Author Topic: külastajate jututuba  (Read 514 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Q11

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 47
külastajate jututuba
« on: 08 Feb 2023 »
No OP, Mis siis nüüd teed? Kohvid?
OP „Ma ei joo kohvi“
Jah...ega ma ka eriti ei joo aga aegajalt
OP „ahah“
Kuidagi sõnaaher oled?
OP „no pole hetkel jah isu rääkida“
Eino muidugi....vaatan just riigikogu istungit üle...eks siis hiljem räägib.
OP „oeh...“

loffe

 • Administrator
 • *****
 • Posts: 59
Re: külastajate jututuba
« Reply #1 on: 08 Feb 2023 »
No OP, Mis siis nüüd teed? Kohvid?
OP „Ma ei joo kohvi“
Jah...ega ma ka eriti ei joo aga aegajalt
OP „ahah“
Kuidagi sõnaaher oled?
OP „no pole hetkel jah isu rääkida“
Eino muidugi....vaatan just riigikogu istungit üle...eks siis hiljem räägib.
OP „oeh...“

Unusta enda enesetähsus. Mitte kedagi ei huvita kes olen mina või kes oled sina kusagil internetis mingite väljamõeldud nimede taga kirjutamas ega loe mis kohvit jood. Mine välja ja katsu muru.

Q11

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 47
Re: külastajate jututuba
« Reply #2 on: 08 Feb 2023 »
aa...sa oled teinud mingi Ärkaja foorumi peegelduse jh?...Päris vinge.

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 80
Re: külastajate jututuba
« Reply #3 on: 08 Feb 2023 »
aa...sa oled teinud mingi Ärkaja foorumi peegelduse jh?...Päris vinge.

See on kunagise "Voorum.com"-i peegeldus number 2, kuid iga peegeldus on mõningaste unikaalsete erisustega. Piasjad on samad, nagu näiteks Jututoa-nimelien teema on üksühele kopipasteering Voorum-ist. Igal peegeldusel on oma eripära, siin on eripäraks kolmedimensionaalsus, millest saab aimu tulevikus. Praegu loed sa esimest dimensiooni, ning kolmandasse sa vaevalt et eales päsäed.

Q11

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 47
Re: külastajate jututuba
« Reply #4 on: 08 Feb 2023 »
Aga OP...kuidas ma sinn Ärkaja peegeldusefoorumisse kirjutada saaksin?

Mannu

 • Newbie
 • *
 • Posts: 18
Re: külastajate jututuba
« Reply #5 on: 08 Feb 2023 »
Aga OP...kuidas ma sinn Ärkaja peegeldusefoorumisse kirjutada saaksin?

Loffe juba vastas sulle selle ja muu kohta: Unusta enda enesetähsus.
Tegu pole Ärkaja-foroumi peegeldusega, vaid nagu Naut ütles Voorum.com-i peegeldus: See on kunagise "Voorum.com"-i peegeldus number 2. Juba see Jututoa kataloog siin on unikaalne Voorum.com'i looming ja mujal internetist sa seda ei leia.

Nagu aru saan siis foorumisse registreerujaid vaadatakse üle iga ku uesimesel kuupäeval ja nendest enamus tõenäoselt ei saagi esimesest dimensioonist edasi, ehk siis jäävadki vaid avaliku osa lugejaks. Järgmine registreerujate ülevaatus on 1-märts.
Peegeldusi on 12 ja osad on leebema reeglistikuga, otsi üles teised peegeldused ja saad lahendused omale. 6'ndal aastal avaldatakse kõik seni leidmata peegeldused.

Üksik

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 24
Re: külastajate jututuba
« Reply #6 on: 11 Feb 2023 »
Saadaolevas hiljutises filmis Wakanda mainitakse märkamatult üks kord nime Hanuman, mis spirituaalsele kindlasti märkamatuks ei jää. Filmi kirjeldust lugedes öeldakse, et "In Jabari folklore, Hanuman is the divine benefactor of the Jabari Tribe.".

