Author Topic: Ärkaja foorum? Miks?  (Read 63 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

loffe

 • Administrator
 • *****
 • Posts: 53
Ärkaja foorum? Miks?
« on: 10 Jan 2023 »

Miks see foorum on loodud? 

Mida siit ootate või kuidas seda näete? 

Mida loodate, et siin ei juhtuks või mis muudes foorumites on saanud mõnevõrra ebameeldivaks kogemuseks?

Mannu

 • Newbie
 • *
 • Posts: 13
Re: Ärkaja foorum? Miks?
« Reply #1 on: 12 Feb 2023 »
Lootust-ootust nimetavad valgustunud üheks kõige halvemaks asjaks ja radikaalne mittekahesus ütleb kirve-brutaalsusega, et kõik õpetused on lootust/dualismi tekitavad eksitajad. Heaks näiteks on Buda ja mitmed tänased valgustunud, kes realiseerusid justnimelt peale seda kui lõpetasid rohkete õpetuste katsetamise. Argipraktika näitab, et ega planeerimine enam ei õnnestu kui on pilguheidetud reaalsusesse või ollakse seal püsivalt. Fundamentalistide mõiste tähendab sõna-sõnalt lugemist ilma mingisuguse sümbolismi ega muuga, nendega valgustunud ei võitle, kuna endaga võidelda pole mõtet, küll aga selgitavad vahetevahel. Piibel on meistriteos sümbolismist, kus fundamentalismiga ega muu dualismiga msikit peale pole hakata. Konservatiivid tapsid Jeesuse nagu ta ette ennsutas, kuid Kristus ei surnud (ega saa surra), "if you meet the Buddha, kill him" (Linji Yixuan)- peale tapmise/suremise ei saa ka planeerida, isegi Nõukogude Liidu planeerimis-poliitika ebaõnnestus.

Nn Ärkaja foorum on maatriksi mõistega mõneti sarnane, kuna neid pealtnäha foorumi versioone on palju internetis. Nagu ülal selgitati, siis miskit eesmärki neil foorumitel ega mull ei ole. Mitte-radikaalne mittekahesus eesotsas budismiga, spirituaalsusega jm õpetustega on paradoksaalselt olnud radikaalsete valgustunute tegelik ajalugu, nagu mainisime Budat, kuid ka Jeesuse kohta räägitakse seda ja kümned tänased valgustunud, keda kõiki kajastame siin foorumis on, mitte enamus, vaid valdav enamus, justnimelt klassikalist pehmet koolkonda teinud eesotsas mediteerindustega, olgugi et täna radikaalselt kirvebrutaalsel kindlusel valeks tituleerivad, kuni siis lõpliku alistumiseni ehk tüdimuseni, mis paradoksaalselt osutus murdepunktiks.

Internetis on mitmeid mõtisklusi klassikalis pehmema tee ja radikaalse sõnumi vahel, kuulake mõlemaid ja kui resoneerub üks neist rohkem siis nii on ja saagu. Mõni foorum on puhtpoliitiline, nagu näiteks peegeldused nr 1 ja 3 nig Paraweebi foorum, mõni foorum on klassikalisem/pehmem mittekahesuse käsitlus, nagu siinne üheskoos sprituaalsete kogemustega nagu Kundaliini. Maatriks on mitmetahuline ja eks kindlasti liigutakse ühest foorumi versioonis teise jne. Kuna mainitud valikuterohkus on suur (12 foorumit kokku), siis päris tõenäoselt vähemalt üks foorumtiest/maatriksist resoneerib sobivalt. Nieit pole mõtetki nagu midagi planeerida siinse või teiste maatriksi kihtide osas.

Siin foroumis esialgne idee näib olema spirituaalsus+vaimsus, tasemenõue liikmetele on kõrge, argiteemasid nagu "minu enda oma dualistlik egotoitev imetlusväärne kokkamine" jms esineb mis on küll vastuoluline äsja mainitud põhitemaatikaga, aga neid teemasid pole palju ja neis püüame sobivamas noodivõtmes rääkida.

Peegeldusfoorumis nr 1 öeldus egotoitva illusiooniga "et siin on mida lugeda" ülejäänud kümmekond foorumit ei saa nõustuda, kuna mitte midagi pole mitte kusagil lugeda ega vaja lugeda. Sini ei ole midagi. Ei plaane, ega ootusi, ega lugemist.

