Author Topic: Taimetoitlus  (Read 289 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 106
Taimetoitlus
« on: 10 Jan 2023 »
    
Taimetoitlus

Üksik

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 35
Re: Taimetoitlus
« Reply #1 on: 28 Feb 2023 »
Taimetoitluse temaatika tuleneb budismi üldise kannetuse/rahulolematuse ideest, sestap ka budistlikud eetikareeglid soovitavad mitte hävitada jne, sh ka mitte loomi piinata. Osad filosoofiad näevad taimedes ja juustes jumalat ja hinge jm ja nende puhul on taimetoitluse idee omakorda veel teistsugusem.
Kõik taandub lõpuks kõige fundamentaalsematele tõdedele, väärtustele jne- poliitikutepuhul konservatiivsed väärtused määravad hoiakud, taimetoitluse puhul taandub kõik jumala/mina mõistele.
Debatiks ei kujune pealispindne toidu valiku arutlus, vaid põhiteemaks kujuneb, kuidas hinduism ja budism erinevalt reaalsust defineerivad.

Räägin all-olevad postitustes kahte erinevat defineerimist ja sinna juurde kõrvalteemana debateerimise universaalseid võtteid. Iga tipp-poliitik saaks kasu neist asjust ja loomulikult ka advokaadid, ärimehed jt, kuid siin vaimsuse valdkonnas on väga oluline kui te olete suuteline debatis alistama iga õpetlase/õpetuse. Ja teine põhiteema on võrrelda nn self'i defineerimsit kahe põhikoolkonna vahel.

Ma lisasin selle õpetuse priviligeeritud kasutajate kataloogi, mida tava registreerunud ei näe.

Külalistele soovitan: leidke koht, kus saada ülevaade valdkonnast, et teate religioonidest-koolkondadest jne, teiseks, õppige debateerimist-kriitikameelt kuni on ilmselge, et mitte ükski õpetus/guru/tegelane teile midagi pakkuda pole, kolmandaks tehke valdkonna kõige põhilisemad mõisted niisügavuti selgeks kui võimalik. Näiteks võõrkeelte õppimise valdkonnas on üks põhimõiste häälik- tehke see nii sügavuti selgeks et suudate selel kohta loengu anda. Rääkides häälikutest meenub, et vaimse valdkonna isikud ei tea isegi, mida mittekahesust sümboliseeriv täheühend/sümbol endast kujutab- nad on nii võhiklikud valdkonnast, et ei ole suutelised selgitama, justnagu hitlerlaseks ennast pidav isik ei ole suuteline selgitama mida haakrist tähistab. Seega kordavalt- saage ülevaade oma valdkonnast, eelkõige sügavuti kaevuge põhimõistetesse, ja lisaks treenige rääkimist nagu mina, Liiv jt soovitavad läbi aastate, ning üks meetod on treenida end niikaua kuni enam pole mingit aukartust gurude/õpetuste ees ega mudu sellsit raamistavat.

Miks ma osasid teemasid hoian ainult edasijõudnutele, seda olen selgitanud, aga võtke kasvõi ülalolevast kommentaarist selgitus: kui enamus ei suuda isegi seletada mida tähendab haakristi ja mittekahesuse sümbolid, siis lihtsalt ei ole mingit kasu kui neile anda kätte materjalid kvantosakeste teemal.

Kui te tulete minu juurde intervjuule, siis selgub enamasti kiiresti, et te ei tea mitte midagi kuid omate illusiooni et teate, mõni isegi esitab illusoorseid väiteid kogu riigi rahva kohta, et nood olevad animismi järgijad või kristlased vms- sellsied illusioonid haihtuvad mõne hetkega kui te minuga intervjuule satute.

Võimalik, et tulevikus kuangi teen osaliselt alloleva artikli nähtavaks.

...


