Recent Posts

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Jututuba / Re: Tere!
« Last post by Naut on 10 Jun 2023 »
"Tao, millest saab kõneleda, pole (tõeline) Tao".

--

Nimetan selle teemandi Jo'ks, hääldame kui Dshõu.
Tema puhul on küllalt tüüpiline teekond. Erisus teistest on invaliidistunud käsi, kuid Tolle nina on sama asi, ja lesbilisus. See teeb temast pisut unikaalsema teemandi. Ta on rohem kaldu radikaalide poole, neo poole, aga mitte nii totaalselt. Kui 1 on puhas radikaalse koolkonna õpetaja, ja 10 eriti mahe, siis ta on nagu kolm. Kuid muus osas tüüpiline teekond, depressivsus, alkoholism jms, siis budism jne.
Tema näidete fond on tavaline, ikka vesi, riigipiirid, jne. Alltoodud kasutajate ligipääsuga osas toon tema mõned unikaalsused välja tema metoodikast, või kuidas seda nimetada.

Jo fraseerib, et lapsena ta resoneerus Jeesusele, ja kui füüsikust isa ütles, et kõik on 1 sidus energia, siis ta adus seda tõde selgelt. Juba lapsepõlves on sageli valgustunutel nähtavaid tunnuseid, buda mungad valivad selliseid lapsi kuna usuvad reinkarnatsiooni ja usuvad suuremasse potensiaali nende puhul.
Lapsevanematele võiks siis soovitada, et olge nagu füüsikust isa.

Tema eripära või rõhuasetus on toodud kasutajatele nähtavas foorumi osas. Külastajatele ütleks, et rõhuasetused jms on selline suhteline asi, et kui teile resoneerub teatud rõhuasetus hästi, siis hea. Näitena võib võtta juurvilja kasvatuse, või pitsa valmistamise, et millist aspekti/meetodit nendes teie rõhutaks? Et pole nagu väga ühene vastus eksole. Nii ka tema rõhuasetus on lihtsalt üks võimalik ja pisut omamoodi. Et midagi väga revolutsioonilst ju olla ei saagi. Ta ise annab ka mõista, et kõik loksub ise paika, et pole mingit erilist või paremat teed, aga ta ise muidugi pakub nii raamatutes kui mujal meetodeid. Üks pisut haruldasem meditatsiionindus sealhulgas. Kui resoneerub, siis lingid materjalid on all huvilistele, ja väike detailsem ülevaade tema metoodikast. Omalt poolt lisan, et tema kõrval ülejäänud 60 võivad teile paremini resoneeruda. Eks see reso oleneb faasist jne. Kui te olete võhiku faasis, siis arvan, et Jo teile ei mõjuks. Mõni vääriskivi on kollane, mõni teist värvi ja kuju, mõni imponeerib just teile millegipärast paremini.

Külalistele soovitus tema rohkeid lihtsas inglise keeles materjale sirvida ja võrrelda teiste teemantitega ning rääkida nagu alati.

Mulle meenus tema puhul, et räägitakse, et alkohol muudab osad vägivaldseks ehk alateadlikuks, st et nn alateadvus aktiveerub. Ja võime alkoholi teemaga alustada Rääkimist/Satsangi, või kui teil resoneerus esmalt miski muu, siis olgu teistsugune algus. Head rääkimise algust.

Kui märkate end järeldamas, et Ju siis valgustumise eeldus on traumatilisus, siis sel momendil meenutage, et siin lauses tituleeriti see intellektuaalsus nn Meele tööks. Tema teeb seletusi objektide vahel, loob korda- jälgige järeldamisi. Sedalaadi järeldus traumaatikast, ning ka üldistus, et enamik teevad budismi, on üldiselt tõene, sest nii näib. Radikaalsed valgustunud, eesotsas Toniga on igasuguste õpetuste ja budismi vastu, ning igasuguste traumaatika järelduste vastu. Buda polnud radikaal ja tema ütles, et leidub kindel lahendus kannatuste lõppemisele, selleks on tema õpetus. Kui konseptsioonid-sildid hüljata, siis pole mingit budismi nimelist asja olemas, ja traumaatika on duaalne suhteline konseptsioon. Ultimaatselt öeldakse Neki neki, ning Buda otsustas vahel vastamast kuna ultimaatselt pole miski tõene. Näiteks Buda ütleks, et pole tõsi, et 2+2 on 4 ning samuti pole tõsi et 2+2 pole 4. Sedalaadi kuni 4 välistusloogika lauset tuuakse enamasti ja pärineb see legendaarsest Nekindusest. Eks transcendental/meeleülene nagu Jumal ongi.