Hanuman'i kohta on mitmeid teisigi filme ja see tegelaskuju on hakanud sagenema ka arvutimängudes ja mujal.
Muidugi on alati kohane küsida: kas sagenemise illusioon seletub lihtsalt sellega, et olete äsja teada saanud? Näiteks tüüpiline on, et kui õpite portugali keelt, siis hakkab maailm justnagu avanema ja märkate portugali-kultuuri kõikjal, mida enne keeleõpet pimeduses ei näinud- nii ka Hanumani puhul võimalik seletus. Eks selgitage kuidas tahes.

Siin foorumis filmiülevaateid ma ei tee, kuid intervjuuteemana olen kasutanud eelneval aastal Hanumani teemat. Kuna siinses foroumis on spirituaalsuse-vaimsuse võti, siis soovitan kurssi viia spirituaalse tegelaskujuga ja laupäevaku-jututoa ("Sat-sanga" ehk Saturday-chat'ina) stiilis rutiinselt vestelda. Selle tegelaskuju temaatika viib indiaanlaste linnuks kehastumise teemani, samuti igasuguste maagiate-spirituaalsuste teemani ja loomulikult saab mittekahesuse aspektist vaadata ja muudes mõõtmetes.
Miks ma ise ainult seemne külvan aga rohkem ei lisa Hanumani teemal, selle kohta annab Liiv lühiselge põhjenduse.

Juhu-juutuub tegelaskuju ülistuslaulust. Siin samuti kaherebu-stiilis hoiatus resonantsi osas, video kommentaaridest tõestub meditatiivne aspekt.

https://www.youtube.com/watch?v=A45VErCakxo

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 80
Re: külastajate jututuba
« Reply #7 on: 26 Feb 2023 »
Hea näide pühendumis-joogast (ehk Bhakti yoga'st) kristluses.
Rohkelt näiteid mittekahesuse mõsitetest/terminitest, nagu Otsija/Otsimine, ja musut kristluse mittekahesust.

https://www.youtube.com/watch?v=o5bwL-wGgSs

Näide ka unetehnikatest/visualiseerimistest. Räägin, neist lähemalt siin.
...

Külastajatele soovitus teha 2 harjutust selle postituse/artikli baasil:
1. aduge rahu
2. alistuge tõele, et krisltus nagu iga teine religioon/kooga toimib nagu iga teine. Mitmetel eestlastel on ego murendamata religioonide teemal. Proovige eelmises punktis saada veenvat tõestus rahust, seejärel ego intellektuaalsed vastu-võitlemised "summutada", vaadelda neid niisama kuni nad lahustuvad. Võite veel sellist harjutust proovida: kujutage ette trammitäit inimest ja tunnistage, et nende ego pole nii haige kui interneti foorumite arvamusliidritel. Need on jumalalähedased inimesed seal trammis ja nemad internetti ei külastagi, need on reaalselt vaismed inimesed, nii on, teie kui selle postituse lugeja ja mina kui kirjutaja enamasti ei ole, ni isee paradoks elus enamasti on tramminäitega.

Sellised harjutused ja kui harjutused tekitavad teile taipamist ja asju, siis järgmise sammuna leidke koht, kus rääkida neist asjadest- leidke juhendajad. Võimalik, et isegi lähikirikust leiab neid.

Vandenõuteooriate hobilistele on tuntud küsimus- milline on maialma paarisaja aasta pärast kui on rohkelt ärganuid/surnuid- siin suremise all mõtlen dualistliku persooni surma ja olen tulnud selle küsimuse peale ja hiljem kuulnud mitiingutel teistelt üllatudes et minu mõtted polegi unikaalsed, niiet irooniana ärge arvake, et teilgi väga enneolematud teooriad on ja muidugi mõelgem otseselt selel teie-mõiste üle. Abistades teoreetikuid võib kohe seemnena neile pakkuda mõtte, et eetika saab olema küllalt teistsugusem kuna egoismi enam pole, siit ka järeldage majandus-poliit süsteeme ja muud ja olgel oovad, loomine on jumalik-loojalik.

Räägin une/visuaalide aspekte ülal olevas artiklis.

