Author Topic: Muusika, muusika ja mitte ainult.  (Read 246 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 74
Muusika, muusika ja mitte ainult.
« on: 10 Jan 2023 »
Muusika, muusika ja mitte ainult.

OP

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 21
Re: Muusika, muusika ja mitte ainult.
« Reply #1 on: 08 Feb 2023 »
Lüürika kohta mõned kirjeldused:
Quote
...symbolizes the death of your old, sinful nature an the entry to your new walk with God....
Islami võtmes esitatud mittekahesus on kahtlemata kaunis, kristluse puhul kirjeldamatu. Nagu puudub kaks identset osakest/isikut, nii on ka võimatu luua võrdseid tiime/võrdsust ja kaasneb alati nn ebaõiglus, sestap ka väljendid "sinful", "sin", kuniks 1-0-reaalsuseni ehk jumalani.
Veekogud ja sh jõgi on populaarne sümbol juba animismi võtmes mittekahesusest kõnelejate poolt, näiteks indiaanlastest ja aafriklastest kõnelejad mainivad seda. Spirituaalse teekonna võtmega avardub jõgi eriliselt, kuid ta poel kuidagi võrreldav muu loodusega parem-vähem võtmes vaid unikaasle kordumatu energiana.
Lüürikas mainitud jalutamise meditatsioon jõeni on Youtube's tuntud munga esimesi õpetusi. Sikhismi tuntuim guru Nanak armastas jõe ääres olla, kuid ükskord kadus seal ära kolmeks päevaks- siit ka hoiatus, olge ettevaatlikud jõe ääres jalutmaisega, muidu "lõpetate" nagu guru.

https://www.youtube.com/watch?v=PvSMiHFAjzo

OP

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 21
Re: Muusika, muusika ja mitte ainult.
« Reply #2 on: 09 Feb 2023 »
Nn sensitiivsust peetakse Kundalini algstaadiumi sümptomiks, aga ka emotsionaalseks labiilsuseks, jpm. Paljud on droogide abil kogenud nn sensitiivsust, tunnetanud-resoneerunud nähtustega, mis argipäevaselt poel võimalik. Paljudel on eneseteadmata tantrsitlikud energiate liitmise seksikogemused, mõned näevad aurasid ja on muid sensitiivsuseid, ja muidugi palgalisi sensitiive.

See rootslane omab väga osavat helitehnikut oma 2-liimelises tiimis, mis tekitab teile taju, et tegu millegi vägevaga. Otseselt vale see polegi, kuna ongi meisterlik tehnikutöö, kuid kui me räägime spirituaalsemast energiate tajumisest, siis tuleks eristada tehnikutööd jms müra. Eesti tuntud õpetaja lahterdab eristamsie võime teadvuse omaduseks, sparadoksaalselt ta ise suitsumees-persoonina on olnud minu jaoks kõige keerukam pähkel adumiseks, et mis laadi energiaga tegu ja peamsielt kas üldse on energeetiline nihe toimunud või mitte. Tuntuim veinimaiustav valgustunu on kahtlemata valgustunu, ning eesti valdkonna avaliku elu tegelaste puhul on lihtne kõigi puhul vead välja tuua vaimujooga-praktika eesmärgil, aga suitsusõltlase puhul on raske olnud nii mõistuse kui spirituaalsetel meetoditel aimu saada. Seega, head ülesande lahendamist neile, kel rohkem vilumust. Tagasitulles videomeistri-teema juurde, siis oluline on mitte pimestuda tehnoloogiast ega muudest pakenditest. Pimestaja peale tehnika-pakendi on loomulikult välimus ja muud nupud, milelle artistid teadlikult või pool-teadlikult vajutavad. Sedalaadi eristamis-märkamis protsess tekib spontaalselt ise, kuid vaimu-treeningute alustamisel muidugi tuleb teadlikult tekitada.

Räägitakse, et veel/vesil on mälu, ja huvitavad on energiate nn mälu ja aspektid. Näiteks seksuaal-energiate põimumisel on hiljem kandunud üle mõtteid/emotsioone, mis pärinevad eelmistelt partneritelt. Nii võib A ja B vahekorra järel B omada/tajuda aspekte, mida A sai C energia käest hiljuti. Kui energiate tunentamine pole veel avanenud, siis selgitab keerukat energiate ülekannet igapäevanähtused nagu massipsühhoos, kus teatud käitumised ja arvamused on saadud mingite energiate poolt, energeetilistel põhjendustel. Videos olev laulja on ilmselt saanud kommentaare, et sarnaneb tuntud eksorsismi filmi näitlejaga, või ise tunentanud sarnasust, see asjaolu on mõjutanud teda. Tema sõnavara osades videodes on selgelt mõjusaanud vaimukirjanduse lugemisest, eks seda märkab hõlpsamalt keel+spirituaalsus aspektidega inimesed, kuid samuti iga vähegi sensitiivne.

Tema kanali videodes on ta kehakeel-rieitus ja vaimsus tabavalt vlaitud, ning videode lõpus kostuv kommertslik toetagemind-sõnum esitub positiivsel viisil, ei ole aduda miskit negatiivset vms selles. Tema teekonnaks on muusika.

Kui sensitiivsus on kõrge, siis mõni muusika paneb inimesi nutma ja seejurues ei esine ühtegi mälestust nutuemotsiooni ajal, vaid heli tundub lihsalt niivõrd ilus. Ultimaatse sõnumi esitajad ei soovita lüürikat sõnumit üldse jälgida ega muud mõistusetööd, vaid heli nautida. Nii on näiteks eesti muusikas tuntud bändil Dagö'l eemaletõukav lüürikatekst kuid heli osa on meisterlik, J.Cash laulab, et mõrvab uudishimu põhjusel kuid heli on taas kena, jne. Kui juhtumisi võõrkeelt ei mõista, siis ongi muusika võtmine helina nagu ultimaatselt soovituslik. Pimesi kõrgtaseme soovitusi jälgides ei pruugi miskit toimida, nagu ka tuim joogaharjutuse tegemine ei toimi, ja metsas ahvide kasvatusel inimkeelt mitteõppinud isikud ei valgustu kuangi, samuti mitte miljardid kirjaoskamatud, nii on üldine arvamus, et miskit mõttetööd tuleb siiski teha, ja sh näiteks vahel ka mõtiskleda lüürikateksti osas.
Võib proovida ettekujutada, et mis moodi te maailma kirjeldaks, kui kuulmisvõime kaoks, ning mismoodi siis kui kõik muud aistinguvõimed eemaldada sh isegi keha aistmine eemaldada mida droogid/soolavannid võimaldavad. Vaimujooga harjutusena. Lihtsalt helina on selel laulja hääl väga kena, unikaalne, loomulik, naiselik. Kui soovida kasutada spirituaalset kõnet, siis äelda, et tegu positiivse energiaga.

