Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Naut

Pages: [1] 2 3 ... 6
1
Jututuba / Re: Mis on loffe?
« on: 17 Apr 2025 »
Vaimse ärkamise momenti kirjeldavad mitmed une kujundiga, näitlikustades, et uinumine saabub kontrollimatult, ja, et kui see on saabunud siis teadvale tagasi tulles ei mäletata uniumise momenti. Sestap ka kasutatakse terminit Ärkamine. Sügavat und kasutatakse lisaks näitlikustamiseks, et sel hetkel midagi ei eksisteeri. Vaimset ärkamist kirjeldatakse sageli ka kui unest üles ärkamist, kuna saabub selgus, et oldi mitte reaalsuses, nii ka vaimse ärkamuse puhul esineb selge arusaam muinasloost kuid see ei esine enam muinasloo tehelasele ega ka kellelegi teisele, esineb vaid näiline protsess, see on ülemõistuslik hoomata. Harjutusena võib proovida tajuda mingit protsessi ilma obvjekte tajumata. Üks selline tuntud harjutus on näiteks värvide tajumine, vaadatakse punast autot või õuna niiet tähelepanu haarab vaid punast värvust ilma mingite mõtemullideta auto objektist. Jt sellised harjutused, näiteks proovida aduda, et pole olemas taimeobjekte vaid protsess Taimetamine. Sellised harjutused on radikaalse vaatevinkli järgi kasuto müra.

Hiljutised vestlused on rõhutanud populaarset terminit Juba. Seda rõhutatakse eesmärgiga otsimist peatada. Otsimise termin on üdini duaalne, vaadatakse vasakule ja paremale, et leida, sisse ja välja, ühtmoodi ja teistmoodi, mitmetes polaarsustes. Tuntud väljend Lahendus on nina ees lükatakse radikaalide poolt samuti ümber, ja ümberlüke toimub sônaga Juba. Mitte siin ega seal, see ega too, vaid juba esinev, juba kohal kui kasutada dualitlikku koha adjektiivi. Niiet mõtiskluseks siis populaarne iva, et kõik otsitav on juba olemas.

Hiljutistest vestlustest meenub veel kannatuste leevendamise argument, ultimaatne tõde on et leevendus meetodid on illusoorsed, näilisi kannatusi ei saa leevendada ega mõjutada. Ja laus ultimaatselt võttes pole reaalselt polaarset kannatuse objekti ega ka kannatajat.

Spirituaalse ärkamise terminit võib kogemuseks tituleerida, see siis esineb muinasloo raames. Justnagu arvuti ekraanil olev lugu näitab maagilist hetke, nimetades selke Kundalini kogemuseks.

Vaimse Pilguheidu terminit sageli väärkasutatakse ja tuleks kasutada spirituaalse kogemuse terminit. Reaalne pilguheit tähendab 100% minatunde kadumist, 99% puhul pole termin korrektne. Näiteks vaimse ärkamise kuu on pendeldav, need on pilguheidud, näiteks kuskil siin jagatud video on pilguheidu näide, kus vene vaimleja ühel hetkel "kadus ära" köögis istumise ajal.

2
Vaimne ärkamine / Re: Kogemused
« on: 08 Apr 2025 »
Käesolevat lauset lugedes ekraanilt lausume sisemise häälega lauset. Kõrvalolija ei kuule kuid lugeja kuuleb nn sisemist heli. Osad loevad omase hääletooniga, osad muudavad hääletooni sarnaseks lause autoriga. Selline sisemine kõne esineb igapäevaselt mõtiskledes, mitte ainult siinse teksti lugemisel.
Saab teha sellise harjutuse, et loe sisemise häälega 1st 5ni nii et esinevad ka môttepildid numbritest. Seejärel korda harjutust ilma piltideta, seejärel piltideta ja ainult sisemise häälega. Selgub, et 99+% inimesi omavad sisemise hääle vôimet, aga osadel haruharvadel see võime puudub. Mônedel on visualiseerimisega raskusi, mõnedel raskusi harjutuse sammuga nr 2 või 3.
Võib ette kujutada arvutimängu/videot kus on ekraanil tegelased eri võimekusega, kasvõi näiteks kirjeldatud sisemise kõne võime erisustega. Sedalaadi tegelasi kutsutaksegi Tegelasteks, või ka Avatarideks, ing k Character. Sageli valgustunud kasutavad väljendust enda kohta:  see Tegelaskuju siin. Nende jaoks on ilmselge, et nn päriselu on sama mis arvutimäng tegelastega. Arvutimängus paistab olema mingi reeglistik, näiteks näib seal olema liikumine ja otsuste tegemine, valikud, vaba tahe, erinevad võimed jne. Tava inimestele on intellektuaalselt mõistetav, et arvuti ekraanil toimuv pole ehtne. Ühelt pool on see värviliste punktide mass, teiselt poolt pole seal tegelaskuju vaba tahet vaid ekraani ees klaviatuuri kasutav olend mis otsusteb. Võib aduda, et tegelikult kogu arvutimäng on ainult näiline reaalsus, ainult paistab et seal on mingi intelligentne universum. Sarnaselt on ka nn päriselu inimestega tegelikult kõigest näiline. Esineb illusioon, et on otsustavad inimesed, ja reeglistik nagu gravitatsioon ja inimeste võimed ja oskused. On võimalik mõneti aduda, et tegelikult pãris maailm on sama näiline nagu arvutimängu sees, ning sarnane nn teadlike unenägudega. Adumise katseks võibki võtta harjutuse, kus ettekujutada, et päriselu on nagu arvutimäng tegelaskujudega. Ja teha seonduvaid sarnaseid muid harjutusi. Näiteks vaatlejapositsioonis vaadelda oma otsusi ja tegemisi ning proovida tunnetada, et nn mina neid otsusi ei teosta. Tulemuseks võib tekkida taipamine, et näiline reaalsus on väga sarnane arvutimängu omale. Ultimaatne tõdemus oleks, et nii arvuti ja arvutimäng kui ka mina ja päris elu ja maailm, on kõik ûhes teatri etenduses, üks muinaslugu, mitte et arvuti ekraan oleks tõekaugem kui päriselu. Ing k termin Story tõlkub kui muinasjutt, ja seda kasutatakse valdkonnas kui vormilise elu kirjeldamist. Näiline elu on nagu multifilm, arvutimäng, unenägu.