Võiks soovitada, et öelge Tere valdkonnale. Nähtavasti kõik on seda teinud mingis faasis, miks mitte uskuda, või kui uskuda ei meeldi, siis ega teretus ju ei pankrotista ega haava või mis. Öelge tere. Näiteks see postitus siin kokku on teretus. Miks mitte teretada? Kui te koostate nüüd argumentatsiooni selle küsimuse vastuseks, siis mina tituleerin selle Teretuseks ja võibolla lausa Rääkimiseks. Niiet olen teid raskesse olukorda pannud, kui teete miskit või ei tee, ikka olete plindris, nagu näete.

Nüüd peaks piisavalt soojendust olema huvi omajate jaoks. Head alustamist.

...
22
Huumor / Re: Meemid
« Last post by Q11 on 08 Jun 2023 »
Kas vanadusest või mittehuvist mõne valdkonna osas, kuid ma ei ole siiani aru saanud Meemi mõistest ega näinud ka et keegi seda müistaks.

Inshallah ja bismillah on kahtlemata iga valdkonna sees huvi omaja puhul selged mõisted (ja defineeritud portaali Sõnastikus).

Ma olen islami terminoloogia üle niipalju arutlenud ega pole kordagi kohanud kedagi, kes neid kahte mõisteid ei tunneks.

Kristluse ehk mittekahesuse laulusalm nende terminite osas neile kes on omamas huvi:

https://www.youtube.com/watch?v=X_XVrm6zXmw

Piisab kui on huvi millegi vastu ja see kindlustab, et valdate ja märkate. Aga huvi ei saa tekitada, ja illusoorselt huvi ettekujtada on samuti pimedus, mis ei tekita valdamist ega märkamist, huvi peaks saabuma ise enesest. Eestis on näiteks kinnised privaatsed/kaitstud portaalid vaimsuse valdkonna huvilistega tegelmas, nemad teavad kõiki mõisteid, nii islami kui mittekahesuse ja muud. Kui te tunnete, et teil on natukenegi huvi elus, siis te ei pea midagi selleks tegema, et sellsitesse kommunidesse maabuda, võib fraseerida, et nad ise tõmbavad teid nendesse. Sarnast ideoloogiat on esoteerikas sageli väljendatud, märksõnadeks Taotlus, Manifesteerimine, ja eesti puhul isegi raha-energiaga sbraks saamine jpm. Kui te juhtusite siinset eesti TOP 1 vaimsuse pool-avalikku foorumit lugema ja miskit Resoneerus, sisi varem või hiljem olete te selel valdkonna huviliste keskel, ja lisaks mõistate kõiki elementaarsusi ja mõsiteid. Niiet ärge muretsega, laske kulgeda. Nagu taimed kulgevad-kasvavad, või fraseeriks, et nad teevad loodust. Nii ka teie, tehke valdkonna huvi. Eestis on selleks piisavalt edasijõudnute portaale, lihtsalt omage vähekenegi huvi ja olete seal. Mõtiskluseks ka duaalse ruumi-alane küsimus, et mis tähendab konseptsioon "seal"? Räägime? Siia foorumisse te vaevalt pääsete, aga tekitage huvi ja küll pääsete kuhugile ja algab teie elu esmane rääkimine ja kulgemine. Kas pole nii? On. Nii on alati olnud. Head olemist, head huvimist.
23
Küsimusest vastuseni / Re: Putini elu ja teisikud
« Last post by Naut on 07 Jun 2023 »
Tuntud briti mittekahesusest küneleja omab videot pelakirjaga Mina olen Puutin ja see omab niipalju valdkonna huvilistele huvipakkuvat, et selelst võiks aastaid rääkida.

Seekord aga selleteemalist videot ja õpetajat ei avalda, vaid hoppis video ühest robotist, mis on nagu teisik dualistliku maailma inimestele.
See robot-masin omab sihti/eesmärki, kuid ta e isaavuta seda eal (ega kam ingit muud näilist sihti).
Foorumi kinnises osas avaldasin hiljuti teadvel unes esinenud Pilguheidu, kus olin smauti masin mis oli tsüklis ja meenutasin taaskehastumise/re-inkarnatsiooni budistlikku mõistet.


