Author Topic: Olematus  (Read 669 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 106
Olematus
« on: 10 Jan 2023 »
Olematus

Q11

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 54
Re: Olematus
« Reply #1 on: 26 Feb 2023 »
Veenev, kui kirjavigadega 6-võõrkeele valdaja ütleks, et "tunnetan valet energiat pealkirjade "muusika parasoskaapsus" ja "obegaakus" osas", see oleks veenev kuna ta teab mida ta räägib ja tema osutatud vildakad pealkirjad vajaks korrigeerimist. Nii on ja siin pole vaielda, eriti vaimsete gurude puhul, kuid kui rääkida pseudo-teaduste arvamusliidritest siis nende puhul pole veenev vaid egoistlik/pime. Näiteks, võidaks öelda, et "mul on õigus kuna olen rikkam kui sina" - puhas egoism ja pimedus kaugel tõest ja jumalalähedasemast tarkusest.

Selle foorumi teema peakiri "olematus" on ilmselgelt ilmhetjega ilmsekundiga adutav.
Mulle on elus niikorduvalt keelatud brutaliseerida, mina aga jätkan kosmilist tantsu ja bruteerin ehk ei tunneta soovitust, ei tunneta mitte ei mõista, ei adu, olgugi et intellektuaalselt loomulikult võime kõik aduda niimõndagi. Nieit see postitus on jooga minu jaoks ja teie võtke seda kui narkootikumi oma sõltuvustele või muud joogat- tantsige oma tantsud kuni vaja.

Ma jätan kommenteerimata selel pealkirja "olematus".

Pakun vahe-vaheharjutusena minu-egoistlikult: minu-egoistlikult minatan, et mina pole mitte ainult foorumi-teemasid valinud-sõnastanud vaid isegi kasuajanimesid mitte valinud vaid lasknud sündida-valituda. Näiteks siinse foorumi kasutajanimeid Naut, OP jt pole mina valinud ega väljamõelnud ega oma mingit soovi seda teha, ometigi ma väljendan-postitan ilma omamata budistlikku Attachment-suunitlusega egonime: seega laske ka teie lahti oma ahistavatest raamidest. Ka psirituaalsel-vaimsel valdkonns kui saate sikhismi religioonis rohkem sinapeale, siis teie perenime muudetakse, ja budismi ja indiaanlaste puhul muudetakse teie nime, või vaismt nime, niiet kõik see vihjab, et see keda niemtatakse ole midagi püsivat, ning homme võib nimetada muul viisil. Mittekahesus selgtab teile mis on psüiv ja spirituaalsus kaa, näiteks räägitakse teemal "mis on sinu loomulik hääl"- see tähistab et te esinete ühemas rollis nii tööl kui magamistoas. Niiet kui rääkida olematusest kasutajanime näiteks "Naut-kokaspets" all, siis olemine ja olematus tuleks esmalt selgemaks saada, ideaalis tuleks lasta teistel ameerika pärismaalastel valida mis on Naut'i spirituaalne nimi, ma võin seda ka ise teha kui tema ego murendub.

(Vaimse nime andmine nii joogas nagu eesti tuntuima joogaõpetaja näitel kui ameerika pärismaalaste kultuuris jms on komplitseeritud temaatika ja see foorum pole piisaval tasemel, et sllsitel teemadel rääkida. Leidke viisid teema uurimiseks ja kontakteerumiseks, kui peale tasemenõude tõestamist suudate põhjendada oma taotlust. Kui tahate väga otsekohest reaktsiooni, siis esmalt küsin teilt millise summa kannate oma riigi lastekodudele, heategevusele, vms, ja alles siis nõustun dialoogiks).

Minu blogi pealkirjaks saagu tantsunimi "olematus". Ma kajastan teile mõningaid nippe, mida saate oma elustiilis ise rakendada. Kuna see on küllalt personaalne aga ka valgustav, siis ilmselt oleks mõistlik see hoida mingil määral peidus-kaitstud, näiteks iga teise postituse võiks külaliste eest pietu jätta.

Võime rääkida asenditest kõigepealt äkki, kas rätsepp-istumises japuu kasutamisest seljatoena või mitte, et ma ei oel kindel. Nagu te aru saate, sisi ma ei saa planeerida eriti midagi, ma poel võimeline. Niiet pakun, et alustame kuskilt algusest , kasvõi asenditest ja üldse elustiilist.

Godspped.

