Author Topic: Täna nägin ja klõpsutasin  (Read 108 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 74
Täna nägin ja klõpsutasin
« on: 10 Jan 2023 »
Täna nägin ja klõpsutasin

OP

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 21
Re: Täna nägin ja klõpsutasin
« Reply #1 on: 08 Feb 2023 »
Loodust vaadates peatuvad mõtted. Kes vaatab loodust, kas sina, mina, või (kogu)loodus (vaatletamises)?

https://imgur.com/XoC7Pcm

OP

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 21
Re: Täna nägin ja klõpsutasin
« Reply #2 on: 09 Feb 2023 »
Elektrit ja valgust võrreldakse jumala( mõiste)ga.
Elekter/jumal ei tea, mida juhtmega ühendatud lamp teeb või mida lamp soovib teha.
Oluline võrdlustes on, et võrdlused toovad millegi, mida aistev inimsilm ei näe. Elektrit ja füüsikalist valgust otseselt ei näe, tegu millegi nähtamatuga, ning nagu islam õpetab: jumal on transeldaalne/ülemõistuslik.

Raske on näha kui eesolevad takistused on liiga suured nagu mets, kuid kõige keerukam on kui takistus on vaatleja ise. Loomariigist hetkel ma ei oska luua näidet, aga oeltame et on kausi kujuline loom kelle silmad on kausi põhjas ja seetõttu ta enda keha on takistuseks et näha ja mõista, mis on ookean. Nii ka valgust otseselt ei näe inimene, ega ka õhku ei näe, elektrit ei näe.

Vaimujoogana nägin pikalt vaeva, et lahustada iha soetada uhkemaid ahvikannu taimesid. Tajusin pildil olevat klassikaliseimat taime niigi aga esines kerge iha soetada erilisemate mustritega ahvikanne. Tavaline aastakümneid vältav vananemine on Kundalini kiire intensiivse toimega sarnaselt lahustav, mistõttu vanemad inimesed on sõbralikumad. Iga tänavapuu on unikaalne ja ilus, loodust ei saa eelistada. Milelgipärast just puid mainitakse rohkelt, kuid kõik taimed mõjuvad samamoodi. Kui loodust ei õnnestu kogeda aga on soov, siis droogidega seda teostatakse juhendamisel. Minu endine moslemist õpetaja ütles, et ta ei uskunud, et peale argireaalsuse ka muud eksisteerib, siin saab tuua tuntud laulusõnad, et usk polnud piisavalt tugev, oli vaja miskit mist veenvalt tõestaks.

https://imgur.com/VrVrXhq

Üksik

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 17
Re: Täna nägin ja klõpsutasin
« Reply #3 on: 24 Feb 2023 »
Meenub, et eelmisel Laupäevaku SatSang'il toimus mõtisklus, et mis on metsa vahel.
Mägisemates riikides esineb ka vestlus, et mida töhendab termin "org" ja kas teda on üldse vaja.
"Sattusin Rattasse" kuna ilmad on väga pöikselised ja eriti kenalt peegeldub päikesevalgus taimedelt.
Sisemaailma/meele sisse päike ei ulatu, kuid seal on siiski värvid ja ju siis miski valgustab sisemaailma objekte, et neid kujutluspiltides/unenägudes värvikalt näeb.

https://imgur.com/714cYHQ

https://imgur.com/US8wTzE

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 74
Re: Täna nägin ja klõpsutasin
« Reply #4 on: 02 Mar 2023 »
Kurgid ja seened poel ainsad müügiviljad, ka lille-õisikutest tekkivaid seemneid müüakse internetis. Mõned kasvatavad kodus isegi kalleid ürte nagu safron ja muud eksootikat, ning teenivad raha hämmastaval viisil.
Osad aga ei kujuta ettegi ega tule elu sees selliste asjade kasvatamsie ja müügi peale.
Selline paradoksaalne on see elu, et võimalusi erinevaid asju teha on rohkelt, kuid inimesed oleks nagu pimedad ja ütlevad lihtsalt, et tööd ja ideid pole. Nii on ka vaimsuse valdkonnas, et enamasti on nina all mitmeid võimalusi end vaismelt teostada-arendada kui vaid näeks neid võimalusi- muidugi sageli näheksagi aga siis lisandub teise astme keerukused, näiteks laiskus või pirtsutamised vms. Huvitav on ookeanis suuremate kalade puhul: nad ujuvad näljaselt ringi toit nende nina all meetri kaugusel kuid nad teavad, et piisab vaid ühe äkilisema liigutuse tegemsiest kui kogu toit on nina alt kiirelt ära jooksnud.
Mis on inimajaloo suurim saavutus? Loomulikult Youtube ja nutitelefonid, mis on lahutamatud kooseksisteerivad poolused ja lühidalt lihtsalt Youtube. ei püramiidid, religioonid ega muu pole nii suur ime ja kasu maailmale nagu videod. Kui vaimsus või muu pakub tõmbab, siis tänu Youtubele on kõik info kättesaadav. Kui te tunnete, et pole ideid või võimalusi, siis otsige põhjust endast, kuna teie enda nina all olev Youtube räägib kõigest, sh neist asjsut, mida siin foorumis ja postituses kajastan.