Mis on kõige populaarsem sõna mittekaheuse valdkonnas? Loomulikult laulupealkirjas esinev sõna: nothing.
Mittekahesuse loengute külastajatest osad resoneeruvad (sõnumile), seda mainib rohkelt valdkonna tuntuim vanim kõneleja. Teadatuntud on ka gurude külastamine, ning ka nn shaktipat-kogemused, neis piisab guru energia lähistel viibimine. Aga enim esinev näib olema lihtsalt igapäevaselt enese-kaevet tehes või üldse autentse identiteedi rollis argipäevaselt suvalist lauluteksti kuulates adumine. Näiteks selles laulutekstis nagu ka rohketes teistes mainitakse sedasama tõde, mida gurudelt/õpetustest saab, tekib seesama resonants mida shaktipati puhulgi. Niiet kui näiteks selle muusika kuulamsie järel miskit "plahvatab", siis kasutatakse valdkonnas väga populaarset terminit et "resoneerusite".

https://www.youtube.com/watch?v=2nw62B-sA1g

Q11

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 43
Re: Muusika, muusika ja mitte ainult.
« Reply #3 on: 13 Feb 2023 »
Arhailine sõna Thee töhendab

...


https://www.youtube.com/watch?v=sQNJs89E6x8

Lisan külastajatele siia tähelepanu suunava mõtte, et sedalaadi artikuleerimine ja hääle tekitamine laulus nõuab erilist hingamist, mis tuleneb madalast pulsist ehk rahulikust meelest, mis on meditatsioonides (ehk "meele-treenimistes") põhiline. Moslemite tänased normid kiidavad videos olevad riided enamjaolt sobivaks, kuna täidavad vagurluse/Halal'i põhimõtet ja katavad provotseerimis-potensiaaliga sootunnuslikud kohad kinni. (seksuaaltung, keha olemasolu aisting, jms, kaob ka 8 tuntud mediteerimis taseme jooksul kuni Tukhdamin'i, kuid seda kõike praktiseeritakse ka argipäevas, sestap ka rieitusnormid, rahumeel, mindfulness, tsölibaat jne).

loffe

 • Administrator
 • *****
 • Posts: 53
Re: Muusika, muusika ja mitte ainult.
« Reply #4 on: 14 Feb 2023 »
Punk, tekno, rokk on mürakolmik, mida täiskasvanud ei näi kuulavat, rääkimata vaimsel teel olijaist kui nõnda brutaalselt välejndada, mis on enamike petajate poolt taunitav tegevus. Võidelge oma kosmilised tantsud kuni lahustumiseni, sh otsekohesuse aspektis, näiteks brutaalselt aduvalt lausuvad et "(sinuga) vaileda pole mõtet", pimesilmi-eetiliselt tehtud eetika on mittekuhugileviiv.

Siinne helitükk nagu sda kõrvad võtavad ei ole väga mürarikas, kuid fantaseerin, et ilma muusikariistadeta kõlaks see veel kenamalt ja minetea kunagi ehk ütleks et ilma vokaalita/esitajata kõlaks (vaikus) veel paremini.

Nn regressi-uned näivad toimivad justnimelt teatud heli/müra peale, eksolevalt kui seletada ei oska siis titutleerime need paradoksaalseks. Enamik õpetajaid katsetavad kodus esmalt mitmeid viise ise, mikrofonikasutades inimkatselise enesehüpnoosiga, mitmed praktiseerivad lithtsalt teiste loodud materjali baasil mis neile toimib ja müüvad seda teistele. Kui kuulata vldkonnalisi, siis mitmed väidavad olevat mitmeid enneolematuid seoseid mitmete asjade vahel, laustades astraal-nägemustest kuni argipäevaliste kokkusattumusteni ja kogu jutt on nagu mets. Näiteks, nagu vanimad hinduismi pildid avaldavad pilte kus olen avab oma enda kätega oma enda rinna, siis seda näidatakse ka tänapäevastes filmides ja kogeb regressi-seanssidel, astraalis, droog-indutseeritud meelepraktikates, ja muudes vaimsustes.
Eesti tuntuim õpetaija toob näite, et iga füüsikalise osakese vahel on miskit veel ja seda saab nimetada jumalaks. Mis on metsa vahel- minu vastus on, et ei tea (ku ite teate siis tulge intevjuule ja registreerige konto).
Nagu ka jõgi, nii ka mets on tuntud sümbol.

"Vaarikud (jumal) meie vahele", kui kuulate lüürikat esimesed minut. Nii Metallica jt lääne legendaarsete lüürikate oss nii ka siin laulutekstis on teie enda nina all kogu Tõde, räägiktakse ka kristlikult kolm-ainsusest.

https://www.youtube.com/watch?v=a8sVUVpDklM

https://imgur.com/VjBChty

Pildil olev (olend) eksisteerib samaaegselt ja igavesti kolmes isikus (2 põues + ise). Mitte ainult Kristlus ei räägi sedalaadi (kolme) ühendumisest üheks (kolm-ainsuseks)(, kuna see pilt ilmselgelt pole kristluse materjalidest).

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 74
Re: Muusika, muusika ja mitte ainult.
« Reply #5 on: 19 Feb 2023 »
Meister
Edvard Hagerup Grieg
on nimepidi teadmata enamikele, kuid sisu poolest olete enamus kuulnud multifilmide/reklaamide jms taustal tema loomingut(, või tuleks väljendada Jumala loomingut läbi tema manifestatsiooni?).
(Perenimi "Grieg" viitab tänapäeval tuntud Gregor-klannile, UK-skandinaavia sugulus-sidemetele, mille põhinäide täna on tuntud sportlane MMA-võitleja/poksija Conor McGregor)

Isegi Eesti sõjakirjandus esitab ühe väejuhi kohta mõtte, et loodus mõjutab geeniuse idanemist. Kõlab loogiliselt, et väetis kui looduse osa abistab seemnel Realiseeruda (suur mõisteline "R" (!)), muidugi kui selgitusi ei leia ka siis hüppab spontaanselt üles materjalistlik "aju/neer otsib põhjendusi" stiilis selgitus uskudes, et aju/neer peale keha ka peenmateeriaga seondub. Niiet, ei tea, kas norralase jumalähedase resonantsiga looming just viikingite loodusest tuleneb nagu mõni arvab eesti väejuhtide kohta, kuid Animism kui mittekahesuse aspekti sisaldav nähtus võib seda teoreetiliselt tekitada, kuid enamasti animismi-teemadel on illusoorne "olen maausku rahavas"-mentaliteet, mis ei tea vaimsusest ega animismist miskit, ega ole vaimne. Nii ka kahtlus, et vaevalt, et norraka loomingu puhul männid-põdrad põhjendasid, pigem ekstreem-mindfullness muusikaga.

Mürakolmiku tekno, punk, rokk kõrval on ka mitme-energeetiline orkestrimuusika sageli liialt lärmav ja tekib küsimus, et mismoodi siis sümfopala on kuidagi vaimsem/parem karjuvast rokist. Ega lihtvastust poelgi, mis viitab, et vastus vib lõppeda paradoksis nagu mitmed vaimsed teemad. Ultimaatsel kõrgusel/perspektiivis esineb sageli selgitus stiiliga "tead automaatselt", seal mõeldakse, et dualistlikku inimkeelt kasutada ja/või dualismi kasutada pole võimalik, vaja on nö kogeda-teada. Personaalselt ma ise ei eelista lärmi kusagil, isegi allolevas näitemüras loo lõpupoole. Siit saab muidugi minna EneseKaeveni ja küsita küsisõnu nagu Miks; müra on traumadega enamasti seotud, sõjakuulutav, niet ultimaatsel tasandil miksitamise küsimusega võib miskit leida, kuid saab ka ratsionaalselt läheneda üldistades ja vastuküsida, et kas te olete näinud nn vimseid inimesi kes mürakolmikud kuulaks ja vastus on Ei.