"Western wannabe monk elustiil" on minu postituse tiitliks-terminiks ja see selle osasõnadest munganlust seostub niipalju, et ma ärkan väga varakult. Ma ei kanna sikhistlikult mõõka ega moslemistlikult seksuaalsust varjavaid rõivaid ega söö ainult taimset jne, kuid ärkan vara ja teen praktikaid, niipalju on budistlikku elustiili ja sestap ka ironiseeriva-potensiaaliga sõna Wannabe.

Olen õnnistatud looduskauni linnaga, kus kapitalistlikku rikkuse tõttu on rohkem loodust kui sügavaimas amazoonase metsas, samuti kuna pinnareljeef on küllalt kumer ja piisav inimsilma jaoks panoraamvaadeteks.

Ma olen teinud niipalju erinevaid nn meeleharjutusi ja religiooniseonduvaid praktikaid ,et pole kindle millega ma näiteks homme juhtumisi tegelen. Mis on kindel, ma teen oma kahe telefoniga hämase pildi oma praktikast varahommikul. Ma olen praktiseerunud nn õpetaja-kanaldaja rolli niirohkelt, et minu praktikaid raporteerimine ei sega.

Ma ei sa öelda, et on lemmik park või koht või muu eelistatuid koht, kuid juhtumisi ma külastan kahte-kolme parki/surnuaeda praegu öösiti/varahommikuti ja teen praktikat neistes.

Minu vaimsel teel saadud sõnumid soovitavad, et teile resoneeruvalt järgmised aastad pakun sedalaadi näitepäevikut. Kahtlemata on see personaalne ja seda kaitseb seadus, seega oma pangakonto numbreid siin blogis ega foorumis ega mujal internetis keegi ei avalda, kuid kui juhtub, et ostan kakao öökohvikust sisi seda asjaolu võin vihjata ilma kontonumbrite mainimiseta.

Minu geograafia omab rohkelt rebaseid, näen neid iga mungaöö, ma naudin linnulaulu kella-aegadel 6-7 enim, see on imekaunis. Ma armastan helisid, kuid  minu teekond siin elus on õnnistanud mind pemaiselt rohkete visuaalidega. Ma julgustan teid siin foorumis samuti päevikuformadis teostama ja kui te pole nii tugevad nagu mina, siis vaikimisi seda teete registreeritud kasutajate nägemisväljas eemal külstajatest. Mina kui pioneer teen rahus ka külastajate ees aeg-ajalt ja julgustan teid lähenema jumalale.

Ilmad pole enam nii vihmased ja hommikud on jätkuvalt ni ikaunid.
...

Naut

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 106
Re: Olematus
« Reply #2 on: 25 Apr 2023 »
Hiljuti surnud munk selgitab müstilise budismi tahke, sh taaskehastumist. Selle video tarbimiseks peab olema üle keskmine ingl k oskus ning tehniline oskus subtiitreid sisse lülitada, muidu on liiga raske tarbida.
https://youtu.be/tL5dwNcN1BE

Raamatulõik, kuidas taaskehastunud guru ehk lama hinge otsitakse ja testitakse väikelaste peal. Olemasolevad gurud saavad nägemusi,  näiteks tähestiku tähti, visuaale majadest, jms, interpreteerivad neid vihjeid aadressiteks ja testivad aadressitel olevaid lapsi, kas nad võiks mäletada oma eelmist kehastust või muud.

