ongi kui vaatate miitinguid. Minu puhul muidugi vaikust pole, aga kui teil näiteks on, siis enamus valgustunud ütlevad eos ette, et kõik sh vaikus on okei. Muidugi mina küsiks hiljem teilt, et mida siis vaikus ja rääkimatus produtseeris, ja kui te midagi ei kosta ka sius, siis ma soovitaks rääkimist praktiseerida kuskil ennem.
Tüüpiliselt jagate oma pilguheite või spirituaalseid kogemusi, ootate õpetaja resonantsi neile. Mõni nn spirituaalne nähtus võib osutuda ka mittekahesuslikuks pilguheiduks. Minu hiljutises miitingus näiteks õpetaja seda osutas mulle uudisena.
Miitingute järgne mõju on sageli tajutav, et ongi miski teistmoodi, mina tituleerin selle omasõnaliselt energiate joogaks.
Valgustunute kataloogist võiksite valida sellise, mis mingi tunde tekitab teile, ja soovitavalt emakeelse, kuid kataloogis on hetkel eesti keelseid ainult 1 ja mina eesti keelt ei eelista ega eriti ei oska, aga minu seekordne õpetaja on elukohalähedane, joogataustaga, ja resoneerus erinevalt teistest kataloogilistest, rahakotile sõbralik, ja nõnda ka valik tehti.
Kuna te kataloogile ligipääsu ei oma ega sealt valida ei oskaks, siis soovitan kas universaalet legendaarset esimese ettejuhtuva võtmist, või rääkimist valdkonna inimestega. Näiteks ma ise olen soovitanud peale põgusat vestlust.
Sõnumist võiks muidugi ülevaade olla enne miitinguid, ja selle saate külalisena siit foorumist juba, ja välismaistest.

Spirituaalne vaatevinkel on, et kogemusi tuleb koguda niipalju kui vaja, niiet isegi miiting kui kogemus on teie teekonnal nö võit. Ja nähtavasti Sõnum enamasti soosib kogemustepeekri ületäitumist, et ilmestada, et õpetusi pole tegelikult vaja.

Niiet, soovitan kogeda miitinguid, kui kogeja mõistega fraseerida seda öeldut.

Lisan ka varasemaid miitinguid huvi omajate kataloogi vast kunagi.

Selline kommentaar ja huvi omajatele pikem kirjeldus all.

...

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 106
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #7 on: 09 May 2024 »
...
Lisapõhjus, miks raamatukogu on kättesaamatu külalistele, on see, et osad raamatud on vastuolus turumajanduse eetikaga, kas siis nn piraat-raamat või muud aspektid.

Eetika kohta on fraseeritud nõnda:

"All morality is based upon the destruction of separateness of false individuality…”

Lühendatud selgem versioon tekib sellest nii: Morality needs separateness. Ehk: eetika on võimalik ainult dualismis ehk illusoorses maailmas. Näiteks kui koostada raamat Ufo planeedi juhtumistest, siis seal kirjeldataks, millised reeglid ja käitumised ufonautidel on, mus on õige ja hea neile ning mis vastupidine, see tekitaks eetika raamatusse. Ilma raamatu ja seal oleva duaalse maailma ja ufodeta poleks eetikat.
Ülal mainitud ärieetika vajab ärimaailma ja selle objekte, ärimehi ja kliente. Ülal mainitud raamatukogu eetika reegel on võimalik senikaua kuni eksisteerib see raamatukogu. Niiet vajalik alati on objektiruum, kas siis raamatukogu, ärivaldkond, vms. Veel üldistatumalt fraseerides: eetika vajab dualismi.

Hiljuti arutlesime, et nn tshakrad määravad inimeetika. Määramine toimub nii, et tshakrauks ei avane senikaua kuni teatud reeglid pole omaks võetud, neid reegleid saab tituleerida eetikaks. Näiteks siis on kannatusi valmistav lukustatud/umbes tshakra number 4 lukys senikaua kuni pole omaks võetud eetika reeglit number 24: ära varasta.

