Ultimaatselt kõik on kaootiline, reeglipäratu, lisaks muidugi ajatusele ja ruumitusele ja objektitusele mis kõik loovadki eeldused kaootilisuse väljaütlemiseks, ja muidugi ka teaduslikult tõestatud vaba-tahte puudus veenab öeldut. Seetõttu, ega mõtestamisel ja muul arusaadavaks tegemisel pole mõtet.
Paljud inimkeeles väljendatut on üldse segasevõitu. Näiteks, valdkonnalistele tuntud Yogananda puhul oli ilmselge ärkamine, kuid sinnajuurde rääkis dualistlikke uskumise, mainis budistlikult, et ta taas-sünnib peagi. Kogu budism omab sellist taassünni uskumust/fraseerimist, ja selle baasil valitakse uusi Dalai Laamasid ja usutakse objekte/õpetusi/duaalsust, olgugi, et on selge et nendepoolel poel tegu enam dualistlike illusoorsete persoonidega. Et selline raskesti hoomatav ja vastuoluline väljaütlemine neilt.
Ka fraas "näib" on mitmeti tõlgendatav/vaadeldav ja võib eksitada. Meel(t)epõhises maailmas kõik näib-tundud illusoorsele persoonile. Nii võib öelda, et kõik nähtav-kogetav, näiteks mõtted ja õunad, on kõik ajutised vormid, ja illusoorsed ehk tegelikult tühjad, nad lihtsalt paistavad nii mainitud persooni vaatevinklist. Sama terminit Näib, kasutatakse ka mittedualistlikult, kus mõeldakse et näimine kui nähtus/protsess ei toimu mitte kui kellegi vaatevinklist, vormid lihtsad näivad/näitlikustavad end, seejuures mitte kellelegi, oluline siis rõhutada, et näib mitte-kellegile. Niiet taas, saab näivuse terminit tõlgendada vähemalt kahtepidiselt.
Võib ka õpetusi üldiselt vaadata, et neis on vastuolusid lisaks tõe kõrvale. Näiteks eriti joogandustes, on mittedualistlik osa, kuid lisaks hulk uskumusi jms dualismilaadseid aspekte. Näiteks usutakse, et kui paar kuud keelelihaseid treenida, siis tekib igasugu imesid ja lausa ultimaatselt surematu keha, jms üleloomulikku. Seejuures muu osa joogandustest võib olla üsna mittedualistlik. Meenus nüüd, et hiljuti vaatasin kõigile tuntud Tony ühte videot, kus ta mainis sõna Mind/Meel ja ta keha sel hetkel osutas näpuga meelekohale- et taas teil võib tekkida küsimus et miks valgustunu sinna osutas, või miks nii moslemid kui teised taeva poole sõrmega osutavad kui jumalat mainivad, mingid selgitused võib küll leida sinna, aga üldiselt midagi väga veenvalt loogilisust mitte.
Nagu oleme valdkonna huvilistega kajastanud osasid eriti ekstra-tavalisi Teemante, siis mõni käitub niivõrd dualistlikult/egoistlikult, et ei oska seisukohta võtta. Muuhulgas see termin Teemant tuleb välja pole mitte minu omalooming, vaid hiljuti lugesin ka ürikutest, et gurud olevad fraseerinud teisi gurusid sageli kui pärliteks, haruldasteks teemanditeks. Nieit taaskord elutarkus, et ega maailmas miskit uut pole, ei maksa naiivselt end leiutajaks pidada.
Nieit selline valdkonna alane mõlgutus reeglipäratuse teemal, või kuidas öelda, või kuidas seda kogu mülgutust tituleerida.
Kuna see on muusika tiitliga teema, siis peaksin siia leidma ilmselt mingi muusikapala. Vaatame, kas leian hiljem. Ma pole postitusi eriti paigutanud teemade järgi, ma pole neid teemasid ise välja mõelnudki tegelikult, lihtsalt kasutan sellsieid teemasid mis 6 aastat tagasi loodi ja postitan vaimsust neisse, vahel harva üritan teema pealkirjaga postitust siduda. Ega eriti vahet pole ju nagu ülal mainisime, et selline korrapära on illusoorne niikuinii, niiet las ollab selline vormisus nagu on.