Emotsioonid ja mõtted on fundamaent, muud suurt ei esine. Budism muidugi tegeleb mentaal-süsteemi peensuste uurimistes, näiteks jaotab emotsioonid kahteliiki, ja uurib haruldasi seisundeid jne, kui üldiselt on emotsioonid on ühed enamesinevad nähtused ja muusikud on tabanud nende nähtuste peensusi kõige sügamalat, isegi sügavamalt kui budistid. See on siis muusikashanri lühikirjeldus ja muidugi kes on muusikat natukenegi õppinud, sel on sellised muusikashanrid nauditav viis eristada asju ja seostada emotsioonidega. Olete ehk kursis, et mõned isegi nutavad kontserditel- see on muidugi sageli ka teatraalne tegevus, sageli labiilne aspekt, sageli spirituaalse seisundi aspekt, sageli muud- kuid siin lauses rõhutame, et muusika on emotsioonide keel. Ka loomade vahel kui väikeloom teem eriti kihisevat heli, siis see hirmutab suurt vastaslooma kuna tolles tekivad hirmu emotsioonid jms.

Einsteini välimusega Norraka vaimsed ütlemised Wiki andmetel:

Quote
1881: "I must admit, unlike Svendsen, that I left Leipzig Conservatory just as stupid as I entered it. Naturally, I did learn something there, but my individuality was still a closed book to me."
Tõlhe: tolla elasin mu ego-identiteedis

Quote
1907 interview, Grieg stated: "I have written Norwegian Peasant Dances that no one in my country can play, and here comes this Australian who plays them as they ought to be played! He is a genius that we Scandinavians cannot do other than love."
Tõlge: Mittekahesuse populaarseim sünonüüm on Armastus


Quote
1907 at age 64 from heart failure. He had suffered a long period of illness. His last words were "Well, if it must be so."
Tõlge: on mis on, alistu reaalsusele.

Enamasti multifilmides ja muus kultuuriruumis tema norramuusikat kuulete, näiteks nagu siinses näite loos. Kui räägitakse vana-joogidest erivõimetest, siis tänapäeval on enamik valgustust ilmselgelt Läänes mitte Indias/Idas, ja isegi vanas ajs oli küllalt näiteid kes indiale kuidagi alla ei jäänud kui näha osata. Meister-sensitiiv emotsioonide-muusika sektoris. Kui ei resoneeru, siis ei maksa ka egoismi kukkuda ja müraks tituleerida- on inimesi, kel on võti et sellsit loomingut aduda. Muidugi võiks vastuküsida, et kas siis ülalmainitud mürakolmiku osas samat võtme-ideed ei saaks tuua. Ratsionaalsus vastab, et ei, kuna mürakolmiku kuulajaskond ei veena oma argumentidega, sedalaadi postitust ei suuda teha, kuid üliultimaatsel tasandil loomulikult kõik on nagu on, üks müra kõik inimese sensoritest.

https://www.youtube.com/watch?v=dyM2AnA96yE

Q11

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 43
Re: Muusika, muusika ja mitte ainult.
« Reply #6 on: 21 Feb 2023 »
See Ukraina bänd esitab hindu-temaatikat oma lugudes ja see video räägib Hanuman'ist, keda peetakse kõige lihtsamalt väljakutsutavaks jumaluseks, kuna seletus oli kuidagi nii, et ta ei pääsenud edasi kõrgematesse reaalsustesse vaid jä'i surematu kehaga inimreaalsuse tasandisse, niiet lühikesed kiiremad kaablid et temaga kontakt saada erinevalt kõrgemates reaalsustes olevates tegelastest. Näiteks on internetis näited, kus ca kuu-kaks intensiivset harjutus-tööd tekitab kontakti. Need on siis needamad harjutused, mida harjutuste kataloogis esitame, palved, taotlused, visualiseeringud, kuid ka mõned küsitavamad rituaalid materiaalse toidu annetustega või kuidas seda eesti keeles kutsutakse. Videos olev indakeelne lüürika on üks tekst, mida harjutused kasutavad, ja igapäev tunnikesed tegeletakse sedalaadi palvetega, mantratega, ma niemtan seda kokkuvõtvalt Teenimiseks, Worship. Hanumani ehk ahvjumala teenimist soovitavad õpetused kindlatel eesmärkidel/vajadustel. Lühikommentaar on selline, et õnnestumise tulemust on samaväike nagu spordiklubide joogaklassides (0-1%) ja vaja on rohkemat arusaama, kuidas mentaalsus olema peab, et miskit õnenstuda. Eludevahelise Karma jutu juurde mainitakse mitmetes videodes, et kõrgeeimate jumalustega kontaktisaamiseks on vaja 9 (jumalat teenivat) inimelu et lõpuks kontakt tekiks, mitte 1-2 kuud nagu "madalamate" puhul nagu siin näites Ahvjumala puhul.
Tegu on spirituaalsusega ja seda esines mitmetes koolkondades, näiteks kristlik palve ja mentaalsus pole palju erinev hindu näidetest.

Üks kommentaar video alt:
Quote
India Gave world Hinduism in form of Yoga etc
Now  World is saving Hinduism for INDIA.
Tõlge: tänapäeval asub vaimsus indiast väljas ja Lääs õpetab indiale vaimsust.
See kommentaar on teada tuntud tõde, isegi lääne õpetajatega youtubes mittekahesuse miitingutel osalevad mitmed indud, mitte vastupidi. Selline paradoks, tsüklilisus, võimalik, et ka karmiline selgitus.

Nende mõnekuuliste harjutuste juude muidugi antakse ka hoiatused et võib negatiivseid olndeid kohata jne. Selline esoteerika teema ja siin foroumis esoteeriakt ei kajasta. Lihtsalt teostame spirituaalseid harjutusi et läheneda jumalae, mitte ei teosta valedel eesmärkidel ja valel viisil.

Tähelepanu suunavavalt ilma mingi hinnanguta, lihtsalt tähelepanu harjutusena: juudilikud meelekohtadelt rippuvad patsid kuna erinevalt mahedama koolkonna juudid ei täidavad piibellikku soovitust meelekohtadelt mitte pügada, radikaalsemad juudid ja sikhid ei püga kusagilt ja peavad pikad juuksed kokku pakkuma nagu videos näha, sikhistlikult primitiivsed käevõrud ainult et neil on ainult hõbedased, peopesal olev ring peaks olema päikese sümbol ja selle ümber võib väikesi punaseid täppe joonistada et kiiri kujutada ja hoida peopesa näitamine vastutulijale tõstetud käsivarrega on siis rahuga tulemise sümbol ja rohketel gurude piltidel seda ka näeb, kuid päike sinna juurde ilmselt võimendab rahutaotlust, võibolla lihtsalt kindlate rituaalide/tantsude maaling, tal on sõrme siseotsad värvitud päikesekiirte eesmärgil. Rohkem hetkel ei märka, eka vaadake ise ja jälgige kuidas teie tähelepanu liigub, see on mindfulness, mis teete. Ja võib ka sellsie harjutuse pakkuda, et jälgige kuidas mõtted on seotud. Tuleb välja, et kõik mõtted on seotud ja valituks osutuv seoseniit on enamasti lihtsalt tugevaim/lühim niit, aga mitte alati ja sageli viskab väga huvitavaid seoseid. Seda mõtete jälgimist teete niikuinii kui olete autentses identiteedis suurema osa ajast. Vaadake siis videos olevaid detaile ja jälgige kuidas teie mõtted kerkivad ja mis seosed neil jadamisi on.

https://www.youtube.com/watch?v=cYhM4LMBfik

Üksik

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 17
Re: Muusika, muusika ja mitte ainult.
« Reply #7 on: 18 Mar 2023 »
Tänase päevani on osadel hoonetel pealkirja Kino asemel Pildimaja, ja video/filmi mõiste on piisavalt kiirelt piltide vahetamine et tekiks animatsioon/film. Tänu tehnoloogia arengule on videodes kujutatud niipalju asju, mida vanasti tuli füüsiliselt ise kogeda, näiteks ainult mikroskoobiga vaadata.