Multifilmi, arvutimängu tegelaskuju ei saa kuidagi väljuda multifilmist ega aduda, et teda ümbritsev pole reaalne. Nii ka nn päris elus ei saa minatundega persoon aduda et tegu pole mingi intelligentse universumiga vaid pigem kaootilise anarhiaga.

Õpetused püüavad esmalt vaatleja positsiooni praktiseerida esimese sammuna. Vaadelda ja vaatluse käigus esineb märkamisi. Näiteks vaadelda kuidas teostab ülal mainitud sisemise hääle kole harjutust, ja sellekäigus märgata ühtteist kuni ultimaatsemate märkamisteni, milleks on, et tegelikult ei eksisteeri vaatlejat ega nn mind, vaid esineb vaatlemise nähtus, ja see on näiline nähtus nagu ka kõik muu on näiline.


3
Monoloogi/muinajutu stiilis esse.
Põhi sõnum on terminis "haip", eesti keeles polegi sellele sõnale vist vastet.
Head arutölust.

...

Lugedes seda esseed märkad soovitusi kuidas elada ja olla. Näiteks soovitatakse mitte ihalda, ahnitseda, ja selgitatakse juurde, et kõik see illusoirne/ajutine ei too tegelikult õnne kuna ultimaatne reaalsus ehk õnn on juba olemas ja vaja on seda vaid märgata.

Sedalaadi õpetussõnalikke sokvitusi võib näha kui naiivseid, kui vaadata radikaalsema valdkonna caatepunktist, ja ka eksitavana. Kuid, eirates õpetussônade sisu ja nähes nende kõrvalefekti, siis nad kahtlemata viitavad ja vihjavad sellele mis On. Seetõttu igasugune essee ja mõttelõng on kasulik kui soovida hinnangut anda, kui soovida poliit/diplomaat korrektne olla, siis fraseerida, et ega nad kahjulikud pole.

Sellised mõtted esseed lugedes seekord.

4
Las minna mis läheb,
Las tulle mis tuleb,
Leia mis jääb.

“Let what comes come.
Let what goes go.
Find out what remains.”
― Ramana Maharshi

Sedalaadi teradest on tuntuimaks slõuganiks kujunenud Let It Go/Flow. Budistlikus keeles klammerdumise idee. Ultimaatselt pole voli, ja sedalaadi õpetused tugevdavad näilist ego.

Ůlemine tarkusetera on Buda Kõik on ajutine ideology refraseering.



5
Huumor / Re: Meemid
« on: 12 Dec 2024 »
Selles postituses fraseeritud teekonna valimine on muidugi näiline. Näilisuse mõiste eeldab nägemise võimekust/nähtust, mis omakorda on omistatud vaataja/vaatleja subjektile. Teekonna valimine ja muud valimised näivad esinema vaatlejale, valimiste konseptsioon eeldab valijat, pilooti. Niipea kui pilpot eemaldada, selgub, et valikuid pole, on anarhiline automatism. Näilisuse termin tähistab näiteks ka seda, et supi komponendid tantsivad, nii see võib tunduda väikelapsele. Vaimsuse valdkonnas näilisus käib kõige duaalse kohta, kogu objektimaailma kohta. Kõik on näiline, vôi fraseerida, et näib nagu oleks objektid, korrapärasus, valikud, pilved, ja muu. Sh teekonna valik on mitmeti illusoorne, tõelähedasem on fraseerida, et mingit teekonda ega enesearengut reaalselt ei eksisteeri, lihtsalt näib et mingi nähtus toimub kui teekond. Ufonaudile või sipelgale võib näida inimese teekonna valik ja muud protsessid millegi muuna, näiteks tantsuna.  Intellektuaalselt sinnamaani ka mõistmise lagi ulatub, rohkemaks tõelähedasemaks adumiseks võib kerkida selline kaevelik harjutus, kus näiline subjekt tänaval jalutades vaigistab minatunde miinimumilähedale ja adub, et ilma selleta ümberringi kõik toimub automaatselt pilootideta, tekib autentsem adumine et kõik näib. Sedalaadi nähtusi võib tituleerida harjutusteks, või ka pilguheitlikeks adumisteks. Enesekaevikud harjutused kerkivad harrastajatel plaanimatult, kuid ka näilise kavatsetud harjutamise teel esineb sügavamaid adumisi.

