Author Topic: Minu kokkamised  (Read 609 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 106
Minu kokkamised
« on: 10 Jan 2023 »
Minu kokkamised

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 106
Re: Minu kokkamised
« Reply #1 on: 09 Feb 2023 »
Pildil olev kokkamine ebaõnnestus.

Peale seda kui jumal lõi maailma leiutati inimkeel ja keel on üdini dualistlik ehk mitte-mittekahene.
Näiteks isikulised asesõnad mina ja tema osutavad kahele objektile. Teised sõnad on suhtelised mingite objektidega, näiteks sõna "ebaõnnestus" eeldab vastand-nähtuse esinemist ehk sõna "õnnestus" ja õnnestumine on suhteline mingi subjekti suhtes ja arvates. Seetõttu on inimkeelt kasutades raske mittekahesust kirjeldada ja selelst rääkida. Mõistlik on kasutada tuntud kuid pisut eksitavid väljendeid, näiteks rääkida valgustumsie sündmusest ning algklassides, et 2 miinus 3 pole võimalik.

Pildil olev kokkamine õnnestus.

https://imgur.com/hHOfMyS

loffe

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 80
Re: Minu kokkamised
« Reply #2 on: 10 Feb 2023 »
Toon näitena pilguheidu kasutajate foorumist. Eemaldan põhiosa tekstist punktidega.

Kas shelatiini-komponenti sisaldav jäätis on Halal?
Kas Halal on see H-500 antiüksudant?
Miks mulle ei maitse sealiha?
...
Poodi minnes on enamasti energiapuhas positiivne rahu, mängib meditatiivne raadio.
...
Mündilammas Halal-poest müüjalt Mohammed Aslam.
https://imgur.com/tkSTuOU

Ahjuvalmidus.
https://imgur.com/kqA8FXd

Lisan siia külastajate osasse ühe harjutuse. Peale selle lause lugemist aduge, kus on teie tähelepanu- eks ikka selle lause peal siin vast eksole. Ja nüüd siis ergastab küsimus, mida sisehäälena lauset lugedes loete: miks mu lausete lugemisesse kinnitunud tähelepanu ei suuda märgata laiemalt, et selle alamfoorumi pealkiri "minu kokkamised" on väga egotsentriline minutamine ja kaugel vaimsetest õpetustest, milel eesmärgiks on illusoorsusest kaugenemine? Lugege eelmist küsimust veelkord kui vaja. Küsimuses mainitakse väga kinnistunud kitsast lugejamentaliteediga ahmimist, mis jätab pimedusse ega tekita kunagi nägemist suuremast pildist. Kas pole nii? Vastake siis, et miks te näete lauseid ja pilte ja ahmite neid, selleasemel, et avarduda ja saada maailmapilt laiemaks? Oluline pole, mis vastuse keegi oskab anda minutamis-vaimsuse küsimuse peale, vaid vihjatakse, et miks sellsie küsimsue peale üldse ei tulda justnagu klapid oleks silmadel. Et miks on nii, lihtsalt mõtisklege, et miks nii on.

loffe

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 80
Re: Minu kokkamised
« Reply #3 on: 01 Mar 2023 »
Kui vaadata kasude nimekirja, mida mingi objekt duaalses maailams teeb, siis mõnikord on nimekiri lühem kuid tap oel kunagi täiesti tühi- tühjuse korral oleks tegu mitteduaalsusega. Nii ka iga ebaõnenstumine on õnnestumine mingis aspektis, praktiline näide on "kaotusest võidetud õpeptund". Neo-advaita on ületab inimmõistuse/loogika ja ütleb näiteks, et väide ja tema vastupidine väide on mõlemad väärad/ebatõesed, suvanäitena: "karu on loom" ja "karu ei ole loom" on mõlemid väärad ja demonstreerib, et loogikaga ja inimmüõistusega poel midagi peale hakata.
Valdkonna huvilised teavad kaarikunäidet ja Zen-küsimustikega: need treenivad asju selgemalt nägema. Näiteks ühe harjutusena võib pakkuda ülesande, et defineerige inimene. India õpetused defineerivad selle väga selgelt ära valemiga, milles on kuni 5 elementi ja see näeb välja nii: Inimene=A+b+c+d+e. Väga selge ja lihtne, osad defineerivad inimese mõiste pisut teise koguse objektidega. Tehke seda ka teie, nimetage, millest koosneb inimene. Selline harjutus abistab purustada osasid illusioone, kuid metoodilistel huvidel neid harjutuse tekstis ma ei niemta.