Allolev animatsioon on väga oskuslikult tehtud, muusika osas ma ei resoneerunud kuidagi.
Aga video osas siis soovitan tähelepanu juhtida, et on pidev mutatsioon/liikumine, seega püsivalt mingit objekti üldiselt pole. Isegi kui mõnda kuju näete mõne sekundi, sisi tegleikult muteerub see kuju ka nende sekundite jooksul kuni lahustub millegiks muuks. Ja on võimalik aduda, et selline pidev muteerumsie sõnum on, et objekte pole vaid on protsess, või niemtada seda animatsiooniks, või juhtumiseks. Ja sellist sõnumit võite aduda, vähemalt suurema ekraani pealt vaadates seda küll adub. Lisaks need aimatavad potensiaalsed objektid (inimesed, linnud) on pidemas muteeruvuses ja kasp ooleldi ülemuteerunud juba uueks objektiks või koheselt ebamaised, siis peaks olema raske tituleerida konkreetse terminiga neid, ja mõni objekt lausa abstraktne, sageli loogikavastane nagu osad keerukad kõrgema matermaatika kujundid. Selline lisa-asjaolu samuti raskendab objektide nimetamist.
Kui soovida erinevaid objekte loendada, või erinevaid potensiaalseid olendeid, siis neid mahuks poole minuti sisse ilmselt sadu või tuhandeid selle muteeruvuse kestel.
Kuna tähelepanu on viivituslik, aeglasem, ja visuaalselt väikse pinnaline, ning võib lisandude tähelepanu hajutavaid muid faktoreid, nagu heli vms, siis ei ole ohtu, et tuhandeid mälestusi või emotsioone käivitatakse vaid pigem ikka mõõdukalt nagu tavaolekus ja suurt osa ei jõuta tähele pannagi ega mäletata.

Eelmised asjaolud on osaline selgitus, miks niimesed sageli väljendavad spirituaale kogemuse järel fraasiga "ei oska sõnadesse panna".

Et esmalt siis selline sõnum objektide kohta võiks tunnetada.

Kuna mainitud muteeruvust on niivõrd palju, ehk teisisõnu tehniliselt on tohutult palju objekte, siis on väga tõenäone, et inimese mentaal-aparaat leiab seoseid nende objektide ja mälestuste vahel ja muude mentaal-objektide vahel, näiteks hirmude jne.
Nii nagu muusika järgi paneb see mentaal-aparaat jala rütmiliselt tatsuma, siis ka selline seostamine toimub automaatselt ja nii on sellsie animatsiooni vaatamisel väga tõenäone, et mõni objekt/kaader animatsioonist toimib võtmena, mis avab psüühikat. Näitena, kui olla tavaline inimene, kes õudusfilme kardab, siis selles animatsioonis kahtlemata leidub kaadreid, mis hirmu emotsiooni käivitavad, noh näiteks on seal animatsioonis nagu filmides vaimudel silmad omapärased ebainimlikud, siis selline kaader käivitab kas kõheduse tunde vms ja/või kaasnevalt mälestusi. Ja animatsiooni järgselt kipub mõne tunni pärast meelde jääma just mingi kindel kaader/objekt, siis tuleks mediteerida järgnevatel päevadel selle nähtu üle ja vaadelda, et mis tunded ja mõtted kaasnevad, ja mõtiskleda selle üle.
Erinevad päästikud käivitavad erinevaid psüühika osi, nii igapäeva elus kui ka animatsioonide vaatamisel.
Traditsiooniline meelevaigistamise meditatsioon on vastand sellsiele meelepommitavale animatsioonile, aga toimivad mõlemad, analoogselt sörkjooks tuhande kalori mahus aitab tervisele kaasa nagu ka kiire jooks sama energiakulu mahus lühema aja jooksul. Nii ka erinevad vaimsed meetodid on omamoodi toimivad. Sellised animatsioonid võivad sagedamalt toimida selliste võtmetena, mis avavad haruldasemaid ruume. Isegi vanades psühhiaatri filmides näidatakse patsientidele paberkaartidel pilte ja jälgitakse nende reaktsioone ja kommentaare.

Et teisalt siis sellsied asjaolud, peamiselt siis et psüühika puhul on selline võtmete proovimise süsteem toimiv, eriti platoode ületamise jaoks sobilik vast. Praktiliselt väljendub, et inimesed lähevad korra aastas retriidile või kuhuile laagrisse, kuna sealt enamasti saab päästikuid, mis panevad nn endassse vaatama.

Animatsioon salvestub mälestustesse ja tulevikus võib mõni objekt/kaader seal aktiveeruda meenutusena teatud elujuhtudel, näiteks kasvõi kui hakkate kunagi chakra-meditatsioone harjutama, siis võib just selle animatsiooni mõni kaader mälust ette tulla.

Visuaale võib ka võtta kui vormiks vormunud nähtusi, näiteks siis jääkamaka vormi võib võtta vesi, või mingi sõnum/idee psühholoogilise mittepaindlikkuse/järeleandmatuse kohta. Seda teevad sageli unenäo sümbolite lahti-seletajad. Animatsioon on hea praktika lahtilaskmise osas, igasugused interpretatsioonid ja taipamised, sh hirmutavad, tuleks lasta kulgeda.

Sedalaadi animatsioonide puhul saab vaatlejana aduda, kuidas meel üritab termineid pakkuda nähtule. Mõnede visualiseerimis harjutustega saab kogeda, kuidas meel hakkab ise suunama muteeruvuse/joonistamise protsessi, kui tähelepanu viiakse väiksele visuaalsele kübemele, või hägusele/hägustatud pildile. Taas eesmärgiks pole niivõrd harjutuse valdamine, vaid taustasõnum, et meele natuur on kõike selgitada, korda ja loogikat luua.
Ultimaatsema perspektiive kohalt räägivad mõned, et taustasõnum või tegelik sõnum/iva peitub lõpuks vaikuses, ja teksti puhul siis sõnade vahel olevates tühikutes. Aga maisema perspektiivi pealt võetuna on selles postituses ivasid vast ka mujal kui tühikutes.

Meenub, et üks juba valgustunu/realiseerunu naine tõi kunagi huvitava näite, et oli küll tsölibaadis aga ühel õhtul aegajalt viis tähelepanu teleka multifilmile, mida laps vaatas ja ühel hetkel tõmbas teleka multifilmis esitatud romantiline sõnum tema tähelepanu ja ta sai sellest enneolematu orgasmi niiet oli terve päev sellest pilves. Kuna tegu on autentselt valgustunuga, siis selliseid näiteid tuues võib ka kindel olla, et nad ei mõelnud lugu välja. See on siis näide, kuidas visuaalsed võtmed võivad mõjutavada inimesi ja sh isegi juba valgustunuid. Vaevalt, et tsölibaat põhjustas, ja vaevalt, et tavainimestega see nõnda juhtuda võiks, aga teadatuntud asjaolu on, et mitmesugune tundlikkus kasvab vaimsel teekonnal. Tulles tagasi animatsiooni juurde, siis olenevalt vaimsuse staadiumist võivad erinevad võtmed tavapärasest intensiivsemalt mõjuda.