All mainitud kahe mõõgaobjekti puhul suhtumist kui ühte relvakonstruktsiooni, võib tituleerida kui avardunud tõelähedasemat tähelepanu, sedalaadi avardumine progresseerub ultimaatselt sinna, et tegelikult kombineeritud  üks mõõk pole ainult 2 mõõka vaid ja nende käsitleja kolmanda objektina. Matemaatiliselt kirjeldatuna liigutakse arvu 1 suunas, ja väljendatakse sageli kui maailmaga lahutamatu üks seotud subjekt olemist. Nii jôutakse adumiseni, et ühe terviku puhul vaid näivad esinema osakomponendid. Termin Näima on valdkonnas seetõttu ka väga populaarne. Eesti k võib passida ka Paistmise sõna jt.
Illusoorsuse termin tõlgiti inglise keelde eksitavalt. Lähteallikates on see sôna pigem MitteReaalne.
Meistrid mugandasid ja lihtsustasid õpetuslikke väiteid, nii on ka illusiooni alased õpetuslaused sageli pealtnäha eksitavad jms.
Kogu inimkeel on eksitav, nii on ka eelpool mainitud meistrid jm näilisus tegelikult tõekauge, kuid kirjeldamatut pole võimalik kirjeldada niikuinii, inimkeel oma dualistliku subjektipõhise olemusega püüab teha parimat tõe esitamiseks.

Sellised mõttekerkimised vana postituse kohta.


Vana tuntud ütlus, et pole oluline, millise meetodi/tee valime. Näiteks nn sõdalase tee kohta on zen-koolkondades näiteid )Miyamoto Musashi, "two swords as one").

6
Vaimne ärkamine / Re: Deemon
« on: 21 Nov 2024 »


Märkaja foorumist hiljutine video, kus meister sooviab rääkimist, refereerib teisi meistreid, kes samuti tituleerivad rääkimise üheks jumalalähedasemaiks väeks.
Meistrile endale soovitaks, et jätkaku rääkimise maagiaga, kuid peaaegu üldse pole tema poolt mittekahesuse sõnumit kerkimas. See võib olla musternäide õpetuste duaalsest kahjupoolest, kus küll spirituaalne pool pisut kerkib kuid ka tugevdab egot, nii ka meister rõhutab endale ja teistele teekonna vajalikkust, arengut, eesmärke, ja loeb aina uusi materjale ja muidugi spirituaalselt küpseb, kuid ka vaimselt loob pidurdus ankrut.
Minu soovitus talle on leida võimalus rääkimisvõimekusega isikuga mittekahesuse teemal, võib lausa valgustunuga eesti keeles seda täna teha. See oleks nagu sidrunihein supi sisse, annaks talle senipuuduva vürtsi.
Võimalik, et kunagi annan talke sellesõnumi ise edasi, või tehke seda teie ise.
Ultimaatselt pole enesearengut kuna pole enest, kuid seda tuleks vähemalt aduda ja taibata, mitte intellktuaalselt kuulda, ja selline taip esineb kõrgtasemel rääkimise teel kui tema termineid kasutada.
Vaadake ise tema videot ja head rääkimist.

7
Huumor / Re: Anekdoodid, videod, naljad.
« on: 15 Nov 2024 »
Essepangas üks kirjutis omab sellist illustratsiooni ja selgitab, et pildil pole tegelikult ühtegi persooni. Illusiooni temaatikas on tuntud selline jada, et esmalt selgitatakse, et nn Ego loob illusioone, ning jadalõpuks selgitatakse, et tegelikult Ego on ise illusioon. Tuntud teema on ka valgustuse otsimine Ego poolt, kus näitlukustatakse, et Ego  ehk kurjategija võtab hea politseinku rolli ja hakkab kurjategijaid otsima. Meenub veel nüüd, et Egoks tituleeritakse igat konseptsioonimist, näiteks kui mõistetakse intellektuaalselt mittekahesuse temaatikat.
Essee lisab juurde, et mittekahesus ise ei mõista mittekahesust.
Esseed üritavad ilmestada esseeformaadis mittekahesust. Kirjeldamatut ei saa kirjeldada, kuid öeldakse, et saab suuniseid anda. Seejuures suunised pole kaudsed kirjeldused, vaid pigem koaanilikud meeleraputused.


