Tänase päevani on osadel hoonetel pealkirja Kino asemel Pildimaja, ja video/filmi mõiste on piisavalt kiirelt piltide vahetamine et tekiks animatsioon/film. Tänu tehnoloogia arengule on videodes kujutatud niipalju asju, mida vanasti tuli füüsiliselt ise kogeda, näiteks ainult mikroskoobiga vaadata.
Allolev animatsioon on väga oskuslikult tehtud, muusika osas ma ei resoneerunud kuidagi.
Aga video osas siis soovitan tähelepanu juhtida, et on pidev mutatsioon/liikumine, seega püsivalt mingit objekti üldiselt pole. Isegi kui mõnda kuju näete mõne sekundi, sisi tegleikult muteerub see kuju ka nende sekundite jooksul kuni lahustub millegiks muuks. Ja on võimalik aduda, et selline pidev muteerumsie sõnum on, et objekte pole vaid on protsess, või niemtada seda animatsiooniks, või juhtumiseks. Ja sellist sõnumit võite aduda, vähemalt suurema ekraani pealt vaadates seda küll adub. Lisaks need aimatavad potensiaalsed objektid (inimesed, linnud) on pidemas muteeruvuses ja kasp ooleldi ülemuteerunud juba uueks objektiks või koheselt ebamaised, siis peaks olema raske tituleerida konkreetse terminiga neid, ja mõni objekt lausa abstraktne, sageli loogikavastane nagu osad keerukad kõrgema matermaatika kujundid. Selline lisa-asjaolu samuti raskendab objektide nimetamist.
Kui soovida erinevaid objekte loendada, või erinevaid potensiaalseid olendeid, siis neid mahuks poole minuti sisse ilmselt sadu või tuhandeid selle muteeruvuse kestel.
Kuna tähelepanu on viivituslik, aeglasem, ja visuaalselt väikse pinnaline, ning võib lisandude tähelepanu hajutavaid muid faktoreid, nagu heli vms, siis ei ole ohtu, et tuhandeid mälestusi või emotsioone käivitatakse vaid pigem ikka mõõdukalt nagu tavaolekus ja suurt osa ei jõuta tähele pannagi ega mäletata.
Eelmised asjaolud on osaline selgitus, miks niimesed sageli väljendavad spirituaale kogemuse järel fraasiga "ei oska sõnadesse panna".
Et esmalt siis selline sõnum objektide kohta võiks tunnetada.
Kuna mainitud muteeruvust on niivõrd palju, ehk teisisõnu tehniliselt on tohutult palju objekte, siis on väga tõenäone, et inimese mentaal-aparaat leiab seoseid nende objektide ja mälestuste vahel ja muude mentaal-objektide vahel, näiteks hirmude jne.
Nii nagu muusika järgi paneb see mentaal-aparaat jala rütmiliselt tatsuma, siis ka selline seostamine toimub automaatselt ja nii on sellsie animatsiooni vaatamisel väga tõenäone, et mõni objekt/kaader animatsioonist toimib võtmena, mis avab psüühikat. Näitena, kui olla tavaline inimene, kes õudusfilme kardab, siis selles animatsioonis kahtlemata leidub kaadreid, mis hirmu emotsiooni käivitavad, noh näiteks on seal animatsioonis nagu filmides vaimudel silmad omapärased ebainimlikud, siis selline kaader käivitab kas kõheduse tunde vms ja/või kaasnevalt mälestusi. Ja animatsiooni järgselt kipub mõne tunni pärast meelde jääma just mingi kindel kaader/objekt, siis tuleks mediteerida järgnevatel päevadel selle nähtu üle ja vaadelda, et mis tunded ja mõtted kaasnevad, ja mõtiskleda selle üle.
Erinevad päästikud käivitavad erinevaid psüühika osi, nii igapäeva elus kui ka animatsioonide vaatamisel.