Eesti vaimsuse maatikul on foorum, mis toodab nädalas ühe sisulise postituse kõige aktiivsem foorum. Võimalik, et isegi kui 2 kuu jooksul teete sellsie postituse nagu see siinne käesolev on, isegi siis on see valdkonnasisulisem kui ülejäänud muud foorumid kokku. Selline kvantiteedi aspekt on näiteks ka vaimsetes harjutustes teadlikult kasutatud, näiteks Astraal-tasandi harjutuste sagedust tõstetakse eesmärgipärasel viisil, et arengut selles kiirendada. Nii ka on kvantiteedi aspekt mujal elus sageli mõistlik määraja- pole mõtet vaikides olla kusagil vaimsuse tiitliga foorumis, kus enmaus on poliitsisulised postitused ja aastas 2-3 postitust on vaimsus-sisulised- pigem teadlikult kvantiteeti tõsta mujal foorumites.

Enamus ei läbi tasemenõuet siinse foroumiga liitumiseks, kuid kas te ei tunne rõõmukaastunent nende üksikute osas, kes pädevad ja saavad müravabalt resoneeruda selles? Teie jaoks on kümmekond sarnast foorumi valikut, seetõttu võib öelda, et valdkond on puhkenud õitsele.

Godspeed.

Üksik

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 17
Re: Ärkaja foorum? Miks?
« Reply #2 on: 16 Feb 2023 »
Q-and-A kõlab nagu U-S-and-A tuntud filmist, aga tähendab Küsimusi/Questions ja enamasti korduvaid/populaarseid küsimusi.

Q1. Kas siin foorumis kajastame Kabala, Satanismi, drooge, musta maagia, astroloogia teemasid?
A1. Ei. Ainult mittekahesus, Kundalini, ja seonduvad. Iga religioon sisaldab mittekahesust seetõttu neid kajastatakse. Budismid, mindfulness. Drooge mainitakse, kuna nad on alati olnud budismi ja muude õpetuste praktikates kasutusel, kuid süvitsi ei minda sel teemal. Tgemisel on teine foorum, kus kõiki mainitud teemasid kajastatakse, sh ka droogide aspekte mis on eriõigustega ligipääsuga kataloogis eriloaga. Ükski temaatika pole brutaalselt keelatud, aga neid tuleb vaimsuse perspektiivis käsitleda. Näiteks kui keegi hakkab kahajastama entusiastlikult öko-toodete eluvaldkonda, siis ega brutaalselt teda ära ei vaigista, vaid püüab spirituaalset dialoogi temaga teha ja vaatenurki võtta, kuid brutaalse otsekohesusega öeldes ökotoidu teema ei ole piisav tase ja sobib teistesse kümmekonnasse foorumisse. Lisaks ökotoidule võib tuua muid sarnaseid näiteid.

Q2. Soovin arutleda privaatsemalt ilma avaliku pealtvaateta oma privaatseid kogemusi ja asju. Kas selleks saaks videokonverentsi teha?
A2. Foorumi registreeritud kasutajate kataloogid/vestlused on niigi peidus registreerimata külastajate eest ja foorumi eetika on budistlik/spirituaalne, seega mingit andmevargust ega muud sellsit karta pole alust. Väga tüüpiline on, et kes on hetkel näiteks Kundaliini või muu sellises faasis, siis tema jutt sisaldab privaat-infot mida ta maailmaga jagada ei soovi, kuid enamus neist soovib toetust-kuulamist ja selleks kogu tasemenõude läbinud kasutajaskond ka pakub ja selelst on palju kasu. Lisaks saab alati lausa privaatseid 1-1 katalooge/jututubasid teha, mida näeb ainult 2 inimest kokku, näiteks Regressi kursustega teeme nii. Ei ole mõtet kahelda foorumi mehhanismides, kuna kogemusi foorumitega on rohkelt.
On tõene, et foorumis on eetika-vastaseid postitusi, näiteks valetamised-vassimised, andmevargused, väärteod jne- need on vana algfoorumi (nimega Voorum-com) postitused ja sealsete kasutajate tehtud, samuti puutini-teemad jms soust, seda lihtsalt kopeeriti ja seda ei jätka. On spirituaalne selgitus, et miks kopeeriti sedalaadi asju, kuid uute postituste osas on eetika kõrgel tasemel, ei mingi eetika/seaduste rikkumist. Näidake uuematest postitustest, kus rikutakse mingit eetikat vms?

