Termin samasus/"Same-ness" on üldistav, abstrahheeriv, matemaatika topoloogias on see põhiteemaks, näiteks kruus ja auguga sõõrik on Samad/Samaväärsed topoloogia Samasuse konseptsiooni kohaselt, seal mõeldakse samasuse all, et pisut voolides saab ühe teha teisesarnaseks. Nii saab näilise objekte-subjekte maailmas samaks tituleerida, mitte päris kõiki, aga kindlasti vähendada duaalsust/objekti-entsüklopeediat, alustades kasvõi ülemise näitega eemaldades kruysid öeldes, et need on sõõrikud tegelikult ja mitte mingid uued objektiliigid. Niiet topoloogias on sedalaadi lihtsuse poole liikumise ideed mõtiskletud, kuid ka mujal matemaatikas, näiteks pikemaid võrrandeid tehakse lühemaks-samaks, jpm.
Kui juba kruusi ja sõõrikut lihtsustatakse üheks-samaks, siis see on selge samm mittekahesuse suunas. Ka teistes eluvaldkondades näeb liikumist ühesuse suunas, ja lausa ultimaatsemat tühjuse suunas näiteks nn füüsikas.
Muidugi vaimsemad alad nagu filosoofia ja vaimsed õpetused samuti liiguvad ühe või lause nulli suunas, näiteks öeldakse, et on ainult üks jumal, mittekahesus fraseerib justnagu matemaatika imaginaarset nulli, seda i-tähega 0-i mis on ülemõistuslik ja ei kõla pelgalt kui vaid null/tühjus, vaid "0 ja korraga muud arvud", see on ülemõistsulik, "ei see ega too (ja ka mitte "ei see ega too)".
Selline teadus-mõtisklus.
Vahel kajastatakse uudiseid, kuidas õuna-kruusi valdkonna teadlased tõestavad suuri teoreeme, kuid keelduvad vastvõtmast miljonilisi preemiaid selle eest, tüüpiliselt nad ütlevad et hoopis teine teadlane vääriks auhinda, ja siis keelduvad rahast. Sedalaadi juhtumeid saab kommenteerida kahel viisil. Esimene on selgitus, et subjekti ego pirtsutab, ja teine selgitus on, et tegu pole ei hea ega halva egu muu hinnanguga, vaid sellega mis On, vabatahtetu anarhilise reaalsusega. Sageli fraseeritakse lihtsustavalt, et esinevad protsessid, et esineb näiline keeldumine rahast näiteks, oluline on seejuures näilisuse rôhutamine.
Sellise auhinna rahast loobumise uudisartikli lugemise järel selline kruusijutt kerkiski.