Author Topic: Vandenõuteooriad  (Read 169 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 106
Vandenõuteooriad
« on: 10 Jan 2023 »
Vandenõuteooriad

loffe

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 80
Re: Vandenõuteooriad
« Reply #1 on: 26 Feb 2023 »
Duaalse maailma terminite rägastikus terminid Vandenõuteooria ja Paranoia on samad, aga mõlemale on poogitud erinevat liiki populaarsust ja värvi külge. Dualismis eksisteerib Otsija ja see on rahutu ja otsib lõputult, kuni lahustumiseni ehk Otsija surmani. Dualismis on isikul lõputu kannatamine ja otsimine annab lootust kannatusi leevndada, selgitamine/lahterdamine on igasekundiline ülesanne, et vähendada kannatusitekitavat stressi/hirmu teadmatuse ees. Põgenemine fantaasitesse leevendab stressi, usaldamatuse tunnet, annab lootust liikuda lähemale vabadusse. Niiet kõik on otsimine, esinevad hirmud, ja hirmude/ohtude leevendamiseks püütakse selgitada hirmu tekitajaid, selgitused kannavad tiitlit Vabdenõuteooriad ja Paranoiad/Foobiad.

Meditsiinis ei kasutata otseselt tiitleid nagu Sotsiopaat, Paranoik, jne, vaid lihtsalt öeldakse, et isikul on vahel sotsiopaatilised tunnused/aspektid lisaks muule, sh paranoidsus-hood on enim esinevad lisad suuremate diagnooside kõrval, nagu kärbsed lisanduvad kui on suurem mustus kusagil ja niisama üksi kärbseid eriti ei esine. Nii ka paranoiadega, kehtib Kus suitsu (käbseid) seal tuld (suuremat probleemi) ja vastupidi, et kus on juba tuld/sotsiopaatiat seal väga tõenäoselt ka on paranoiasid.

Mõned paranoiad on nii mahedad, et ei mõjuta elus hakkama saamist või isegi abistavad edenemisel, möned on raskemad. Kui paranoia on mõneti õigustatud nagu hirm ämblike ees, siis tituleeritakse paranoia foobiaks, kui ratsionaalsemat õigustust ei oska pakkuda, siis tituleeritakse vandenõuteooriaks. Lisaks tituleeritakse vandenõuteeoriad illusioonideks jpm. Üldiselt on aga kõik tulenev dualistliku maailma terminist Otsimine, otsitakse miskit ja see väljendub muuhulgas teooriate ja selgituste loomist. Emotsioonide valdkonna selgitus võisk olla, et hirmu emotsioon paneb selgitama asju, mis leevendavad hirmu ja tekitavad tunde, et rohkemate selgituste ja teadmsitega ollaks hirmutekitavatest ohtudest kaitstumad. Psühholoogia valdkond ütleb, et inim-meel/Mind ongi selline ratsionaliseeriv aparaat, et pidevalt lahterdab, selgitab, otsib selgitusi.

Meelemüra väsitab ja on suuremas osas sisutu-kasutu, seetõttu esimesed meele-treeningu harjutused püüavad vaismemaks mõtete müra muuta. Mõned ütlevad, et mõtete vahel asub jumal/teadvus, kuid see mõtete vaheline vaikus on siiski vaikne meel mitte jumal. Kuid seal vaikuses on vahel võimalik jumalat märgata. Kasulikku mõistuse kasutamist enamasti ei esine, ja kasulik on näiteks radikaalse uue/neo koolkonna enesekaeve-meetod ja seal tuleb just bulldogi meetodil meelemüra hoida ja konkreetsetel kasulikel teemadel. Vandenõuteooriad/paranoiad ei ole üldiselt midagi kasulikku vaid on müra, kuid muidugi võib ka võsas jalutades juhtuda imesid.