Sellsied tähelepanu osutamised sellsie video osas. Mõned visuaalidega ei tegele üldse, siis vähemalt kommentaaridega animatsiooni näide annab miskit aimu ja ehk resoneerub miskit.

http://www.youtube.com/watch?v=8xv2Rmo8dJs

Q11

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 43
Re: Muusika, muusika ja mitte ainult.
« Reply #8 on: 21 Mar 2023 »
Üldmõiste "Kristlik meditatsioon" omab alaliigina "Contemplative prayer"/"Mõtisklev palve" ja ega seda lihtne tõlkida pole. Kui pidada budismi (kui) meistriks meditatsiooni teemal, siis üldine meditatsiooni termin selles on konsentratsiooni/tähelepanueesmärgiline meditatsioon, kus tähelepanu hoitakse objektil nagu hingamine, või konsentreeritakse/eesmärgistatakse muudele objektidele, näiteks mõtiskletakse jumaluse kujust või mõnest mantralausest. Niiet kui hoida tähelepanu mingil tarkuselausel, nagu hindumantral või piiblisalmil, siis üldiselt ongi konsentreeritud meditatsioon/harjutus ja mõtisklus on selles esindatud kuna korratav salm/mantra on mõtestatult arusaadav kogu protsessi jooksul. Kui paremat tiitlit valdkond ei paku, siis võiks mõtisklevaks palveks tituleerida videonäites oleva praktika.

Ega palju erinevust pole ju hinduistlike mantratega. Antud videos on küll koorilaulu vormis mitmekesi, aga on ka palju näiteid kus hinduismi mantraid lauldakse koos kooris, mitte üksi ja mitte vaikselt mõtetes.

Salmi kordamine algab mõtestatult, seejärel mõne minuti pärast automatiseerudes kaob mõtestamine ehk meele töö ja muid segavaid mõtteid ei lisandu, mis on vaigistava meditatsiooni põhieesmärk et nö märgata jumalat müramõtete vahelt. Ametlikult eesmärgiks ilsmelt pole lasta kaotada sügavat mõtisklemise hoiakut, seega võib proovida hoiduda nö ärakukkumisest kui soovida olla seadusijärgiv kodanik. Samuti aktiveerub intuitsioon, mis võib äratada sügavama arusaama korratava salmiteksti sisu osas, või mingit paralleeli muude arusaamade/mäluteadmsite vahel, võib ka muidugi juhtuda palju muud meditatiivsetes seisundites. Matemaatika on näida, kus kaua-aegselt hoitakse meelt ülesande lausel, et leida lahendus. Võin omapoolselt tuua näite, et olen hoidnud kuskil 3 tundi järjest ühel matemaatika ülesandel tähelepanu ja isegi nutnud sinnajurude ja seejärel saabus enneolematu taipamise tunne ja ma ei omanud eales enam raskusi reaalteadustega. Mainin lisanäitena, et enamus tänaseid valgustunuid võivad olla jälginud ühte mentaalset objekti/asjaolu aastaid suurte depressioonide saatel, näiteks et kas nad on sissesöödav supp või ikka pole nad supp. Niiet, kordamine on tarkuse ema, ja muu selline mantralik, ja mõtisklev mantrarlus/palve.

Selle video sõnum:

Quote
Olgu Püha Rist mu valgus / Ärgu ma iial järgnegu draakonile Astu tagasi saatan / Ära kiusa mind oma tühisustega See, mida sa mulle pakud, on kurja / joo oma mürki
--
    Crux sacra sit mihi lux / Non draco sit mihi dux
    Vade retro satana / Numquam suade mihi vana
    Sunt mala quae libas / Ipse venena bibas

In English:

    “Let the Holy Cross be my light / Let not the dragon be my guide
    Step back Satan / Never tempt me with vain things
    What you offer me is evil / You drink the poison yourself.”
(Salmis "quae" ladina/hispaania/brasiilia hääldus on eestipäraselt Kvee ja kõlab nagu eestisõna "vee"/vesi pluss k-täht ette, Kvee, jt q-sõnad sarnasel, muu hääldus nagu loete. Tulevikus räägime ka nn Varjutehinkatest, ja näitena saame kasutada minu Varju, mis selgitab, miks ma sellsie lõigu siia sulgudesse lisasin.

Esoteerikas on salm isegi alloleva sümboljoonistusena teostatud, kus näiteks keskmine/horisontaalne joon omab tähti NDSMD, mis on siis esitähed ladinakeelsele "Non draco sit mihi dux", salmi lause nr 2.
https://imgur.com/26Ntqoo
)

See ladinakeelne salm on ilmselgelt eksortsismi eesmärgiline, kuna omab nn sajatusi, ja siin foorumis me ei kajasta sedalaadi esoteerilisi teemasid. Kuid vaimsuse perspektiivis võib interpreteerida seda teksti täiesti viamselt ja mittekahesuselt, ning see salm on lühidane meeldejätmiseks. Kui see kena näiteheli meelde jääb helimällu, siis omahäälselt mõtetes saab seda tööülesannete vahel praktiseerida.
Kõigile tuntud Ulrich Leonard Tölle toob salmitekstiga sarnaselt näiteid, kuidas tema kui valgustunu puhul on tajuda mõttepilvede puhul konkse, mis püüavad teda/valgustunut kaasa tõmmata ja kui on eriti tugeva tõmbejõuga mõte, siis selle valgustunu puhul nn kohal-olu tunne automaatselt suureneb, ta demonstreeris seda kui punnitatud silmadega jälgimist- mõtteid võib pidada salmitekstis olevaks draakoniks. Näiteks, ja näiteks muid mittekahesuse interpretatsioone saab salmist võtta, aga ma ei taotle siin seekord konkreetset salmi lahti interpreteerida, seega ei paku rohkem interpretatsioone.

Tõsikristlaste puhul hommikupalve rituaalides korratakse samuti sedalaadi palveid ja kui rituaal rutiiniks muutub, siis hakkab taotlusjõud kasvama ja meelekindlus tuntavalt kasvab, mistõttu psüühika muutub äga rahulikuks nagu moslemitel/kristlastel see enamasti on.

Külalistele tähelepanu juhtimiseks veel, et videos olev legendaarne maaling omab ühte silma tumedamana kui teist silma, seal on prohveti vasakpoolne keha üks inimene ja parempoolne teise silma poolne keha teine, sestap siis ka parempoolne silm on tumedam. Sarnane on Ying-Yang sümboli kahepoolsus aga ma olen unustanud selel maali ametliku interpretatsiooni, kas ta sõunm oli, et prohvet kui inimene on ühes osas dualitlikus maailmas ja teises osas mittedualistlikus, või oli seal ametlikuks sõnumiks mingi muu mitmetahulisus valgustunute puhul. Eks proovige ise oletada, mida sümboliseerib selline poolitatud inimesega maal. Sümbolismi on ristiusus rohkelt, näiteks kolme sõrme ühendamine üheks on väga tuntud sümbol vastukaaluks meditateerijate kahesõrme ühendamisele, ja maalil hoitakse vasaku käega kindlat sümbolit. Minu hinnangul on sellsit kirjanduslikkust või sümbolismi nii palju, et kristlus algajatele ei pruugi sobida, küll aga edasijõudnumatele. Meenub praegu veel radikaalsemad süsteemid, nagu näiteks Zen-budism, kus inimesi lausa pekstakse, et nende meel väljuks traditsioonilisest seisundist. Aga postitust kokku võttes, siis kõik süsteemid omavad palju ühist, nagu ka kogu sport omab erispordi alade vahel palju ühist, ning siin postituses peateemaks olev krisltik meditatsioon on üks toimiv meetod. Lisan ka ultimaatsemast vaatepunktist siia, et kõige raskem on Zen'i "Lihtsalt istumise" meditatsioon nagu paljud valdkonna huvilistele tuntud valgustunud on maininud, seal ei ole mitte mingit eesmärki, ei eesmärki hingamist jälgida ega muud eesmärki, see on meditatsioonide kuningas. Algajamatele on aga krisltik slami kordamine (kui eesmärgistatud meeleharjutus olla sügavmõtlik teksti kordamise ajal) väga hea.
Aga te ei pea just esoteerilsit salmi valima ja võõrkeeles, vaid eesti keeles ja teie koolkonna mõtet sisaldavat ja siis mõtetes üksi laulma, mitte valjusti ja kooris, kuid miks mitte kak ooris kui võimalsut on. Minule meeldib see heli ja resoneerun sellele, ja siin teemas ma jagan ainult vlaitud resoneeruvat muusikat/videosid, seetõttu jagasin jsut seda pala, aga juhuslikult on see esoteeriline ehk keelatud temaatikaga selel foroumi jaoks, seetõttu valige miskit, mis pole esoteeriline, Youtube peaks pakkuma teile sarnast ja seejuures vaimset vlaikut.