Q3. Mulle meeldivad osad foroumi teemad aga osad on vastumeelsed ja kas neid saaks kustutada.
A3. Selline küsimus viitab taseme-ebapiisavusele ja sedapuhkudel olen alsutanud momentaalselt uut intervjuud ja see on lõppenud enamasti isolatsiooniga ehk kasutajaprivileegide kaotamisega kuni külastaja tasemele. See ei pea olema hirmutus, ega tunduma sõnavabadust piiravana. Intervjuu sees olev dialoog selgitab pikemalt, mis ja miks. Lühidalt siinse konkreetse näite korral selgitaks, et ükski foorumi teema pole midagi halba, vaid on mis on, ja aktsepteeriv Let-go idee on iga vaimsuse alus, jm argumendid, niiet midagi kustutada ei saa ega foorumi pädevuses kahelda ei ole mõtet, kogemus on foorumitega laildane ja vaimsusega samuti. Isegi traditsioonilist bännimist ei tehta, rääkimata mingitest kustutamistest, ja iga õpetaja tuleb koheselt Kes-küsimusega vastu: kellele ei meeldi miskid teemad, kes see on, kes? Ja nii ongi ammendavalt selline kustutamise -idee vastatud.

Q4. Ma sooviks foorumi kasutajate tasandil olevaid juttel ugeda aga ma ise rääkida ei oska ega taha.
A4. Paraku ei saa vastu tulla sellisele ihale. Võta või jäta, on mis on. Soovitus on lugeda teisi foorumeid ja teostada lugemist mujal, ning loodetavasti kulgeb nagu suurema osa valgustunutega, sh Budaga, et lõpeta lugemis-ahmimine ja miks mitte isegi ka kõik muu, kuna selline nähtus on totallne moslemiks/budaks saamine ja see on meie eesärk, mitte aga lugemisrattas jätkamine. Kui taseme intervjuu läbitakse rahuldavalt, siis võib lugeda, muidu mitte, kuid siis pole väga soovi lugeda. Selline paradoksaalne see vaimne teekond on.

Q5. Ma ei liitu foroumiga, kuna toetan teisi koolkondi kui siin kajastatakse.
A5. Kõik nn koolkonnad kajastavad üldplaanis samu ideesid. Kui sulle resoneerib muu koolkond paremini, siis on sikhistliku religiooni stiilis soovitus, et jätka selelga ja ole selles hea, keegi ei värba sind siin Sikh'iks ega muuks. Eelmistel aastatel olen sedalaadi väljakutsete peale koostanud debati, kus võitnud steitmendiga, et vastane kardab mind. Nii ka siin soovitan, et vaadake oma hirmud üle, võimalik, et kardate et teie käesolev koolkond pole piisavalt tõelähedane ja lisaks on kaotushirm, et debunkeerin teid mis teeb identiteedivalu. Kui teie koolkond pädev selle foroumi visiooniga, siis ma ei usu, et seda vaigistatakse siin. Näited, kui te tulete puutini teisikutest siia rääkima, siis esmased reaktsioonid üritavad miskit vaimset sellises poliitteemas näha, kuid peatselt surutakse teid nö nurka selgete Jah-ei küsimustega ja saab teie taseme-profiil kaardistatud. Teine näide, et kui tulete piibli ridasid kopeerima ilam mingi omapoolse lisakommentaarita, või kui kopipasteerite tuntud valgustunute videod ja ütlete "huvitav video"- siis on päris selge, kuidas kulgeb.
Ei peaks olema raske tunnetada, kas teie teemad ja koolkonnad on vaismd või mitte. Kui tunnetust pole, siis poel te tasemelt sobivad foorumisse. Näitena võib öelda, et keelatud on see, mida näete foorumites PW ja Arkaja-com (aka Peegel nr 1) ja Delfi kommentaatriumd- sedalaadi ostitused nagu seal ei ole siin võimalikud, ja miks peakski dubleerima, ja miks peakski müra tekitama reaalsetele huvilistele, ja nimetatud foorumid polegi vaimsed isegi kui nad ennast selleks tituleerivad. Siin on vaimsuse foorum ja foorumi eestvedamise visiooni osas ei ole mõtet kahelda, tehke teise visiooniga ja teemadega foorum, või võitke debatt kus tõestate oma seisukohtade õigust.