Spirituaalsus soovitab aktsepteerida selelga, mis maailmas on. Näiteks msolemid on enamus tunduvalt rahulikumad kui enamus interneti foorumite külastajaid, kuna moslemitel on maailm väga selgelt ära selgitatud ja reeglid kirja pandud- poel alust milleski kahelda, kõigele on kirjalik vastus olemas, pole vajadust kahelda milleski. Pühendumisjooga nagu näiteks kristluses ja mujal toimib kuna kahtlused-hirmud kaovad, seal ei tegeleta vandenõu müraga.

Kahtlemata tuleb pikas perspektiivis kasuks kui on arenenud mõistus ja kahtlemata kõik arendab, ka vandenõuteooriate loomine ja nende uurimine. Näiteks õpite selle käigus kirielt kõrvalefektina teksti lugema, mis hiljem toob kasu kuna käite meeletu hulga õpetusi läbi ja omakorda see tekitab taipamise, et mitte ükski õpetus ei toimi ega pole vajalik ja see murdepunkt omakorda on valgustumine- niiet vandenõutektsidega lugemiskiiruse tõstmine jm asjaolud selels protsessis osutusid sobivaks teekonnaks/metoodikaks.

Võib nii võtta, et iga elu/arengu faas tuleb läbida ja kui jätta läbimata, nagu näiteks lapsepõlvefaasist loobumine lapsevanemaks ülinoorelt saades, siis selline nooruse faasi vahelejätt enamasti tekitab probleeme nagu ka unevõlg. Niiet kui on nii määratud olema, et vandenõud tõmbavad, siis las minna. Mitteduaalsuses on selge tõdemus, et eneseareng on mõttetu, kuna ta on esiteks võimatu sest toda Enest reaalselt ei eksisteeri nagu ka arvutimängu sees tegelaskuj uarendamine on mõttetu kuna ta reaalselt ei eksisteeri vaid ainult arvuti ja arvutimängur eksisteerivad reaalselt. Nii ka enesearendust selgelt peetakse mõttetuks. See on selline ultimaatsemal kõrgusel hinnang, praktilisemal tasemel keegi muidugi ei soovita teil tänavale elamine minna ja kõigest sh õppimsiest loobuda.

Lootose-lill on väga tuntud sümbol budismis. Isegi eri värvi ja osaliselt kinniste õielehtedega õisikuid selgitatakse-interpeteeritakse mitmel viisil. Vandenõuteooriad armastavad samuti sümbolismi, valdkonna kuulsaim on sümbol on ameerika rahatähel. Miks jsut see tiigilill populaarseks sai- selel kohta saab luua vandenõu teooria. Näiteks minna internetti ja uurida, kas Buda elukoha lähedal oli tiike jne, ja lõpuks luua siis oma teooria ja sinnajurude kindlasti tunneb loomisrõõmu, kuid pisut keerukam on tunnetada sügavamal asuvad otsimise energia rahulolu saamist, aga saab ka seda märgata kui harjutada.
Kinnistumine tiigipõhja mutta võib sümboliseerida budistlikku mõistet Kinnistumine/Haakumine, mida dualistlik meel pidevalt objektidega teeb, kuni lausa sõltuvusteni. Ja mustast mudast ülespoole on veepinnal puhas õis, budistlik puhtuse kirjeldus-sõna on väga populaarne, ja algab meelemüra vaigistamsiega ehk meelepuhastamsiega, lisanduvad eetikad jm kuni meele lahustumiseni/valgustumiseni mis on siis puhas nagu lootose õis. Mõned selgitavad, et erivärvi õied sümboliseerivad erinevaid asju aga üldiselt on õis puhtuse sümbol, valgustuse sümbol.

Tegelikult ju iga taime võib võtta samamoodi, ei pea olema just tiigitaim. Animismi põhisõnum on, et kogu loodus sisaldab jumalat, nii taimed kui inimesed võrdsel tasemel ja sestab kõik on tegelikult üks ja ainus jumal kõikjal, praktiliselt väljendub see suurema austusena looduse suhtes. Nieit ega konkreetselt tiigilill nüüd kuidagi midagi kõrgemat või jumalikumat pole.