Quote
Extracts from My Land and my People – Memoirs of the Dalai Lama of Tibet

In 1935, the Tibetan Wood Hog Year, the Regent went to the sacred lake of Lhamoi Latso at Chokkorgyal, about ninety, miles southeast of Lhasa. The people of Tibet believe that visions of the future can be seen in the waters of this lake. There are many such holy lakes in Tibet, but Lhamoi Latso is the most celebrated of them all. Sometimes the visions are said to appear in the form of letters, and some, times as pictures of places and future events. Several days were spent in prayers and meditation, and then the Regent saw the vision of three Tibetan letters - Ah, Ka and Ma - followed by a picture of a monastery with roofs of jade green and gold and a house with turquoise tiles. A detailed description of these visions was written down and kept a strict secret.
In the following year, high lamas and dignitaries, carrying the secrets of the visions, were sent out to all parts of Tibet to search for the place which the Regent had seen in the waters.
The wise men who went to the east arrived in our region of Dokham during the winter, and they observed the green and golden roofs of the monastery of Kumbum. In the village of Taktser, they noticed at once a house with turquoise tiles. Their leader asked if the family living in the house had any children and was told that they had a boy who was nearly two years old.
On hearing this significant news, two members of the party went to the house in disguise, together with a servant and two local monastic officials who were acting as their guides. A junior monastic official of the main party, whose name was Losang Tsewang, pretended to be the leader, while the real leader, Lama Kewtsang Rinpoche of Sera Monastery, was dressed in poor clothes and acted as a servant. At the gate of the house, the strangers were met by my parents, who invited Losang into the house, believing him to be the master, while the lama and the others were received in the servants' quarters.
There they found the baby of the family, and the moment the little boy saw the lama, he went to him and wanted to sit on his lap. The lama was disguised in a cloak which was lined with lambskin, but round his neck he was wearing a rosary which had belonged to the Thirteenth Dalai Lama. The little boy seemed to recognize the rosary, and he asked to be given it. The lama promised to give it to him if he could guess who he was, and the boy replied that he was Seta-aga, which in the local dialect, ‘a lama of Sera’. The lama asked who the ‘master’ was, and the boy gave the name of Losang.
He also knew the name of the real servant, which was Amdo Kasang.
The lama spent the whole day in watching the little boy with increasing interest, until it was time for the boy to be put to bed. All the party stayed in the house for the night, and early next morning, when they were making ready to leave, the boy got out of his bed and insisted that he wanted to go with them.
I was that boy.

https://claudearpi.blogspot.com/2018/08/china-prepares-dalai-lamas-rebirth.html?m=1

Arutlemiseks võiks mõtiskleda, et kui adekvaatsed need Lamade määramise testid on. Kuidas te valiks uut ametlikku põhiguru laste seast?
Moslemite laste populaarseim nimi on niilevinud, et ma olen ise kohanud ligi 30 islami "Antsu", sel juhul oleks viie tähe nägemus üsna kasutu, kuna igas külas on iga kümnes Antsu nimeline moslem. Eks pühaku nime panek kasvatab paradiisi võimalusi ja india uskumustes pannakse ka sümboolikat kehale ja seinale.
Filmides on ka muudmoodi erimärkidega lapsi interpreteeritud.
Sümbolismi on kõikjal, ka käesolev lause koosneb sümbolitest, konseptsioonidest.

https://i.imgur.com/tUU8UUP.jpg

Q11

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 54
Re: Olematus
« Reply #3 on: 19 Feb 2024 »
Sajandi kõige müstilisem prohvetlik valgustunu teatab näiliselt egolikult, et sulgeb-kustutab oma Youtube kanali mida miljardid valdkonnalised igapäev jälgisid sh ka teie.
Videos olevatest sõnumitest oelme rohkelt rääkinud, miskit uut pole.


https://www.youtube.com/watch?v=Wtoi-XAm_bI

loffe

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 80
Re: Olematus
« Reply #4 on: 26 Feb 2024 »
Sajandi kõige müstilisem prohvetlik valgustunu teatab näiliselt

Nagu näha, siis tema vanemad videod ongi nüüd haihtunud.
Tema puhul on, nagu öeldud eespool, pealtnäha tavalise mittevalgustunu käitumine. Näiteks siis, et oma loomingu, kontode, jms kustutamine, seda teevad tüüpiliselt teismelised, kelle seisukohad on kiires arengus ja muutumises. Sedalaadi kustutamised viitaks tavaliselt ka, et emotsioonid lainetavad. Ka on märk nn otsimise energia toimimisest. Mitmesugused seletused, kõik viitavad, et ei olda Täiuses, ei olda valgustunud. Niiet, pealtnäha dualistlik käitumine videokanali kustutamisega, ja viimaste sõnumitega. Aga on selge, et tegu on valgustunuga, lihtsalt nagu öeldakse issanda teed on keerukad. Ultimaatselt pole valet-õiget jm duaalsust, kõik on hinnanguteta Täius, see mis On.

Tema selgitus religioonide vajaduse kohta on väga selge ja enamus oleks päri sellega. Minu sõnadega tema seletus kõlab, et need religioonid lähendavad Sellele mis on, Jumalale. Tõstavad inimese sagedust kõrgemale. Nii ta selgitab ja kristlastega töötades näen seda iga päev. Religioossel on selgelt nähtav rahu. Mittekahesus on samuti rahu, kuna on täius.

Tema puhul on huvitav näha uus-islami religiooni loomist, maailmas pole ammu näha olnud uusi religioone. Oli islam, seejärel New-age liikumised, ja muud ei miskit. Radikaalne neoadvaita on uuestisündi tegemas. Tema neoislam on advaita+islam kompott kui nii lihtsustada. Väga erakordne teemant.

