Author Topic: Kummalised aistingud kehas ja meeltes  (Read 111 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 80
Kummalised aistingud kehas ja meeltes

loffe

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 59
Re: Kummalised aistingud kehas ja meeltes
« Reply #1 on: 18 Mar 2023 »
Enesekaeve märksõna guuglist midagi ei anna mistõttu on tegu ilmselt minu uudissõnaga aga selle all mõtlen kõigile teadaolevat Self-enquiry/self-inquiry terminit. Kaevamine kui otsimise viis vaatleb, mis mulla seest välja tuleb ja uurib kas see on kuld, ja otsustamisel kasutab muuhulgas välistamise ratsionaalsust. Näiteks kui on liiga kergekaaluline tükk nagu aluminium, siis see välistatakse veendunult ja jätkatakse enese/kulla otsimist. Keerukas on, kui tegu on näiteks vasega, siis tuleb seda uurida pikalt ja välistamist kasutada ei saa. Selline kaevamine ja enesega seotud teemal, enesekaeve, võimalik et technologies valdkonna mõiste Andmekaeva mõjutas termini loomisel kuid näidake paremat terminit ja muudan.

Enesekaeve meetodid:
https://arkaja.createaforum.com/meele-treeningud/enesekaeve-harjutused/

Mida radikaalsem metoodika seda lakoonilisem, ja võimalik lausa lühidalt soovitada legendaarse otseküsimuse. Kaevamine vaatleb tuntuid kümmekonda objekti, kavatsemata objektide oode ja uurimine on üldisem meditatsiooni mõiste, mõneti suunatud nautika on näiteks hüpnootilised tehnikad.

Kõigile kujuneb oma veenvaim enesekaeve objekt, näiteks minu jaoks oli kõige veenvam kõhumulksumise jälgimine enesevälistamise näiteobjektina keha-meel kategoorias. Mõnele võib enda norsete kuulmine veenda, et norkav keha toimib ise ja pole inimese identiteet. Huvitav on, et osasid on veennuud adumus, et nad pole nahk kuna see juu uueneb koguaeg ja võib isegi nahatükke minema visata ja see ju ei tundu enda äraviskamisena. Lisaks keha välistamisele on muude potensiaalsete objektide välistuse harjutused, näiteks mälestuste, silmade jne.
Mina tituleerin kogu sellise välistamise esmaseks kaeveks.

Kehas tähelepanuga liikumine on ka kaeve, sellega võib kaasneda nii valu aistinguid, mis on terviseprobleem või kehasse salvestunud emotsioon, viimaste vabastamine jätkub ka peale valgustumist. Peale valuaistingute on ka mitte valu vaid muudmoodi aistinguid, sh Kundalini liikumise sümptomid. Nende aistingute puhul on enamasti selge, et need ei ole identiteet, ja nende puhul toimub lihtsalt nende vaatlemine kuni nad lahustuvad. Valupiirkonna uurimisel võib visata valupõhjustaja  mälestuse ette, kuid ka mitte.
Vaimse eluviisiga alustanul sagenevad lahustamist vajavad mälestused. Nende puhul tuleb neid esmalt mõistuslikult seletada, kuid ka taas vaadelda kuna võib märgata lisaseletusi jm intuitiivselt, ja korduvalt kuni mälestuse ja seonduva emotsiooni lahustumiseni. Traumaks võib olla näiteks ema soovitus lapsele olla kuss ja selle trauma tulemust lahustatakse mitmeid kuid ja aastaid. Isegi kui ei jõuta ärkamiseni ja seejärel valgustumiseni, ega täieliku trauma lahustumiseni, on tehtud töö sellegipoolest tuntavalt vabastav ja elukvaliteeti parandav.  Kui elus saavutati maintud elukvaliteedi paranemist ehk jumalale lähenemist, siis elati nagu elu eesmärk on.

Meeleorganites tekivad teekonnalisel mitmesuguseid aistinguid, mõnel helid ja mõnel visuaalid jne. Kummalisemad on äkkvalud, mis tekivad ootamatult. Kuid need enamasti tegelikult vabanevad emotsioonid. Vaevalt, et teekonnaline väga üllatuks selliste peale. Spirituaalsete kogemuste elueesmärgilised kogevad droogidega eksootilisi kogemusi-aistinguid. Ultimaatsemat taset enamus ei saavuta, kuid seal on veel võmsamad aisitingud ja kogemised. Näiteks olen kajastamas hetkel ühte valgustunut noort naist, kelle muster oli islam-kundalini-ärkamine-valgustumine, ja tema kogemused on ennekuulmatult unikaalsed. Mõnel kundalini negatiivse kulgemise kogemusega/peatumisega on samuti huvitavaid aistinguid ja nähtusi.

Külalistele soovitaks teha enesekaeve harjutusi ja kasvõi aastaid. Ükskõik, kas teid tõmbab budismi, new-age'i vms õpetuse poole, siis Enesekaevat pakutakse seal koheselt, smauti kui tellite 50-150 raha eest tunnikese 1-1-intervjuud guruga, siis päris kindlasti ta kas teeb enesekaeve-eesmärgilise juhitud meditatsiooni teile vms.