Meditatsiooni termin tähendab meeletreeningut ja võib üldistada, et iga planeeritud meeletegevus on meditatsioon. Näiteks lausa öelda, et kui plaanite filmi hakata vaatama, siis planeerite meditatsiooni, sest filmi vaatamisel tehakse oma mõtete peatamist filmi süvenemise näol ja käivitatakse intuitsioon, mis püüab filmi kulgu ennustada, jpm, see on kõik planeeritud harjutus meelele ja erineb meele tavaolekust. Niisama taime vaatlemine võib esimestel kordadel mõtteid peatada, kuid vaja on muid toetavaid elustiili osi, et hakata taimedes nägema unikaalsust ja võlu. Näiteks maailikunstnikud omavad sellist elustiili ja mentaalsust, et nende puhul taime vaatlemine tekitab rohkem kui niisama mõtete peatumise, neil ongi mõttemüra küllalt vaikne elustiilist. Selline aspekt siis taimede ja meditatsioonidega- et konkreetselt plaanitud meditatsioonid ei pruugi toimida ja näib, et meditatiivsed asjad toimuvad ise-enesest sageli, näiteks ei ole vaja pingutada, et näha igas tänavapuus erakordset essensi- see toimib ise ja rohked spirituaalse kogemusega inimesed mainivad justnimelt puid, aga ka muid taimi, ning nende õpetust ridarealt jälgides ei pruugi teil taimi vaadeldes või looduses jalutades miskit tekkida.
Väga populaarne on kallistada puid, kuid minul küll midagi sellest ei teki, küll aga iga puu vaatamine tekitab. Tasub ka proovida erinevaid asju, võimalik, et puud seljatoena kasutades tekib miskit efekti, võimalik, et tuua puukoort koju lõhna eesmärgil ja see lõhn kõrvalefektina tekitab head spirituaalsust, jne. Seega tasub proovida erinevaid asju, kuid mitmed asjad tekivad ise. Kui taimed teile koju on juba tekkinud, ju siis nad toimivad teie puhul hästi.

Kindlasti abistavad taimed kaastunde eesmärgilises mentaal-joogas. Aga ka seemnete-viljade pisimüügist saab mõneti kasu kui materjalistlikult vaadata. Niiet väga üldine tavasoovitus on mingite taimedega tegeleda. Kuid tuletame meelde ka radikaalse mittekahesuse vaatenurka, mis ei soovita ei mingeid taimi ega mingeid õpetusi.