Nähtavasti lipsas taas-sünni termin sisse ülal. See on siis vaimsuse valdkonnas tuntud konseptsioon. Mõeldakse seda, et on nn korduvad karmilised protsessid läbi sajandite, mis tekitavad teatud persoonide taasteket. Näiteks siis oli Napoleon sõjakas teatud ühiskonna protsesside tõttu ja need protsessid kordusid Hitleri ajastul, ja sünnitasid Hitleri, võib näha et hiljem ka Puutini. Mitte mingi Napoleoni hing ei taaskehastunud, vaid ühiskonna protsessid taaslõid Napoleoni persooni. See taassünd on budistlik konseptsioon, erineb taaskehastumise ideest mõneti. Muidugi termineid on mitmeid ja vaimsuse valdkonnas väga taassünni temaatikale kohta pole. Soome valgustunu on maininud, et jões tekkivad veekeerised, vahukeerised näiliselt korduvad, kuid tegelikult on ju tegu lihtsalt veega ja pole alust meeleloomingule. Minu enda Londoni õpetaja kordab sageli sedapuhkudel, et Kõik on võimalik. Reinkarnatsioon on usk hinge rändamisse kehadevahel, Rebirth aga karmiline nähtus, teisisõnu taasteke. Eks tuleb uurida, mis koolkond täpsemalt kuidas selgitab nende kahe termini erinevust, mõned kasutavad sünonüümina mõlemit samaks asjaks.
Niiet selle taassünni konseptsiooniga on sedapsi.

Igasuguseid termineid on palju. Võib nende rägastikku lõksu jääda. Aga kõrvalefektina terminoloogiaga töö näib puuhalule kuivatavana toimivat, niiet tasub terminoloogiaid uurida, ja ega ei pääsegi neist niikuinii ükskõik mis õpetusega tegeledes.

OP

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 71
Re: Olematus
« Reply #5 on: 06 Jun 2024 »
Inglise keelne sõna "himu/iha" ("lust") on omamoodi tõlkega tõlgitud tõlkesõnaks "olematus" ajal "3. märts 2023, kell 17:10", eesti keelses vikipeedias.
Võimalik, et mingi vanem eesti k raamat juba sisaldab sellsit tõlget sõna "olematus" ja siis pandi ka vikipeediasse aastal 2023 ja ka siia foorumisse mõni aasta tagasi kui loetuna kusagilt vanast raamatust. Ei tea, milline eesti k budismialane vana raamat sellist eesti sõnatõlget sisaldab.

Külalistele selgituseks, et vikipeediat lehed on mitmes keeles, näiteks inglise keelne versioon viki lehes räägib üht juttu inglise keeles, ja eesti keelne versioon teist juttu. All toodud lingid ka näitavad sedalaadi erinevust.
Valdkonna huvilistega võime arutleda sel detailil pikemalt, aga külalistele lihtsalt ülevaade, et vahel on vikipeedias eksitav info/tõlked.
Huvi omajatega võime räägida, miks võis mõni tulla sedalaadi tõlke peale ja mida need budismi terminid üldse tähendavad.

1.
https://en.wikipedia.org/wiki/Fetter_(Buddhism)
Quote
The Pali canon's Sutta Pitaka identifies ten "fetters of becoming":[3]

belief in a self (Pali: sakkāya-diṭṭhi)[4]
doubt or uncertainty, especially about the Buddha's awakeness (vicikicchā)[5]
attachment to rites and rituals (sīlabbata-parāmāsa)[6]
sensual desire (kāmacchando)[7]
ill will (vyāpādo or byāpādo)[8]
lust for material existence, lust for material rebirth (rūparāgo)[9]
lust for immaterial existence, lust for rebirth in a formless realm (arūparāgo)[10]

conceit (māna)[11][12]
restlessness (uddhacca)[13]
ignorance (avijjā)[14]

2.
Quote
Redaktsioon seisuga 3. märts 2023, kell 17:10 kasutajalt Lulu (arutelu | kaastöö) (toimetamist ja korrastamist)
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)
Köidikud, kütked või ahelad (sanskriti keeles संयोजना, saṃyojana, paali keeles samyojana) on budismis vaimsed tegurid, mis seovad olendeid sansaarasse ja jätkuvasse ringkäiku kannatustes.