Siin foorumis tüüpilist vandenõu valdkonda ei kajasta, kuid vaimses võtmes võib kõigest rääkida ka vandenõude teemal nagu see näitepostitus siin tegi.

https://imgur.com/zq4ZkmX

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 106
Re: Vandenõuteooriad
« Reply #2 on: 04 May 2023 »
Vandenõuteooria võiks olla, et "enamus valgustunuid valgustusid tänu traumale, mitte läbi nende tänaste õpetuste". Termin Traumajärgne Kasv tähistab, et peale traumat inimene muutub positiivsemaks ja kohaneb positiivselt:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Post-traumatic_growth

Ei pea olema just autoavarii, vaid näiteks negatiivne hinnang oma kõverale ninale, peaasi, et oleks rohkemalt ärritav ehk traumeeriv, mitte lihtsalt pisitüli mis hetkega ununeb. Kui nii võtta Trauma mõistet, ehk sellist kaalukamat stressiseisundit, siis päris kõikidel seda elus ikkagi ei esine. Näiteks ametlik arvamus on, et Buda oli jõukast perekonnast ja ega miski teda ei traumeerinud. Ja sel juhul oleks vandenõu teooria vastunäitega ümberlükatud. Mojil suri laps, ja Tollet peetakse selgelt ülal mainitud Ptg põhjusel ärganuks kuna tal oli suidsiidsus oma nina pärast nagu ma aru saan. Mitmetel, keda olen kajastanud on olnud tugev otsimise energia, mingi aimdus, et reaalsus pole päris see, mis paistab, ja ei tundu, et neil oleks mainimisväärseid ärritusi elus olnud. Buda aga kirjanduse baasil oli traumadeta, lihtsalt uudishimulik ja kaastundlik. Kui kirjandust mitte uskuda, siis võibolla rikaste laps siiski omas mainimisväärseid ärritajaid, näiteks tähelepanu puudust vanematelt vms.

Duaalses maailmas on kõigil kannatused, aga kas traumatiitlit väärivaid kannatusi lausa kõigil on? Võimalik, et osad kannatavad vähem, ja valgustmise põhjuseks on õpetuste praktiseerimine.

Selline mõttekäik vandenõu teemal. Sedalaadi mõtisklemist tituleeritakse analüütiliseks meditatsiooniks. Defineeritakse näiteks seal:
https://www.beingpeacefully.com/dharma-blog/qa-part-two-analytical-meditation-how-to-do-it-simply-explained

Kahtlemata mõtisklemine miskit treenib, keskendumist treenib kindlasti. Seetõttu tõsihuviline vandenõu valdkonna hobiline on mõnes osas treenitum kui mõni munk. Eks nn analüüs ole enesekaeve osa ja treenib pikemat võimekust enesekaevata. Nagu spordis mõni isoleeritud/pisi harjutus toetab hiljem võimekust suures harjutuses.

OP

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 71
Re: Vandenõuteooriad
« Reply #3 on: 29 May 2024 »
Huvi omastanu ehk huvilise mõistet võib tänapäeval defineerida nii: "Huvi=Youtube esileht/algoritm".
Nieit kui te eile eesti ainsa vaimse Youtuberi videot vaatasite, ehk kui algoritm seda teile pakkus, siis teisisõnu see tähendab et tei lon huvi mittekahesuse osas.
Vastasel juhul pole huvi teie omandusse veel liikunud.