Q11

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 54
Re: Taimetoitlus
« Reply #2 on: 18 Mar 2023 »
Sarnane tõmbab sarnast ("Like attracts like"), loodus ei salli tühja kohta ("Nature abhors a vacuum"), kuskil leidub ikkagi parem koht/õnn ("The present is always flawed") -jpt kahesusliku maailma elutarkused on sageli tegelikule tõele päris lähedased.

Kõik on kuulnud jutte leviteerimistest ehk hõljumistest, jms, need ei ole samuti päris tõekauged, ja fantaasia termin on üldse vaieldav. Kus suitsu, seal tuld ehk kõik pärineb algallikast, esoteerilises temrinoloogias nimetatakse, et teatud kroonikatest pärineb info, samuti nn kanaldamisest. Väheusutav vandenõu teooria räägib, et ahvid sõid seeni ja see avardas teadvust ja lükkas arenema inimesteks. Osad jooga-praktiseerijad mainivad, et tajuvad, et valgustunu rakud on teistsugused. Jne jne, igasugu infot levib ja nagu kaheismi põhireegel on, siis alati leidub vastandeid, sh nii tõde kui valet kõiges, nii head kui halba, nn mündi kujund.

Ajastu, kus teie elate on täis uusi avastusi, nii arheoloogias kui ka mittekahesuses kui muus. Kui vanasti polnud võimalik Jeesusega youtube's 45 raha eest juttu puhuda, siis tän saate. Seetõttu olete õnnistatud.

Tavalsielt surematuks saajal kaovad hirmud, kahtlemata suremise kuid ka muu ees, näiteks kõrguse, ja sinnajuurde täiuslikuks saades (ehk enda täiuslikkust adudes) kahandab aktiivsust, kuna aktiivsusel pole eesmärki täiuse puhul. Samas on paradoksaalsuse aspekt (ehk senitundmatuse asjaolu) ka realiseerunute/valgustunute hulgas ja sealt on uudiseid, paradokse. Kõik nad teemandina küpsevad pisut, kuid enamik on mainitult passiivsed ega kostita uudsega, kajastan hetkel üht kes on avaldanud hämmastavaid uudseid teadmisi inimolemuse/maailma kohta, sh valgustunute kohta.

Näiteks selgub, kuidas toit mõjutab mittemateriaalseid asju. Varem eales pole seda ajaloos käsitletud, kuna pole piisavalt youtube levinud ja valgustunuid esinenud.

Ülal mainisin, et "Sarnane tõmbab sarnast" omab kindlasti mingis osas tõde jms elutarkused. Ja toitumisega on sarnaselt, et osad toidud mõjutavad omatmoodi peenmateeriat.

Eelarvamusena olen ise kunagi kahelnud, et Venemaal vaimseid paradoksaalsusi esineb, kuid neid esineb kõikjal, võib tekkida eelarvamus kui näha teatud uudiseid/meediat liiga palju. Ei ole Venemaa ei rohkemat ega vähemat kui muu dualistliku maailma planeedi piirkonnad/rassid, aga antud juhul tuleb näide just Venega seonduvalt. Et jsut seal näiteks on õnnestunud praktiseerida toiduta elu ehk peenmateerilise energia tarbimisel elada, aga ka mujal. Üks teine mittevenelasest valgustunu mainis seda venelase aspekti ja ta ise on vähese taimetoiduga ja peen-energiaga kaalu hoidnud ja selgitab hämamstavaid aspekte.

Ja tema endaga saate täna veerandi alampalga eest tunnikese vestelda kui soovite oma elu prohvetitasemel inimestega mäletada. Mul ei ole mingit mäletamise soovi ega muud sellist, kuid tean et paljudele sedalaadi uudne info on meeliköitev. Seega soovitan uurida.