Paali kaanonis leidub mitmeid sellekohaseid õpetusi.[1][2] Sutta Pitakas esineb enamasti loetelu kümnest köidikust[3]:

isekus (paali keeles sakkāya-diṭṭhi) ei lase näha kõiki olendeid samal viisil,
kahtlus (vicikicchā) ei lase midagi usaldada,
kombed (sīlabbata-parāmāsa) ei lase mõista tegelikkust,
naudingud (kāmacchando) seovad ajutise ja mööduvaga,
pahatahtlikkus (vyāpādo) seob samuti ajutise ja mööduvaga,
olemine (rūparāgo) kütkestab tahtmisega olla olemas,
olematus (arūparāgo) kütkestab tahtmisega olla olematu,

ülbus (māna) tekitab tahtmise olla kõigist üle,
rahutus (uddhacca) tekitab pideva rahulolematuse,
rumalus (avijjā) ei lase millestki aru saada.


3.

https://et.wikipedia.org/w/index.php?title=K%C3%B6idikud&direction=prev&oldid=6338784
Quote
Redaktsioon seisuga 3. märts 2023, kell 15:20 kasutajalt Lulu (arutelu | kaastöö) (→‎Vaata ka)
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Köidikud, kütked või ahelad (sanskriti ja paali keeles saṁyojana ) on Buddha õpetuse kohaselt tegurid, mis seovad olendeid sansaarasse (saṁsāra) ehk uute sündide rattasse.

Kehapõhine vaade (paali k. sakkāya-diṭṭhi, sanskriti k. satkāya dṛṣṭi) puhul peetakse keha (kāya) ja keerukat psühhofüüsiliste nähtuste kogumit isikuks, olendiks või iseendaks või usutakse, et viie klammerdumise kogumiku sees või taga on olemas hävimatu hing, aatman, mina vms. Selline jämedakoeline vaade esindab teadmatust ja/või tahtmatust näha inimest viie klammerdumise kogumikuna ning põhjustab isekust, mis on peamine vastuolude allikas.
Kahtlus (paali k. vicikicchā, sanskriti k. vicikitsā) on usaldamatus Buddha, dhamma ja sangha või teostuse ja sõltuvusliku tekke õpetuse suhtes. Üks viiest takistusest, vt viis takistust.
Kõlblusrituaalidesse kinnijäämine (paali k. sīlabbata-parāmāsa, sanskriti k. śīlavrataparāmārśa), põhineb ekslikul uskumusel, mille kohaselt rituaalid ja tseremooniad on piisavad meele puhastamiseks. Riituste, rituaalide, mantrate jms maagilisse mõjusse uskumine viib teostaja valesse vaatesse ja väärasse dhamma teostusse (nt mantrate kordamine plekkide eemaldamiseks), äärmustesse (nt askeesi), vägivaldse käitumiseni (nt elusolendi tapmine ohverduseks) vms.
Naudingukirg (paali k. kāmacchando, kāmarāga, sanskriti k. kāmarāga) ilmneb kiindumuses naudinguobjektidesse, milleks võib olla kas nähtav objekt, heli, lõhn, maitse, aineline objekt või meeleobjekt.
Kuritahtlikkus ja vastumeelsus (paali k. vyāpāda, paṭigha; sanskriti k. vyāpāda) ning sellega seotud vastandumine võib avalduda nii vihkamises, sallimatuses, kuritahtlikus kavatsuses kui ka vägivaldses käitumises.
Vormikirg (paali k. rūparāgo, sanskriti k. rūpadhāturāga), on vormi vallaga seotud kirg, mis võib väljenduda kas kiindumuses vormi d˛haanasse (rūpajhāna), kus meeles kerkivad esile ennekogematu rõõm, õndsus ja rahu, või soovis sündida vormi tasandil (rūpabhūmi).
Vormitusekirg (paali k. arūparāgo, sanskriti k. ārūpyadhāturāga).

Uhkus (paali k. māna, sanskriti k. asmimāna) esineb inimesel, kes näeb ennast teistega võrreldes parema, väärtuslikuma, targema või olulisemana.
Rahutus (paali k. uddhacca, sanskriti k. auddhatya) sisaldab meele häiritust või erutatust. Üks viiest takistusest, vt viis takistust.
Mitteteadmine ehk teadmatus (paali k. avijjā, sanskriti k. avidyā) tähendab teadmiste puudumist: (1) olemasolu tõelisest olemusest, (2) neljast aarija tõest ning (3) sõltuvuslikust tekkimisest.[1]
https://et.wikipedia.org/w/index.php?title=K%C3%B6idikud&direction=next&oldid=6338650