Recent Posts

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Huumor / Re: Anekdoodid, videod, naljad.
« Last post by Q11 on 18 Nov 2024 »
...

https://i.imgur.com/4yl5PBB.jpg


Kui küsida, et mis on pildil, siis pakutakse koheselt, et elevant. Tegelikult on puit, see demonstreerib maailma illusoorsust, mida mõistus loob. Levinud on kõrbes miraashina oaaside ja vee nägemise näide, mis samuti illustreerib, et maailm ei pruugi olla see mida meel arvab. Võib konstrueerida keerukamaid näiteid, näiteks elevandi näite puhul öelda, et tõelähedasem on seda tituleerida telefoni ekraaniks, ja kui seda telefoni hoiab käes filmitegelane kinoekraanil filmis, siis tituleerida elevandi ja tekefoni asemel kino ekraaniks, see järel kinohooneks jne.
Ilmselge on see, et see maailma tõlgendamine ei ole veatu, kui juba elevandiks ja kõrbe miraashiks kipub tõlgendama. Aga sellepiirini maksimaalselt ka ulatab intellekt jõuda, suudab tekitada kahtluse, kas reaalsus on ikka tõeline kui kontranäited muud demnstreerivad. Kahtlus on esimesi samme vaimsetes õpetustes, ja ka teaduses. Vaimsuses kahtlusest edasiulatuvat sammu ei suuda limiteeritud mõistus teostada, vaja on miskit muud kui mõistust või väljendada et ületada mõistus.

Vedanta tuntud aksioom Braamanist ja maailma illusoorsusest on intellektuaalselt mingil määral hoomatav, kuid see on paraku kõigest intellektuaalne arusaam/tõde ja selle tegelikku tähendust limiteeritud intellekt ei suuda hoomata.
22
Huumor / Re: Anekdoodid, videod, naljad.
« Last post by Naut on 15 Nov 2024 »
Essepangas üks kirjutis omab sellist illustratsiooni ja selgitab, et pildil pole tegelikult ühtegi persooni. Illusiooni temaatikas on tuntud selline jada, et esmalt selgitatakse, et nn Ego loob illusioone, ning jadalõpuks selgitatakse, et tegelikult Ego on ise illusioon. Tuntud teema on ka valgustuse otsimine Ego poolt, kus näitlukustatakse, et Ego  ehk kurjategija võtab hea politseinku rolli ja hakkab kurjategijaid otsima. Meenub veel nüüd, et Egoks tituleeritakse igat konseptsioonimist, näiteks kui mõistetakse intellektuaalselt mittekahesuse temaatikat.
Essee lisab juurde, et mittekahesus ise ei mõista mittekahesust.
Esseed üritavad ilmestada esseeformaadis mittekahesust. Kirjeldamatut ei saa kirjeldada, kuid öeldakse, et saab suuniseid anda. Seejuures suunised pole kaudsed kirjeldused, vaid pigem koaanilikud meeleraputused.


https://i.imgur.com/eANWdcQ.jpeg
23
Küsimusest vastuseni / Re: Putini elu ja teisikud
« Last post by OP on 11 Nov 2024 »
Filmidesse jõuab ideid teadusest, spirituaalsusest ja allolev film siis vaimsuse sõnumi teemal.
Spirituaalsuse tuntuim näide oli viimasel ajal Avatari film, vaimsuse osas võiks alloleva 2023a oma tituleerida üheks tuntuimaks.
Anan filmi vihjeks tõlketsitaadi:

"Kus ma olen?
Siin.
Kus siin?
Kus sa peasd olema.
Kus ma pean olema?
Siin.
"

Kui võreelda spirituaalsuse ja vaimsuse konseptsioone, sisi film on illustratsioon sellest, samuti ka Maatriksi film illustreerib nagu nüüd praegu meenus.
Arutlegem, mis moodi seal või allolevas filmis illustreerub?