Eetikat võib vaadelda ka nii, et selle eesmärgiks on kahandada duaalsust ehk illusioone, ehk lähendada jumalale. Näiteks eetikareegel "ära varasta teistelt" lähendab mittekahesusele, kuna teistelt varastamine oleks endalt varastamine, sest illusoorsed teised on mittekahesuslikult võetuna sina ise ehk eksisteerib ainult üks objektitu reaalsus. Nii ka mitte varastamise soovitus lähendab mittekahesusele: pole mõtet ju endalt varastada, või veelultimastsemalt võttes: pole reaalselt ei varastajat ega ohvrit. Nii saab iga eetikareegli, sh tuntud religioossed 10 Käsku kõik ära selgitada kui lähendusele mittekahesusele.

Eetika teema kohta veel meenub oluline mainida, et õige-vale mudel on näilise inimmeele põhipunkte. Meelel tuleb kõike selgitada, kategoriseerida, üks viis on heaks-halvaks tituleerida ehk eetikat teha, muidugi on ka loogika kasutamine teine viis, näiteks arvutusoskus ja muu ratsionaalsus samuti selgitab maailma. Nii võib eetika tituleerida ka meele komponendiks/mooduliks, abistab meele tööd.

Eetika ega muu dualistliku maailma nähtus pole kunagi täielikult veatu ega perfektne. Selle ilmestamiseks tuleks konstrueerida ilmestavaid näiteid. Miskit näiteks, et kellelegi raha annetades andmise eetika sildi all, tegelikult sünnib potensiaalselt halba, näiteks saaja hakkab laisaks ja raha oleks võinud minna hoopis mujale ja raha saaja laps neelab raha alla ja sureb jpm. Nii on raske öelda, et andmine on alati hea eetika. Ülal mainitud ärieetika on muidugi eetika terminit ei vaja, tegu lihtsalt kapitalismi reeglitega, peamiselt et kaitsta ja abistada raha omanikku.
Eesti vaimsuse raamatukogu teoste ärieesmärk on müügitulu, ja loomulikult pole ärieetiline neid tasuta inimestele jagada, kuid mitteäri valdkond nagu vaimsus soovib valgustada teisi, pakkuda materjale, sh rõhutades, et tegelikult pole olemas raamatute autoreid ega muid piloote inimeste sees, kõik on täiuslik voog. Selline näide näitlikustab eetikate vastuolu omavahel, ning ülal toodi näide eetikareeglite vastuoludest ja ebatäiusest.

Kõiksugu dualism on ebatäiuslik ja ühel või teisel viisil probleeme tekitav, dualismi juurpõhjuseks on näilise persooni olemasolu. Kui lakkab persooni olemine, lakkavad ka seonduvad probleemid eetika ja muuga, jääb järgi vaid Täius. ("Pole Inimest pole probleemi")

Või mis?

Meenus veel mõned spirituaalsemad vinklid. Ignorantsi mõiste psühhopaatide tasemel, eetika tase ehk võnkesagedus, Karma teooria eetika juurutajana, jms. Võime need vinklid kunagi teinekord valmis toksida, aga hetkel neid pikki teemasid ei ole aega toksida rohkem. Kui teil on teinekord pikem bussisõit kui minul, siis toksige ise need mainitud teemad sisse. Kas kõlab õiglase eetikareeglina? Muidugi kõlab. :)

Q11

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 54
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #8 on: 09 May 2024 »
Eetika puhul saab rääkida juurdumisastest. Näiteks kolm astet: 1. Kogu aeg ropendab, 2. Enamasti ei ropenda, aga purjuspäi ja õnnetuste hetkel spontaanselt küll, 3. Ei ropenda eales, isegi mitte autoalla jäänuna ega ainete all.

Eks täiustage sellist 3-tasemelist süsteemi, tehke 4jas tase vms, ei tohiks raske olla luua selliseid süsteeme/teooriaid.

Vaimsuse valdkonna puhul olulisim sel teemal on mõista, et vaba tahe ja selle tahte teostajad on illusoorsed, samuti enesearenduse mõiste on täielikult väär kuna reaalselt pole kedagi keda arendada.