https://imgur.com/mX7slij

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 74
Re: Täna nägin ja klõpsutasin
« Reply #5 on: 06 Mar 2023 »
Saadaolevas Avatari filmis ei olnud midagi tähelepanu köitvat, kuid vaadates loodust on küll.
Filmide puhul on selgelt aduda, et neis pole sügavamaid ideid, ja laulutekstide puhul on sama. Sellise suhtumise tekkepõhjust ei oska täpselt öelda, võibolla aforismide ümberlpkkamise jooga tekitab sellsie hoiaku. Loomulikult teismelise vaimutasemel olijatele tunduvad muusikasalmid ja filmid elutargad ja sümboleid hulgil jpm, aga küpsema vaimutaseme puhul film on film ja salm on salm, seal ei oel nagu midagi erilsit. Võib lugeda, kus tuntud arvamusliider kirjutab filmi kohta vaimustust, kuid sealsamas on ilmselgelt näha tema kommertslikku põhieesmärki ja vaimustatavaks tituleeritud asjaolud tema tekstis ei ole midagi vaimsutatavat vaid aastakümneid tavaline nähtus. Loomulikult ei ole minu eesmärk takistada kellegi kommertsi ega oma arvamust peale suruda. Kuid kui me räägime vaimsusest, siis filmidest/muusikast/kunstist ei ole midagi leida, vähemalt mitte olulisel määral. Brutaalsemalt väljendaes, öko-toidu fännidele võib vaimustada ja identiteeti kaunistada kui ostavad raamatu või lähevad kinno või kuulavad muusikat. Kui aga huvi on reaalsemalt vaimsuse osas, siis ei vaadata välismaailma kunsti-fabritseeringut, vaid pigem looduse loomingut ja sisemaailma aspekte. Kui reaalselt veel ei ole veendumust, et filmides-muusikas pole üldiselt miskit autentset/ehedat, siis üheks retseptiks pakuks taas rääkimist- leidke koht kus räägite laupäevakuti filmidest jne ja see protsess võiks viia küpsemiseni. Ei ole mõtet pimesi guru hoiakuid ja arvamusi omastada, ega hakata edaspidi samuti väljendama, et kino on müra ja kinos ei käi- käige ikka edasi kuni kosmiline tants teilt nõuab, aga leidke koht diskuteerimiseks peale filmi vaatamist. Diskuteerimisega avaneb tõde, et mida te tegelikult vaimustavast filmist saite ja mida te tegelikult endast kujutate, ehk kes te oelte.
Peale rääkimise-jooga võiks alustada vaimsete esmaste praktikatega. Valdkonna vastav teema tuleb ise ligi ja sealt võikski alustada. Näiteks kui nn mandala-kujundid on kuidagi meelde jäänud, siis gugueldada et mis need mandala pildid täpsemalt on ja kuidas nendega töötatakse. Miks mitte neid ise joonistada ja teha muud, mida praktikad soovitavad. Kui aga ego lubab, siis võib ka alustada teretusest kusagil kommuunis/foorumis ja kindlasti sealsed gurud suunavad vastavale valdkonna haru juurde, olgu selleks siis kristlus, mandalad või muu.
Klaasikaline koolkond soovitab nagu mina siis äsja, ja juhtumisi osad inimesed resoneeruvad osadele asjadele, kasvõi näiteks allolevale pildile. Fotograafia pole küll kuigi vaimne hobi, kuid ta peatab siiski mõttemüra ja on loovtegevus, looduses viibimine, jne, erinevalt kinoskäigust. Fotohobi saab kaasata ka oma mentaal-joogadesse, näiteks kasutasin ise fotondust, et murendada iha soetada fotoaparaati- iha rohkem pole ja see tähendab vaimses mõõtmes suurt edu, vabadust, jne.
Kui lukkude maailmas on üks universaalne võti, mis avab hoone 10 lukku, lisaks nendele kümnele erinevalt lukule, siis sümboleid luues on rääkimine selline universaalne Master-key. Rääkimine on nagu energia, mida ei saa eriti juhtida, et ta kulgeb sinna kuhu vaja ja avab seal vajaliku ukse. Peale minu on seda propageerinud ja praktiseerinud eestis vähemalt 1 guru. Rääkimine on universaalne võti. Seevastu fotograafia on erivõti eriteema jaoks. Võtke universaalne võti ja liikuge hoones läbi mitme ukse ja kui olete sobiva ruumi leidnud, siis soetage selel ruumi erivõti ja tegelege selle ruumiga/valdkonnaga. Seejuures tegelege mitmedimensionaalselt, näiteks ülal mainitud loodusfotondust teostage ka jooga-mõõtmes.

https://imgur.com/N30Sa4N

loffe

 • Administrator
 • *****
 • Posts: 53
Re: Täna nägin ja klõpsutasin
« Reply #6 on: 24 Mar 2023 »
Tuntud mõttekäik soovitab otsida objektide ääri/piire, näiteks Mina ja Päikese piire. Näidete hulgas päike on populaarne peale ookeanit, ja küünlaleek on päikse lihtsustus ja raske öelda, kus on leegi ääred. Soojus on leegi/tule keskel suur ja võibolla siis ääred on seal, kus temeperatuur on väiksem kui keskel. Teaduslik hoiak ei oskaks sellegipoolest öelda tajudepõhises maailmas, kus piirilt leegi temperatuur või valgusehulk enam ei erine, et tõmmata kontuur ümber leegi ja öelda, et selel kontuuri sees on küünlaleegi objekt, või päikese objekt või inimese mina objekt. Ulrich Tölle selgitab, et inimeste inimdimensioonis olev inimkeel on müra, mis ei suuda kunagi kõrgema dimensiooni nähtust nagu jumal mõista/selgitada ja teeb näitena mõminat et näitlikustada inimeste selgitust jumala kohta, ja annab mõista, et just kirjanduslikult/poeetiliselt saab midagi kuidagi selgitada. Sestap ka piibel, koraan jms on head üritused selgitada ja paremat selgitust ei ole inimestel võimalik luua. Mikrosoobiga vaadeldes pole piire ega jooni üldse, on lihtsalt molekulid. Joone jt nn abstraktsete mõistete puhul ütleb filosoofia, et neid reaalselt ei eksisteeri ja nad on lihtsalt inim-meele loomingud. Näiteks mõisted Projekt, Joon ja Mina/Persoon on kõik abstraktsed võrdsed väljamõeldised ja reaalselt neid ei eksisteeri. Näiteks projekte otseselt ei eksisteeri, vaid eksisteerivad projektiks mõisteks tituleeritud osakomponendid nagu projekti eesmärk ja vahendid jne(, mis omakorda samuti taanduvad lõpuks näilisusele), nii ka tegelikult pole olemas persoone ega muid abstraktseid mõisteid, ega ka nende mõistete osakomponente, need kõik on näilised manifestatsioonid ehk illusioonid.
Harjutustepangas on kehapiiride kohta legendaarsed tuntud harjutused.

https://imgur.com/wJZGRqc

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 74