Tavalisele dualistlikule inimesele soovitaks oma silmi avardada rääkimisega valdkonna teemal. Näiteks vaimsuse valdkonna huvilised rääkige, mis on Pilguheit, või reinkarnatsioon, ja peale seda toimingut te hakakte märkama ja kogema selleteemalisi asju, varem te aga seda e iteadvuste/koge. Kuld=rääkimine.

https://www.youtube.com/watch?v=ZS4Bpr2BgnE
24
Muusika / Re: Muusika, muusika ja mitte ainult.
« Last post by loffe on 01 Jun 2023 »
Video taustapildil pühak St Benediktuse medali esiküljeks loetakse vasakut ringi, kus on tuntud tekst "V R S N S M V - S M Q L I V B", see kõlab taustaks. Parempoolne medal pühak Bene'ga on ametlikult medali tagapool.
Sellel tuntud ehtel pühaku paremas käes on rist ja selle all mürgitatud veinipeeker, teise käe all on lind mürgitatud leivaga.
Ainult kujundid-viidad saavad jumalat seletada.

Praktilises duaalses maailmas on elutarkus, et suurimate tõdedeni, arenguteni, avastusteni jõutakse kaudselt, kõrvalefektina, ehk siis mitte otseselt, nii ka jumalaga ja piibel on näide.

Ladina keelset teksti leotakse patsiendile kellele viidatakse kui Him/Her (Tema/Temake), seetõttu Googel tõlgib kui "tema (tema)".
Teksti puhul pöördutakse pühakute poole. Ametlikult eksortsismi eesmärgiline tekst, ning medal, kuid medalit interpreteeritakse mitmeti, näiteks kasvõi kantakse kui toidumürgituse vastase ehtena.

Nimi 'Benedictus' peaks ladina k sõnana tähendama blessing/õnnistus.

Kuna olen töö tõttu tuhandetes kodudes viibinud, siis kristlastel on sageli kogu sein täis ikoone ja nende hulgas ka Bene oma legendaarse "V R S N ..." mantraga.

Video eeslugeja loeb lause ja teised kooris kas kordavad või täiendavad mingi kinnituslausega. See on väga tuntud ka indias, nii buda munkade kui teiste puhul. Loomulikult on tegu meeleharjutusega, kuna meel on vaiki ootamas et iga 20 sekundi pärast lausuda näiteks "aamen".

Alltoodud teksti osas on kujundirohke nagu ikka. rohkelt ingleid-asju nagu ka hinduismis jumalusi. Sõna Aamen on võrreldav india Omm'i sõnaga, millega alustatakse enamikke mantraid. Jne.

Selle video looja on osava kunstiloomingu teinud, pannud "VRSN"-i mantra taustaks ja teksti ühislugemise ühte videosse.
Proovige enne lõunauinakut kuulata.

https://www.youtube.com/watch?v=TXxcaXfnoXE

https://imgur.com/Z1ts9jB

Quote
Isa ja Poja ja Püha Vaimu nimel. Aamen.

Kõigeväeline Jumal Isa, kes tahab, et kõik inimesed pääseksid, olgu teie kõigiga.

Vaata õnnistatud vett. Saagu meile pääste ja elu Isa ja Poja ja Püha Vaimu nimel.

Kõigeväeline Jumala halastus,
kallid vennad, palvetagem
nii et kõigi pühakute eestpalve mõjul,
Las ta lahkelt kuuleb oma Ecc1esia häält meie venna N. jaoks,
keda (meie N. kõlas, mis) surub tõsine suhe.

Issand halasta.
Issand halasta.

Kristus halasta.
Kristus halasta.

Issand halasta.
Issand halasta.

Püha Maarja, Jumalaema,
Pühad Miikael, Gabriel ja Raphael,
Kõik Jumala pühad inglid
Püha Eelija
Püha Ristija Johannes
Püha Joosep
Kõik pühad patriarhid ja prohvetid,
Pühad Peetrus ja Paulus, Püha Andreas,
Pühad Johannes ja Jaakobus
Kõik pühad apostlid ja evangelistid, palvetage meie või tema eest.
Püha Maarja Magdaleena, palveta meie või tema (tema) eest.
Kõik Issanda pühad jüngrid, palvetage meie või tema (tema) eest.
Püha Stéphane, palveta meie või tema (tema) eest.
Saint Laurent, palveta meie või tema (tema) eest.
Pühitsege Perpetua ja Felicity, palvetage meie või tema (tema) eest.
Kõik pühad märtrid, palvetage meie või tema (tema) eest.
Püha Gregory, palveta meie või tema (tema) eest.
Püha Ambroseus, palveta meie või tema (tema) eest.
Püha Jerome, palveta meie või tema (tema) eest.
Püha Augustinus, palveta meie või tema (tema) eest.
Püha Martin, palveta meie või tema (tema) eest.
Püha Antonius, palveta meie või tema (tema) eest.
Püha Benedictus, palveta meie või tema (tema) eest.
Püha Franciscus ja Dominic, palvetage meie või tema (tema) eest.
Pühad Ignatius (Loyolast) ja Franciscus (Xavier), palvetage meie või tema (tema) eest.
Püha John Mary (Vianney), palvetage meie või tema (tema) eest.
Püha Katariina vanem, palvetage meie või tema (tema) eest.
Püha Jeesuse Teresa, palveta meie või tema (tema) eest.
Kõik pühakud ja Jumala pühakud, palvetage meie või tema (tema) eest.