....
24
Vaimne ärkamine / Re: ärkaja.com foorumile
« Last post by OP on 29 Oct 2024 »
Huvi omastist esinevate jaoks jagan ühe oma essee pealkirjaga "Valguse puudutus".
Mida selle kohta vihjata neile, kes ei pääse ligi lugema? Soovitaks vihjavalt võtta sisendiks käesoleva lausega mõtet, et jumal ehk see mis on, ei puuduta ei ise-ennast ega teisi, perspektiiviliselt näilisi teisi, kuna valgus kui selline ei saagi midagi puudutada ega muud, ta on kõik ja enne meid.
Sedalaadi vihje vähese huvi omanikele oleks sobiv seeme, enne arutluse alustamist.
Head arutlust.

seepank
25
Video tuleviku nägemustest noore valgustunu poolt.
Külalistele vihjeks, et ulme-filmide vaatajad tunnevad kindlasti mõned mõtted videost ära.
Näiteks, mida olete kuulnud näinud kasvõi toidu kohta, siis sedasarnast ka videost kuulete.
Unes kõndimise ideed, seks, tulevik, jne.

Huvitav on sinnajurude, et erinevate avataride poolt esineb erinevaid temaatikaid, mõnikord sisi selline esoteerilisem teema, mõnikord religioosne, jne.

Head vaatamist, ja kindlasti arutlemist. Seejuures arutluse jurues ei peaks ultraradikaalset nooti kasutama. Kui arutluses osaleks legendaarne Toni, siis muidugi lõppeks arutlus juba esimese asesõna pealt. Tema puhul öelge, et arutlejaid pole, kuid esineb arutlemine, see peaks teda vaigistama kindlasti:) Kuid video autor ise selel arutlemise kohta mainib, et inimkeel muidugi muutub kasutuks peagi ja soovitaks teile, mulle, radikaalsele Tonile ja teistele, et istume vaikuses. Kuid ka tema soovid saame üledebateerida, ärge kartke. Nieit head rääkimist.

...
26
Muusika / Re: For Elis
« Last post by Naut on 13 Oct 2024 »
Mõistatustes populaarne enesekaevelik küsimus "Kes ma.." näide.
Vastuseks võib mõistus pakkuda Hammas, või näiteks inimsuhete psühholoogiat.
Proovime koaanlikult leida vastused sedalaadi küsimusele ilma mõistuseta.

https://www.youtube.com/watch?v=Ar8rmyDSLco
27
Vaimne ärkamine / Re: Vaimne ärkamine
« Last post by OP on 29 Sep 2024 »
3nda tase huvi omustuse korral ligipääs videole teemal: valgustumine versus mittekahesulik ärkamine.

Külalistele vihjeid pole, huvi omanikele vihjeks, et selelst oleme ju ka ennem rääkinud, seetõttu samad intuitsioonid kerkivad ka siin vesltuses meil.

..
28
Vaimne ärkamine / Re: Kogemused
« Last post by Naut on 23 Sep 2024 »
Artikkel reaalsuse tajumisest, peamiselt psühholoigia vaatevinkel.
Igasugune masin ja ka aju kui masin on viivituslik, kasvoõi kõigest 1 millisekund kuid viivitusega. Seetõttu juba psühholoogia kahtleb kui realset reaalsust nn teadvus teadvustab. Ka inimese silm on nõrk optiline seade ja võtab hämarat pilti sisendiks, nagu vaataks läbi uduse klaasi, ja seejärel udune pilt töödeldakse täpsemaks aegamisi viivitusega. See tekitab veel rohkem kahtlust reaalsuse reaalsusest, kuna pole kindel kas see uduse pildi teravustamine on ikka korrektne protsess või mitte. Nii ka artikkel sammub ja filosofeerib.

Võib ka hüpata muudesse teadusharudesse nagu keeleteadus ja küsida, et mida see reaalsuse termin üldse endast kujutab. Ja löpuks ega kõik taandub uskumisele, et on mingi reaalne piloot, kes siis tajub ja juhib ja teeb, ja see mis ta tajub on reaalsus. Kui proovide defineeride sedalaadi suuremaid termineid ilma illusoorse isiku terminita, ega siis ei õnnestugi. Isegi õuna definitsioon lõpuks maandub kuhugile sinna, et tegu vitamiini pommiga kelkegile illusoorsele.