Terminite-rohke maailma osas on inimese-termin üks termin kasulik millega töötada, populaarne on mõtiskleda kas klaas on pooltäis või pooltühi, ja näiteks allpiltidel tituleeriti alguses purk kui Toit, hiljem ta aga läks hallitama ja enam seda terminit kasutada ei saa, kuid kas oli üldse vajadust midagi nimetada kuidagi või oli tegu hoopis katkematu protsessiga, millel poel algust ega lõppu? Visuaalide vaatlemisel on need enamasti pidevas liikumises/muteeruvuses ja mittepüsivad, poel lagust ega lõppu ja inimmõistus hiljem kirjeldab "et ei oskagi nähtut sünadesse panna"- eks vilumusega siiski saab sõnadesse ka panna, aga see et ei oska sõnastada pole viga vaid vastupidi. Inimkeelt mõistvateks olenditeks on manifesteerunud näiteks osad unenägude tegelased, kuid spirituaalsemad kontaktid ei kasuta inim-keelt ja selel mõisteid üldse dialoogis, seal on mõistuseülene/transendaalne keel. Kokkuvõttes on vahel abiks filosoofiliselt mõtiskleda mõistete ja asjade üle. Mõtiskleda, et mis on purgis, klaasis, mis on inimene ja muidugi kõige legendaarsem küsimus sinnaotsa.

https://imgur.com/g490pKW

Pildil olev kokkamine ebaõnnestus.
...
Pildil olev kokkamine õnnestus.

https://imgur.com/hHOfMyS

Q11

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 54
Re: Minu kokkamised
« Reply #4 on: 24 Apr 2023 »
Eelmised riknenud toidupurgid läksid kilekottidesse nagu ka liha marineeritakse.
Nüüd ütleb inimmeel, et kilekott on jagunenud kaheks- selles olev putukasöök/mütseel on tekitanud enda pinnale inimsöögi/seened. Kui kustutada mälu ja eemaldada kõik inforaamatud, siis kogu kilekott koos tema pinnal oleva viljadega oleks üks pakk ja mõne hetke pärast uurides Meel pakuks pakist välja kasvavate viljadele nime, juhul kui inimkeelt veel valaltakse.
Mõtiskleda võib näiteks nii, et esmalt viljad ja pakk on üks organism, mitte kaks asja, teise sammuna mõelda, et pildil pole ühtegi objekti, on värvid, valge toon peamiselt, pildil pole ei pakki ega vilju, vaid on värviline ala, kolmandaks mõelda, et telefoni/arvuti ekraan kust pilti vaatate on smauti värviline ala ilma ühegi objektita, ja neljanda sammu saaks ka konstrueerida.

https://imgur.com/moWWL6T

Mannu

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Minu kokkamised
« Reply #5 on: 22 Feb 2024 »
Austria teemant fraseerib puuhalu kuivus-astme vajadusest, see on siis viitfraas mis ilmsestab lõkkevisuaaliga valmidus-astet, mina kasutan fraasi Kogemustepeeker, spirituaalsed õpetused sõnastavad hingevanusega jms, neist üks populaarseim on rääkida inimese sageduse/vibratsiooni tasemest. Moslemitaustaga teemant vastab, et religioonide põhieesmärk on mainitud Sageduse taseme tõstmiseks. Lihtsas keeles see tähendab, et inimene/puuhalg küpseb/vananeb, algul on stressis/toores, ja ei tule miskit tulevärki, ja mainitud austria valgustunu saadab kuivama/küpsema ehk kogemusi omandama. Seda soovitust teeb siia valgustunu, st Jumalaga ühinenu kui nii fraseerida duaalses inimkeeles. Muidugi radikaalsemad/resoluutsemad ei soovita puuhalule msikit, seal siis on Otsetee põhimõttel kohene mittekhesuslik lähenemine, et ka mittekuiv halg võtab leegi kiirelt/õigepea, pole vaja aastaid puuriita/peekritäitmist.