Muusika kohta on nii, et üldjuhul pärast valgustumist jääb muusika eelistus jm eelistused alles. Pole eales nähtud valgustunut, kes teismeliste karjuvat müra kuulaks.
Vaimsus läheneb tühjusele-vaikusele, juba meelemüra kaheneb koheselt, ja ka oleme mõlgutanud, et sama on matemaatikas nullile või imaginaarsele nullile läheneda, ja teekonnalised mediteerides püüavad alguses justnimelt vaikuse poole. See on debateeritav mõlgutus kas mediteerida vaikuses või muusikas. Mõttevad kerkivad alati, nii ärkamise järgselt kui enne, ja omavad heli, absoluutset näilist vaikust kunagi ei teki.
Näiteks saksa norotekultuuri hulgas on laus lärmakas nn tekno, nende hulgas täiskasvanuid pole kui videosid vaadata, seega ea kasvades-küpsedes miski muutub vaikuse suunas. Lärmakas ja primitiivne on ka punk, rokk. Ka räpp ja filmid on väga primitiivsed, kuna on selge aimdus et neis pole mingit sügavamat sõnumit, vaid teismelik kommerts. Valgustunud mainivad ka et kaugenevad sõpradega tehislikest läbikäimisest. On lihtsalt selgelt adutav, et igasugused võlts "kuidas sul läheb" teater osateatrina eluteatris on väga ebasiiras ja võlts. Muusika suhtes peaasi, et kõrva aparatuur lausa ei tõmble, siis on kõlbav muusika stiil. Noortele muidugi resoneerub justnimelt tõmblemised jms. Mõned youtube muusikad ütlevad on monotoonsed masinhelid mingitel hertsidel, väidavad sinnajurude igasugu maagilisi tervenemisi jms. Nende kohta võiks öelda, et osad neist võivad vaimsuse harjutusi toetada. Näiteks kui nn budistliku heliteadvuse tasandilt vaadates, siis kui heli ikkagi tuleb ruumi igast punktist niiet tähelepanuga punkt-tähelepanu konsentreerida/aduda ei saa, siis ikkagi tekib ju nn lainenenud teadvuse seisundeid, samuti droog-indutseeritud harjutustes võib muusika abistada. Hetkel tundub, et taas läheme teemaväliseks, niiet muusika kahtlemata omab plusse kui osata rakendada, peaasi, et ei rõhutaks teismelise-identiteeti ega lõhuks kõrvu. Kui guruga vestlete, sh muusikast ja muust, siis saab selge pildi. Kui tei ei suuda gurule selgitada, miks teile miski muusikastiil meeldib, ega muud enesekaevet teha, siis üldreeglina ka vaimsuses teil edu ei tule.
Meenub mainida veel, et näiteks kui kuulate enamuses vanasid oma nooruspõlve muusikat, siis see tähendab et elate minevikus, enamasti on võrrand "minevikus=depressioon", mingi identiteet on lapsepõlve kinni jäänd. Mõni ehib oma ettekujutuslikku intelligentsi ja kuulab ooperit seejurues ku iteha rääkimist, et mis seal ooperis siis on, siis ei oska midagi kosta.
Üldsoovituse võiks anda ,et kaevelgem, miks te kuulate sellsit muusikat nagu kuulate, ja lõpuks öelda, et ega vaevalt inimesed muutuvad ja oma muusikat muudavad, ja veel ultimaatsemalt, et ega vahet pole mida kuulate.Lihtsalt olge võimelised sedalaadi mõlgutusi ja nägemist tegema nagu siin postituses ma tee joomise kürvale lisasin. Isegi psühhiaatri ütleb, et mida teadlikum, seda tervem. Olge teadlik, et teile meeldib näiteks disko tümps kuna toob nooruspõlve mälestusi esile et praeguse vanema ea kanantusi leevendada.
Head teejoomist.