All jagatud eilse video kommentaarse külalistele. Põhikommentaar on märkamine, et peale nn valgustumist kaotati sissetuleku allikaks olev äri, kaotati osad inimsuhted nagu emaga, kõik sõbrad, ja vanad persooni-põhised käitumised nagu tervislikum eluviis/sport. Nieit pealtnäha suured kaotamised, ja põhjuseid oleme rohkelt varemgi välja toonud: kui kõik näib täiuslik, siis motivatsiion on madal, nn otsimise energia on ammendunud. Huvitav oli, et eestlane oli teadlik et on vaimselt suremise protsessis ja teadlikult kogus mõned kogemused oma näilisele persoonile enne kui lõpp saabus. Et selised 2 põhikommentaari ja ülejäänud 20 sekundaarset uitkommentaari võib ka lisada, aga need pole nii märkimisväärsed ja tooge need ise.
Aga esimese kommentaari kohta, siis muidugi duaalsele kõrvalt vaatajele see näib hirmutav, aga siis tulekski tegeleda heal võimalusel hirmumeditatsiooniga. Näiteks ju ka Jeesuse surma korral tal mingit persooni-põhist kannatust polnud, olid kehalised valud mis kordades väiksemad tänapäevaste laialt levinud piinamismetoodikatega nii narko, riigi, sõja kui muudes sektorites, ja mõne haiguse ja autoõnnetuse korral on kehal piinad suruemad kui Jeesusel või mõnel kes valgustumas, eriti kuna esineb elulugu/persoon mis lsiab põhikoorma. Nieit, ega vara/suhete/elu jms kaotus kaotuse tunnet eriti valgustunule täna ju ei tee, on kindlasti mingi kaastunne jms kergemad emotsioonid, mis on kaugel persoonipõhisest vlautavast mniatundest, ja valdav täiuses olemine. Nieit, kaasatundmise asemel, võib egoistlik persoon hoopis kadestada. Vara/raha kaotamise osas võiks juba ka egoist intellektuaalselt aru saada, et raha pidevalt ringleb ja jaotub maailmas, seetõttu rahast kinni hoida on mõttetu, ainult lühikese eluea jooksul võiks mingi väiksem raha olla ja seejärel see rändab edasi teistele, esialgu sugulastele, hiljem võõrastele. Ilmselt 100 aastaga juba raha liigub DNa-põhisest suguvõsast välja, näiteks sisi laps abiellub teise DNA-haruga 20 aasta jooksul ja pool varast läheb sinna ja ülejäänud pool vara hulgast läheb kelmidele ja põleb tules, osa võib minna otse naabrile hea äriidee tõttu. Nieit raha niikuinii rändab rohkelt ja kui valgustunu ülal näites rohkelt seda kaotas, siis isegi mittevalgustunu perpektiivi järgi on tegu tühise asjaga. Ja esimese põhikommentaari jurues inimsuhete kaotus on samuti juba intelliktuaalselt arusaadav, ei pea olema valgustunu et aru saada ebavajalikest teatraalsetest inimsuhetest. Kes vähem intellektuaalsemad, nende jaoks on muidugi valem "mida rohkem sõpru, seda turvalisem", aga eriti valgustunud on täiuses sõpradeta ja intellektuaalsemad rahul samuti.
Ja teise ülal mainitud kommentaari osas, et sooviti LSD kogemust veel enne valgustumist. Seal ta toob välja tüüpilised vead mida sel teemal tehakse, et mõtestatakse mingi visuaali tähendust jne, see on hea märkamine, enamik sh tuntud valgustunud ei oska miskit kosta. Droogide puhul on soovitus kõigile, et leidke guru kellega vestelda sel teemal, siis saab selgust.
Selliseid pisidetaile võiks kuskil 20 tükki nüüd siia kommenteerida. Aga väärtus nende 20ne väljatoomisel on selels, kui te vastate 20 korda eraldi igale neile 20nele, nii sünnib spontaanne dialoog ja selle kaudu muid nähtusi. See sõna spontaanne/vahetu on valdkonnas üsna tuntud. Kui selle sõnaga tööd teha, siis esmalt esimesed päevad lihtsalt märkate, et hetk tagasi oli spontaansus, alles hiljem saab sügavamalt töötada. Üks töö viis on enne und taotleda, selleks peab olema taotluse meetod küllalt vilunud, ja selle meetodiga saab unes näiteks juba lähemalt töötada sõnadega/mõistetega, seal saab otsesemalt tunnetada kui päevavalgel ajal.

Head video vaatamist.


...