Lisan allolevas postituses mõned praktilised näited, kuidas igapäeva ellu sellsieid praktikaid tuua. Praktika algab selelst, et te ei lähe ahmi järgmist lugemispala peale seda psotitust, vaid teostate praktiliselt toimingud, mida all kirjeldatakse.

...
https://www.youtube.com/watch?v=fRXNsY9YTrM

Naut

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 74
Re: Muusika, muusika ja mitte ainult.
« Reply #9 on: 22 Apr 2023 »
Sõu, soo, ss' - so beautiful/pjuutifal.
Alati, alati, ja alati muidugi, teekonnaline võiks vaadelda, kas muusika konksustas mälestus-mõttesse. On mis on- kui on eso, siis olen lugenud uulnud niirohke erivärvi esoteerikaiid, alustades rohelisest maagiast ja lüpetades mustaga. On mis mon- kui pole eso vaid vaimsis, siis on budalik guldreegel kõige ignorantsuslikkuses. Raske on parandada õigekirja vigu eelmistes lausetes, kas nõustute ja allute ses osas, st alistute? Mina küll.

Teekonna mõista on loomulikult ida-idamaadest põhiliselt tuntud, seal kus sõma Tee ja ka joomiseTee rituaal nõuka-aja kirjanduses populaarseks sai. Nüüd brutaalselt öelduna- ei ole midagi visuaaselt, ei teed, ega joogijooki, ega eesmärki. Amneesia ehk mälukaotus lükkab ümber ainult ühe küsimuse, seetõttu et nn minatunne jötkub ka mäöluta.

Juhtub imeliselt kauneid looduspilte, mis on keeleatud siin foorumis esitada, kuna eesmärgis pole loodus. Samuti sensos-aparaadiga lõimudes peale pildi ka heli on kaunis resoneeruv teinekord. Kuid, kellele?

http://www.youtube.com/watch?v=3wufYVXNmzw

OP

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 21
Re: Muusika, muusika ja mitte ainult.
« Reply #10 on: 26 Apr 2023 »

Take a break from the world, from society, from social media,from everything external
It's time to reflect on your life, your goals, your relationships and many other things.
Embrace loneliness and stop rejecting it, it's exactly what you need in your life the most !
In order to be present and have moments of peace and tranquility, you have to get into a clear state of mind, a state in which thoughts remain thoughts and you are one with the things around you.
I included nature sounds and a slow melody so I can create the environment for you to get into that state of deep contemplation.

https://www.youtube.com/watch?v=lLc4a4nZv4E

Q11

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 43
Re: Muusika, muusika ja mitte ainult.
« Reply #11 on: 06 May 2023 »
Ülemõistuse ehk transtsendaalne ja muud ülemuslikud sõnad kuni terminini "transsi-viiv" esinevad kui inimkeelt/intellekti/mõistust kasutada ei saa, näiteks mittekahesus on selline, samuti Koraan annab kirjeldusviidana mõista, et inimestele on mõsitetamatu, tuntud valgustunud ütlevad, et ainult viidad ehk pointerid sh kirjanduslikkusega on parim võimalik meetod.

Keleliselt raskelt tõlgitav tekst, sisuliselt raskelt interpeteeritavad viidad, aga võimsalt resoneeruv. Rebuhoiatus!

Quote
1632 revision[2]
Veni Creator Spiritus,
Mentes tuorum visita,
Imple superna gratia,
Quae tu creasti pectora.

Qui diceris Paraclitus,
Altissimi donum Dei,
Fons vivus, ignis, caritas,
Et spiritalis unctio.

Tu septiformis munere,
Digitus Paternae dexterae,
Tu rite promissum Patris,
Sermone ditans guttura.

Accende lumen sensibus:
Infunde amorem cordibus:
Infirma nostri corporis
Virtute firmans perpeti.

Hostem repellas longius,
Pacemque dones protinus:
Ductore sic te praevio,
Vitemus omne noxium.

Per te sciamus da Patrem,
Noscamus atque Filium;
Teque utriusque Spiritum
Credamus omni tempore.

Deo Patri sit gloria,
Et Filio qui a mortuis
Surrexit, ac Paraclito,
In saeculorum saecula. Amen.

English translation[3]

Come, Holy Ghost, Creator blest,
Vouchsafe within our souls to rest;
Come with Thy grace and heav'nly aid
And fill the hearts which Thou hast made.

To Thee, the Comforter, we cry,
To Thee, the Gift of God Most High,
The Fount of life, the Fire of love,
The soul's Anointing from above.

The sev'n-fold gifts of grace are Thine,
O Finger of the Hand Divine;
True Promise of the Father Thou,
Who dost the tongue with speech endow.

Thy light to every thought impart
And shed Thy love in every heart;
The weakness of our mortal state
With deathless might invigorate.

Drive far away our wily Foe,
And Thine abiding peace bestow;
If Thou be our protecting Guide,
No evil can our steps betide.

Make Thou to us the Father known;
Teach us the eternal Son to own
And Thee, whose name we ever bless,
Of both the Spirit, to confess.

Praise we the Father and the Son
And Holy Spirit, with them One;
And may the Son on us bestow
The gifts that from the Spirit flow! Amen.
https://en.wikipedia.org/wiki/Veni_Creator_Spiritus
https://www.youtube.com/watch?v=HEKuxUOPzk8

Võib soovija eelviimase rea pealt lühikokuvütta: "And Holy Spirit, with them One;". Võib ka näha vanema kosmoloogia termineid nagu Elementidest Tuld ("fire") ja tõlgendada tulekogemuse liinis. Ja muudmoodi. Oluline selleajal on brutaalne levinud arvamus: intellektuaalne välistamine kaeves ei ole piisav, ning sellest üldisemad seisukohad nagu islami konkreetne ütlus, et mõista/mõistus pole piisav.

Varju omalistele soovitav märgata videos raamatut ja seejärel analüüsmediteerida, aks raamat saab olla vale, selline vana raamat. Duaalsusekunstnikele, kes inimkeelest hubvitatut, mõelgem, millsieid dimensioone tähtedele ja tekstilõikudele lisada, et viia olukord lähemale jumalale/ülemõistuslikuks. Näiteks sikhimi kirjutajad taipasid, et võiks luulemõõtme lisada, ja videos olevas raamatus on tekstile lisatud noodidimensioon, milliseid dimensioone veel saaks lsiada? noh, ja kui te teate vastuseid kõikidele minu küsimsutele mida eales küsin, siis milline võiks olla teie selgitus ,et miks te minu küsimuste peale ise ei tule, ja miks te käesolevas lauses oelva küsimuse peale ei tule? Eelmise lause eesmärk oli teie Meelt Zen'ilikult shokeerida, nüüd järgnevad hetked jälgige, mis mõttepilved sisse lendavad ja mis juhtub, hoidke igaks juhuks kuskilt kinni.