Kuna ma palju märksõnu ei andnud, siis vaevalt te miskit leiate, aga ärge piinelge, ja tundke lihtsalt rõõmu, et elu niivõrd areneb ja seega teiste kanantused vähenevad ja elukvaliteet paraneb.
Lisamõtisklusena soovitan, et mõtisklege, et milline võiks elu olla mõnekümne aasta pärast kui ilmselgelt on eksponentsiaalseid uusi ja uusi avastusi ja seda peamiselt mittekahesuse valdkonna poolt. Kindlasti ühiskondade kord peaks olema teistsugusem, kus väärtuseks on jumalalähedus, mitte muu, samuti teadus peaks olema materialismi-kaugem. Sajandi alguses rääkisid esoteerikud, et aduvad mingit ühiskonna teadvuse võnkesageduse tõusmist jms, siis vaimsuse valdkonnas seda võiks väljendada youtube ja valgustunute leviku tõttu saadavate uute teadmistega.

https://imgur.com/icI342L

loffe

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 80
Re: Taimetoitlus
« Reply #3 on: 05 Sep 2023 »
Praanilise toidu nimekiri nimistati jooga harrastajate poolt, mistõttu täna saame kohe teada, mis toit tituleerub. Pimeharrastaja puhul on tulemus sama olematu nagu aeroobika stuudio joogaklassiga, või kodus joogaharjutamine. Seetõttu, võib küll oma toidusedelit nn praaniliseks muuta, või harjutusi teha, kuid kui põhiline on puudu, siis enamasti miskit ei saavuta.

Alloeolvat teemantit oleme varemgi kajastanud siin, seekord räägib valgustunu taas toitumisest praktilisi kogemusi.
Külastajatele jagaks videost näiteks selle, et valgustumise järel tegeleti 15 aastat lihasarenduse spordiga. See on erakordne, kuna valgustunu ei taju puudujääke, seetõttu on tegu erakorralise näitega. Põhiliselt aga praanilise toidu kogemused.

Valdkonna alane tuntud mõiste Integratsioon tähistab ärkamisjärgset leppimist kõigega. Näitena videos ärganu toob naljajuhtumeid, kus lastaksegi enesel laus mitte-tsiviliseeritult käituda, et läbielada/integreerida Varjutahk. Mõiste Täielik aktsepteerimine pole tegu vaid "tulem-olem" minu arvates, kuid integreerumsie faasides tehakse teadlikult harjutusi, et läbielada varjutahke jms. Täieliku alistumise konseptsioon on keerukas kirjeldada, videos tuuakse näitena küsimus, et kas sa tunned ennast svinger peol neutraalselt ilma hinnanguteta alasti inimeste keskel. Keerukus tuleb sellest, et pole sildistavat suhtumist vms meeletöölist, vaid vaba neutraalne olemine igas omas tahus, seejurues ei ole svinegrluse huvi/hobi vaja tekitada, oluline on nn suhtumine. Nii võiks igaüks mõelda oma varjupoolt, et millistes olukordades ei tunneks end mugavalt või lausa tekiks tugevamad emotsioonid ja hinnangud, ja sealt edasi juba saaks alsutada harjutustega, seejuures oluline pole meelsust/hobisid muuta, vaid nn Alistuda sellela mis On. Praktilie soovitusena soovitaks ihadele järgi anda kuid sinnajuurde vaadelda, olla teadlik ihaluse aal, tulemuseks Integratsioon/küpsemine, Varjulahendamine.

See peakso lema teine video tema poolt siin portaalis.

...

Mannu

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Taimetoitlus
« Reply #4 on: 03 Jun 2024 »
Kui eesti ÕS-is olevast sõnast KoRaan võtta R-täht keskelt ära, siis tekib Kaug-ida Zen budismi sõna/termin KoAan mida eesti ÕS-is ametlikult ei näi veel olevat- seega võttes miskit ära (näiteks R-tähe) saame miskit, võttes ära saame, võttes saame, eemaldamine lisab, lammutamine loob, eesti keele lammutamisega lõime budismi.