Mõnel pole ei visuaalide nägemist ega muid vaimse arengu sümptomeid ja ei suuda ka enesekaevaga kuhugile jõuda, siis sellsiel juhul tuleb guruga intervju uteha, kasvõvi mõnes foorumis ja päris kindlasti guru näeb seisaku läbi. Kas teekonnaline ise jätab miskit mainimata ja guru peab selel välja kookima, või muud põhjused, aga kahtlemata seisakule leiab põhjenduse. Vahel piisab ka droogidega mõjutamisest, näiteks hiljuti eestikeelsed intervjuud kinnitasid seda. Äratundmisena hiljuti nägin kuidas üks minu linnaosa 20-aastane valgustunud noor nimetas, et sagedane platoo-seisak põhjustatakse nn info ahmimisega, loetakse ahmivalt foorumeid ja vaadatakse ahmivalt mittekahesuse videosid, sellist asja aduvad peale minu ka teised. Üldiselt aga on sümptomid vajalikud ja möödapääsmatud, sh igasuguste valuaistingute sümptomid, vastasel juhul on seisak ja kui ise ei näe, et miks on seisak, siis lasta teistel uurida. Lisaks tasub ratsionaalselt leppida, et enamus ei saa miljonäriks ega valgustatuks, põhjused neile sarnased. Mõistlik on vähemalt tunnike päevas leida aktiivse enesekaeva vms vaisme tegevuse peale, ja mitte-aktiivselt aga jooksvalt tegeleda muude eluülesannete vahel. Praktilises elus öeldakse, et raskused õpetavad ja on seega arengu alus. Sarnaselt selelga on iga aistingu/valu/raskuse tekkimine tegelikult õnn, kuna see loob potensiaalse võimalsue edasise sammuna lahendada miskit- risk on see et sageli ei suudeta lahendada ja siis on kanantamaist rohkem. Eriti just kundalini forseerimisega võivad tekkida negatiivsed kogmeused, mida tituleeritakse deemonlusteks, saatanlusteks jpm ja kanantusi on rohkelt, sellsieid on internetis omajagu.

Kui midagi tundub seletamatu ehk kummaline, siis ei maksa uskuda, et gurudele see kummaline või uudne oleks. Eriti tänapäeval, kus Youtube on täis rohkeid kogemusi ja koosolekuid. Ego-identiteedi lahustumine on kahtlemata valulik protsess, ja mõni valgustunu on takkajärge soovitanud, et hea on kui end esmalt majanduslikult kindlsutate, et olla pool-aastat töötu, mõni on isegi mitu aastat töötu kuna pole võimelised. Aga selline on vabaduse hind, ja mõned on väljendanud et ilma raskuteta ei oleks jumalaga ühendumine nii meeliülendav ja loogiliselt võttes üldsegi miski muutus.

https://imgur.com/NVtVaXv

OP

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 25
Re: Kummalised aistingud kehas ja meeltes
« Reply #2 on: 29 Jan 2024 »
Lisasin huvi omandanutele ühe lisaraamatu Raamatupanka. Mina tõlgiks eesti keelde selle kui: Samaati seisundi õpetus.
Külalistele vihjeks niipalju, et kogu dualistlik maialm on kogemustepõhine ja kogemused pole püsivad. Nii ka siis budismi valdkonnaga on võimalik kogeda mitmesuguseid ajutisi asju, ja seejurues see kõik toimub näilise persooni eluloos.
Tänu internetile ja Youtubele on täna kõigile näha kuidas Samaati seisundisse minnakse ja mis retsepti järgides seda ise saab kogeda.
Vanasti oli vaja indiasse reisida koos tõlgiga, et sellsit infot saada.
Täna on kahtlemata parem olukord, reisida pole vaja.
Kui tunnete pisematki sisemat jahhi vaimsuse valdkonna suunas, siis rääkige mõne guruga ja las ta soovitab teile alustuseks ühe raamatu. Kui üldse mingit jahhi ei kosta seestpoolt, siis maei arva, et raamatutest kasu oleks. Sel juhul pigem ammutada mittevaismeid kogemusi, näiteks harjutage küpsetamsit vms. Ja kui te ei oska kuulata, kas on sisemist jaatust või mitte, siis tuleks tundlikkust tõstvaid aabitsaharjutusi teha kuni tekib kuulmisvõime. Kui te juba siinse teksti otsa sattusite siis kahtlemata mingi resonants teil esineb, aga kuivõrd ehtne see on, selleks tuleks rääkimise meetodiga kindlaks see teha. Võibolla on liiga nõrk jaatust, ja on ahmiv ärevus, ja kokkuvõttes see ei ole piisav ja vaja oleks küpsetamisega rohkem tegeleda. Sellsied üldised arvamused jahhinduse osas.

Head raamatut.

..