Godspeed.

loffe

 • Administrator
 • *****
 • Posts: 53
Re: Muusika, muusika ja mitte ainult.
« Reply #12 on: 01 Jun 2023 »
Video taustapildil pühak St Benediktuse medali esiküljeks loetakse vasakut ringi, kus on tuntud tekst "V R S N S M V - S M Q L I V B", see kõlab taustaks. Parempoolne medal pühak Bene'ga on ametlikult medali tagapool.
Sellel tuntud ehtel pühaku paremas käes on rist ja selle all mürgitatud veinipeeker, teise käe all on lind mürgitatud leivaga.
Ainult kujundid-viidad saavad jumalat seletada.

Praktilises duaalses maailmas on elutarkus, et suurimate tõdedeni, arenguteni, avastusteni jõutakse kaudselt, kõrvalefektina, ehk siis mitte otseselt, nii ka jumalaga ja piibel on näide.

Ladina keelset teksti leotakse patsiendile kellele viidatakse kui Him/Her (Tema/Temake), seetõttu Googel tõlgib kui "tema (tema)".
Teksti puhul pöördutakse pühakute poole. Ametlikult eksortsismi eesmärgiline tekst, ning medal, kuid medalit interpreteeritakse mitmeti, näiteks kasvõi kantakse kui toidumürgituse vastase ehtena.

Nimi 'Benedictus' peaks ladina k sõnana tähendama blessing/õnnistus.

Kuna olen töö tõttu tuhandetes kodudes viibinud, siis kristlastel on sageli kogu sein täis ikoone ja nende hulgas ka Bene oma legendaarse "V R S N ..." mantraga.

Video eeslugeja loeb lause ja teised kooris kas kordavad või täiendavad mingi kinnituslausega. See on väga tuntud ka indias, nii buda munkade kui teiste puhul. Loomulikult on tegu meeleharjutusega, kuna meel on vaiki ootamas et iga 20 sekundi pärast lausuda näiteks "aamen".

Alltoodud teksti osas on kujundirohke nagu ikka. rohkelt ingleid-asju nagu ka hinduismis jumalusi. Sõna Aamen on võrreldav india Omm'i sõnaga, millega alustatakse enamikke mantraid. Jne.

Selle video looja on osava kunstiloomingu teinud, pannud "VRSN"-i mantra taustaks ja teksti ühislugemise ühte videosse.
Proovige enne lõunauinakut kuulata.

https://www.youtube.com/watch?v=TXxcaXfnoXE

https://imgur.com/Z1ts9jB

Quote
Isa ja Poja ja Püha Vaimu nimel. Aamen.

Kõigeväeline Jumal Isa, kes tahab, et kõik inimesed pääseksid, olgu teie kõigiga.

Vaata õnnistatud vett. Saagu meile pääste ja elu Isa ja Poja ja Püha Vaimu nimel.

Kõigeväeline Jumala halastus,
kallid vennad, palvetagem
nii et kõigi pühakute eestpalve mõjul,
Las ta lahkelt kuuleb oma Ecc1esia häält meie venna N. jaoks,
keda (meie N. kõlas, mis) surub tõsine suhe.

Issand halasta.
Issand halasta.

Kristus halasta.
Kristus halasta.

Issand halasta.
Issand halasta.

Püha Maarja, Jumalaema,
Pühad Miikael, Gabriel ja Raphael,
Kõik Jumala pühad inglid
Püha Eelija
Püha Ristija Johannes
Püha Joosep
Kõik pühad patriarhid ja prohvetid,
Pühad Peetrus ja Paulus, Püha Andreas,
Pühad Johannes ja Jaakobus
Kõik pühad apostlid ja evangelistid, palvetage meie või tema eest.
Püha Maarja Magdaleena, palveta meie või tema (tema) eest.
Kõik Issanda pühad jüngrid, palvetage meie või tema (tema) eest.
Püha Stéphane, palveta meie või tema (tema) eest.
Saint Laurent, palveta meie või tema (tema) eest.
Pühitsege Perpetua ja Felicity, palvetage meie või tema (tema) eest.
Kõik pühad märtrid, palvetage meie või tema (tema) eest.
Püha Gregory, palveta meie või tema (tema) eest.
Püha Ambroseus, palveta meie või tema (tema) eest.
Püha Jerome, palveta meie või tema (tema) eest.
Püha Augustinus, palveta meie või tema (tema) eest.
Püha Martin, palveta meie või tema (tema) eest.
Püha Antonius, palveta meie või tema (tema) eest.
Püha Benedictus, palveta meie või tema (tema) eest.
Püha Franciscus ja Dominic, palvetage meie või tema (tema) eest.
Pühad Ignatius (Loyolast) ja Franciscus (Xavier), palvetage meie või tema (tema) eest.
Püha John Mary (Vianney), palvetage meie või tema (tema) eest.
Püha Katariina vanem, palvetage meie või tema (tema) eest.
Püha Jeesuse Teresa, palveta meie või tema (tema) eest.
Kõik pühakud ja Jumala pühakud, palvetage meie või tema (tema) eest.

Ole armuline, päästa meid või teda, Issand.
Issand, päästa meid või teda kõigest kurjast.
Päästa meid või teda, Issand, kõigest patust.
Issand, päästa meid või tema (tema) kuradi püünistest.
Issand, päästa meid igavesest surmast või tema (tema).
Oma sünniga päästa meid või teda, Issand.
Päästa meid või teda, Issand, läbi oma püha paastu.
Päästa meid või teda, Issand, läbi oma risti ja kire.
Päästa meid või tema (tema) läbi oma maetud surma, Issand.
Päästa meid või tema (tema) läbi oma püha ülestõusmise, Issand.
Oma imelise ülestõusmisega päästa meid või teda, Issand.
Päästa meid või teda, Issand, Püha Vaimu, Paraclete'i tulekuga.

Kristus, elava Jumala Poeg, halasta meie või tema peale.
Sina, keda kurat meid kiusas, halasta meie või tema peale.
Sina, kes vabastasid need, keda rüvedad vaimud piinavad, halasta meie või tema peale.
Sina, kes sa andsid oma jüngritele võimu deemonite üle, halasta meie või tema peale.
Tema, kes istub Isa paremal käel, palub meie eest, halasta meie või tema peale.
Kes tuleb kohut mõistma elavate ja surnute üle, halasta meie või tema peale.

Patused, me palun teid, kuulake meid.
Meie säästmiseks palume teid, kuulake meid.
Et meie peale halastaks, palun, kuula meid.
Selleks, et oleksime väärt tugevdama ja hoidma end teie pühas teenistuses, palume teid, kuulake meid.
Et tõsta oma meelt taevaste soovide poole, palume sind, kuula meid.
Selleks, et teie koguja saaks vabalt teenida, palume teid, kuulake meid.
Et te oleksite väärt andma rahu ja tõelist üksmeelt kõigile rahvastele, palume teid, kuulake meid.
Et olla väärt meid kuulama, palume sind, kuula meid.

Quote
In nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti. Amen.

Deus Pater omnipotens, qui vult omnes hómines salvos fieri, sit cum ómnibus vobis.

Ecce aqua benedicta. Sit nobis salus et vita, in nómine Patris et Filii et Spiritus Sancti.