https://i.imgur.com/eANWdcQ.jpeg

8
Muusika / Re: For Elis
« on: 13 Oct 2024 »
Mõistatustes populaarne enesekaevelik küsimus "Kes ma.." näide.
Vastuseks võib mõistus pakkuda Hammas, või näiteks inimsuhete psühholoogiat.
Proovime koaanlikult leida vastused sedalaadi küsimusele ilma mõistuseta.

https://www.youtube.com/watch?v=Ar8rmyDSLco

9
Vaimne ärkamine / Re: Kogemused
« on: 23 Sep 2024 »
Artikkel reaalsuse tajumisest, peamiselt psühholoigia vaatevinkel.
Igasugune masin ja ka aju kui masin on viivituslik, kasvoõi kõigest 1 millisekund kuid viivitusega. Seetõttu juba psühholoogia kahtleb kui realset reaalsust nn teadvus teadvustab. Ka inimese silm on nõrk optiline seade ja võtab hämarat pilti sisendiks, nagu vaataks läbi uduse klaasi, ja seejärel udune pilt töödeldakse täpsemaks aegamisi viivitusega. See tekitab veel rohkem kahtlust reaalsuse reaalsusest, kuna pole kindel kas see uduse pildi teravustamine on ikka korrektne protsess või mitte. Nii ka artikkel sammub ja filosofeerib.

Võib ka hüpata muudesse teadusharudesse nagu keeleteadus ja küsida, et mida see reaalsuse termin üldse endast kujutab. Ja löpuks ega kõik taandub uskumisele, et on mingi reaalne piloot, kes siis tajub ja juhib ja teeb, ja see mis ta tajub on reaalsus. Kui proovide defineeride sedalaadi suuremaid termineid ilma illusoorse isiku terminita, ega siis ei õnnestugi. Isegi õuna definitsioon lõpuks maandub kuhugile sinna, et tegu vitamiini pommiga kelkegile illusoorsele.

Mittekahesus ja religioonid mõlemid selgitavad, et jumal on kirjeldamatu, st seda ei saagi kirjeldada ega defineerida ega mõista, see on ülemõistulik, miski mida ei saa mõista. Esineb mõningate kirjeldusviiside proovimist, kas psühholoogia abiga vms, kuid see kunagi kuhugile ei jõua, küll aga näib et justkui liiguks tõelähemale. Mittekahesuse Sõnum on brutaalse loomuga, ja ütleb, et reaalsust ei saagi mõista ja jumalriiki jõudmiseks pole ühtegi retsepti. Niisugune lootusetu olukord. Ja sellist lootusetuse mõttelõnga inimmeel suudab arendada, kuid kujutlegem nüüd ette, et on asju mida ta eales ei suuda hoomata, ja seda mittesuudetavat võibki nimetada reaalsuseks. Selline omamoodi definitsioon tuli nûüd, eitusterohke loomuga.

Head artikli ligemist ja arutlegem edasi sealt kuhu soojenduskomjentaariga jõudsime.


...

10
Muusika / Re: Head sõbrapäeva.
« on: 24 Aug 2024 »
Mòlgutus legendaarse kùsimuse ùle jumala olemasust.
Kùlalisgele kaasamòemiseks alustuseks kùsige endilt et miss selling legendary kùsimus ùldse kerkib. Head kaasamòtlemist.


...

12
Vaimne ärkamine / Re: Kogemused
« on: 05 Jul 2024 »
Kõik valgustunud kajastavad muuhulgas teemat nagu "elu peale valgustumist".
Ma pole näinud veel, et keegi ei kajastaks. Võtsin neist siia ühe videonäite, kus selgitatakse, et peale duaalsuse kadu tegelti teatud joogalike praktikatega, mainitakse kahte praktikat. Olgugi, et näiline maailm on kui suur hologramm või suur arvutimäng, siis sellegipoolest nii duaalsuses kui mitte tegeletakse selles. Osad valgustunud mõjutuvad muidugi rohkem kui teised, näiteks võivad koheselt kõik sotsiaalsed läbikäimised hüljata, teised aga jätkavad, nagu ka näiteks videos mainitakse, et nauditakse neid.
Selline "elu peale valgustumist" teema kerkib kuna tekib oletus, et kui kõik on tühjus ja täiuslik, siis pole midagi ega kedagi ega mõtet. Paraku nii see pole, kuigi mõne valgustumise puhul on efekt pisut radikaalsem, ja enamikel on vähem või rohkem energiat/aktiivsust kahandav.

Mainitud hologrammi kujundit võib kasutada ühe näilise objekti peale ja ka kogu maailma peal, mõlemad on õiged olenevalt kontekstist, küsige kui ei saa aru, mis ma selelga mõtlen.