Ole armuline, päästa meid või teda, Issand.
Issand, päästa meid või teda kõigest kurjast.
Päästa meid või teda, Issand, kõigest patust.
Issand, päästa meid või tema (tema) kuradi püünistest.
Issand, päästa meid igavesest surmast või tema (tema).
Oma sünniga päästa meid või teda, Issand.
Päästa meid või teda, Issand, läbi oma püha paastu.
Päästa meid või teda, Issand, läbi oma risti ja kire.
Päästa meid või tema (tema) läbi oma maetud surma, Issand.
Päästa meid või tema (tema) läbi oma püha ülestõusmise, Issand.
Oma imelise ülestõusmisega päästa meid või teda, Issand.
Päästa meid või teda, Issand, Püha Vaimu, Paraclete'i tulekuga.

Kristus, elava Jumala Poeg, halasta meie või tema peale.
Sina, keda kurat meid kiusas, halasta meie või tema peale.
Sina, kes vabastasid need, keda rüvedad vaimud piinavad, halasta meie või tema peale.
Sina, kes sa andsid oma jüngritele võimu deemonite üle, halasta meie või tema peale.
Tema, kes istub Isa paremal käel, palub meie eest, halasta meie või tema peale.
Kes tuleb kohut mõistma elavate ja surnute üle, halasta meie või tema peale.

Patused, me palun teid, kuulake meid.
Meie säästmiseks palume teid, kuulake meid.
Et meie peale halastaks, palun, kuula meid.
Selleks, et oleksime väärt tugevdama ja hoidma end teie pühas teenistuses, palume teid, kuulake meid.
Et tõsta oma meelt taevaste soovide poole, palume sind, kuula meid.
Selleks, et teie koguja saaks vabalt teenida, palume teid, kuulake meid.
Et te oleksite väärt andma rahu ja tõelist üksmeelt kõigile rahvastele, palume teid, kuulake meid.
Et olla väärt meid kuulama, palume sind, kuula meid.

Quote
In nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti. Amen.

Deus Pater omnipotens, qui vult omnes hómines salvos fieri, sit cum ómnibus vobis.

Ecce aqua benedicta. Sit nobis salus et vita, in nómine Patris et Filii et Spiritus Sancti.

Omnipoténtis Dei misericórdiam,
fratres carissimi, súpplices exorémus,
ut, Sanctórum ómnium intercessibne permótus,
Ecc1ésiae suae vocem benignus exaudiat pro fratre nostro N.,
qui (sonore nostra N., quae) gravi necessitáte prémitur.

Kýrie, eléison.
Kýrie, eléison.

Christe, eléison.
Christe, eléison.

Kýrie, eléison.
Kýrie, eléison.

Sancta Maria, Mater Dei,
Sancti Michael, Gábriel et Raphael,
Omnes sancti Angeli Dei,
Sancte Elia,
Sancte Ioannes Baptista,
Sancte Ioseph,
Omnes sancti Patriarchae et Prophetae,
Sancti Petre et Paule, Sancte Andrea,
Sancti Ioannes et Iacóbe,
Omnes sancti Ap6stoliet Evangelistae,oráte pro nobis vel eo (ea).
Sancta Maria Magdaléna, ora pro nobis vel eo (ea).
Omnes sancti Discipuli Dómini, oráte pro nobis vel eo (ea).
Sancte Stéphane, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancte Laurénti, ora pro nobis vel eo (ea).
Sanctat Perpétua et Felicitas, ordte pro nobis vel eo (ea).
Omnes sancti Mártyres, oráte pro nobis vel eo (ea).
Sancte Gregóri, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancte Ambrósi, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancte Hierónyme, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancte Augustine, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancte Martine, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancte Antóni, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancte Benedicte, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancti Francisce et Dominice, oráte pro nobis vel eo (ea).
Sancti Ignáti (de Loyola) et Francisce (Xavier), oráte pro nobis vel eo (ea).
Sancte Ioannes Maria (Vianney), ora pro nobis vel eo (ea).
Sancta Catharina Senénsis, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancta Terésia a Iesu, ora pro nobis vel eo (ea).
Omnes Sancti et Sanctae Dei, oráte pro nobis vel eo (ea).