Praktilises elus inimestel on nummerdatud prioritiseeritud väärtuste/aadete nimistu. Ja nende käitumine ja sh eetika on seoses nende alusväärtustega. Näiteks minu puhul on alates lapsepõkvest saati olnud pidev raha pakkumine/abdmine teistele. Muuhulgas isegi meenub, et siinsamas vaimsuse foorumis mingis postituses pakun raha teistele, kuskil 100 eurot vms. Selline käitumine vajab pisut interpreteerimist, kuid päris kindlasi saab mõned alusväärtused/eetikareeglid ära kaardistada selle baasil. Näiteks esmalt, et päris kindlasti raha agnust ja kapitalismi üldse sellise käitumise tegija ei väärtusta, kuna kapitalismi väärtustaja käituks vastupidiselt, ta ahnitseks raha jne. Kui teha raha pakkumise ja lisaks mõnede teiste käitumismustrite vaatlemist, siis saab koostada numerdatud nimekirja inimese eetikast, või fraseerida kui "kaardistada näilise persooni". Elus väga sageli on teod ja sõnad/eneseuskumused vastupidised. Näiteks poliitik kes reaalselt hooliks riigist annetaks kahtlematakogu oma varanduse riigi arendusse. See on nii enesest mõistetav. Paraku selliseid tegusid pole poliitikute puhul eales nähtud, kuid rohkelt on enamus poliitikuid uskunud ja öelnud, et nad hoolivad riigist jne. Niiet eetika/väärtuste/persooni kaardistamine on mõneti läbinäkkelikkuse võimekust nõudev.

Praktilise argielu puhul saab näha erinevate rahvuste eetikat. Tänapäeval on osades töökohtades lausa rahvuste käitumised õpikumaterjalidena lugemiseks, need kõlavad näiteks nii: jaapanlasega äri ajades tee alati nii ja naa kuna nende puhul on nii ja naa aspektid. Vanasti oldi rassismi vastu, kuid tänaseks on pigem rassistlik lähenemine toetatud, isegi tehisintelligentsi arvestab rahvuse ehk rassiga. Muidugi peate elama suurlinnas et kogeda erinevate rahvuste erinevusi eetikas ja muus. Aga tänu internet+telefonid sajandi-imele saab ka koduselt eetika erinevusi tajuda, ja vaimsuse hobi viljeleda sellesama ekraani abil kus se praegune lause asub.

Veel mainiks, et eetikareeglite kimbud on mingite reeglipäradega, üksteist toetavad. Näiteks kui on eetika reegel, et teatod toit on mürk, siis ka on tõenäosus, et muud sarnased-seonduvad tõekspudamused ja käitumised esinevad. Kui esineb mõni ebatavaliselt kõrge aade, siis tõenäoliselt on kogu eetika küllalt kõrge.

Pakuks sellise intellektuaalse harjutuse, analüütilise meditatsiooni, et käige läbi rohkelt eetika hea-hinnanguga/soovituslikke reegleid, ja märgake et need kõik võivad potensiaalselt halba luua. Näiteks, võtke ukse avamise komme moslemitel ja kristlastel naistele, mõelge millal selline eetikareegel võiks põhjustada potensiaalselt halba, näiteks teispool ust võib olla oht vms, mis muudaks naisele ukse avamise kombe halvaks kombeks. Nii saab kõik kombed ja eetikad läbi käia, kuni on selge et kõik on ebatäiuslik, meenub et ka aforismide ümberlükkamise harjutus Harjutuste Pangas on sarnane siinsega.

Eetika kohta veel mõlgutaks, et peenemad eetika arutlused hakkavad esinema alles küosetes demokraatiates. See seletub Maslowi kolmnurgaga- peenvajadused avalduvad ainult peale põhivajaduste saamist. Nii on Lääs arutlenud vägagi kõrgete küsimuste teemal, ja muuhulgas näib ka et vaimsuse valdkond on indiast kolinud Läände, võimalik et mainitud Maslow+peenvajadused põhjendusega.