Traditsiooniline meelevaigistamise meditatsioon on vastand sellsiele meelepommitavale animatsioonile, aga toimivad mõlemad, analoogselt sörkjooks tuhande kalori mahus aitab tervisele kaasa nagu ka kiire jooks sama energiakulu mahus lühema aja jooksul. Nii ka erinevad vaimsed meetodid on omamoodi toimivad. Sellised animatsioonid võivad sagedamalt toimida selliste võtmetena, mis avavad haruldasemaid ruume. Isegi vanades psühhiaatri filmides näidatakse patsientidele paberkaartidel pilte ja jälgitakse nende reaktsioone ja kommentaare.
Et teisalt siis sellsied asjaolud, peamiselt siis et psüühika puhul on selline võtmete proovimise süsteem toimiv, eriti platoode ületamise jaoks sobilik vast. Praktiliselt väljendub, et inimesed lähevad korra aastas retriidile või kuhuile laagrisse, kuna sealt enamasti saab päästikuid, mis panevad nn endassse vaatama.
Animatsioon salvestub mälestustesse ja tulevikus võib mõni objekt/kaader seal aktiveeruda meenutusena teatud elujuhtudel, näiteks kasvõi kui hakkate kunagi chakra-meditatsioone harjutama, siis võib just selle animatsiooni mõni kaader mälust ette tulla.
Visuaale võib ka võtta kui vormiks vormunud nähtusi, näiteks siis jääkamaka vormi võib võtta vesi, või mingi sõnum/idee psühholoogilise mittepaindlikkuse/järeleandmatuse kohta. Seda teevad sageli unenäo sümbolite lahti-seletajad. Animatsioon on hea praktika lahtilaskmise osas, igasugused interpretatsioonid ja taipamised, sh hirmutavad, tuleks lasta kulgeda.
Sedalaadi animatsioonide puhul saab vaatlejana aduda, kuidas meel üritab termineid pakkuda nähtule. Mõnede visualiseerimis harjutustega saab kogeda, kuidas meel hakkab ise suunama muteeruvuse/joonistamise protsessi, kui tähelepanu viiakse väiksele visuaalsele kübemele, või hägusele/hägustatud pildile. Taas eesmärgiks pole niivõrd harjutuse valdamine, vaid taustasõnum, et meele natuur on kõike selgitada, korda ja loogikat luua.
Ultimaatsema perspektiive kohalt räägivad mõned, et taustasõnum või tegelik sõnum/iva peitub lõpuks vaikuses, ja teksti puhul siis sõnade vahel olevates tühikutes. Aga maisema perspektiivi pealt võetuna on selles postituses ivasid vast ka mujal kui tühikutes.
Meenub, et üks juba valgustunu/realiseerunu naine tõi kunagi huvitava näite, et oli küll tsölibaadis aga ühel õhtul aegajalt viis tähelepanu teleka multifilmile, mida laps vaatas ja ühel hetkel tõmbas teleka multifilmis esitatud romantiline sõnum tema tähelepanu ja ta sai sellest enneolematu orgasmi niiet oli terve päev sellest pilves. Kuna tegu on autentselt valgustunuga, siis selliseid näiteid tuues võib ka kindel olla, et nad ei mõelnud lugu välja. See on siis näide, kuidas visuaalsed võtmed võivad mõjutavada inimesi ja sh isegi juba valgustunuid. Vaevalt, et tsölibaat põhjustas, ja vaevalt, et tavainimestega see nõnda juhtuda võiks, aga teadatuntud asjaolu on, et mitmesugune tundlikkus kasvab vaimsel teekonnal. Tulles tagasi animatsiooni juurde, siis olenevalt vaimsuse staadiumist võivad erinevad võtmed tavapärasest intensiivsemalt mõjuda.
Sellsied tähelepanu osutamised sellsie video osas. Mõned visuaalidega ei tegele üldse, siis vähemalt kommentaaridega animatsiooni näide annab miskit aimu ja ehk resoneerub miskit.
http://www.youtube.com/watch?v=8xv2Rmo8dJs