Mittekahesus ja religioonid mõlemid selgitavad, et jumal on kirjeldamatu, st seda ei saagi kirjeldada ega defineerida ega mõista, see on ülemõistulik, miski mida ei saa mõista. Esineb mõningate kirjeldusviiside proovimist, kas psühholoogia abiga vms, kuid see kunagi kuhugile ei jõua, küll aga näib et justkui liiguks tõelähemale. Mittekahesuse Sõnum on brutaalse loomuga, ja ütleb, et reaalsust ei saagi mõista ja jumalriiki jõudmiseks pole ühtegi retsepti. Niisugune lootusetu olukord. Ja sellist lootusetuse mõttelõnga inimmeel suudab arendada, kuid kujutlegem nüüd ette, et on asju mida ta eales ei suuda hoomata, ja seda mittesuudetavat võibki nimetada reaalsuseks. Selline omamoodi definitsioon tuli nûüd, eitusterohke loomuga.

Head artikli ligemist ja arutlegem edasi sealt kuhu soojenduskomjentaariga jõudsime.


...
29
Jututuba / Re: Tere!
« Last post by OP on 17 Sep 2024 »
Hiljutine eesti k arutlus konseptsiooni autentsus ümber.

Soov mõista mõisteid tuleneb nn otsimise energiast, soov otsides leida kannatustele leevendust või lausa paradiis. Ultimaatselt on ka näiline otsimise energia osa jumala loomingust nagu ka kõik muu, näigu kõik kuitahes autentne või mitte või esinegu mistahes hinnang millele tahes.

Konseptsioonide objektidele tähelepanu punktsuunates loomulikult avaram pilt kitsendub ja on sagedane lausa see, kui klammerdununa mingi mõistesõna külge ehitatakse uusi teooriaid selle najale unustades küsimuse, kas see konseptsioon on üldse kuigi mõistlik. Näiteks võetakse terminid Majanduskasv, Sõda, Mina, Õige, Intelligentne, jne, ja ehitatakse nende najale lausa majanduskasvu teooriad ja muud teooriad unustades alusmõiste üldse või võttes seda kui eus tõest vigadeta mõistet, jms. Nii on ka autentsuse mõistega, et ega keegi seda defineerida ei suuda, nagu ka Mina-mõistet ei suudeta, ja nagu ka mina-mõistega võib osutuda et kogu konseptsioon on tõeläheduselt kauge või lausa vastuoluline.

Autentse inimese mõiste on rohkete teiste "tõelise mina" terminite supipotis, on soov kirjeldada kirjeldamatut Jumalat, st esineb selline kirjeldamsie nähtus.

Võib võrrelda enne ja pärast illusoorse identiteedi kokkuvarisemis ja näha mõningaid sarnasusi- hääletoon on sama, teeb edasi joogat, jne, kuid ka on erinevusi, näiteks on kahanenud meelemüra ega pole mentaalset ego-põhist kannatust, võib esineda, et enam ei eelistata miskit nagu sõprade kogukonna pidamist, seega näib pealtnäha muutusi enne ja pärast Jumalariiki mis kahtlemata arutlejate hinnangul on nn autentne, kuid näeb ka erinevusi. Kui pidada Jumalat autentseks, ehk jumalariigis olevat vlgustunut autentseks, siis see on paraku vaid näilisus duaalsuses.

Videos loomulikult ehitatakse rohket arutlust n nautentsuse mõiste peale, et ju autentsus ja loovus on positiivselt korrelatsioonis jpm, paraku puudub mittekahesuslik vaatevinkel mis esmalt soovitaks kahelda, et kas konseptsioon üldse tõelähedane on.

Selline soojendus mõttelõng, enne arutluse alustamist. Head vaatamist ja rääkimist.


...
30
Uudiseid maailmast / Re: Foorumi uudised
« Last post by OP on 01 Sep 2024 »
Lemmikloomade jooga tiitliga teenus.

Võib tunduda naljana, või valena/õigena vms hinnangulise polaarsusena, kuid reaalselt-ultimaatselt pole hinnangutel alust ega kohta.

...
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 10