Meenus veel siia, et nagu varemgi oleme rääkinud, siis näilise persooni eelistused suures osas jäävad alles. Nii ongi sageli raskevõitu näha suitsetavat valgustunut. 99% valgustunute juhtudest ei jätkaks suitsetamist ja enamik suitsetajatest klammerdumise ja stressi tõttu ei jõukski kunagi valgustumiseni, kuid kaduv 1% võib suitsetamise eelistust jätkata. Raskevõitu on sedalaadi juhtumid, eestis on selline 1 teadatuntud, kes kunagi otseselt ka mittekahesuse terminit ei maini, seetõttu tema suitsu eelistuse tõttu mul on raske aduda tema poolset olukorda. Eks rääkige teie oma tunnetust ses osas. Ka ajaloos on üks suitsu-guru olnud, aga too oli demonstratiivse loomuga, armastas üllatada inimkonda lootes et üllatusefekti jõule, mulle tundub nii, ja ülejäänud 99% ei suitseta või jätab suitsu eelistuse, kuna sellel ei ole mõtet, ei millegiks ega kellegile. Kuid nagu lõiku alustasime, et suurem osa eelistusi jäävad, nii ka peale valgustumist jätkub osa tegevusi, seda sisi tehniliselt enam mitte illusoorse persooni poolt. See on nagu keeva supi puhul, et kui selles miskit muutust teha, siis ega see supp ikka jätkab mulisemist ja muid mis enne muutust. Üks keerukam teema on nn kehamälu, nii seda fraseeritakse: kehale kuuluv mälu. Keha autonoomselt toimetab ja seda jätkuvalt nii enne kui pärast mistahes sündmusi, sh valgustumist. Kehas esinevaid valusid selgitatakse mitme kujundiga. Aga see on suures osas selline tähtsusetu kehatemaatika, nagu ka taassünd on tähtsusetu teema.

Niiet selline tuntud "mis saab pärast" teema. Kohv valis sellsie teema. Head kohvitamist ja rääkimist.

https://www.youtube.com/watch?v=0dYoH4JZN2k

13
Küsimusest vastuseni / Re: Taimetoitlus
« on: 03 Jun 2024 »

Materjale Koaanide kohta, rohkelt harjutusi, lauseid jms:

...

Vaatasin kõik materjalid läbi ja kerkis mõte: kas ka duaalne/egoistlik näiline persoon saab luuya koaane oma intellekti ja mõne ajutise Piguheidu baasil? Kas keegi soovib vastust anda? minul on vastus olemas, ma ei küsi seda teada saamiseks. Ootan vastuseid.

14
Astraalrännakud / Re: Astraal
« on: 22 May 2024 »
Sanskrit'i keeles on sõna Om väga tuntud kuna mantrate algused hakkavad selle sõnaga, kuid selle sõna teadmiseks peab valdkonna liige olema kes mantraid uurinud ja valdkonda. Mulle tundub, et kõige tuntum sõna sealt keelest on Guru. Isegi mitte-vaimsed inimesed läänes teavad seda sõna, isegi arvutimänguritest lapsed.


Selle Guru tähendus Sanskritis on: Gu tähistab Ignorantsi ja Pimedust (Ignorance or darkness),
Ru tähistab Teadmist-tundmist (Knowledge or light). Võib siis fraseerida eesti keeles kui et Guru on millegi tundja, oskaja, on taibanud vaimsuse ühte põhimõistet Ignorantsi. Ignorantsi sünonüümiks võib põhimõtteliselt ka Maya/illusiooni pakkuda, või vaimupimeduseks tituleerida. Nii on GuRu üldiselt vaimsuse meister, ja kuna vaimsus on mõistuseülene siis Guruks tituleeritu kindlasti on valgustunud ehk otsemõistnud ja illusioonist läbi näinud, ignorantsi reaalsuse ees kaotanud. Vaimsuse õpetaja pole päris ideaalne tõlge, kuna õpetaja termin viitab tavaliselt persoonile ja soovile teisi harida, valgustunu puhul pole aga päris korrektne rääkida persoonist enam, ega soovist õpetada vaid toimuvast õpetamise nähtusest, aga lihtsa fraseeringuga tõelise olemuse/vaimu meister.

Ignorantsi/Maya/Illusiooni ehk Pimeduse ja selle vastandi ehk tõelise teadmise ehk Valguse tundja/tundmine, ehk järelikult veel lihtsamas sõnastuses Valgustunu.

Arvutimängu guru on samuti midagi taibanud erinevalt teistest. Ega arvutiguru ja vaimne guru ei pruugi teisi koolitama minna, kuid enamasti see näib juhtuvat. Seetõttu gurud õpetavad ja sõna GuRu all mõeldakse kui Õpetajat.

Sedalaadi kahe osasõna/sümboli liitmist suuremaks sõnaks teeb ka Hiina keel jpt sealkandi keeled, muuhulgas mainitud india Sanskritiga. Eesti k puhul sedalaadi liitsõnandust on vähem. Sõna VanaEma näiteks on näitena, kuid idamaa keeltes on rohkelt ja enamasti väga intuitiivsed ja leidlikud. Kasvõi see Gu ja Ru ühend, eestkeeles lihtsalt Valgustunu, mitte PimedusAabits vms.