Propitius esto, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Ab omni malo, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Ab omni peccáto, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Ab insidiis diáboli, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
A morte perpétua, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Per nativitátem tuam, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Per sanctum ieiúnium tuum, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Per crucem et passiónem tuam, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Per mortemet sepultiaram tuam, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Per sanctam resurrectiónem tuam, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Per admirábilem ascensiónem tuam, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Per advéntum Spiritus Sancti Parácliti, libera nos, vel eum (eam), Dómine.

Christe, Fili Dei vivi, miserére nobis vel ei.
Qui pro nobis tentátus es a diábolo, miserére nobis vel ei.
Qui vexátos a spiritibus immúndis liberásti, miserére nobis vel ei.
Qui discipulis tuis potestátem dedisti super dáemones, miserére nobis vel ei.
Qui sedens ad déxteram Patris pro nobis intercédis, miserére nobis vel ei.
Qui ventúrus es iudicáre vivos et mórtuos, miserére nobis vel ei.

Peccatóres, te rogámus, audi nos.
Ut nobis parcas, te rogámus, audi nos.
Ut nobis indúlgeas, te rogámus, audi nos.
Ut nosmetipsos in tuo sancto servitio confortáre et conserváre digneris, te rogámus, audi nos.
Ut mentes nostras ad cae1éstia desidéria érigas, te rogámus, audi nos.
Ut Ecc1ésiam tuam secúra tibi fácias libertáte servire, te rogámus, audi nos.
Ut cunctis pópulis pacem et veram concórdiam donáre dignéris, te rogámus, audi nos.
Ut nos exaudire dignéris, te rogámus, audi nos.
25
Muusika / Re: Muusika, muusika ja mitte ainult.
« Last post by Q11 on 06 May 2023 »
Ülemõistuse ehk transtsendaalne ja muud ülemuslikud sõnad kuni terminini "transsi-viiv" esinevad kui inimkeelt/intellekti/mõistust kasutada ei saa, näiteks mittekahesus on selline, samuti Koraan annab kirjeldusviidana mõista, et inimestele on mõsitetamatu, tuntud valgustunud ütlevad, et ainult viidad ehk pointerid sh kirjanduslikkusega on parim võimalik meetod.

Keleliselt raskelt tõlgitav tekst, sisuliselt raskelt interpeteeritavad viidad, aga võimsalt resoneeruv. Rebuhoiatus!

Quote
1632 revision[2]
Veni Creator Spiritus,
Mentes tuorum visita,
Imple superna gratia,
Quae tu creasti pectora.

Qui diceris Paraclitus,
Altissimi donum Dei,
Fons vivus, ignis, caritas,
Et spiritalis unctio.

Tu septiformis munere,
Digitus Paternae dexterae,
Tu rite promissum Patris,
Sermone ditans guttura.

Accende lumen sensibus:
Infunde amorem cordibus:
Infirma nostri corporis
Virtute firmans perpeti.

Hostem repellas longius,
Pacemque dones protinus:
Ductore sic te praevio,
Vitemus omne noxium.

Per te sciamus da Patrem,
Noscamus atque Filium;
Teque utriusque Spiritum
Credamus omni tempore.

Deo Patri sit gloria,
Et Filio qui a mortuis
Surrexit, ac Paraclito,
In saeculorum saecula. Amen.

English translation[3]

Come, Holy Ghost, Creator blest,
Vouchsafe within our souls to rest;
Come with Thy grace and heav'nly aid
And fill the hearts which Thou hast made.

To Thee, the Comforter, we cry,
To Thee, the Gift of God Most High,
The Fount of life, the Fire of love,
The soul's Anointing from above.

The sev'n-fold gifts of grace are Thine,
O Finger of the Hand Divine;
True Promise of the Father Thou,
Who dost the tongue with speech endow.

Thy light to every thought impart
And shed Thy love in every heart;
The weakness of our mortal state
With deathless might invigorate.

Drive far away our wily Foe,
And Thine abiding peace bestow;
If Thou be our protecting Guide,
No evil can our steps betide.

Make Thou to us the Father known;
Teach us the eternal Son to own
And Thee, whose name we ever bless,
Of both the Spirit, to confess.

Praise we the Father and the Son
And Holy Spirit, with them One;
And may the Son on us bestow
The gifts that from the Spirit flow! Amen.
https://en.wikipedia.org/wiki/Veni_Creator_Spiritus
https://www.youtube.com/watch?v=HEKuxUOPzk8

Võib soovija eelviimase rea pealt lühikokuvütta: "And Holy Spirit, with them One;". Võib ka näha vanema kosmoloogia termineid nagu Elementidest Tuld ("fire") ja tõlgendada tulekogemuse liinis. Ja muudmoodi. Oluline selleajal on brutaalne levinud arvamus: intellektuaalne välistamine kaeves ei ole piisav, ning sellest üldisemad seisukohad nagu islami konkreetne ütlus, et mõista/mõistus pole piisav.