Eelnev lohisev pikk lause räägib Zen budismi mõistest Koaan ja see lause ei taotlegi et te sellest lausest mõistuslikult aru saaksite, sellist eesmärk isellel lausel seal pole. Kuigi on võimalik mõtestada seda ülal olevat lauset lahti. Kas saab luua veel segasemaid lauseid-dialooge? Saab ikka, näiteks: "kes on jumal? - jumal on küünemustus!", või "kui pole algust, siis kust sa alustasid". Need laused ongi taotluslikult lausa ülemõistuse absurdsed. Muidugi igaüks võib lausuda absurdsusi, loogikavastast ja muud sousti, ja seepeale tituleerida, et ta on Zen-i guru, kes Koaane meisterdab, kuid ametlikult neid lausumisi Koaanideks tituleerida ei saa. Samamoodi kui valgustunu, füüsik ja egoist lausuvad kõik kolmekesi, et aeg on illusioon, siis ainult esimese lausumist võib tituleerida tõeks kuna see tõde tema puhul tuleb mujalt kui ülejäänud kahelt. Meistrid tegid vanasti spontaanseid dialooge vaimsuse teemal, tegelikult kõik nende lausumised olidki nö spontaansed/vahetud/otsesed/jumalast, ja dialoogitsesid oma õpilastega, ja osad sellised dialoogid/lausumised nähtavasti panid õpilased meelesegaduses/meelekollapsis vaimksemasse meeleseisundisse tuues intuitsioone ja läbima meelebarjääri, nägema/olema seal kuhu teadmine/meel ei ulatu. Sedalaadi pärl-dialoogide nimetataksegi Koaanideks, ja näiteks ülal olev jumal=küünemustus võrrand ongi näide ühest nende dialoogist ja ametlikult seda kutsutakse Koaaniks. Ka ülal olev esimene pikk lohisev eesti ÕS-i lause võib tituleerida kui Koaaniks, kuna paljude lugejate mõistus jookseb kokku niipika lause peale ja kuna lause lõpus mõistus võib loodetavasti vastuoluliste väidete tõttu kinni joosta.