Q11

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 47
Re: külastajate jututuba
« Reply #8 on: 03 Mar 2023 »
Piibli mittekahesuse interpretatsioonid ragistreeritud kasutajatele:

https://arkaja.createaforum.com/kristlus/mittekahesus-piiblis/msg140/#msg140

Külastajatele pakuks vihjeid, et kirjeldage näiteks taevast ja pilvi. Ja siis vaadelge kirjeldusi ja oletage, millele minu antud ülesanne vihjas.

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 80
Re: külastajate jututuba
« Reply #9 on: 11 Mar 2023 »
Priviligeeritud kasutajatega arutlus eetikast.
Külastajatele soovitus meenutada legendaarset kristluse ütlust kuidas tegusi-kavatsusi kiputakse hindama. Buda eetika alased soovitused polnud otseselt paradiisi eesmärgil, kuid kaudselt. Lisan omapoolset eetika reeglid, omasõnastusega, ega miskit uudset loomingut nii legendaarse teema nagu eetika puhul luua saa.
Edasijõudnute puhul on lausa eetika-jooga olemas ja ühe osakomponendina see omab suurt mõju, näiteks taotlusjõud kasvab märgatavalt. Spirituaalsed tasandil väljendub see väga hõlpsa kontaktiloomena, esoteerikas nimetatakse seda lainesageduse asjaoluks. Niiet, eetikaga tasub kindlasti tegeleda, isegi kui eesmärgiks on lihtsalt turism spirituaal-maailmas.
See teema on edasijõudnutele, kuna omab ka potentsiaalseid ohte, ja teiseks nõuab rohkete algmõistete tundmist. Näiteks, kui te pole elus filosoofiaga tegelenud, siis te ei ole võimeline taipama mida eetikafilosofilused mõttekäigud räägivad. Mittekahesuse valdkonnas on nagu ka koolkonda peamiselt 2, aga ka nende kahe alamklassid.

...
https://i.imgur.com/N2tSpwk.jpg

loffe

 • Administrator
 • *****
 • Posts: 59
Re: külastajate jututuba
« Reply #10 on: 04 May 2023 »
Do not follow other gods, the gods of the peoples around you.

Tõlge:

Sul ei tohi olla muid jumalaid minu palge kõrval!

Piibel kui mittekahesuse õpetus omab rohkelt soovitusi ühesuseks/singulaarsuseks. Tänased õpetajad soovitavad teha ühte asja korraga ja korralikult, pühendunult. Tuntud Musashi, keda siin foorumis rohkelt oleme kajastanud, on legendaarne oma nõudepesu mõttega- õige on pesta nõusid õige mentaalsusega.

Vanasti oli viisakus vähearenenud ja lisaks islamikandi mentaalsus on tänaseni näiliselt järsuvõitu, ja jeesus oma islamikandi päritolu ja -keelega kasutaski järsuvõitu väljendusi, öeldes et ei tohi olla seda ja toda, nagu ülal näidetes. Lisaks on india Suutrates ja Piiblus palju kirjanduslikkust, muinasjutu stiili. Kel on piiblivastasuse Vari, oleks kasulik lugeda budislikke muinaslugusid. Eesti tuntuim joogaõpetaja ning tuntud teoloogist vandenõuteoreetik on tõlgendanud muinaslugusi väga primitiivselt, ja muidugi müüvalt, kuna kõigile meeldib ju kuulda, et tõllad lendavasid taevas jne. Tõelähedasem tõlgendus võib neile endale teada olla, aga kuna see ei müüks, siis seda ei esitata.
Lihtsale algajale valdkonna huvilisele sobiks mõni lihtsam budismi vorm, näiteks Jaapani oma, kus on 1 legendaarne mantra ja 1 primaarne Suutra tekst, ja alustuseks selline mantra igatunniselt annab hea alguse. Võib Hinduismist valida ühe jumala ja tema mantrad. Kristluse puhul kui koheselt tõmmet/resot pole, siis tuleks alles hiljem taas sellejuurde naasta. Sikhism, islam, budismi laiem õpetus kui Jaapani oma, alles hiljem. Võib katsetada koheselt radikaalsemat lähenemist, selle jaoks piisab lugeda ainult ühe leheküljejagu ja siis harjutada. Aga oluline on nagu piibel ja Musashi ülal soovitavad, et üks korraga. Osade puhul soovitaksin omaloomingulisi õpetusi. Näiteks osad teevad mitmekümnekesi üheaegselt guruga mantra+hingamine harjutusi. Sedalaadi gurud on valikuliselt erinevatest õpetustest noppinud ja kohandunud harjutusi. Neid gurusid ja materjale on raske leida, ning nende olemasolu peale tulla, ning rääkimiskulla kaudu avalduvad sõnad ja mõtted on guru jaoks piisavad võtmed ja ta oskab soovitada. Rääkimine- kuld.