Varju omalistele soovitav märgata videos raamatut ja seejärel analüüsmediteerida, aks raamat saab olla vale, selline vana raamat. Duaalsusekunstnikele, kes inimkeelest hubvitatut, mõelgem, millsieid dimensioone tähtedele ja tekstilõikudele lisada, et viia olukord lähemale jumalale/ülemõistuslikuks. Näiteks sikhimi kirjutajad taipasid, et võiks luulemõõtme lisada, ja videos olevas raamatus on tekstile lisatud noodidimensioon, milliseid dimensioone veel saaks lsiada? noh, ja kui te teate vastuseid kõikidele minu küsimsutele mida eales küsin, siis milline võiks olla teie selgitus ,et miks te minu küsimuste peale ise ei tule, ja miks te käesolevas lauses oelva küsimuse peale ei tule? Eelmise lause eesmärk oli teie Meelt Zen'ilikult shokeerida, nüüd järgnevad hetked jälgige, mis mõttepilved sisse lendavad ja mis juhtub, hoidke igaks juhuks kuskilt kinni.

Godspeed.
26
Küsimusest vastuseni / Re: Karma
« Last post by Üksik on 06 May 2023 »
Karma teema on väga keerukas. Budism koos uute DalaiLaamade otsimisega usub sellesse, müstiline koolkond busidmist ja budismieelne kosmoloogia oma hierarhilise maailma ehitusega samuti. Soome päritolu valgustunu ei eita otseselt seda rääkides veekeeristest, samuti käte küljes olevatest käpiknukkudest öeldes et mingi spontaansus seal esineb. Budism kui aukartust tekitav täppisteadus on teradeks lagundanud mentaal-süsteemi, kui olla ajupestud/aukartusega ehk autoriteediusku, siis tekib mõte, et neil võib üigus olla.
Olge te realiseerunu, või mitte, tooge oma resonants, ja toon vastuargumendid, ja seejärel saab alguse rääkimine.

Kui kasutajatele ligipääsetavat terminoloogia sõnastikku mitte kasutada, siis on päris raske orienteeruda, kuna inglise keelsetes foorumites on mitmed terminid india keelte pärased. Ala "Karm(im)" versus Karma, Dhamma versus Dharma, jne.

Loodus on niivõrd kaunis, linn õites, taeva vahetu kogemine jpm. Millegipärast just loodus võimaldab otsekogemust parimalt. Postitage teiegi looduspilte, kuid sinnajuurde kindlasti lisage miskit nagu näiteks see postitus ja foorum on, rääkige- kuld.

https://imgur.com/jKZ7R2g

https://imgur.com/cKSVY2b

Selles lüürikas olevad mõtted/sõnad on legendaarsed ja resoneeruvad kõigile, kes Vem är Jag/Kes Ma Olen küsimusele intervjuudel on vastanud, õvi enesekaevetes budistina. Nagu Rupert armastab suleda silmi, ja mõned mungad koogutavad vasakult paremale keha, mitte psühhiaatrilisielt eest taha, siis teiegi laske sündida liikumine, kasvõi jalatallaga miskis-suunas. Kas see kõik kokku polegi mitte Karma?

https://www.youtube.com/watch?v=Vt6O7nOTkIk

Varasemalt foorumis kajastatud harjutus õpetajatele, mitte õpilastele:
1. Õpetaj küsib õpilaselt: mida sa hetkel tunned?
2. Õpilane üritab vastata alustades häälega vastamist.
3. Õpetaja sekkub peatavalt täiendades küsimust: ei-ei. just praegu? St, et, mida tuntakse PRAEGU.
4. Õpilane teeb segaduses hetkelise pausi ja üritab kosta järgmise vastuslause.
5. Õpetaja kordab punkti number 3.
6. Punktid 6-7 on näha huvi omajatele registreeritud kasutaja sektsioonis. Kel omadust pole huvi/valdkonna osas, need saavad jõuda punktideni mõningase pingutusega.