Eetikareegli kõrgust on mõneti raske hinnata. Näiteks, riietusstiil presidendi vastuvõttutel , sealne muusikavalik, veinivalik jms on kahtlemata kõrgemat märkamisvõimet/arenguastet nõudvam temaatika kui "arstina ajan igapäev habet". Kuna habeme eemaldamine on elementaarne kõigile kes toidu, meditsiini vms sektoris, kuid muusika/riiete valik jääb enamustele raskeks mõista ja eetikana teostada. Aga erandeid juba ka nendes kahe juhunäite hulgas, näiteks Sikhi religiooni puhul mingilnjuhul habet ei aeta, seal on teised eetikad ja lahendused, muuhulgas nende rassi töödevalik. Veel lisaks, et nn peenemakielusem eetika tegeleb nüanssidega, mis jäävad nn matsidele märkamatuks. Näiteks diplomaatia / poliitika puhul küpsemad rassid/rahvused tegelevad lause sõnade järjekorraga, valivad ttemasid hoolikalt jne, seejuures nn matsirassid isegi ei pane tähele hoolikalt reastatud sõnade järjekorda ja valikuid. Niiet mõnes mõttes saab eetika kõrgust hinnata, mida rohkem intellektuaalset tööd tehtud eetika reegliga, seda kõrgem eetika. Vahel ülikõrge eetikanormistikuga võib kaasneda äärmuslus, näiteks psühhopaadid ja islami äärmuslased võivad olla väga jahmatava viisakusega mõnes asjus.

Veel meenus mainida, et osad valgustunud ei soovita elada teatraalse tehisliku eetika ja käitumisega. See on debateeritav temaatika taas. Eks ta taandub taas ultimaati, mis illusoirset enesearengut ei soovita.

Meenus veel lisada mõtiskluseks siia, et paljud kombed-uskumused ei oma peaaegu mingeid põhjendusi, palju õige-vale hinnaguid on ajupesust mõjutatud. Näiteks kas seeon õige, et üks riik tohib minna teise territooriumile tulistama aga teine riik vastuseks ei tohi ja kui läheks siis tituleeritaks ebaeetiliseks jne. Ei kõla ju õiglasema. Paraku enamik isegi ei tule selluse õiglysküsimuse peale, vaid eos eeldabki eetikat stiilis "ainult ukraina territoriumit tohib pimmitada".

Buda kahtlemata tegi meie siinset eetika alast arutlust, seetõttu ta ka mainis sipelgatele astumise asjaolu.

loffe

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 80
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #9 on: 28 Jul 2024 »
Tõtsin huvi omajatele ühe Essee-panga teiste pankade kõrvale. Need vaimsed esseed olen enamus eesti keelsde tõlkinud, osad on tõlkeootel inglise keeles.
Külalistele vihjeks, et essee nagu ka skulptuur ja muusikapala ja maal on kõik omamoodi kunstiteosed, mis ananvad midagi muud kui mõistus/intellekt/meel hoomab, meele-ülesed.
Lisaks muidugi on muud aspektid, näiteks erinev keeleline sõnastus võib sageli koitu tuua. Vaatasin mõni päev tagasi meile tuntud kajastatud Saksa valgustunut, kes jsutnimelt mainis, et temajaoks oli eriti eksitav teatud sõnad valgustumise kohta, näiteks eksitas teda eriti termin Avastamine/Realisation, samuti oli arusaamatu talle legendaarne fraas et kõik on illusioon jpm. Seetõttu näib, et tasub erinevat keelekasutust kuulata oma valdkonnas, kuni luuleformaadini välja, just üks riimuv rida võib koitu tekitada, ja esseeformaat loomulikult mitmeti samuti.
Arutleda saab loomulikult iga essee kohta lõpmatuid pikki lehekülgi.
Head arutlust, ning miks mitte ka esseede lugemist ja kirjutamist.


...

OP

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 71
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #10 on: 27 Aug 2024 »
Monoloogi/muinajutu stiilis esse.
Põhi sõnum on terminis "haip", eesti keeles polegi sellele sõnale vist vastet.
Head arutölust.

...

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 106
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #11 on: 12 Feb 2025 »
Las minna mis läheb,
Las tulle mis tuleb,
Leia mis jääb.