Muuhulgas käesolev mõttelõng on näide, kus keeleteadmised on abiks, uuritakse mida mingis keeles tähendab Gu ja Ru ja saab selgust, mis on Guru. Enamikes igapäevasemates küsimustes minu arvates keeleline vaatevinkel pigem eksitab, teeb egolikku soovinterpreteerimist. Siiajuurde mainida, et keeleteadmised jm nn meeleteadmised üheskoos kogu nn teadusega on kõik kasutu nn spiritualistlikes teemades, ja meditatsioonid püüvadki meelt vaigistada ja otsekogeda. Muidugi võib egolõksuna tekkida nn vaimne ego identiteet, kes kõiki teadmisi ja õpetusi eirama hakkab intellektuaalse vaimse loosungi all.

Aga selle Gurunduse all siis tuleks osamõisteid esmalt tunda, Ignorantsi mõiste, ja autentse teadmise/kogemise konseptsiooni, noh ja üldse mitteduaalsuse filosoofia põhimõtet pisut, nii saab liitsõna Guru arusaadavaks.

On ka seonduv sõna Baba. Seda babandust kasutavad tänapäeval moslemid slängilikult, tehke poes natuke mõtlikum elutark ilme ja saategi respekteerivalt babaks nimetatud tervituse eesmärgil.

Ja muid seonduvaid sõnu.

Osad koolkonnad fraseerivad, et õpilasele on guru vajalik ja möödapääsmatu. See on debateeritav ja interpreteeritav mitmeti. Eriti Bhakti/pühendumis jooga lasi selliseid lauseid lendu, sealne idee loomulikult millegile pühendudes kahandab meelevõimu. Võib ka seda loosungit teadlaslikult vaadelda, et ega see lause on niikuinii tõene, kuna niivõinaa mingit õpetust ja õpetamist esineb nn arenemisel, nii koolis kui ka vaimsel teekonnal. Isegi kui üksi metsas spirituaalse islami järgija koraaniga pealtnäha õpetajat ei oma, siis see koraaniraamat ise ongi õpetaja ja kellegi õpetaja rollis oleva poolt kirja pandud, niiet niikuinii Guru esineb ka seal ja võib tõeseks nimetada guru vajaduse/möödapääsmatuse.

GuRu = (Ignorance or darkness) +
(Knowledge or light).


Võrrandist võite veel nii interpreteerida, et pimedusele pannakse valgus peale. Või pimedas ruumis lamp valgustab ruumi ja teeb asjad nähtavaks. Ja see suuretäheline Knowledge/teadmised on vaimsemas valdkonnas samuti midagi sügavamat kui koolis pähetuubitud korrutustabel ja pimeuskumus DNA kohta jms, vaimsemates valdkondades on Teadmisel tegu vähemalt nn taipamisega, näiteks taipate matemaatika olemust, või ultimaatsemalt meeleüleselt otsekogemine sellest mis On. Ja veel valguse konseptsioon on essentsile viitav, mõned nimetavad valguseks kõike, mõned teiste sõnadega bagu energia, need on kõik viidad/metafoorid, mõni valgustunu nö eelistab osasid metafoore rohkem kui teisi. Valgus, tühjus, täius, tingimusteta armastus, energia, jumal, vabadus. Sõna universum juhtumisi on ka üsna tabav sõna erinevalt multiversumi sõnast. Hetkel rohkem ei meenu, muidugi ka india terminid nagu Braaman. Tundub, et läks offtopikuna lappama teemavälisele nüüd, misteha.


Niiet mitte lihtsalt Guru=koolmeister, vaid natuke teistsugune tähendus.

Veel meenus nüüd mainimiseks, et ega guruks või vaimseks õpetajaks või valgustunuks ennast tituleerida ei soovita. Radikaalne koolkond peab lihtsalt tõekaugeks ja eksitavaks kui persoonile või õpetustele viidatakse nende rollisõnadega. Vähema vaimsusega jooga koolitajad püüavad ego vaos hoidmise mõttes eirata neid toitleid. Arvutiguru võib tagasihoidlikusest eirata. On ka praktilisemaid valgustunuid, kes ütlevad et mõistlik on duaalselt end väljenda, mis sellest, et pisut eksitab, neil pole miskit kui kasutada sõna Valgustunu jms.

Ülal mainitud Bhakti/pühendumise koolkonnad otseselt soovitavad õpetajapersooni kui jumalat võtta. Nii tuuakse gurule andameid, juuakse tema jalavett, pannakse tema portree seinale.

Kui liitsõna osasid Gu ja Ru eraldi ei süübi, siis kõlbab muidugi ka sõnaraamatust mentori ja spetsialisti vaste:

Quote
Guru (/ˈɡuːruː/ Sanskrit: गुरु; IAST: guru; Pali: garu) is a Sanskrit term for a "mentor, guide, expert, or master" of certain knowledge or field.