Kui on ligipääs gurule või kinnistele/tasulistele kommuunidele nagu see foorum, siis piisab vestlusest/dialoogist ja guru annab teejuhise kätte. Aga siis tuleks ka pühenduda ja ühele, ega mitmele ei jõuagi pühenduda. Näiteks mantrad hakkavad sageli toimima alles pärast nädalaid, hindu jumalad peale kuid, hingamisharjutused peale nädalat, kristlikud meditatsioonid ja palved peale nädalaid. Tüüpilise rutiinse elustiiliga inimesele ei saa anda kava, mis nõuab tunde mediteerimist, samuti ei saa talt eeldada, et ta teostab tunde internetis otsides. Nende puhul on võtmeks rääkimine guruga. Kuidas guru või kommuuni leida? Selleks võiks suvalisse foorumisse postitada küsimus, et kus on guru kes rääkimise võimet omaks. Esimene pähetulev guru nagu näiteks Dalai Laama konservatiivse budismiga ja raskelt tarbitava ing keelega ei ole võimeline teiega rääkimist teostama. Ja küllap soovitatakse ühte ja teist kuni lõpuks jõuate kas siia foorumisse, kinnistesse foorumitesse, Liiv on rääkimisvõimega, ja teisigi. Nad kõik teavad mida soovitada ja öelda. Aga oluline on algajal omada vähemalt sellist initsiatiivi, et küsida kuskil, et kus on guru ja rääkimine. Näiteks isegu guugeldus toob Delfi foorumi välja ja postitage sinna kasvõi, ma ise näiteks külastan seal aegajalt.
Ja osad on mingi õpetuse leidnud, kuid ei juhtu imesid ega miskit progressi, siis pole mõtet kinnistuda olemasoleva külge, vaid las guru esitleb kogu valdkonna spektrit ja tunnetab, mis võiks sobida. Taas kordavalt, mingi initsiatiiv peab huvilisel eksisteerima, ja alustama rääkimist kusagil. Ma olen aktiivne ka välismaa foorumites, märkaksin teie profiili kiirelt. Niiet, takistusi ei ole, ja võhiklikku ignorantsust pole mõtet jätkata. Teostage elu eesmärki, küsige abi kui eesmärk ei edene.
Unustasin veel lisada, et kui on edasijõudnum harrastaja, siis kas ta on teadlik üldse, et on võimalik omandada mittekahesuse õpetaja litsentse, millised on taskukohased retriidid ja muu. Eesti pioneerist vaimsuse juutuuber näiteks on nõrga ing k võimega, sarnaselt eesti tuntuima joogaõpetajaga, siis mõlemile soovitaks gurusid, kel on lihtne ing k, jne. Kui keegi Realiseerunu ei tea, mis edasi, siis soovitaks talle materjale edasiseks, näiteks toiduvaba elustiili jms. Aga edasijõudnud on enamasti internetis nähtavad ja saavad mitmeid soovitusi juba niigi. Niiet põhiliselt soovitaks algajamatele initsiatiivi, rääkimist. Muidu ollakse aastaid pimeduses ja seisakus, või minnakse üle poliit või äri valdkonna peale.

Godspeed.