“Let what comes come.
Let what goes go.
Find out what remains.”
― Ramana Maharshi

Sedalaadi teradest on tuntuimaks slõuganiks kujunenud Let It Go/Flow. Budistlikus keeles klammerdumise idee. Ultimaatselt pole voli, ja sedalaadi õpetused tugevdavad näilist ego.

Ůlemine tarkusetera on Buda Kõik on ajutine ideology refraseering.



loffe

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 80
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #12 on: 18 Mar 2025 »
Find out what remains.”
― Ramana Maharshi

Sedalaadi kolme etaplisi mõistujutte on teisigi, kolmas samm neis kõigis fraseeritakse sageli näiteks ka enesekaevelikult mina-konseptiooni terminiga küsitledes kes/mis sa oled.

Inimkeele piiratus piiratud meelekabariitides kasutab terminit Olema kui kõige üldisemat ja tõelähedasemat, veel tõelähedasemat sõna ja arusaama piiratud inimkeeles ei leidu. Teine küllalt lähedane on sõna Ebsiteerima, kuid see on nõrgem sest kaasab ruumi illusiooni.
Olemise mõiste hägustuks Eksisteerimise mõiste tasemele kui formuleerida kui OlemasOlev jms.

Kuna jumal/reaalsus on kirjeldamatu, siis osutub kogu sõnamass vaid potensiaalseks viiteks, kuid mitte kunagi otseseks definitsiooniks. Nii ka 3-etapilised salmid jm on vaid nö vihjavat, viitavad, suunavad, seejuures mitte alati ratsionaalloogilised stiilis "lind on see millel on tiivad ja nokk", vaid pigem kaudsema toimega stiilis "lind on see kui tuul kannab".

Tuntud meditatsioonide kuningaks olev tooli harjutus on sõnalise kirjelduse järgi selgesõnaline, pealtnäha  lihtne, kui soovida seda keerukamalt fraseerida siis kõlab see harjutus kui salmi kolmas etapp ülal, kui soovida veel keerukamalt sõnastada, siis on tegu taotlusega ilma taotlust omamata/tegemata. Igasugune taotlus ja eesmärk otsib miskit kuskilt, mõningaselt tõelähedasem seisukoht on otsida nn endast/seestpoolt, ultimaatsem tarkus on tooliharjutuse näide, kus ei otsita ei siit ega sealt. Nii on igasuguseid kirjeldusviise, mida võib liigitada tõelähedasemateks/paremateks ja mitte, kui on soovi. Mõnele võib koita kui soovitada pendeldavat jälgimisharjutust meelevaikuse ja tavamüra vahel liikudes, viimane kontrasteerub ja valdkonnas on termin Alistumine/Atsept viimase esinedes. Valdkonna terminoloogias Alistumine pole kirjanduse emotsioon, vaid minakahanev Pilguheit. Sedalaadi mõttelõng tooli teemal.


Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 106
Re: Vaimukirjandus, loengud, videod
« Reply #13 on: 18 Mar 2025 »
Monoloogi/muinajutu stiilis esse.
Põhi sõnum on terminis "haip", eesti keeles polegi sellele sõnale vist vastet.
Head arutölust.

...

Lugedes seda esseed märkad soovitusi kuidas elada ja olla. Näiteks soovitatakse mitte ihalda, ahnitseda, ja selgitatakse juurde, et kõik see illusoirne/ajutine ei too tegelikult õnne kuna ultimaatne reaalsus ehk õnn on juba olemas ja vaja on seda vaid märgata.

Sedalaadi õpetussõnalikke sokvitusi võib näha kui naiivseid, kui vaadata radikaalsema valdkonna caatepunktist, ja ka eksitavana. Kuid, eirates õpetussônade sisu ja nähes nende kõrvalefekti, siis nad kahtlemata viitavad ja vihjavad sellele mis On. Seetõttu igasugune essee ja mõttelõng on kasulik kui soovida hinnangut anda, kui soovida poliit/diplomaat korrektne olla, siis fraseerida, et ega nad kahjulikud pole.

Sellised mõtted esseed lugedes seekord.