Nn mõistus/meel/teadmine omab limiite/piire, saab teada ja arusaada ainult teatud piirini. Näitena piiridest on, et ei ole võimali kteada mis saab peale surma, inimmõistus ei suuda ületada surmapiiri ja minna nn teispoolsusesse, teisele poole piiri, ei saa teada mis seal on, kas mingi paradiis või mis, seega on kindel piir kuhuni on võimalik mõintusega minna ja arusaada. Veel sarnase lisanäitena, ei tea, mis oli enne sündi, ei ole võimalik oma silmi, südant ja kukalt näha kuna silmad näevad ainult teatud piirini, nagu ka inimmõistus on piiritletud nägemisega. On võimalik oma meeles lausuda, et mina olen poemüüja, ema, kaastundlik jms, kuid ku iseepeale edasi küsida, et mis sa siis olid ku isa veel emaks polnud saanud, siis vastust inimmõistus anda ei suuda. Sarnane lisanäide on kvantfüüsika, kus ei ole teadlastel mingit loogilist selgitust osadele asjadele, on küll vähemalt märgatud ja kinnitatud, et miski paradoksaalselt saab eksisteerida korraga mitmes paigas vms, kuid see pole teaduslik selgitus ega teaduslik arusaamine, see on vaid millegi konstanteerimine, märkamise kinnitamine, ja on palju asju midap olegi teaduses veel märgatud. Nn eksistentsiaalsed/olemuslikud küsimused, eesotsas küsimustega "mis ma olen, mis See on, jne", on inimmõistusega mittehoomatavad, inimmõistus ei suuda ületada piire et sellistele küsimustele vastata. Näiteks ka ülal olev võrrand Mina=ema ei ole ju kuigi ammendav täpne definitsioon, kuna paljud on emad seega ei saa sellsit võrrandit pakkuda, ning toodud lisaküsimus, et mis sa olid enne emanks/poemüüjaks saamist ja enda sündi jääb üldse vastuseta. See kõik illustreerib, et teadmsiel on piirid/piirangud/puudused. Võib visualseid näiteid luua meele/mõistuse piiratusest, näiteks, et akvaariumi kala ei saa kunagi kogeda ega teada ega mõista, mis on kõrvaltänava kauplus ja kuidas see pood välja näeb, ainus mida ta saaks ehk kogeda on kauplusest ostetud toit mida talle akvaariumisse puistatakse, tema teadmised on piiritletud akvaariumi seintega ja ei ulatu sealt välja kõrvaltänavale. Nii on ka nn Meel/Mind piirangutega, ja mitte ainult ei ole ta kui puudustega-piirngutega objekt vaid takistus ise, justnagu metsateele kukkunud palk takistab teeliiklust, või nagu koduarvuti koos avatud Vikipeediaga takistab teil õue jalutama minna ja eksistenstiaalsemaid asju mõista, sest vikipeedia jm on teaduspõhine ja ei oska selgitada eksistentsiaalset/meelevälist/jumalat, ja ka arvuti protsessor ja programmid on puudulikud ja piirangutega, nad ei suuda näiteks omletti praadida. Nii on ka nn Meel/Mind piirangutega, ja mitte ainult ei ole ta kui puudustega-piirangutega objekt vaid takistus ise. Vaimsed õpetused vaigistavad meelt, meditatsioonid, enesekaeved, mantrad, ja ka Zen-i koaanide eesmärk on mõistuse barjääri läbida/ületada. Koaanide puhul võib fraseerida, et nad mitte niivõrd ei vaigista meelemüra, kuivõrd pigem raputavad meelt, kuigi muidugi vaigistavad ka alguses, võib ka kirjeldada sellise sõnastusega, et püütakse meelt panna lootusetusse olukorda, mitte-teadva meele reshiimi. Radikaalsem vaatevinkel loomulikult igasuguseid eesmärke/õpetusi taunivad, kuna nende potensiaalse kasuteguri kõrval on alati kaasnev kahjutegur illusoorse identiteeti rõhutamisega, "mina järgin õpetust, seega mina olen". Nii on ka koaanindus ja Zen õpetused muuhulgas tooliharjutusega küll lähedased nn vahetule olemisele, mittekahesusele, kuid ultimaatselt eksitavad. Paraku enamik valgustunuid on nii koaaniharjutusi kui muud vaimset küllalt palju teinud, nieit on debateeritav, kas koaanindused ja muud õpetused on pigem kasuks või kahjuks.

Juhtumisi on väljend "out of box thinking" küllalt tõelähedane.

Kui enamus nn juhendatud youtube meditatsioonid on pigem meeleaktiivsust hoidvad, ehk segavad meditatsioonid, siis koaani-suunitlusega Youtube meditatsioonid on paradoksaalselt sageli efektiivsemad. Harjutuse käigus mediteerija lihtsalt lõpetab mingil hetkel tähelepanu hoidmise video tekstil ja ei kuula enam teksti vaid hoiab selle ühte osalauset meeles aktiivsemalt kuniks meel kollapseerub, tekivad intuitsioonid ja meelebarjääri ületamised.
Toon ühe näite video harjutamiseks:

https://www.youtube.com/watch?v=Xo5KyhFyuOA

Üldistades võib ka selel postituse esimest lauset võtta omale aktiivselt mõttesse: "Kui eesti ÕS-is olevast sõnast KoRaan võtta R-täht keskelt ära". Mõlgutuse ajal esmalt ilmselt tekib mingi intellektuaalne arusaamine, et tõesti kui nn keeleteaduslikult tähega R nõnda loovalt mängida, siis tekib uusi sõnu, ilmselt seejärel kerkivad polaarsed "hea-halb "hinnangu mõtted, et kas selline looming on kasulik või mitte kasulik või teie ajaraisk jms hinnangumõtted, kuid mingiks hetkeks ka meel vaigistub seejärel, võimalik et ainult üheks sekundiks, ja see 1 sekund on juba hea tulemus, teiseks võib intuitsiooniga tulla muid mõtteid kuidas muid sõnu mänguliselt lõhkuda, ja kolmandaks võib juhe kokku joosta, ja neljandaks võib tähelepanu juba minna vaatlejapositisoonile sellele, et selle R-tähe lause mõlgutuse ajal aeg kulges väga kirielt või kehas toimusid mingid aistingud, võib muudki juhtuda.  Võib tekkida veel näiteks selline arusaam, et sel pole tähtsust, mis asub eesti ÕS-is ja mitte, budism ja Koaanid eksisteeriks ka eestita, ja sealt edasi võib jõuda küsimuseni, et kas ka mina võin eksisteerida ilma eesti ÕS-ita ja milelgita, ja kui jah, siis mis ma üldse tegelikult olen, ehk orientalistika sõnavaras "mis See kõik on". Aga päris ametlikult sellsit juhulauset R-tähe osas ei peeta Kooaniks. Ametlikult on koaanid põhiliselt absurdsed dialoogid/laused.

Materjale Koaanide kohta, rohkelt harjutusi, lauseid jms:

...

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 106
Re: Taimetoitlus
« Reply #5 on: 03 Jun 2024 »

Materjale Koaanide kohta, rohkelt harjutusi, lauseid jms:

...

Vaatasin kõik materjalid läbi ja kerkis mõte: kas ka duaalne/egoistlik näiline persoon saab luuya koaane oma intellekti ja mõne ajutise Piguheidu baasil? Kas keegi soovib vastust anda? minul on vastus olemas, ma ei küsi seda teada saamiseks. Ootan vastuseid.

Üksik

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 35
Re: Taimetoitlus
« Reply #6 on: 03 Jun 2024 »
Un-answering/Mitte-Vastamine on samuti vastus, sageli Buda ja Zen meistrid vastasid kui N/A (Not Available/ Vastamatu) küsimustele kuna kas küsimus ise oli ebapädev või vastamatu tasandi-erinevuse tõttu ala "kuidas sa üldse vastad akvaariumikalale inimkeeles".
Üldine castus on Jah, kuid lisaks harjutusülesandena küsiks vastu kas sa üldse käesolevaid sõnu lugedes mäletad oma küsimust?


Materjale Koaanide kohta, rohkelt harjutusi, lauseid jms:

...

Vaatasin kõik materjalid läbi ja kerkis mõte: kas ka duaalne/egoistlik näiline persoon saab luuya koaane oma intellekti ja mõne ajutise Piguheidu baasil? Kas keegi soovib vastust anda? minul on vastus olemas, ma ei küsi seda teada saamiseks. Ootan vastuseid.

loffe

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 80
Re: Taimetoitlus
« Reply #7 on: 03 Jun 2024 »
Mainiti programmeerimis-keeltes tuntud "N/A" ehk (muutujate/variables väärtuste) Teadmatust kuid Zen'is ka käitumine on vastuse-viis, näiteks vastuse lausumise asemel soovitasid meistrid õpilasel minna nõusid pesema, või ruumi koristama, või tõenäoselt puhkesid naerma või lasid kukerpalli, ka seda võib tituleerida vastamise konseptsiooniga. Kui püsida vastamnisel üdini Zen-kontekstis, siis küsimusele koaanide intellektuaalse taseme kohta, võib sobida hoopis vastusena: kuna keegi Jeesus kristuse nime ei tea erinevalt Muhamedi omast, siis mine prae omletti sibulate ja kartuliga, aka hispaania-omletti. Selline absurdne vastus on näide Zen'ist ja pealtnäha ei vasta kuidagi koaanid+intellekt küsimusele, kuid seda vaid pealtnäha.