Üksik

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 24
Re: külastajate jututuba
« Reply #11 on: 23 Jun 2023 »
Kui võtta mingi objekt, siis see erineb teistest objektidest milelgi võrra, kasvõi ühem olekuli võrra ja nii on võimalik kasvõi objekti molekulide nimekirjana seda objekti eristada teistest objektidest, ja abstraktsete konseptsioon-objektide osas leidub ka miski unikaalsust võimaldav tunnus, näiteks kahte identset luuletust pole olemas, kasvõi ridade paigutuse osas samatekstilised luuletused erinevad ja sestap saavad kanda erinevat pealkirja/identiteeti. Duaalses objektipõhises maailmas on kõigel identifikaator ehk ID, tuntud lihtsustus ütleb et inimene on tema mälestused. Veel suurem üldistus-lihtsustus kõlab sageli, et oled see, mida sööd. Söök on tuntud enesekaeva harjutus: kas sissejoodav vesi on Sina?

Krishnamurti Wikipedia legekülg on annab hea ülevaate lapsepõlvest ja asjadest. Ikka trauma aspekt koolikiusamise näitel, seejärel spirituaalsed kogemused, kuid pole selge kas ka Realiseerus või Ärkas, aga filosofeerimise võimeksu ja mõistus olid kahtlemata ülearenenud ja eriti tolle ajastu kohta, muidu valgustunud teda poleks tituleerinud gurude guruks ja muude tiitlitega, ja kui kuulate tema loenguid, siis kogu rääkimine on meisterlik ilma mingite lisadeta, nagu puhas väärismetall/briljant erinevalt tänapäeva õpetajatest, kus on sotsialiseerumine jms vaht domineeriv. Kõik metoodikad on omamoodi ja head, nii otsekohesus kui skaala teises otsas kauge vihjav stiil kui muud vahepealsed.

Ka mõned teised on teinud enesekaevelikku/epistemoloogilikku filosofeerimist mõtete päritolu kohta, näiteks Villido ütlus, et tema ei tea kust mõttet pärinevad, tõestab, et ta on teinud mõtisklust sel teemal, samuti allolev videoloeng Krishnamurti poolt tõestab, et ta on mõtisklenud kust mõtted pärinevad ja seonduvaga. Keerukas on see temaatika, kuna kahel inimesel on erinevad mõtted, sageli enesekohased mõtted ja vahel muidugi ka samasugused näiteks kui kerkib sama mõte algav vihmasaju kohta.

Selles loengus jõuab ta lõpus enesekaeve ja vaimsuse temaatikateni, aga alguses esitab esoteerikas tuntud Akashi kroonikate/teadmsitepanga idee, nimetades selle budistlikult kollektiivseks mäluks. Samuti mainib, et mõte võimekus või nimetada mõttejõu võimekuseks on tekitada kõike, sh ka teadvust ja illusoorseid identiteete jpm. Nii ma sain sellest loengust aru, kuidas vaimsuse huvi omanikud aru saavad? Ja kas saite siis selgust mõtete algallika või tekitaja kohta? Head mõtisklust.

https://www.youtube.com/watch?v=OUknp4cVRXA

https://imgur.com/K6uOeIt

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 80
Re: külastajate jututuba
« Reply #12 on: 16 Jul 2023 »
Loo ehk laulu peakrijarks oleva "Suure pildi" kosnseptsiooni on enamus kuulnud oma eluloos, vähesed aga teavad, et ka sõna Mina tähistab kosneptsiooni. Arvutivaldkond räägib adresseerimisest ehk viitmaisest, kus tänava aadressite asemel on arvuti mäluseadmete piirkondade aadressid, austraalia Teemant keda oleme rohkelt siin kajastanud peab tugevaimiaks pointeriks/vihjeks olemist, seda inimkeelset arusaama milelgi essentsiaalsest eksisteerimisest, kuid viimast sõna ta loomulikult taunib ja rõhutab et sõna Olemine on vihjete vihje.

Dualistlikus vaates suurem vaateväli/inforuum on kahtlemata tõelähedasem kui kitsavaatelisus, ultimaatselt laius ühtib/sulandub lõpmatusega ehk jumalaga.