Lappama minnes jagaks veel mõtiskluseks sellise fantaasialennu, et tulevikus võib tekkida selliseid koolkondi, kes alustavad vaimset teekonda sellise aimu andmisega, et guru annab aspirandile esimestel nädalatel seeni, seejärel haigla tehnikaga seiskab südametöö et nn surmaeelset kogemust anda, ja alles seejärel hakatakse tegelema traditsioonilisemalt joogandusega või mittekahesuse temaatikaga. Sel juhul on õpetusmetoodika alguseks vähemalt selgem aimdus, et on miskit muud peale illusoorsuse. Sageli on tänapäeval kuulda, kuidas valgustunud kaastundlikult räägivad, et on näinud õpilasi, kes 30 aastat Om'i mantratanud vms omamata mingeid aimdusi ega progressi. Mõni võib ülistada dekaade külaõpetajat ja tema jalavett juua omamata samuti isegi pisikogemust vaimsusest. Muidugi on ka hiljuti nähtud vastupidiseid näiteid kus gängiliige otsustab vaimset mittekahesuse guru külastada ja kiire ärkamine. Selline teemaväline mõlgutus siis guruteema juurde.

Head mõlgutamist.

15
Foorumiga seonduv / Re: To-do
« on: 15 May 2024 »
Lääne suurlinnades on erinevaid religioone rohkelt ning sotsialiseerumine vaba. Nii on igapäevane, et vestled igapäev nn võõraste inimestega. Huvitav on sõnavara ja muu käitumise najal saada isiku religioonist vigje. Loomulikult Sikhide turban ja moslemite riietus reedevad juba eos, kuid kuidas on lood kui satud vestlema valgustunuga? Nende puhul iga valdkonnaline saab koheselt äratundmist kui kuuleb nende põhitermineid, nagu Nähtavasti jms. Väljend On mis on, on levinud jms.

Ma ei ole alla 1% londoni vähemusi omateada kohanud veel, näiteks Janismi esindajaid. Janism lihtsustatult on loodussõbralikkus, sugulased on aafrika usundid ja ka eesti illusoorne maausk. Ametlikult janiks paljud end ei identifitseeri, kuid mediteeriv taimetoitlane on põhimõtteliselt jani. Looduslähedasi religioone me oleme käsitlenud, nende vaimne rada on selge, suurt miskit üle korrata nende puhul pole.
Muidugi on pisut aeganõydvam eristada islami koolkondi, 2 peamist suunda, aga nagu öeldud, siis moslemi äratundmine on lihtne. Erinevate Hindude alakoolkande tundmine on samuti pisut aeganõudvam Läänes, indias muidugi erinevad joonistused laubal vihjavad kohe. Erinevad töökaaslased panevad töölauale reetvaid pisiskulptuure ja muud vihjed.

Eesti puhul on õnneks tekkinud kuuldavasti mõnetuhandene moslemite kogukond. Lisaks kuuldavasti on mõned kümned kundaliini-orientatsiooniga Sikhid, need pole ametlikult päris Sikhid, aga maailmas ongi Sikindusega nii nagu on, et kui nad nii end identifitseerivad siis nii tuleb neid nimetada. Eesti kunda-sikhid tunnete ära privaataeroobika saalidest valge riietusvärvi järgi.

Meenub veel kogemusi hübriid uskumustest, näiteks üks nn vanausuline prantslane kunagi andis mulle kingituseks valgustava õppetunni, kui peale tema keedupoti laenamist, informeerimist, hoolikat pesu ja kirjalikku tänu oli reaktsiooniks, et pott asetati köögis püharaamatule Puhastuma üheks ööpäevaks. Ametlikult ükski religioon ametlikult nii ei käitu, seetõttu nimetan nimetan neid hübriid religionistideks jms, spirituaalne vanausuline.

Muidugi on lisaks religiioni tiitli järgi klassifitseeriva rassismi kõrval ka psühhiaatria mõõde, pole raske nartsisisti ja sotsiopaati diagnoosida.