Q6. Soovin abistada kõikide foorumite arendamisel ja muus loometegevuses.
A6. Taseme intervjuu tuleb rahuldavalt läbida, seejärel on küik võimalik. Suvanäitena võib tuua, et üks roll otsib teatud teemaga andmeid internetist ühte teemasse, hiljem koostatakse ühiselt ühiste nimede alt video materjalide kohta. See oli suvanäide. On kindlasti muid rolle. Üldine soovitus on hoida mentaalsus eesmärkidest eemal, asjad kulgevad ise, saate rollid ja asjad kui on nii ettenähtud kui nii väljendada. Elu eesmärgiks peetakse jumalga ühildumist, mitte lugemis-iha vms, kuid jumalal'hedased eesmärgid nagu soov osaleda loomises on muidugi aktsepteeritud ajutine eesmärks, loome on jumalik ja lähendav jumalale. Kokkuvõttes soovitan intervjuu läbida ja näha, mis uusi uksi elus avaneb jne, ja olla rahul sellega, mis on.

Q7. Aga miks uskuda, et foorumit juhivad tunnustatud gurud?
A7. Uskumise asemel on pakkuda debatid, intevjuud. Siin foorumis debatte ei plaani eriti teha, kuid teistes foorumites küll. Ma ei usu, et kaotaksin debati näiteks Eesti riigikogulaste vastu. Poliitsuunalise foorumi versiooni juures me seda ka plaanime demonstreerida. Aga pole oluline, mida keegi usub või arvab, asjad on nagu on. Kui on kange soov katsuda oma vaimujõudu foorumi vastu, siis küllap leiate võimaluse lõpuks selleks, näiteks kasvõi mainitud teiste foorumi versioonide sees. Ma olen eelmsite aastatega läbi viinud niipalju debatte, ja tutvustan pioneerivalt-valgustavalt rõõmuga neid ka teile. Siin konkreetses foorumis aga me üldiselt ei debateeri. Samas on täiesti tavaline, et meil on siin eriarvamusi omavahel. Paraku üldistus on, et kui vaimsuse tase on rahuldav, siis ei teki kokkupõrkeid eriarvamuse vahel. Nöiteks ei hakka siin foroumis kristlane eales räuskama ega eales ründama ateisti, küll aga vaimseid dialooge tehakse loomulikult rohkelt.

Q8. Mis kasumit ma siit foorumsit saan?
A8. See küsimus pole piisaval tasemel. Vastuküsimus on, et aga kust foorumist vaimne inimene saab kasumeid? minge sinna kus teenib parimalt.

--

Kokkuvõte:

K1. Juba argisoovitus on, et ärge stressake elu üle, võtke elu positiivselt, olge rahul vähesega msi teil on. Ja päris ultimaatsel kõrgusel soovitus ütleb sedasama. Vahepealne spirituaalne tase soovitab sarnast: let go! Seega jätke igasugused rahulolematused jms.

K2. Selle foorumi temaatika on Vaimsus. Peamiselt mittekahesus, aga ka seonduvad asjad. Puutin kindlasti ei ole vaimsus, kui te seda ei suuda aduda, siis leidke foorumid, kus teile seda selgitatakse. Argument, et "Eestis poelgi sel juhul vaimsust" on tõene, kuid see ei tähenda, et peaks lubama siai foorumisse puutini sõdalased. Samamoodi nagu PW foorumis te ei soovi, et 9-aastased lapsed tulevad postitama spämmipilte igalepoole, niisamuti ei saa Vaimsuse foorumisse lasta paraveebnikke. Eestis on see foroum siin pioneerivalt esimene, kes üldse mittekahesuse sõnavara kasutab ja üldse teemat aktiveerib- las ollab järgmised 6 aastat see foroum aktiivne ja uks avatud neile, kellele see resoneerub. Nieit ärge trügige siia, ärge tundke piinu, et te ei kvalifitseeru siia, ega omage muud stressi nagu eelmine punkt soovitab.

Need 2 punkti võtavad kokku ülemised vastused. Võtke elu nagu see on, laske teistel elada. Tunnete tõmmet vaimsuse osas, palun väga- tulge intervjuule.