Omnipoténtis Dei misericórdiam,
fratres carissimi, súpplices exorémus,
ut, Sanctórum ómnium intercessibne permótus,
Ecc1ésiae suae vocem benignus exaudiat pro fratre nostro N.,
qui (sonore nostra N., quae) gravi necessitáte prémitur.

Kýrie, eléison.
Kýrie, eléison.

Christe, eléison.
Christe, eléison.

Kýrie, eléison.
Kýrie, eléison.

Sancta Maria, Mater Dei,
Sancti Michael, Gábriel et Raphael,
Omnes sancti Angeli Dei,
Sancte Elia,
Sancte Ioannes Baptista,
Sancte Ioseph,
Omnes sancti Patriarchae et Prophetae,
Sancti Petre et Paule, Sancte Andrea,
Sancti Ioannes et Iacóbe,
Omnes sancti Ap6stoliet Evangelistae,oráte pro nobis vel eo (ea).
Sancta Maria Magdaléna, ora pro nobis vel eo (ea).
Omnes sancti Discipuli Dómini, oráte pro nobis vel eo (ea).
Sancte Stéphane, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancte Laurénti, ora pro nobis vel eo (ea).
Sanctat Perpétua et Felicitas, ordte pro nobis vel eo (ea).
Omnes sancti Mártyres, oráte pro nobis vel eo (ea).
Sancte Gregóri, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancte Ambrósi, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancte Hierónyme, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancte Augustine, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancte Martine, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancte Antóni, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancte Benedicte, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancti Francisce et Dominice, oráte pro nobis vel eo (ea).
Sancti Ignáti (de Loyola) et Francisce (Xavier), oráte pro nobis vel eo (ea).
Sancte Ioannes Maria (Vianney), ora pro nobis vel eo (ea).
Sancta Catharina Senénsis, ora pro nobis vel eo (ea).
Sancta Terésia a Iesu, ora pro nobis vel eo (ea).
Omnes Sancti et Sanctae Dei, oráte pro nobis vel eo (ea).

Propitius esto, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Ab omni malo, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Ab omni peccáto, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Ab insidiis diáboli, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
A morte perpétua, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Per nativitátem tuam, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Per sanctum ieiúnium tuum, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Per crucem et passiónem tuam, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Per mortemet sepultiaram tuam, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Per sanctam resurrectiónem tuam, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Per admirábilem ascensiónem tuam, libera nos, vel eum (eam), Dómine.
Per advéntum Spiritus Sancti Parácliti, libera nos, vel eum (eam), Dómine.

Christe, Fili Dei vivi, miserére nobis vel ei.
Qui pro nobis tentátus es a diábolo, miserére nobis vel ei.
Qui vexátos a spiritibus immúndis liberásti, miserére nobis vel ei.
Qui discipulis tuis potestátem dedisti super dáemones, miserére nobis vel ei.
Qui sedens ad déxteram Patris pro nobis intercédis, miserére nobis vel ei.
Qui ventúrus es iudicáre vivos et mórtuos, miserére nobis vel ei.

Peccatóres, te rogámus, audi nos.
Ut nobis parcas, te rogámus, audi nos.
Ut nobis indúlgeas, te rogámus, audi nos.
Ut nosmetipsos in tuo sancto servitio confortáre et conserváre digneris, te rogámus, audi nos.
Ut mentes nostras ad cae1éstia desidéria érigas, te rogámus, audi nos.
Ut Ecc1ésiam tuam secúra tibi fácias libertáte servire, te rogámus, audi nos.
Ut cunctis pópulis pacem et veram concórdiam donáre dignéris, te rogámus, audi nos.
Ut nos exaudire dignéris, te rogámus, audi nos.

OP

 • Global Moderator
 • *****
 • Posts: 21
Re: Muusika, muusika ja mitte ainult.
« Reply #13 on: 10 Jul 2023 »
Selles lüürikas on lugu nn venna-armastusest, samasse kategooriasse liigitub ka romantiline ja looma-armastus ja mõned veel dualistliku maailma ehk tingimuslikud armastuseliigid, seevastu See mis on, on tingimusteta ja objektideta, ja Reaalsust nimetavad mitmed õpetajad tingimsuteta armastuseks.

Kogu elu on samuti lugu ja seega see lüürika räägib omakorda alam-lugu eluloo/elujutu sees.
Samuti unenäos timub mingi lugu ja kui ärkata sisi taipate, et tegu oli looga mitte ärkvereaalsusega.
Lüürikas fraas "tankar skenar iväg" tähendab masintõlkes, et mõtted on mingil teel või voos, ja nad on kontrollimatud, nad kulgevad seal ilma et oleks kontrollija või mõjutaja. See on näide, kuidas võõrkeelte valdkond "javõikaehk" muusika valdkond võivad anda mõtisklust õvik uidas nimetada, resonantsi.

Satsangi võiks alustada näiteks lüürikassel ipsanud fraasist: armastus on religioon. Head rääkimist.

https://www.youtube.com/watch?v=QK6juDgOwKk

https://www.youtube.com/watch?v=bpiepZ5wXac

loffe

 • Administrator
 • *****
 • Posts: 53
Re: Muusika, muusika ja mitte ainult.
« Reply #14 on: 17 Aug 2023 »
Masintõlke fraasis "jumalik hullus" esimene kirjeldsõna "Jumal(aloomul)ik" ei tähenda heaks-tituleerivat hinangut nagu frassis "jumalik/ülihea/võrratu tort", vaid kirjeld viitab jumala kirjeldusele/olemusele, kõik mis moodi jumal toimetab ja on on jumalik- jumalale loomuomane. Kuna kõik on jumal, siis ka näilisus on ultimaatselt jumal ehk jumalale loomupärane ehk kõik on jumalik. Näiluses eksisteeriv eetika ja näilised konseptsioonid nagu "hullus" on lõppkokkuvõttes samuti jumal ehk elumäng/eluteater, seejuures konseptsioon Hullus on isegi näilises meditsiini-valdkonnas hägune mõiste, rääkimata mittekahesuse vaatepunkti kõikidele konseptsioonidele sh mina-mõistele. Jumalik hullus on raputav vastuoluline mõiste, kuna Jumalat hinnatake positiivsele poolele ja hullust duaalsele teispoolele. Kogu termini sisu ongi raputamine: autoavarii raputab, Zen-is õpilase peksmine raputab, tuntud Osho jt raputavad käitumised teenised teadlikult rpautamise eesmärki. Hulluseks tituleeritud käitumine kahtlemata raputab, antud termin üritab jumala poole raputada, võib fraseerida ka kui "jumalaks raputada" või muid käändeid kasutada vms.

Teine sünonüüm terminile on "hull elutarkus". Ehk siis tarkus kuid ekstremaalne.

Mütoloogias Odr oli halastamatu jms, mis on kas mitteteadvustatud hull elutarkus, agavõimalik et ka teadvustatud, kuna Odr-i nimi tõlkub kui "meel/Mind", tegu pole mütoloogilise tegelasega vaid inim-meele sümbolina, mis kasutab teadlikult hullu elutarkust ehk ekstremaalseid meetoid, sh halastamatust.

https://et.wikipedia.org/wiki/Odr

Kahtlemata hullus/ekstremaalsus on tõhus meetod. Arutlust alustades tuleks vaadelda hulluse piirimaid, ja teadvustamsie asjaolu- mida ehedam ja vähem teadvustatum, seda enamasti tõhusam, või vastupidi?

Head arutluse alustamist. Tegu on tuntud terminiga, võimalik, et leiate inglise keelse variandi ja siis loete ka wikipeediast juba, head otsimsit ja arutlemist.

https://www.youtube.com/watch?v=FjHRr1cVSFk