Valides fraseeringu Sageduse Tõstmine, siis religioonid seda kahtlemata teevad, ja muidugi kloostris tõhusalt. Eelmine hinnangusõna Tõhus muidugi on suhteline, aga üldistatult siiski tõhus. Kui leiutada joonlaud nn Sageduse/Kuivuse mõtõmiseks, siis kloostriliige kahtlemata viskab 10 palli süsteemis näiteks 4, samas kui pühapäeva jalutaja 2 joonlaua pügalat.

Õpetused erinevad terminoloogias, nö sisulist sügavamat erinevust õpetused ei oma. Näiteks videos suletud silmadega meelevaikuses nunnad tituleerivad oma tegevust oma tiitliga, kuid sama tehakse kloostriväliselt meditatsiooni tiitli all jms nimetuste pakendis.

Kuidas sedalaadi nägemise jurude jõuda? Esmalt on silmaringi arendamine, saada ülevaade õpetustest, et siis religioonidest-meditatsioonidest, seejärel tõsta oma nn tundlikkus/märkamisvõime tasemele et neid eristada ja seoseid näha, seejärel saabub kumulatiivne arusaam, et kõik õpetused räägivad üht ja sama, teevad üht ja sama, sedalaadi üldistav intu maabub.

Juba ainuüksi otsus kloostrisse minna, ainult otsus, on loomulikult suur Alistumine, ehk jumalalähenemine.

https://www.youtube.com/watch?v=dyru0kjx75c

Q11

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 54
Re: Minu kokkamised
« Reply #6 on: 19 Dec 2024 »
Termin samasus/"Same-ness" on üldistav, abstrahheeriv, matemaatika topoloogias on see põhiteemaks, näiteks kruus ja auguga sõõrik on Samad/Samaväärsed topoloogia Samasuse konseptsiooni kohaselt, seal mõeldakse samasuse all, et pisut voolides saab ühe teha teisesarnaseks. Nii saab näilise objekte-subjekte maailmas samaks tituleerida, mitte päris kõiki, aga kindlasti vähendada duaalsust/objekti-entsüklopeediat, alustades kasvõi ülemise näitega eemaldades kruysid öeldes, et need on sõõrikud tegelikult ja mitte mingid uued objektiliigid. Niiet topoloogias on sedalaadi lihtsuse poole liikumise ideed mõtiskletud, kuid ka mujal matemaatikas, näiteks pikemaid võrrandeid tehakse lühemaks-samaks, jpm.

Kui juba kruusi ja sõõrikut lihtsustatakse üheks-samaks, siis see on selge samm mittekahesuse suunas. Ka teistes eluvaldkondades näeb liikumist ühesuse suunas, ja lausa ultimaatsemat tühjuse suunas näiteks nn füüsikas.

Muidugi vaimsemad alad nagu filosoofia ja vaimsed õpetused samuti liiguvad ühe või lause nulli suunas, näiteks öeldakse, et on ainult üks jumal, mittekahesus fraseerib justnagu matemaatika imaginaarset nulli, seda i-tähega 0-i mis on ülemõistuslik ja ei kõla pelgalt kui vaid null/tühjus, vaid "0 ja korraga muud arvud", see on ülemõistsulik, "ei see ega too (ja ka mitte "ei see ega too)".

Selline teadus-mõtisklus.

Vahel kajastatakse uudiseid, kuidas õuna-kruusi valdkonna teadlased tõestavad suuri teoreeme, kuid keelduvad vastvõtmast miljonilisi preemiaid selle eest, tüüpiliselt nad ütlevad et hoopis teine teadlane vääriks auhinda, ja siis keelduvad rahast. Sedalaadi juhtumeid saab kommenteerida kahel viisil. Esimene on selgitus, et subjekti ego pirtsutab, ja teine selgitus on, et tegu pole ei hea ega halva egu muu hinnanguga, vaid sellega mis On, vabatahtetu anarhilise reaalsusega. Sageli fraseeritakse lihtsustavalt, et esinevad protsessid, et esineb näiline keeldumine rahast näiteks, oluline on seejuures näilisuse rôhutamine.
Sellise auhinna rahast loobumise uudisartikli lugemise järel selline kruusijutt kerkiski.