Mannu

 • Newbie
 • *
 • Posts: 13
Re: Ärkaja foorum? Miks?
« Reply #3 on: 21 Feb 2023 »
Valem "Ukraina=venemaa", kui vaadata militaarse operatsiooni uudiseid, kus valdav keel pole ukraina keel, ning valdav mentaalsus Ukrainas samuti pole miskit erinevat Venest. Kahtölemata ei saa traditsioonilises mõistes sõjaks tituleerida Ukraina pinnal toimuva, kuna intuitiivses mõistes sõda tähendab, et on kaks ringjoont kus kaarjooned joonistuvad ühest ringist teise- seda pole ju vene-ukraina konflikti puhul esinenud- seega ka poel alust sõjaks nimetamises, kuijust ego pole väga juurdunud. Igasugune kannatuste süvendamine on budistlikus vaatevinklis taunitav, kuid ultimaatsemal tasandil elude-ülene karma-põhimõte on veatu, ning spiritualistlik vaatrvinkel küsiks, et miks peaks maakera piirkondi nimetama riikide nimetusega, ja laus-ultimaatne sõnum on, et kes üldse kannatab, kes on see kes- illusioorne mina-sina? gurud mainivad teadlikut planeeritud egomurendamise metoodikat õpilaste peal, see väljendub eriti tülinoriva käitumisena. Kõik vaimsused soovitavad tegeleda endaga, mitte teistega/välisega/ukrainaga. Kogu eelpooltoodud mentaalsus on viljakas ignorantsuse tekkele, ja kaastunde kadumsiele. Termin kaas-tundma muidugi on üdini dualistlik, kuna midagi kaasneb ühega ja teisega ehk duaalsusega, ja on õpetajaid kes isegi vägistamist toetavad ja vaimsetes orgiates praktiseerivad kuna see sisaldab minimaalselt tingimusi ehk on väga lähedane tingimusteta armastuse mõistele. Üldiselt eetika kõrgeneb, kui ego-identiteet alistatakse- seetõttu dualistlikule maialmale kannatusi valmsitavad vägistamised-jms haihtub automaatselt; fantaasia-hobilistele on huvipakkuv küsimus, et mismoodi maailmakord on paarisaja aasta pärast kui Ärganute ja seejärel ka Realiseerunute hulk on juba märkimisväärne või isegi valdav. Juutide kabalistlik teooria on vaid ks mitmetest võimalikest stsenaariumitest, võib ka prohvet manifesteerudes tulla taas jpm.
On 2 põhisuhtumist/koolkonda, millega me siin foorumis köäsitleme- mahe-klassikaline soovitab nö endasse vaadata ja teostada vabalt valitud sprituaalsust, ning radikaalne, mis ei soovita miskit ega ühtegi õpetust vaid lihtsalt Sõnumi (suur "S") kuulamist ja ütleb, et on mis on. Mulle* meeldivad* mõlemad lähenemised, aga osad Realiseerunud on äelnud, et radikaalne/ekstreemne Sõnumi-metoodika on küll õige aga kuidagi "vale". Nieit, eks teekondi ole mitmeid ja asjad paradoksaalsad.

Siin foorumis tutvustatakse nii klassikalist kui ka radikaalset vaatevinklit, ning üheks viisiks on foorumi valgustunute kataloog, kus iga täna "elus valgustunu" tõlkevideod ja kommentaarid annavad teile võimaluse Resoneeruda. Neid videosid on keskmiselt 20x100 ,seega oleneb kõrgemast väest millise teie käsi valmib ja millisele resoneerute. Radikaalsel vaatevinklis õpetusi ja eesärke pole mõitlik teha, kuid selline selgitus nendke kohta siin- nii nad seal kataloogides on; on mis on.

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 74
Re: Ärkaja foorum? Miks?
« Reply #4 on: 06 Sep 2023 »
Q1. Miks foorumisse kasuraja teha?
A1. Sest kasutajatele on näha rohkem infot. Tüüpiliselt kasutajate nähtavuse teemasse postitatakse video ja lingid ja mainitakse nimesid, mille põhjal guugeldada, ning külastajate osas neid ei näe vaid saab mõningad kommentaarid nende kohta. See idee on sama nagu tasulistes uudiseportaalides saab lugeda tasuta vaid väikest osa uudisest.

Q2. Kui palju maksab, et siia foorumisse kasutaja teha et ligi pääseda infole?
A2. Igakuiselt esimesel kuupäeval on registreerunud kasutajatega tasemevestlus. Kui see läbitakse rahuldavalt, siis antakse kasutajale privileeg kasutajate sektsiooni pääseda. Vestluse viib läbi guru, kes määrab kas te olete omamas huvi, ja kas teie tase on piisav selle foorumi jaoks. Näiteks, kas tunnete üldse mõnda eesti või Baltikumi valgustunut, kui ei siis on päris selge, et te ei ole omamas huvi. Väga lihtne on tasemevestlust läbi viia.

Q3. Kas ei tundu, et vaikimine on sisukam kui foorumites arutlemine?
A3. Ei tundu, ja soovitan arutleda sel teemalnja muudel teemadel nagu praegu alustasid.