Kuidas resoneerub punkt nr 8 ja Karma-temaatika?
27
Küsimusest vastuseni / Re: Vandenõuteooriad
« Last post by Naut on 04 May 2023 »
Vandenõuteooria võiks olla, et "enamus valgustunuid valgustusid tänu traumale, mitte läbi nende tänaste õpetuste". Termin Traumajärgne Kasv tähistab, et peale traumat inimene muutub positiivsemaks ja kohaneb positiivselt:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Post-traumatic_growth

Ei pea olema just autoavarii, vaid näiteks negatiivne hinnang oma kõverale ninale, peaasi, et oleks rohkemalt ärritav ehk traumeeriv, mitte lihtsalt pisitüli mis hetkega ununeb. Kui nii võtta Trauma mõistet, ehk sellist kaalukamat stressiseisundit, siis päris kõikidel seda elus ikkagi ei esine. Näiteks ametlik arvamus on, et Buda oli jõukast perekonnast ja ega miski teda ei traumeerinud. Ja sel juhul oleks vandenõu teooria vastunäitega ümberlükatud. Mojil suri laps, ja Tollet peetakse selgelt ülal mainitud Ptg põhjusel ärganuks kuna tal oli suidsiidsus oma nina pärast nagu ma aru saan. Mitmetel, keda olen kajastanud on olnud tugev otsimise energia, mingi aimdus, et reaalsus pole päris see, mis paistab, ja ei tundu, et neil oleks mainimisväärseid ärritusi elus olnud. Buda aga kirjanduse baasil oli traumadeta, lihtsalt uudishimulik ja kaastundlik. Kui kirjandust mitte uskuda, siis võibolla rikaste laps siiski omas mainimisväärseid ärritajaid, näiteks tähelepanu puudust vanematelt vms.

Duaalses maailmas on kõigil kannatused, aga kas traumatiitlit väärivaid kannatusi lausa kõigil on? Võimalik, et osad kannatavad vähem, ja valgustmise põhjuseks on õpetuste praktiseerimine.

Selline mõttekäik vandenõu teemal. Sedalaadi mõtisklemist tituleeritakse analüütiliseks meditatsiooniks. Defineeritakse näiteks seal:
https://www.beingpeacefully.com/dharma-blog/qa-part-two-analytical-meditation-how-to-do-it-simply-explained

Kahtlemata mõtisklemine miskit treenib, keskendumist treenib kindlasti. Seetõttu tõsihuviline vandenõu valdkonna hobiline on mõnes osas treenitum kui mõni munk. Eks nn analüüs ole enesekaeve osa ja treenib pikemat võimekust enesekaevata. Nagu spordis mõni isoleeritud/pisi harjutus toetab hiljem võimekust suures harjutuses.
28
Jututuba / Re: külastajate jututuba
« Last post by loffe on 04 May 2023 »
Do not follow other gods, the gods of the peoples around you.

Tõlge:

Sul ei tohi olla muid jumalaid minu palge kõrval!

Piibel kui mittekahesuse õpetus omab rohkelt soovitusi ühesuseks/singulaarsuseks. Tänased õpetajad soovitavad teha ühte asja korraga ja korralikult, pühendunult. Tuntud Musashi, keda siin foorumis rohkelt oleme kajastanud, on legendaarne oma nõudepesu mõttega- õige on pesta nõusid õige mentaalsusega.

Vanasti oli viisakus vähearenenud ja lisaks islamikandi mentaalsus on tänaseni näiliselt järsuvõitu, ja jeesus oma islamikandi päritolu ja -keelega kasutaski järsuvõitu väljendusi, öeldes et ei tohi olla seda ja toda, nagu ülal näidetes. Lisaks on india Suutrates ja Piiblus palju kirjanduslikkust, muinasjutu stiili. Kel on piiblivastasuse Vari, oleks kasulik lugeda budislikke muinaslugusid. Eesti tuntuim joogaõpetaja ning tuntud teoloogist vandenõuteoreetik on tõlgendanud muinaslugusi väga primitiivselt, ja muidugi müüvalt, kuna kõigile meeldib ju kuulda, et tõllad lendavasid taevas jne. Tõelähedasem tõlgendus võib neile endale teada olla, aga kuna see ei müüks, siis seda ei esitata.
Lihtsale algajale valdkonna huvilisele sobiks mõni lihtsam budismi vorm, näiteks Jaapani oma, kus on 1 legendaarne mantra ja 1 primaarne Suutra tekst, ja alustuseks selline mantra igatunniselt annab hea alguse. Võib Hinduismist valida ühe jumala ja tema mantrad. Kristluse puhul kui koheselt tõmmet/resot pole, siis tuleks alles hiljem taas sellejuurde naasta. Sikhism, islam, budismi laiem õpetus kui Jaapani oma, alles hiljem. Võib katsetada koheselt radikaalsemat lähenemist, selle jaoks piisab lugeda ainult ühe leheküljejagu ja siis harjutada. Aga oluline on nagu piibel ja Musashi ülal soovitavad, et üks korraga. Osade puhul soovitaksin omaloomingulisi õpetusi. Näiteks osad teevad mitmekümnekesi üheaegselt guruga mantra+hingamine harjutusi. Sedalaadi gurud on valikuliselt erinevatest õpetustest noppinud ja kohandunud harjutusi. Neid gurusid ja materjale on raske leida, ning nende olemasolu peale tulla, ning rääkimiskulla kaudu avalduvad sõnad ja mõtted on guru jaoks piisavad võtmed ja ta oskab soovitada. Rääkimine- kuld.