Lüürikas on niipalju materjali milelst aastaid jutti rääkida. Küsige, et miks te aastaid ei tee Satsangi ühe pisikese lüürika tekstijupi baasil, või piibli baasil, või muu baasil. Sagedane dualistlik hoiak on, et peab olema konkreetne vajadus ja põhjus, et rääkida ja suud avada. Ultimaatlselt see nii kindlasti polem kuna reaalselt pole suu avajat, ja vähem ultimaatsemas perspektiivsi: kas tundub et valgustund ja see tekst siin vajavad mingit eesmärki ja põhjust vms? Ei tundu ju, võib aastakümneid rääkida ükskõik mis lüürikast või mis ette juhtub. Võtke selle lauluteksti suvaline tühiks või fraas ette ja kulgemist. Kas pole nii?

https://www.youtube.com/watch?v=RbUMKenn5l8

OP

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 25
Re: külastajate jututuba
« Reply #13 on: 25 Aug 2023 »
Külastajatega dialoogi eel kuulata lüürikat.

https://www.youtube.com/watch?v=Y7FrLagBXng

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 80
Re: külastajate jututuba
« Reply #14 on: 10 Jan 2024 »
Nn keskenduv palve on tiitel kristlikule terminile ja see tiitel sisaldab valdkonna termineid nagu Palve ja harjutuse kirjelduses kasutatakse samuti kristluse valdkonna sõnavara ja väljendeid, näiteks öeldakse, et harjutus seisneb jumalaga olemist, ehk siis kasutatakse sõna Jumal.

Zen budismi meditatsioonide kuningaks olev harjutus on teistlaadi sõnavaraga aga sisult sama. Erinevuseks on, et kristlik variant kasutab ühte kindlat meelevaigistamise meetodit, samas kui budismis kasutatakse muuhulgas ka teisi.
Näitlikustades, riisi saab süüa peale pulkade ka muudel viisidel, aga kristlik versioon näeb ette justnimelt pulki, budistlik aga nii näppe, lusikaid kui misiganes variante soovitakse, üldiselt on tegu riisi söömisega olenemata koolkonnast, ja pole sugugi kehvem eelistada pulki muudele.

Nimetagem siis palveks või meditatsiooniks, keskenduvaks või vaigistavaks, jumalaga või reaalsusega ühinemiseks, zeni või kristlise koolkonnaks, ühel meetodil või teisel.

Kuna kristlus, islam jms traditsioonilised religioonid on konservatiivsed, siis alati nad toovad argumendi, et oht on kurje vaime kohata, jumalakaugele teele sattuda.

Nimetatud Palve on kahtlemata budismisugemetrga ja ajaloolised põhjendused ka sellele viitavad. Näitlikustades, on ka raske öelda kas teatud saiake on latiino köögi kultuur/pärand, või on tegelikult kogu kokandus autorita ja mõjutustega igast riigist.

Harjutustepangas on meelevaigistus põhimeetodina kirjeldatud budistlikult seesama meetod, mida nimetatud Palve ametlikult ette näeb. Ei pea just ametlikult võlusõna kasutama, vaid võib ka muid Mõtteankureid kasutada. Mõned defineerivatki termini Mõte väga laiahaardeliselt, näiteks emotsiooni tunne, mälestus, kujutluspilt jms mentaalsüsteemis tituleeritakse mõtte terminiks. Ega termin Meditatsioon pole ka kuigi hea termin. Aga ametlikult antud kristlikus versioonis tuleb luua võlusõna endale, või lühifraas.

Kahtlemata selline kristlik harjutus on efektiivne, aga ei ole tarvidust akadeemiliselt liigitada harjutust kristluse, budismi vms konseptsiooni sisse, tegu on meetodiga, harjutusega, mida inimesed teevad, mida kloostrites tehakse. Kindlasti paljud ei teagi, et teevad ametlikult kristlikku praktikat. Ka kundaliini kogemus ning ka valgustumine juhtuvad inimestel, kes alles hiljem saavad teada terminoloogia ja juhtunu. Niiet, terminid ja teadmised pole otseselt vajalikud. Aga kristlikul teekonnal olevale on mõistlik kasutada kristlikku terminoloogiat.

Võiks öelda, et budismi ja kristluse üks lähedasi puutepunkte sellise palva osas. Nagu puu kaks oksa võivad käänduda kuni üksteise kokkupuutumiseni.

Lingid viited huvi omajatele saadavad. Head palvetamist.