Kui küsida, et mis kasu on kui elu tunda nii hästi, et oskab äratunda religioone ja muud elus, siis ultimaatne vastus muidugi on, et ega mitte millegist ega muyst dualismist pole ultimaatselt kasu. Niiet otseselt eesmärk saada elu ja valdkondi tundma valgustumiseni otseselt ei vii. Kuid eluvoog oma kogemustega õpetab automaatselt ise elu, näiteks kasvõi vestlemine ja äratundmine tänaval teeb seda, seega ega elu ja eluõppimist vältida vabatahteliselt ei saa isegi mitte dualistlikus tasandis. Nii ka minul on viimase ca 10ne aastaga ilma erilise taotluseta saanud kõrvalefektina selgeks kuidas äratunda religioone jne.
Kui soovida näha kasu, siis üks kasu vaimsuse valdkonna tundmisel on, et duaalse maailma seaduspärasus näib on et see mis on meele sees see manifesteerub sagedamalt. Näiteks siis, et mõtted näivad kerkivat eelnevate mõtete baasil, kui mõttes on hispaania keel siis märkategi hispaania poode rohkem ja kogete latiino sõnumit seisundites, unes, elus jne sagedamalt. Mul on näiteks nähtavalt rohkem spirituaalseid kogemusi elus olnud kuna see teematika on mõtetes sagedamalt, ja kogemuse esinedes on kogemus teadlikum või isegi juhitav ja suunatav. Seetõttu vähemalt praktilises plaanis on kasu valdkonna tundmisest. Muidugi võib alati ka mainida, et nn resonants näib tekkivat kui valdkonnaga tegeleda, niisama tshunglis ignorantselt valdkondadest eemal üksi toimetades ei näi resonantsi tekkivat, näitena siis on enamus valgustunud päris laia ülevaatega valdkonnast. Niiet võib nimetada kasulikuks kui tunnete oma valdkonda pisut. Minu arvates on vestlemine põhimeetod valdkonna tundma õppimisel. Näiteks Eesti puhul vaimsuse vestlusfoorumeid pole eriti, kuid olen soovitanud siin sageli Liiva facebookis vestelda, tegu on laialdase silmaringiga isikuga, tema enda tütar on moslem ja ta ise kursis paljude muude religioonide ja asjadega. Lihtsalt minge rääkige selliste inimestega ükskõik millest, tehke näiteks selline jututeema nagu käesolev postitus religioonide äratundmisest, päris kapsakasvatuse või poliitika teemal lausa vast ärge tõsyatage, aga vähegi valdkonna alast ja nii sünnib rääkimine mis avab teile valdkonda. Nii Liiv, mina kui teised kahtlemata reageerima mitme vaimse vaatevinkli kohast mis annavadki teile vaimsust ja ülevaadet. Ignorantne käitumisviis, et lähen loen-ahmin valdkonnast ülevaate, ei toimi ilmselgelt, nagu ka võõrkeele õppel ei toimi kui ostate lugemiseks keeleõpiku, kui aga lähete vestlema natiivse keelevaldajaga, siis toimib, nii on.

Ülal mainitud kapsa teemal võib edasijõudnu vahel vaimsuse vastevinklist loomulikult rääkida, temaatika tõenäoselt läheks budistliku vesiroosi teemale esmalt, kuna kapsal ja vesiroosil sarnane vorm.  Aga üldjuhul kapsas pole soovituslik teema.

Ülal mainitud alla 1% populaarsusega religioone on muidugi teisigi peale janinduse, aga üle 1% esinemise usundeid kogeb muidugi sageli, budismidest erinevate kristluse suundadeni. Kui meenutada siis ilmselt oleks liiga pikk mõlgutuks, näiteks olen vestelnud isikuga kes kannab püramiide peakattena, mäletatavasti postitasin ka tema foto mõni aasta tagasi valdkonna foorumisse. Meenus nüüd ka vandenõu teoreetikuteks tituleeritavad. Praktilise soovitusena siin soovitaks vaimselt, et püüdke end ära kaardistada ja määratleda. Eestlase puhul kindlasti populaarne on illusioon, et ollakse looduslähedased, sellest illusioonist püüdke kindlasti lahti saada. Kristlikku olemust kahtlemata on enamikes eestlastes, seal samuti soovitus kaemust teha, sageli on varjusuhtumine et ei ole kristlikku olemust ja ollakse kristluse vastu varjuliselt. Nn esoteerikuteks tituleeriva identiteedi puhul kaevelgem kas tegu ikka esoteerikaga kui mitte kuskil internetis eestis esot ei räägita. Kindlasti on nö Villido usulisi, nende äratundmisel põhitunnus on vaatleja positsiooni baasil mõlgutused. Meenus veel nüüd grupp, kes sageli head soovivad ja juurde ütlevad, et tavaliselt nende tõotused ka täituvad. Mulle on mõni harvem töökaaslane nõnda sajatanud, ja siis olen aru saanud et ju mingi satanismi-sarnane spiritualism. Ainult 1 kord on mul olnud kogemus mitme identiteediga isikuga, nende puhul on pilk klaasistunum või kuidas fraseerida, adub selgelt, et kehameedium on kontrollitav millegi piloodi poolt, ja võib ümber lülituda teie enda silme all hetkega teiseks persooniks. Pikk spekter ja ega elu on lühike, et kõiki jõuda kogeda. Vaimsuse valdkonna teadmistest on sedapuhku kasu, kogemustepeeker ehk puzzlepilt täiustub kogemustega ja pilt elust ja reaalsusest täiustub. Kui keegi on psühholoogia alal resoneeruv, siis harjutusena soovitaks Eesti riigikogu istungeid vaadata ja kasrdistada persoone. Selline metoidiline harjutussoovitus riigikogulaste persokaardistamisel viib päris kindlasti lõpuks budistliku ensekaemuse põhiküsimuseni. Sama küsimuseni peale vaimlejate ja psühhohuvilistele jõudis isegi Ämblikmees oma filmis. Niiet ega teekond, issanda teed, on erinevad.

Pages: [1] 2 3 ... 6