Kui on ligipääs gurule või kinnistele/tasulistele kommuunidele nagu see foorum, siis piisab vestlusest/dialoogist ja guru annab teejuhise kätte. Aga siis tuleks ka pühenduda ja ühele, ega mitmele ei jõuagi pühenduda. Näiteks mantrad hakkavad sageli toimima alles pärast nädalaid, hindu jumalad peale kuid, hingamisharjutused peale nädalat, kristlikud meditatsioonid ja palved peale nädalaid. Tüüpilise rutiinse elustiiliga inimesele ei saa anda kava, mis nõuab tunde mediteerimist, samuti ei saa talt eeldada, et ta teostab tunde internetis otsides. Nende puhul on võtmeks rääkimine guruga. Kuidas guru või kommuuni leida? Selleks võiks suvalisse foorumisse postitada küsimus, et kus on guru kes rääkimise võimet omaks. Esimene pähetulev guru nagu näiteks Dalai Laama konservatiivse budismiga ja raskelt tarbitava ing keelega ei ole võimeline teiega rääkimist teostama. Ja küllap soovitatakse ühte ja teist kuni lõpuks jõuate kas siia foorumisse, kinnistesse foorumitesse, Liiv on rääkimisvõimega, ja teisigi. Nad kõik teavad mida soovitada ja öelda. Aga oluline on algajal omada vähemalt sellist initsiatiivi, et küsida kuskil, et kus on guru ja rääkimine. Näiteks isegu guugeldus toob Delfi foorumi välja ja postitage sinna kasvõi, ma ise näiteks külastan seal aegajalt.
Ja osad on mingi õpetuse leidnud, kuid ei juhtu imesid ega miskit progressi, siis pole mõtet kinnistuda olemasoleva külge, vaid las guru esitleb kogu valdkonna spektrit ja tunnetab, mis võiks sobida. Taas kordavalt, mingi initsiatiiv peab huvilisel eksisteerima, ja alustama rääkimist kusagil. Ma olen aktiivne ka välismaa foorumites, märkaksin teie profiili kiirelt. Niiet, takistusi ei ole, ja võhiklikku ignorantsust pole mõtet jätkata. Teostage elu eesmärki, küsige abi kui eesmärk ei edene.
Unustasin veel lisada, et kui on edasijõudnum harrastaja, siis kas ta on teadlik üldse, et on võimalik omandada mittekahesuse õpetaja litsentse, millised on taskukohased retriidid ja muu. Eesti pioneerist vaimsuse juutuuber näiteks on nõrga ing k võimega, sarnaselt eesti tuntuima joogaõpetajaga, siis mõlemile soovitaks gurusid, kel on lihtne ing k, jne. Kui keegi Realiseerunu ei tea, mis edasi, siis soovitaks talle materjale edasiseks, näiteks toiduvaba elustiili jms. Aga edasijõudnud on enamasti internetis nähtavad ja saavad mitmeid soovitusi juba niigi. Niiet põhiliselt soovitaks algajamatele initsiatiivi, rääkimist. Muidu ollakse aastaid pimeduses ja seisakus, või minnakse üle poliit või äri valdkonna peale.

Godspeed.
29
Huumor / Re: Anekdoodid, videod, naljad.
« Last post by Q11 on 28 Apr 2023 »
Huumor on mittevõhikutele kui nad näevad, kuidas meedia end asjatundjana esitab.
Valgustunule teeb nalja, kui mittevalgustunu räägib, ja asjatundvale egoistline teeb nalja kui riigi rahvas räägib.
See video on niivõrd naljakas kuna selline on inimese Meel/Mind.

https://www.youtube.com/watch?v=VU6dDm9fGqU
30
Jututuba / Re: Mis on loffe?
« Last post by loffe on 28 Apr 2023 »
Mis on Kristus ehk mittekahesus?
Selles näitevideos võib tituleerida kristuse joogaks ja vastupidi ja palju muud.
Religiooni-vastandujate varju omajatele, miks mitte egotiitlid hüljata ja vahetult otse kogeda, nagu see video demosnstreerib?
Imeline, mida religioonid teevad.
Leidke pind ja arutleme religioonidest.

https://www.youtube.com/watch?v=oSWOFTqzIdk
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 10